Як оплачувати громадський транспорт у Софії

Авторadmin

Як оплачувати громадський транспорт у Софії

Повна інформація про столицю Болгарії місто Софія

Столиця Болгарії місто Софія – одне з найдавніших міст Європи та одне з найкрасивіших європейських столиць. Місто процвітало, неодноразово руйнувалося, але знову і знову відроджувалося. Нині місто Софія є сучасним містом з торговими та діловими центрами, візитівкою якого є гарні краєвиди та унікальні архітектурні поєднання, а також безліч красивих сакральних пам’яток.

  • Інформація для туристів про столицю Болгарії місто Софія
  • Географія та клімат в місті Софія
  • Коротка історія міста Софія
  • Визначні місця в місті Софія
  • Громадський транспорт у Софії
  • Де зупинитись у місті Софія
  • Їжа, напої в місті Софія
  • Головні пам’ятки міста Софії (відео)

Інформація для туристів про столицю Болгарії місто Софія

  • Колишні назви – Сердика, Триадица, Средець
  • Населення – 1379874 осіб (2022).
  • Площа – 492 квадратні кілометри.
  • Мова – болгарська.
  • Валюта – болгарський лев.
  • Національності – болгари, турки, греки, росіяни, українці, молдавани, білоруси, вірмени.
  • Конфесії – православні, мусульмани, католики.

Географія та клімат в місті Софія

Місто Софія розташоване на заході Болгарії на південній околиці однойменної улоговини і знаходиться майже в середині Балканського півострова, на перехресті найважливіших шляхів, що сполучають Близький Схід з Європою, а також Чорне, Егейське та Адріатичне моря.

Місто Софія оточене Балканським гірським ланцюгом на північному сході і горами Люлін, Витоша і Лозенска на півдні. Історичний центр лежить на висоті 553 метри над рівнем моря. Поруч із містом – озеро “Панчарево” та водосховище “Іскр”.

Гірські масиви і віддаленість від морів наклали відбиток на клімат міста Софії. Місто Софія знаходиться в помірно-континентальному кліматичному поясі з досить холодним для цих країв зимовим періодом, середня температура повітря становить приблизно +2°С, але навіть у найхолодніші зимові дні повітря рідко остигає до -6°С. Сніговий покрив нестійкий, але протягом року накопичується майже 60 днів із ним. Рекордна глибина снігу була у грудні 2001 року – 57 сантиметрів.

Літо в Софії тепле і сонячне, але місто, яке розташоване на висоті 500-600 метрів над рівнем моря, за болгарськими мірками прохолодне. У липні термометр у середньому видає 21°С. А у літні місяці температура повітря в середньому становить +20°С. Опадів за літо випадає більше, ніж протягом інших пір року. Щорічна кількість опадів коливається в діапазоні від 571 до 650 мм.

Коротка історія міста Софія

Софія – це місто, що має 7000 історію. Перші поселенці прийшли сюди у VIII столітті до нашої ери. Це було фракійське плем’я “серди”, яке збудувало досить великий релігійний центр із кількома святилищами. Ця територія приваблювала своїми мінеральними джерелами, воду яких можна використовувати й досі у центрі Софії.

У I столітті нашої ери місто захопили римляни, які надали йому ім’я Сердика за назвою місцевого фракійського племені. З I до IV століття Сердика була столицею римської провінції Фракія. Візантійський імператор Костянтин I Великий говорив: “Сердика це мій Рим”. Імператор дуже хотів перенести столицю в Сердику, але стратегія все-таки взяла гору над почуттями. Рим мав найважливіше географічне положення: з його пагорбів було зручніше та простіше керувати імперією. Тому місто Сердика залишилася улюбленим містом Костянтина лише у його серці.

У 5 столітті місто було спустошено гунами. У 6 столітті місто було відроджене Юстиніаном під ім’ям Триадица. У 809 році місто стало частиною Болгарського царства і названо Средець. У 1382 році місто Средець потрапляє під османське панування майже на 500 років. У документах того часу місто описується процвітаючим, воно навіть викликало захоплення завойовників, але після його завоювання місто стало западати, християнські церкви руйнувалися, тоді як зростали турецькі адміністративні будівлі, мечеті, громадські лазні та криті ринки. Проте самі болгари в цей час активно розвивають свою культурну діяльність. Завдяки літературній школі було написано, скопійовано та надруковано низку болгарських християнських книг. Примітно, що навіть під час турецького правління школа не припиняла функціонувати і саме в цей час було надруковано Драгалевський Завіт.

Місто Софія було звільнено від османського ярма у січні 1878 року. У цей час чисельність населення становила всього 12000, але завдяки його стратегічній позиції, у квітні 1879 місто Софія була проголошена столицею Князівства Болгарії. За кілька років населення збільшилося вдвічі, місто радикально змінювалося: турецькі вузькі та брудні вулиці були витіснені вимощеними вулицями, були заплановані та збудовані вулиці, адміністративні будівлі, церкви, школи, була встановлена сучасна каналізація та система водопостачання, відкрито телеграфні та телефонні лінії. Місто Софія набуло вигляду європейського міста, хоча численні характеристики Сходу залишилися.

У 20 столітті місто Софія набуло ще більш європейського вигляду.

В даний час місто Софія є спокійним місцем проживання. Відбулися великі зміни: побудовано метро, раніше збудовані будівлі повернуті колишнім власникам, виникають нові будівлі, будуються магазини, виникають приватні фірми. Місто постійно змінюється, відновлюючи культурні та архітектурні пам’ятки, все це надає йому вигляду європейського міста, з давньою культурою, що вражає сьогоденням та світлим майбутнім. Недарма на гербі міста Софії написано – “Росте, але не старіє”.

Визначні місця в місті Софія

Історичний центр міста Софії виконаний на кшталт болгарського відродження. Тут більшість будівель були побудовані в кінці 19 – на початку 20 століття, коли болгари здобули незалежність від імперії Османа. Хоча є в місті Софія пам’ятки та пам’ятники набагато давніші.

Найзнаменитішим храмом міста Софії вважається собор Олександра Невського – символ звільнення від османського ярма, здатний вмістити 10000 віруючих. Собор був спроектований відомим архітектором Померанцевим і споруджений у 1912-1920 роках на найвиднішому місці у центрі міста.

У безпосередній близькості від собору, на площі Олександра Невського, розташована будівля бібліотеки імені Кирила і Мефодія, що є найбільшим книгосховищем Болгарії, що налічує понад 1800 рукописних та стародруків. Перед бібліотекою встановлено пам’ятник Кирилу та Мефодію.

Другий символ столиці – Народний театр імені Івана Вазова, спроектований у 1907 році архітекторами Германом Хельмером та Фердинандом Фельнером. Будівництво театру було розпочато у 1904 році та завершено у 1907 році. Будівля збудована у стилі німецького класицизму. По флангах холу розміщено балкони. Місткість театру 850 місць. Театр відомий за межами країни. Інтер’єр у театрі змінювали двічі: після пожежі у 1923 році та протягом 1970-1976 років.

Будівля Народних Зборів (1884, 1890, 1928) – третій претендент на право вважатися символом міста. На фронтоні девіз: “Об’єднання – запорука сили”, що є ключовим елементом національного герба Болгарії.

Бульвар Витоша – головна вулиця міста Софія, виконана в елегантному стилі модерн як нагадування про ранні роки болгарського відродження. Славиться магазинами та захоплюючими видами на однойменний гірський масив.

Витоша – мальовничий гірський масив завдовжки 20 кілометрів та шириною 16 кілометрів, на околиці якого розташована столиця Болгарії місто Софія. Жителі міста влаштовують тут пікніки та катаються на лижах. Сюди ходить громадський транспорт, правда, по буднях рідше, ніж у вихідні.

Громадський транспорт у Софії

Система громадського транспорту в місті Софії ефективна, швидка та дешева. Транспорт включає в себе автобуси, трамваї, тролейбуси та метро.

Трамваї, автобуси та тролейбуси працюють за певним графіком протягом дня. Громадський транспорт у місті Софія офіційно працює з 5:00 ранку до півночі щодня. Тим не менш, більшість автобусів обмежені після 22:00 години. У вихідні та національні свята діють більш обмежені службові часи.

Де зупинитись у місті Софія

Зняти житло у місті Софія для відпочинку можна у різних районах та в різних умовах. Тут досить великий вибір залежно від переваг та рівня.

У місті Софія туристи знайдуть безліч готелів та хостелів на будь-який смак. За бажання, можна зняти гостьову кімнату або зупинитися в будинку в передмісті столиці.

Елітними районами міста Софія вважаються Бояна та Драгалівці, розташовані в передгір’ях гори Витоша. Тут за високими парканами та під пильним оком озброєної охорони живе урядова та бізнес-еліта, а також ті, хто готовий платити за оренду односпальної квартири 600-700 євро на місяць.

Центральний район Средець вважається історичним центром. Тут є численні історичні пам’ятки міста. Тому й ціни на оренду житла тут завищені.

Болгарія вважається однією з демократичних країн за цінами та якістю послуг. Останнім часом рівень послуг значно зріс, а ціни залишилися незмінними.

Їжа, напої в місті Софія

Кухня Болгарії – одна з найсмачніших кухонь Європи. Їжа та напої в місті Софії недорогі та різноманітні, постійно відкриваються нові бари та ресторани. Розкішні ресторани зазвичай знаходяться у діловій частині центру і працюють з 11 години ранку до 11 години вечора. Закусочні, піцерії, кафе, продовольчі магазини зазвичай працюю з 8 години ранку до 8 години вечора. Є ресторани, які працюють цілодобово. Невеликі закусочні відкриті з 6 години ранку до 18 години вечора.

Численні заклади швидкого харчування пропонують бургери, сендвічі та кебаб, у піцеріях та ресторанах готують м’ясо гриль, салати та смажену картоплю.

Болгарія – країна, що спеціалізується на виробництві вина, цей напій відіграє важливу роль у місцевій кулінарії. Останнім часом болгари стали додавати вина в різні страви, і це не дивно, адже якісні болгарські вина надають чудового смаку та аромату банальним стравам.

На десерт можна скуштувати знамениту болгарську баницю. Вона являє собою випічку з листкового тіста. Найпоширеніші начинки в ній бринза і сир, але іноді готують її з м’ясним фаршем, овочами чи фруктами – варіантів маса.

Головні пам’ятки міста Софії (відео)

Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

Як вигідно користуватись громадським транспортом у Європі

Громадський транспорт в європейських містах може бути чудовим варіантом для мандрівників, щоб заощадити. У більшості країн ЄС він курсує регулярно і є досить комфортним.

Завдяки європейській мережі громадського транспорту можна чудово заощадити. Також це допоможе краще орієнтуватися в містах. Розглянемо найдоступніші способи мандрувати країнами Європи.

Франція

Туристи у Франції можуть скористатись системою потягів SNCF, яка забезпечує швидкісне залізничне сполучення між французькими містами і ближніми країнами Європи.

Для мандрівників, які хочуть оцінити громадський транспорт Парижа, є кілька способів заощадити час та гроші. Одноразовий проїзд для дорослих у Парижі коштує 2,10 євро на більшості ліній метро і автобусів. Якщо ви плануєте здійснити принаймні 6 поїздок на день, можна придбати картку Paris Visite. Вона надає день безлімітного проїзду на автобусах та метро, а також спеціальні знижки для туристів. Такий проїзний коштує 13,55 євро в межах Парижа, але 28,50 євро для розширеної зони (до основних аеропортів та Діснейленду).

Врахуйте, що в системі громадського транспорту Франції час від часу відбуваються страйки працівників. На цьому сайті можна стежити за актуальною інформацією щодо затримок і скасувань.

Іспанія

Основна залізнична мережа Іспанії називається Renfe і обслуговує понад 5000 потягів щодня. Для мандрівників, які цінують комфорт і готові платити більше, курсують розкішні туристичні поїзди Renfe з шикарними купе та вишуканими ресторанами.

Для мандрівників у великих містах, як Барселона чи Мадрид, місцеві автобуси та поїзди є швидким і безпечним способом дістатися з точки, А в точку Б. Орієнтовні ціни на транспорт Барселони: одна поїздка — 2,20 євро, денний проїзний в межах однієї зони — 7,50 євро. У метро Мадрида діє туристичний квиток для необмеженого щоденного користування міським транспортом за 8,40 євро.

Італія

Для мандрівників, які бажають проїхатись кількома великими містами Італії, діє пропозиція Trenitalia Pass. Ця картка доступна лише для іноземців. Її ціна стартує від 129 євро (за 3 поїздки протягом тижня). З нею можна відвідати низку міст Італії або сусідніх країн.

У Римі є кілька видів громадського транспорту: потяги, автобуси, трамваї, тролейбуси. Ціна проїзду в столиці Італії доступна — 100 хвилин коштують 1,50 євро.

Німеччина

Німеччина запустила безлімітний квиток на громадський транспорт — Deutschland-Ticket. Пропозиція супервигідна: лише 49 євро на місяць за необмежену кількість поїздок. Діє по всій території Німеччини і на всі види транспорту, включно з регіональними потягами. Безлімітний квиток запустили 1 травня. На нього був такий попит, що сайт, який розпочав продаж, «‎завис» і на певний час вийшов з ладу.

Якщо ви не планували залишатися в Німеччині надовго, можете скористатися туристичними картками, які діють у великих містах. Наприклад, у Берліні пропонують Berlin Welcome Card, яка надає необмежений проїзд у громадському транспорті та знижки на відвідування найпопулярніших туристичних локацій. Ціна за Berlin Welcome Card стартує з 25 євро.

Угорщина

Угорщина в травні також запустила безлімітний місячний проїзний за 49 євро. З ним можна користуватися потягами та автобусами по всій країні.

Якщо ви плануєте пробути кілька днів у Будапешті, ознайомтеся з перевагами Budapest Card (за 33 євро). З нею можна не лише безлімітно користуватися транспортом, а й безкоштовно відвідувати музеї, екскурсії та популярні термальні басейни.

Мережа громадського транспорту ЄС постійно розвивається. Це, без сумніву, швидкий, безпечний та доступний спосіб подорожувати Європою. В передчутті літнього напливу туристів, країни пропонують вигідні комплексні картки для мандрівників. Якщо ви точно плануєте відвідати головні пам’ятки європейських міст, вигідніше розглянути спеціальні пропозиції для туристів.

Про автора

admin administrator