Як називалися повноправні мешканці полісу

Авторadmin

Як називалися повноправні мешканці полісу

Поліс – це громадянська община. Лише повноправний член общини, тобто гро- мадянин, мав право на землю і брав участь у народних зборах. Хто ж міг стати гро- мадянином? Населення поділялось на вільне та залежне.

Повноправним афінським громадянином міг бути житель Аттики, батьки якого мали громадянські права, а його ім'я було занесено до особливих списків.

Тільки той, хто долучений до поліса, був його повноправним членом, тобто громадянином, і міг брати участь в суспільному (політичному) житті.

Стабільну версію було перевірено 7 вересня 2021. Попри те, що самі греки називають свою країну Еллас або Еллада (грец. Ελλάς, Ελλάδα), а офіційна назва держави звучить як Еллінська Республіка (грец. Ελληνική Δημοκρατία), у більшості мов закріпилась латинська назва Греція, зокрема і в українській мові.

Поліс — самостійна одиниця розселення, що включала центральне поселення та навколишні «села». Поліс Спарта, наприклад, був створений мережею сіл. У стародавніх греків не було поділу на міста і села. Феномен полісу виник у VIII—VII ст.





Як називалися повноправні мешканці полісу? У політичному сенсі ці держави об’єднувало одне: уряд складався з представників громадськості – «апелла». Туди ж входили повноправні жителі полісів, що становили ареопаг чи сенат. Були й виборні посади. Це "магістрати". Зміст: [ hide] 1 Як …

Про автора

admin administrator