Як очистити ложки та виделки від жиру

Авторadmin

Як очистити ложки та виделки від жиру

Зміст:

Як почистити ложки вилки в домашніх умовах

У багатьох серед кухонного начиння можна знайти прилади з нержавіючої сталі. Такі ложки-вилки досить довго служать вірою і правдою своїм господарям, що не покриваючись корозійними відкладеннями. Але ложка дьогтю теж є – з часом з’являється наліт, і повернути блиск буває досить проблематично.

Ми зібрали воєдино всі перевірені способи, з яких ви докладно дізнаєтеся, як почистити столові прибори з нержавіючої сталі в домашніх умовах. Перегляд відео значно полегшить організацію процесу.

Кип’ятіння ложок і виделок в содовому розчині

Перше і найпростіше, ніж почистити столові прилади, завжди є в господарстві. Цей порошок зарекомендував себе як відмінний засіб для чищення для багатьох матеріалів. Содове кип’ятіння – швидкий спосіб вичистити прилади від бруду і застарілого жиру, в результаті якого вони знову стають блискучими.

  1. Влийте в каструлю приблизно два літри проточної води (ємність вибирайте в пару разів більше за обсягом, ніж заливаєте рідини), занурте в каструлю ложки і виделки. Поставте на плиту.
  2. Всипте по 2 ст.л. соди і солі або лимонною кислотою.
  3. На високому вогні доведіть розчин до гарячого стану (процес кипіння необов’язковий) і тримайте мінімум 20 хвилин. Якщо забруднення в’їдаються, збільште час «готування».
  4. Дочекайтеся охолодження рідини і обполосніть.

Важливо: зверніть увагу на додаткове покриття приладів – якщо є декоративна емаль або інкрустація алюмінієм, даний спосіб протипоказаний.

Сода + клей

Цим методом ви зможете як очистити столові прилади, так і привести в порядок інший посуд з даного матеріалу. Правда, використовувати потрібно не звичайну соду, а кальциновану. Такий порошок можна знайти в будь-якому господарському магазині.

  1. У каструлю наберіть необхідну кількість рідини, засипте 100 грам соди і влийте півсклянки канцелярського клею. Нагрійте і перемішайте компоненти до однорідності і повного розчинення.
  2. Акуратно, щоб не обпектися, помістіть прилади в каструлю і залиште на плиті години на два.
  3. Дочекайтеся, поки ложки стануть прийнятної температури, і промийте під струменем води губкою із засобом для посуду.

Порада: для важкодоступних місць на качанах в районі зубців скористайтеся щіткою, ножем або скребком, щоб зняти розм’якшений наліт.

Сода + гірчиця

Поєднання двох харчових порошків теж дає непоганий результат.

  1. У миску всипте в рівних пропорціях гірчицю і соду, перемішайте.
  2. Вологою губкою нанесіть засіб на забруднення і активно, з натиском, почистіть.
  3. Сполосніть в воді. При необхідності продублюйте дії.

Сода + мило

З цих компонентів можна приготувати домашнє спеціалізоване засіб для нержавійки, а після перелити отриманий розчин в порожній флакон від покупного препарату і зберігати до необхідного моменту.

  1. Натріть теркою половину шматка мила, залийте літром теплої води. Відставте мінімум на десять годин – витримати цей час необхідно, щоб мильна маса повністю розчинилася.
  2. Після закінчення терміну пробийте блендером. Так ви позбавитеся від можливих грудок.
  3. Додайте чотири столові ложки соди і 1 чайну лимонки.

Порада: якщо маєте намір зберігати засіб не один день, періодично струшуйте ємність.

Сода + лимонна кислота

Хороший цей спосіб для рельєфних приладів. Він відмінно впорається із забрудненнями в важкодоступних місцях. До того ж ніяких механічних впливів з вашого боку не буде потрібно.

  1. Нагрійте трохи води в каструлі або тазику.
  2. Всипте довільну кількість компонентів і помістіть в рідину вилки.
  3. Прокип’ятіть чверть години, а коли посуд охолоне, гарненько прополощіть.

Сода + сіль

Відмити втратили товарний вигляд прилади можна і влаштувавши для них «прийняття» ванн.

  1. Закип’ятіть в каструлі стільки води, щоб опущені в неї в подальшому ложки і виделки були покриті повністю.
  2. Всипте довільно сіль і соду, перемішайте. Кількість компонентів розраховуйте щодо оброблюваних предметів і води.
  3. Зніміть з плити, опустіть інвентар в розчин і залиште на три години для отмоканія. Після прополощіть.

Кавова гуща

Даний вид чищення підійде для любителів поласувати справжнім свіжозвареним напоєм з натуральних зерен. На дні гуртки завжди залишаються кавові частинки, які мають скрабірующій ефект, що дозволяє впорається з багаторічними забрудненнями.

  1. Для досягнення результату умочіть в гущу губку і протріть поверхню.
  2. Обполосніть в проточній воді.

Картопля і його відвар

Очищати нержавіючу сталь картоплею можна декількома способами – використовуючи свіжий коренеплід або ж його відвар:

  • У першому випадку необхідно розрізати на дві частини бульба і натерти соком, що виділяється потемнілий ділянку. Даний метод поганий тільки тим, що вимагає з вашої сторони терпіння – необхідно обробляти кожен предмет окремо.
  • Другий варіант передбачає кип’ятіння ложок в відварі, який залишився після приготування картоплі, що дозволяє чистити предмети партіями. Ефект досягається аналогічний тому, що і при використанні свіжого овоча, тому як рідина досить насичується крохмалем.

Нашатирний спирт + крейда

Не рекомендується замінювати сипучий компонент, так як саме він, в подрібненому вигляді, має «ніжні» абразивні частинки, які не зашкодять поверхні.

  1. У ступці максимально дрібно потовчіть крейда.
  2. Перекладіть в непридатний для харчових цілей контейнер і поступово вводите нашатир. В результаті у вас повинна вийти досить рідка кашка, яка чимось нагадує жирний кефір.
  3. Отриманою сумішшю видаліть плями. Обполосніть.

Сіль + шкаралупа яєць

Втратили зовнішній вигляд прилади можна повернути до життя за допомогою твердої оболонки яйця. Для цього необхідно зробити наступне:

  1. Подрібніть в кавомолці пару висушених шкарлупок (можна скористатися блендером), а після всипте отриманий порошок в каструлю з закипілої водою.
  2. Слідом додайте близько 30 грам кухонної солі. Перемішайте. Занурте прилади, щоб вони повністю зникли в товщі розчину.
  3. Через хвилин десять кипіння обполосніть ложки чистою водою.

цибулевий сік

Принцип використання овоча простий, однак, вимагає довгого перебування приладів у «засобі» і не рекомендований для предметів з візерунками.

  1. Приготуйте кашку з декількох великих цибулин, очистивши їх від лушпиння.
  2. Помістіть в масу потемнілі прилади.
  3. Залиште в такому стані «ночувати», а вранці ретельно промийте.

Зубний порошок

Порошок для підтримки гігієни рота знайдеться не у кожного, але його можна придбати за досить низький цінник в магазині або ж замінити звичайною пастою.

  1. Прилади попередньо рекомендується замочити в гарячій воді хвилин на 30. Для посилення ефекту додайте в рідину пару ложок харчової соди.
  2. Після відчистите плями губкою, на яку нанесіть пасту. У разі використання порошку його необхідно розвести до ідентичного стану.
  3. В кінці, щоб надати начиння помітний блиск, протріть м’якою ганчіркою.

хлорсодержащий відбілювач

Перш ніж почистити ложки, варто додати в розчин пом’якшувальний засіб для пральних або посудомийних машин.

  1. Влийте в літр теплої води 50 мл хлорки.
  2. Додайте аналогічну кількість Калгону.
  3. Замочіть вилки з ложками на годину, після ретельно прополощіть.

лимон

У разі використання цитруса досить натерти скибочкою поверхню, ненадовго залишити, а після промити. Кислотне середовище досить активно справляється з забрудненнями.

Якщо ж лимона під рукою не знайшлося, скористайтеся кристалами кислоти. Розведіть в півтора літрах води цілий пакетик і замочіть в ньому прилади хвилин на 20.

спирт

Крім нашатирного, для очищення поверхні від незастарелих плям можна використовувати етиловий спирт, який продається в аптеках у вільному доступі.

Для досягнення результату досить промокнути засобом ватний спонжик і легким натисканням протерти бруд.

оцет

Для очищення приладів рекомендується використовувати 9% продукт. Їм змочується відріз бавовняної тканини і протираються ложки.

Оцту в даному випадку шкодувати не треба – він повинен покрити забруднення на нержавійки повністю. В такому стані виріб залишається мінімум на чверть години, після чого протирається насухо.

Порада: якщо необхідно очистити не один прилад, то просто залийте комплект оцтом на той же період часу.

Рослинна олія

Як би парадоксально це не звучало, але рафінована олія досить добре прибирає плями аналогічного походження. За допомогою нього ви зможете позбутися від жиру і потемніння, а також надати блиск.

При зіткненні масел відбувається ефект «розрідження». Досить нанести на прилад пару крапель і старанно потерти. Залишки ж рекомендується видалити звичайним засобом для посуду.

зола

Якщо ви живете в приватному будинку, то знайти залишки вогнища не складе труднощів. Однак замінити їх цілком можна активованим вугіллям з аптечки. Його необхідно розтерти в порошок і, додавши зовсім небагато рідини, довести до стану кашки.

Отриману суміш необхідно розтерти з допомогою губки по поверхні, а після змити.

Фольга + сіль

Ще один простий спосіб, як очистити ложки і виделки в домашніх умовах. Для нього необхідно простелити дно підходящої по діаметру каструлі фольгою для запікання, а поверх викласти прилади.

Слідом заливається вода в обсязі одного літра і всипається по чайній ложці солі та соди. Потім вміст кип’ятиться близько п’яти хвилин і залишається для охолодження природним шляхом.

Як почистити побутовою хімією

Якщо ви скептично розглядаєте бабусині методи, то варто звернути увагу на покупні засоби. Вони допомагають без проблем впоратися з поставленим завданням, але мають один мінус – прилади після них потрібно дуже ретельно промивати, щоб під час прийому їжі в організм не потрапили залишки хімічних речовин.

Серед найпоширеніших і добре зарекомендували себе можна виділити наступні:

Тепер, коли у вашій скарбничці знань зібрані всі можливі методи боротьби за чистоту, проблем виникнути не повинно. Успіхів!

Як почистити столові прилади в домашніх умовах

Почистити ложки і виделки, щоб блищали, можна за допомогою домашніх засобів. Вони завжди під рукою, коштують дешево, відрізняються легкістю застосування; головною перевагою є безпека для людини. Однак при сильних забрудненнях краще використовувати професійні засоби.

Як очистити ложки і виделки домашніми засобами

Вибір методу слід робити з урахуванням виду столових приладів: срібні, мельхіорові, позолочені, алюмінієві, з нержавіючої сталі.

При цьому використовують неагресивні засоби, що дозволить зберегти вироби в первозданному вигляді надовго. Крім того, необхідно застосовувати м’які мочалки, щітки. Абразивні речовини і засоби можуть стати причиною появи подряпин.

Для роботи знадобляться сухі серветки, матеріал з натуральної тканини, ємність, поролон.

кип’ятіння

Почистити вилки від свіжих і застарілих забруднень може гаряча вода. Якщо просто прокип’ятити столові прибори в рідини без добавок або залити окропом, це дозволить розм’якшити наліт.

Чи залишиться потерти ділянки виробів, які забруднені сильніше, за допомогою губки. Але між зубами і в інших складних місцях цей спосіб не допоможе очистити бруд. Додатково використовують щітку. Однак сильно терти вилки і ложки з нержавійки не рекомендується, т. К.

можуть призвести до появи подряпин. Крім того, від жиру цей метод не позбавить.

Кип’ятіння ефективно у випадках, коли його використовують в якості допоміжної заходи. Так, більш дієвим є метод чистки столових приладів за допомогою соди і солі. Засоби змішують і підігрівають на плиті. Готують розчин: 1 л води, по 2 ст.

л. солі та соди. Якщо поставити рідина підігріватися, ефективність такого засобу зросте. Можна залити столові прибори окропом, при цьому ємність не потрібно ставити на плиту. Цей метод менш ефективний, але дозволяє м’яко очищати ложки і виделки.

Якщо використовується метод кип’ятіння, то тримати прилади на плиті після закипання води можна не довше 30 хвилин. Потім рідину зливають, ложки та виделки після цього потрібно прополоскати у воді.

Сода, лимонна кислота

Готують розчин. Для цього необхідно змішати соду і лимонну кислоту в співвідношенні 2: 1. Суміш розчиняють у воді (2 л). З огляду на, що це засіб відрізняється ефективністю, кип’ятити прилади необов’язково. Можна залити їх гарячим розчином.

Вилки залишають відмокати в ньому на 15 хвилин. Якщо забруднення складні, рекомендується поставити ємність на плиту, прогріти, не доводячи до кипіння.

Але, щоб очистити столові прибори в домашніх умовах від чорноти, рекомендується прокип’ятити їх протягом декількох хвилин.

Після всіх маніпуляцій потрібно промити вироби під проточною водою. Кислота і сіль можуть залишити світлі сліди на металі. Щоб цього уникнути, рекомендується протерти чисті ложки і виделки насухо.

Зубна паста, порошок

Вибирають засоби, які не характеризуються отбеливающими властивостями, не містять абразивних речовин. Щоб почистити столові прилади, потрібно використовувати зубний порошок або пасту; разом їх застосовувати недоцільно.

  1. Готують ємність з гарячою водою.
  2. У рідину необхідно занурити все забруднені столові прилади.
  3. За допомогою зубної пасти або порошку, а також щітки видаляють темний наліт. Виконують обробку кожного виробу. Ворсинки легко видалять складні забруднення навіть з ділянок, де багато дрібних елементів декору.
  4. Полощуть ложки.

Недоліком цього методу є необхідність обробляти кожен предмет окремо. Це істотно збільшує обсяг робіт. Крім того, якщо виделок і ложок багато, витрата миючого засобу зросте.

Щоб полегшити завдання по очищенню виробів за допомогою зубного порошку, рекомендується підготувати розчин. Засіб змішують з невеликою кількістю рідини, в результаті отримують густу масу. Не рекомендується готувати суміш у великій кількості, т. К. Вона швидко засохне.

Фольга, сода, сіль, окріп

Цей метод часто використовується для очищення приладів зі срібла, але його задіють і для видалення забруднень з виробів з нержавійки:

  1. Дно каструлі закривають фольгою.
  2. Готують розчин: 5 склянок води, сода і сіль в співвідношенні 1: 1, по 1 ч. Л. кожного компонента на 1 л рідини.
  3. На фольгу в ємності викладають прилади.
  4. Заливають їх розчином до верху.
  5. Ємність з виделками і ложками з нержавіючої сталі або срібла потрібно поставити на плиту. Рідина доводять до кипіння.
  6. Через 15 хвилин окріп зливають, прилади дістають з дна каструлі.
  7. Всі вироби потрібно прополоскати, насухо витерти.

Гірчиця, сода

Ці компоненти можна використовувати одночасно. Готують 1 л води, по 1 ст. л. сухої гірчиці і соди. Щоб прискорити розчинення компонентів, використовують окріп.

У готовий розчин опускають забруднені предмети і замочують на півгодини. Якщо все забруднення швидко зникають, то ложки і виделки необхідно промити водою.

У більш складних випадках знадобиться збільшити час замочування, після чого промити предмети з використанням рідини для посуду і прополоскати.

Сік лимона

Кількість фруктів збільшується, якщо потрібно видалити забруднення з великої кількості приладів. Такий метод допомагає прибрати чорноту з виробів. Для цього потрібно приготувати свіжий сік лимона. У ньому змочують ганчір’я, потім починають обробку кожної вилки і ложки. Якщо деякі ділянки не піддаються очищенню, використовують зубну щітку.

Нашатирний або етиловий спирт

Ці засоби відрізняються ефективністю, застосовують їх окремо. Швидко прибирає забруднення нашатирний спирт. У ньому рекомендується змочити ганчір’я. Потім виконують обробку кожного виробу окремо.

Такий метод підійде, якщо прилади потрібно очистити якомога швидше, наприклад, перед приходом гостей. Коли часу для очищення багато, допустимо видаляти забруднення за допомогою розчину: змішують спирт і воду в співвідношенні 1:10.

Вилки і ложки замочують в засобі на кілька годин, після чого прополіскують.

Етиловий спирт частіше використовується для видалення окремих забруднень на деяких приладах. Такий засіб ефективно, коли на металі з’являється слабкий наліт. В цьому випадку потрібно змочити ватний диск в спирті і розтирати поверхні ложок і виделок. Після цих маніпуляцій полоскати вироби не потрібно.

Мел і нашатирний спирт

Готують суміш, яка за консистенцією буде нагадувати рідкий кефір. Необхідно подрібнити крейда до стану порошку і додати до нього нашатирний спирт. Компоненти беруть в довільній кількості.

Такий спосіб використовується для видалення чорноти з виробів. Засіб потрібно наносити на метал дрантям, змоченою в готової суміші крейди і спирту. Потім предмети необхідно обполоснути водою.

Обов’язковий етап в кінці – видалення крапель рідини.

Яєчна шкаралупа і сіль

Даний спосіб можна використовувати для чищення різних видів ложок і виделок, але частіше його задіють для видалення забруднень з мельхіорових предметів. Потрібно заготовити шкаралупу від яєць. Її подрібнюють, але використовувати можна не відразу.

Спочатку ємність заливають водою і ставлять на плиту. Коли рідина почне кипіти, додають 1 ст. л. солі і підготовлену шкаралупу. У розчин опускають предмети – тримати їх в окропі на вогні слід протягом 5 хвилин.

Потім рідину зливають, вилки і ложки прополіскують і насухо витирають.

Лушпиння від часнику

Якщо в будинку є старовинні прилади, і вони регулярно експлуатуються, потрібно заздалегідь підготувати сировину. У міру використання часнику для приготування їжі збирають його лушпиння. Її складають в скляну ємність, заливають водою.

Засіб має настоюватися протягом 12 годин (можна залишити на ніч). Вранці його прогрівають на плиті, доводять до кипіння. Потім потрібно опустити в розчин мельхіорові ложки. Тривалість очищення таким способом – до 40 хвилин.

Після цього вироби необхідно витягти, прополоскати і витерти.

скипидар

Якщо на предметах є напилення із золота, то підійде даний метод. Обробляти ложки необхідно дрантям або ватним диском, змоченим в скипидарі. Робота виконується повільно, що не всім підходить. Потрібно пам’ятати, що скипидар змивають водою після обробки.

Як почистити столові прилади з нержавіючої сталі професійними засобами

Перед покупкою потрібно вивчити етикетку – на ній повинна бути позначка, що засіб призначений для виробів з нержавіючої сталі. Рекомендується використовувати речовини, які не містять абразив: спреї, гелі. Щоб не зіпсувати виріб, потрібно слідувати інструкції, наданої виробником. Причому схема використання кожного із засобів відрізняється.

  • Cif;
  • Sanitol;
  • Toppperr;
  • Dr. Beckmann.

Чого робити не варто

Не слід залишати посуд після прийому їжі в раковині. Якщо відразу видалити залишки їжі з ложок та інших предметів, швидкість утворення нальоту істотно скоротиться. Щоб не пошкодити метал, застосовують тільки м’які засоби для очищення: щітки, губки.

Полоскання, як і миття від забруднень, слід виконувати ретельно. Тоді на поверхні не залишаться залишки кошти. Не можна використовувати абразивні речовини. Застосування концентрованої кислоти може привести до порушення цілісності захисного покриття металу.

Як відмити ложки і виделки в домашніх умовах, щоб блищали

Зіпсувати шикарна вечеря здатні неохайні столові прибори з плямами застаріле жиру, темними відкладеннями на малюнку ручки, у написи, між зубчиками вилки. Навіть самі практичні прилади з нержавіючих сплавів з часом втрачають колишню привабливість.

Срібні, мельхіорові, позолочені ножі, виделки, ложки при неправильному зберіганні покриваються плямами, темніють, їх необхідно вилучити напередодні урочистих обідів, приводити в порядок.

Особливо акуратно потрібно поводитися з художнім декором, щоб він не постраждав.

Зіпсувати шикарна вечеря здатні неохайні столові прибори з плямами застаріле жиру, темними відкладеннями на малюнку ручки, у написи, між зубчиками вилки.

Побутова хімія для чистки столових приладів з кольорових металів не завжди доречна. Досвідчені господині підкажуть, як чистити столові прибори в домашніх умовах, тим, що є на кухні і в аптечці.

Загальні рекомендації з чищення і зберігання столових приладів

Перш, ніж вирішувати, як почистити столові прилади, корисно дізнатися, як їх вдома правильно використовувати. Щоб вони служили довше, необхідно дотримуватися кількох правил:

  • Зберігати предмети з кольорових металів окремо від іншого посуду, найкраще в спеціальних футлярах;
  • Мити вилки, ножі, ложки, сервіровочні лопатки потрібно відразу після застіль, якщо відразу для цього немає часу, їх необхідно замочити в мильному розчині .;
  • Срібло, мельхіор найкраще очищати вручну, обходячи декоративні вставки з емалі, чорніння;
  • Категорично заборонено використовувати жорсткі залізні мочалки і грубі абразиви – вони здатні залишити подряпини на будь-якому металі, навіть на універсальної нержавійці;
  • Нержавіюча посуд буде блищати після полоскання в розчині нашатирю;
  • Всі предмети потрібно протирати насухо, щоб не залишалося білястих плям від води;
  • Для миття срібла і мельхіору небажано використовувати стандартну побутову хімію.

Мити вилки, ножі, ложки, сервіровочні лопатки потрібно відразу після застіль.

Як уникнути чорного нальоту на мельхіорових і срібних виробах

Столові прибори зі срібла небажано використовувати для подачі надто гарячих бульйонів, других страв, соусів. Метал відразу потьмяніє від контакту з харчовими кислотами і лугами.

Холодні страви: желе, морозиво можуть стати причиною важко виводяться темних плям на столовому сріблі. Ікра – делікатес, що прикрашає святковий обід або вечерю, сприяє утворенню нальоту на столовому сріблі.

Захистити від нього посуд неможливо.

Мельхіор і нейзильбер – леговані сплави на основі міді тьмяніють при контакті з повітрям. Вони активно реагують на харчові кислоти – відразу темніють. Їх краще не використовувати при подачі маринадів, що містять оцет. Від чаю утворюється темна скоринка на будь-якому посуді, кольорові метали не виняток.

Мельхіор і нейзильбер – леговані сплави на основі міді тьмяніють при контакті з воздухом.Мельхіоровой ложкою небажано користуватися під час приготування їжі. Оксиди потрапляють в гарячу їжу. Посуд не призначена для повсякденного використання, її дістають тільки при сервіруванні святкового застілля.

Спеціалізована побутова хімія

Швидко привести столові прибори в порядок допоможуть спеціальні склади – кошти для очищення столового мельхіору, срібла:

  • «Сиф» -гель, який не містить агресивних елементів, грубих абразиву, підходить для емалей, посуду з кольорових сплавів. Досить ефективний засіб, добре споліскується. Їм можна користуватися безпосередньо перед сервіровкою столу; «Сиф» -гель, який не містить агресивних елементів, грубих абразиву, підходить для емалей, посуду з кольорових сплавів.
  • Паста «Полімет» призначена для полірування дорогоцінних металів;
  • Емульсія «Аметист» використовується ювелірами, реставраторами для відтворення первинного вигляду виробів з кольорових металів;
  • Гель «Фейрі» застосовується для догляду за ювелірними ізделіямі.Гель «Фейрі» застосовується для догляду за ювелірними виробами.

Засоби по догляду за сріблом:

  • «Ultra Soft», професійний склад для чищення виробів зі срібла;
  • Універсальний розчин «Hagerty», підходить для будь-яких металів;
  • «Town walk», дрібнодисперсний спрей, наноситься на тканину або спеціальні серветки перед чищенням столових приборів;
  • «Silbo», аерозольна піна, що містить хімічні реагенти і миючі компоненти.

При виборі спеціальних засобів обов’язково потрібно ознайомитися з інструкцією. Виробники нерідко додають до розкрученому бренду якесь слово, і продають під такою назвою склади, що містять реагенти, здатні залишити на кольорових металах не виведені плями.

Ефективні способи очищення

Необов’язково викладати круглу суму на покупку спеціальних засобів. Особливих проблем з очищенням нержавіючих сплавів не виникає. Її очищають із застосуванням харчових кислот, питної соди. Тільки на неякісних предметах від такої чистки іноді проступають плями іржі, харчової нержавійки побутові засоби не страшні.

Існує багато старих способів, як очищати і столові прибори з столового срібла. Їх успішно застосовували 2-3 століття назад. Картопляний крохмаль позбавляє від темних плям. Посуд протирають свіжим картоплею або занурюють в відвар. Сік від цибулини розм’якшує темний наліт на приладах з будь-яких сплавів, але на мельхіорі надовго його залишати не можна.

Картопляний крохмаль позбавляє від темних плям.

Розглянемо докладно, як почистити ложки, ножі і виделки в домашніх умовах з різних металів.

Як очистити столові прилади з нержавіючої сталі

Найболючіше питання: як відмивати вилки між зубами. В посудомийній машині не завжди видаляється застарілий наліт. Кожен раз мити кожен зубець м’якою щіткою втомлює. Найдоступніший метод очищення нержавійки – кип’ятіння в мильно-содовому соляному розчині. На літр води додають по столовій ложці компонентів. Для поліпшення зовнішніх якостей можна додати ложку нашатирного спирту.

Найдоступніший метод очищення нержавійки – кип’ятіння в мильно-содовому соляному розчині.

Сода або гірчичний порошок у вигляді кашки – відмінний засіб, яке повертає посуді минулий блиск. Оцет позбавляє від білого вапняного нальоту, прилади занурюють в розчин на 30 хвилин (на літр води буде потрібно 1/3 склянки 6% оцту).

Кисневий відбілювач «Бос» повертає нержавійці колишню привабливість. На 1 л води для кип’ятіння додають 1 чайну ложку засобу і стільки ж кошти для миття посуду. Коли розчин закипить, в нього занурюють столові прилади на 20-30 хвилин. Після цього їх потрібно ретельно прополоскати, насухо витереть.Кіслородний відбілювач «Бос» повертає нержавійці колишню привабливість.

Чим чистити столові прибори зі срібла

Наліт краще прибирати відразу, не чекати, коли він застареет. Сліди жиру на малюнку не можна видаляти з зусиллям, використовуючи щітки. М’яке срібло може постраждати. Бруд необхідно попередньо розм’якшити:

  • Нашатирним спиртом, його розводять водою в пропорції 1:30, час витримки срібла в розчині залежить від ступеня забруднення приладів; Час витримки срібла в розчині залежить від ступеня забруднення приладів.
  • Харчовою содою, на літр води додають 4 чайних ложки, залишають посуд в теплому розчині на 30 хвилин; На літр води додають 4 чайних ложки соди.
  • Господарським милом, робиться концентрований теплий розчин, в нього столове срібло занурюється від 20 хвилин до години в залежності від стійкості плям; господарським милом, робиться концентрований теплий розчин.
  • Замість абразиву для чищення срібла використовують крейду. Його подрібнюють, потім додають воду до утворення м’якої кашки. Чистять прилади м’якою тканью.Вместо абразиву для чищення срібла використовують крейду.

При чищенні столового срібла не можна змішувати кілька миючих засобів. Вони на поверхні срібла можуть вступити в реакцію з виділенням тепла, посуд буде зіпсована. Її доведеться довго полірувати.

Як очистити столові прибори з мельхіору

Вироби з м’якого кольорового сплаву – не рідкість. У них демократична ціна. Майже в кожному будинку можна знайти мельхіоровий набір столових приладів. Чистити медесодержащими метал краще вручну, використовуючи народні засоби:

  1. Фольга і сіль. Дно широкої каструлі закривають фольгою, на неї викладають столовий мельхіор. Насипають дві столові ложки солі на літр води (краще з гіркою), доводять воду до кипіння, залишають все це на ніч. Вранці посуд досить прополоскати і насухо витерти. Метод очищення заснований на хімічному властивості мельхіору. Він збагачується іонами срібла, сіль руйнує жир і залишки їжі. Після процедури очищення фольгою мельхіор довго зберігає блиск, не так активно реагує на харчові кислоти і луги;Після процедури очищення фольгою мельхіор довго зберігає блиск.
  2. Оцет. У підкисленою воді (співвідношення 6% оцту і води 1:10) полощуть потьмяніли прилади, тонкий шар оксидів знімають м’якою тканиною. На ній залишаться темні плями. Малюнок вичищають старою зубною щіткою вимітаючими рухами. Для важкодоступних ділянок з написами використовують зубочистки. Дерево не здатне подряпати мельхіор, а забруднення видаляє чудово! Замість оцту в воду можна додати перекис водню або будь-який медичний спирт (мурашиний, камфорний). Ефект від обробки буде таким же: забруднення пом’якшають, видалити їх можна без особливих зусиль;У підкисленою воді (співвідношення 6% оцту і води 1:10) полощуть потьмяніли прилади, тонкий шар оксидів знімають м’якою тканиною.
  3. Мило. 50 г розчиняють в літрі води, залишають столовий мельхіор в охолодженому розчині на ніч. До речі, разом з мельхіоровим сріблом можна замочити і іншу рідко використовувану посуд: скло, кришталь, кераміку. Мильна ванна додасть посуді колишню пишність;Мильна ванна додасть посуді колишню пишність.
  4. Сода. Кашка відмінно видаляє наліт, очищає малюнок. Столовий мельхіор добре піддається такій чищенні. Якщо ніколи возитися зі столовими предметами, можна приготувати насичений розчин, занурити в нього посуд на 2-3 години. Після цього легко видалити самі застарілі забруднення;Кашка відмінно видаляє наліт, очищає малюнок.
  5. Мел. Він використовується в якості м’якого абразиву і відбілюючого засобу. М’якими крейдою натирають місця забруднень, малюнок. Якщо крейда погано кришиться, його подрібнюють ножем або на старій тертці, яку не шкода викинути. Замість крейди деякі господині використовують зубний порошок. Він не містить шкідливих компонентів, добре очищає метал від темного нальоту, застарілих плям;М’якими крейдою натирають місця забруднень, малюнок.
  6. Яєчна шкаралупа. Вона містить в складі кальцій. Посуд занурюють в теплий розчин, де варилися яйця на 12 годин. Після цього миють із застосуванням звичайних складів для посуду або з милом. Можна відварювати шкаралупу від сирих яєць, вона ще ефективніше очищає сплав;Посуд занурюють в теплий розчин, де варилися яйця на 12 годин.
  7. Картопляний відвар. Воду при варінні картоплі для салатів використовують, щоб освіжити столове срібло і мельхіор перед сервіровкою святкового столу. Предмети занурюють в розчин на 20-30 міну, потім добре прополіскують, насухо протирають паперовими серветками або рушниками. Папір счищает дрібні частинки забруднень, відмінно прибирає застарілий наліт.Воду при варінні картоплі для салатів використовують, щоб освіжити столове срібло і мельхіор перед сервіровкою святкового столу.

Раніше мельхіор перед святами варили в часниковою лушпинні. Її не викидали, а збирали в окремий мішечок.

Як чистити прилади з позолотою

Жовтий шар штучної позолоти на мельхіорі або нержавіючих сталевих приладах практично не темніє. Її можна сміливо кип’ятити. Справжня позолота з часом стає темною, з плямами мінливості. Вона піддається далеко не всім засобам для очищення срібла або мельхіору.

Її не можна кип’ятити з фольгою, позолота від цього постраждає. Надати їй минулий блиск і красу здатний скипидар. Їм змочують ватний диск, потім ретельно протирають кожен предмет. При обробці набору буде потрібно кілька дисків.

Вони швидко забрудняться, якщо позолочені ножі, виделки, ложки зберігалися тривалий час або піддавалися впливу підвищеної вологості.

Справжня позолота з часом стає темною.

Доступним засобом для очищення позолоти вважається яєчний білок. Його збивають до утворення густої піни, потім наносять на тканину або ватяні диски як очищуючий крем. Деякі господині замість скипидару використовують натуральний винний оцет.

Він повинен бути густим, темним. Користуватися прозорим червонуватим оцтом потрібно з обережністю, в його складі можуть міститися активні компоненти. Позолота від них здатна потемніти ще сильніше.

Після очищення прилади з позолотою потрібно помити, потім їх ретельно прополіскують, після цього відразу насухо протирають.

Доступним засобом для очищення позолоти вважається яєчний білок.

Як зберегти результат на довгий час

Щоб не довелося довго очищати срібло або мельхіор перед сервіровкою столу, необхідно дотримуватися кількох правил зберігання святкових столових приладів.

Після того, як вони насухо витерті, їх рекомендують загортати в харчову плівку.

Якщо набір зберігається в спеціальному футлярі, в нього додатково укладають паперові серветки, вони позбавлять метал від надмірної вологи або конденсату при контрасті температур.

Срібло необхідно зберігати окремо від мельхіору. При контакті метали будуть окислюватися швидше. Це пов’язано з особливостями хімічного складу сплавів. Для зберігання столових приладів з кольорових сплавів обов’язково вибирають сухе, темне прохолодне місце.

Для зберігання столових приладів з кольорових сплавів обов’язково вибирають сухе, темне прохолодне місце.

На 100% від окислення метал рятує тільки просочена маслом папір, вона застосовується для консервації столових приладів на час транспортування. Але після такого зберігання посуд все одно доведеться мити. Краще проревізіровать її за два-три дні до святкового заходу.

: Найефективніший спосіб чистки столових приборів

Як почистити столові прибори з нержавіючої сталі – 12 способів

Неохайні ложки і виделки можуть зіпсувати враження навіть про найпрекрасніше вечері. Насправді, столові прилади з нержавіючої сталі найпрактичніші, адже вони не іржавіють (дуже рідко), набагато менше чорніють і окислюються, ніж мельхіорові або срібні. Але все ж, з часом і вони тьмяніють, на них може з’явитися чорний, жирний, чайний або вапняний наліт.

  • Особливо бруд накопичується навколо опуклих точок, в різьбі, виїмках візерунків і написів. Чистити місця з декором найскладніше і звичайне миття, як правило, проблему не вирішує.
  • Часто буває і так, що основну складність представляє чистка чайних ложок (через нальоту від кави і чаю) або простору між зубцями вилок.

Щоб почистити столові прибори з нержавіючої сталі в домашніх умовах, можна купити спеціальні засоби або скористатися тим, що є в вашій кухонній шафі і аптечці.

Спосіб 1. Як почистити багато вилок і ложок за один раз за допомогою кип’ятіння в содовому розчині

Цей спосіб не тільки найпростіший і швидкий, але і супер-дієвий, навіть якщо ваші ложки і виделки (в тому числі зубці) знаходяться в дуже занедбаному стані.

Крок 1. 3-5-літрову каструлю заповніть наполовину водою (1,5-2 л), потім складіть в неї прилади.

Крок 2. Насипте у воду по 2 столові ложки соди і солі (сіль можна замінити лимонною кислотою або оцтом).

Крок 3. Поваріть ваші прилади 20-25 хвилин на середньому / великому вогні. Доводити до кипіння не обов’язково, впливу просто гарячої води буде достатньо.

Крок 4. Дочекайтеся, поки ложки і виделки охолонуть і, нарешті, прополощіть їх і протріть насухо.

  • Якщо по закінченню 20-25 хвилин прилади не очистилися, ви можете збільшити час їх кип’ятіння.

Увага! Цей спосіб не підходить для приладів, які мають емалеві або алюмінієві деталі.

Спосіб 2. Як помити столові прилади з нержавіючої сталі, якщо вони стали сірими

Додайте в 3-5-літрову каструлю гарячої води хлорсодержащий відбілювач (¼ склянки), замочіть в отриманому розчині ваші ложки і виделки на 10 хвилин, потім гарненько промийте і висушіть.

Увага! Цей спосіб не підходить для приладів, які мають емалеві або алюмінієві деталі.

Спосіб 3. Як почистити прилади содової пастою і милом

Ця суміш чудова для видалення твердих прилипли забруднень і складних плям з невеликої кількості приладів. У маленькій тарілці або мисці змішайте харчову соду і рідке мило до пастоподібної консистенції.

Потім, використовуючи стару зубну щітку або жорстку сторону губки, потріть сумішшю брудні місця.

Якщо бруд пішла в повному обсязі, пройдіться по приладах ще раз щіткою / губкою, змоченою в оцті, і, нарешті, сполосніть їх дочиста і витріть насухо.

Спосіб 4. Як додати блиск столових приборів з нержавіючої сталі

Повернути блиск потьмянів ложок і вилок з нержавіючої сталі можна протерши їх м’якою ганчіркою, змоченою розчином води і 10% -ного нашатирного спирту (в пропорції приблизно 9: 1).

Спосіб 5. Як почистити прилади пастою з соди

Ще один спосіб видалення застарілих забруднень поштучно – протирання приладів м’якою ганчіркою з густою пастою з соди і води.

Спосіб 6. Як очистити ложки і виделки від жирного і вапняного нальоту оцтом

Наліт жиру або вапна на столових приладах можна видалити протерши їх ватним диском, змоченим в нерозбавленому 9% -ному оцті. Після чистки ложки і виделки потрібно прополоскати і витерти насухо. Цей спосіб хороший тоді, коли під рукою не виявилося кошти для миття посуду.

Спосіб 7. Як помити ложки і виделки газованою водою

Кола, Фанта, Спрайт і інші газовані напої містять в своєму складі лимонну кислоту, тому відмінно справляються з очищенням приладів.

І хоч цей метод не найекономічніший, але іноді і він може виявитися корисним (наприклад, якщо шкода викидати напій, в якому вже не залишилося газів). Крім того, його цікаво випробувати просто заради експерименту.

Просто замочіть прилади в ємності, наповненою газованою водою, на кілька хвилин, потім сполосніть і швидко витріть насухо.

  • Краще використовувати безбарвну газовану воду, наприклад, Спрайт.

Спосіб 8. Рослинна олія (будь-яке) для видалення стійкого жирного нальоту

Нанесіть масло на м’яку суху тканину і протріть прилад. При бажанні можна додати і лимонний сік. Після того як жирний наліт зникне або стане менше липким, помийте прилад як зазвичай – засобом для миття посуду і водою.

Спосіб 9. Частка столових приборів картоплею

Крохмаль, що міститься в картоплі, відмінно очищає столові прибори від темного нальоту і повертає стали блиск. Просто розріжте картопля на половинки або часточки і почистіть ваші ложки і виделки. Між зубцями вилки можна почистити тонкими скибочками.

Спосіб 10. Зубний порошок або паста

Зубний порошок або паста – це м’які абразиви, які можуть вичистити все впадинки ваших приладах, але при цьому не подряпати їх. Все що потрібно зробити, це трохи протерти ложки і виделки вологою м’якою ганчіркою і порошком / пастою, потім залишити їх на 10 хвилин і, нарешті, промити чистою водою.

У цьому відео ви можете наочно побачити, як швидко зубна паста розправляється з чайним нальотом на ложці.

Спосіб 11. Частка приладів золою

Цей старий народний метод чистки ложок і виделок все ще актуальний у дачників і любителів натуральних чистячих засобів. Щоб отримати золу, потрібно спалити кілька березових або осикових гілок, потім просіяти її і пересипати її в банку. Потім цей «порошок» потрібно насипати на ватний диск / ганчірку, протерти прилади й сполоснути.

Спосіб 12. Як помити ложки та виделки з нержавіючої сталі в посудомийній машині

Іноді посудомийна машина не справляється з очищенням виделок і ложок, і після циклу миття посуду прилади можна побачити із залишками їжі або миючого засобу, жирним або вапняним нальотом та ін.

Що ж робити? Можливо, причина проблеми криється в: забруднення самої посудомийки (наприклад, можуть засмітитися канали її лопатей), неправильному виборі миючого засобу, що закінчилася солі (вона запобігає появі вапняного нальоту і пом’якшує жорстку воду), некоректної роботи машини.

Якщо всі перераховані проблеми відсутній, значить ви просто неправильно складаєте прилади. Щоб посудомийна машина гарантовано відмила столові прилади, потрібно:

Крок 1. Перш ніж класти прилади в лоток посудомийної машини, сполосніть їх в гарячій воді, щоб видалити основні забруднення. Якщо якісь залишки їжі прилипли, видаліть їх губкою.

Крок 2. Складіть столові прибори в лоток посудомийки так, щоб вони не накладалися один на одного.

Крок 3. Потім додайте миючий засіб у посудомийну машину, закрийте її дверцята і запустіть потрібну програму. Виберіть ті настройки, які найкращим чином відображають стан ваших столових приладів.

У більшості випадків нормального циклу миття посуду досить, але особливо брудні ложки і виделки можуть зажадати інтенсивного циклу з замочуванням і температурою води 90 градусів.

Якщо є можливість, вимкніть цикл сушки.

Крок 4. Після завершення циклу роботи посудомийної машини протріть кожен прилад м’якою сухою тканиною або паперовим рушником. Після ручної сушки і столові прибори з нержавіючої сталі завжди виглядають чистіше, ніж після сушки в машині.

Поради по догляду

  1. Якщо ви хочете завжди містити свої прилади в ідеальному стані, після кожного миття відразу протирайте їх серветкою. Через висихання на повітрі на ложках і вилках з нержавійки можуть з’явитися плями від води.
  2. Нержавіюча сталь схильна до подряпин, тому намагайтеся уникати використання жорстких губок, щіток та засобів з грубими абразивними частинками. Втім, місця з карбуванням і візерунками можна чистити і з абразивами.
  3. Щоб почистити вилки між зубцями, використовуйте зубочистки, загорнуті в ватяні диски з миючим засобом або старі зубні щітки.

(Оцініть матеріал! Уже зазначену пост: 7 середня оцінка: 4,86

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Чотири прості способи очистити виделки між зубцями від липкого жиру

Через неправильну експлуатацію та несвоєчасне миття та чищення виделки мають властивість накопичувати жир між зубцями. Його не так просто вичистити за допомогою звичайного чищення, але є кілька простих домашніх засобів, які можуть допомогти.

Як очистити виделки від липкого жиру між зубцями?

Прості алюмінієві виделки або прилади з нержавіючої сталі можна добре прокип’ятити. Для цього дно та стінки каструлі потрібно вистелити фольгою, налити воду і додати до неї 50 г солі та 50 г соди. Усередину викладаємо виделки, що потребують чищення, доводимо воду до кипіння і кип’ятимо приблизно 30 хвилин. Даємо воді охолонути, дістаємо прилади та очищаємо за допомогою старої зубної щітки або губки.

В нагоді може стати зубна паса, яку потрібно нанести на губку або ганчірочку, натерти нею прилади і залишити на кілька хвилин, змити проточною водою і витерти насухо.

У каструлю додати два літри води, по 2 ст. л. соди та солі та 1 ст. л. лимонної кислоти. Закип’ятити воду та опустити туди прилади та залишити на 30 хвилин. Після закінчення часу дістати виделки, промити під проточною водою і витерти рушником.

Про автора

admin administrator