Як називаються вироби із берести

Авторadmin

Як називаються вироби із берести

Вироби з берести: майстер-клас для початківців виготовлення своїми руками (150 найкращих фото ідей)

Берестою називають верхній еластичний шар березової кори. Будучи вологим, він є легким у роботі матеріалом.

Це один з найпростіших в обробці та доступних природних матеріалів.

Особливості

  1. Шарова структура берести допомагає їй утримувати тепло;
  2. Матеріал повітропроникний;
  3. Береста чудовий антисептик, а також містить фітонциди, які перешкоджають поширенню бактерій та мікробів.

Час

Від правильно заготовленого матеріалу безпосередньо залежить якість та зовнішній вигляд виробу.

Оптимальний час для заготівлі робочого матеріалу – останній місяць весни та перший місяць літа, в деяких місцях для збору підійде перша декада липня.

Початок

Починається вся процедура з вибору дерева. Хтось вважає за краще використовувати свіжоспилені або повалені дерева, інші вибирають тільки живі, що ростуть.

Але є один загальний момент – вибирається дерево з найменшою кількістю чорних плям на корі, так званих ароматів.

Забір матеріалу намагаються проводити з південного боку, там кора найбільш шарувата і легше знімається.

Береста: покрокова інструкція з фото для початківців, як зібрати, заготовити, зберігати. Урок створення виробу з берести

Береста як виробний матеріал має споконвічно російське коріння. Здавна її використовували для виготовлення посуду, взуття, прикрас.

Щоб виготовити вироби з берести, не потрібно навіть рубати березу. Акуратне зняття верхнього шару кори не завдає дереву жодної шкоди.

Корисні властивості берести

Що таке береста, знають усі, а ось про її властивості мало хто. Невипадково посуд робили та роблять саме з березової кори. Вона має антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Якщо в лісі знайти березу, що впала, і взятися за її стовбур, можна відчути, що всередині вона вся прогнила, а бересте нічого не сталося. Це свідчить, що вона довго не гниє. Про це свідчу століттями пролежані в землі берестяні грамоти.

Завдяки своїм властивостям, береста і була популярна як виробний матеріал. Хліб у берестяному туєсі зберігається довше. Ягоди, зібрані в такий же козуб, можуть пролежати в ньому тиждень і лише дадуть сік, але не прокиснуть.

Фітонциди, що виділяються березовою корою, очищають повітря. Тому в квартирі, де багато виробів із берести, набагато чистіше і навіть цілюще.

Устілки для солдатських чобіт у російській армії робили з берести. Тому військовий люд ніколи не страждав на грибок стопи. Все завдяки потужній антигрибковій речовині бетуліну, на яку багата кора берези.

Про автора

admin administrator