Як оплачується вихід у святкові дні

Авторadmin

Як оплачується вихід у святкові дні

Компенсація за роботу у вихідні дні Стаття 72 КЗпП України регулює питання компенсації за роботу у вихідний день. Так, відповідно до вказаної статті робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін: наданням іншого дня відпочинку; у грошовій формі у подвійному розмірі.25 груд. 2023 р.

Ці зміни набули чинності 19 липня 2022 року. Отже, на сьогодні робота у вихідні дні компенсується так, як і до війни: працівникові надають інший день відпочинку або оплачують фактично відпрацьовані години у грошовій формі у подвійному розмірі згідно з правилами, встановленими ст. 107 КЗпП.

107 КЗпП робота у святковий і неробочий день (ч. 4 ст. 73 КЗпП) оплачується в подвійному розмірі. Оплата в зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

Вихідний день — день щотижневого відпочинку. При п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідні дні на тиждень, а при шестиденному — один вихідний день. Загальним вихідним днем є неділя.

Вихідні або святкові й неробочі дні, у які працівник вибуває у відрядження або у які він повертається з відрядження, не оплачуються».

працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у вихідний день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.





Наостанок наводимо приклади розрахунку оплати роботи у святкові та неробочі дні. Приклад 1. Є охоронець (штатний) з окладом 8000 грн, який відпрацював 12 год у святковий день (7 січня 2022 року) за умов: а) це був день по плану (графіком змінності); б) це був день поза планом (графіком …

Про автора

admin administrator