Як отримати направлення від лікаря: види напрямків та умови видачі

Авторadmin

Як отримати направлення від лікаря: види напрямків та умови видачі

Під час відвідування лікаря багато пацієнтів стикаються з необхідністю отримання направлення на додаткові дослідження чи консультацію в інших фахівців. Напрямок – це документ, який дозволяє пацієнтові звернутися до конкретного лікаря або провести певні медичні процедури.

Однак не завжди пацієнт розуміє, якому лікарю слід звернутися і які додаткові документи чи аналізи необхідно надати для отримання направлення. У цій статті ми розглянемо кілька ключових моментів, які допоможуть вам отримати необхідний напрямок від лікаря:

1. З'ясуйте, чи потрібний вам напрям і до кого звернутися. Перед тим, як звертатися за напрямком, важливо визначитися, чи дійсно вам потрібне додаткове дослідження чи консультація іншого фахівця. Також важливо уточнити, якого лікаря слід звернутися: до терапевта, вузького фахівця чи безпосередньо до медичної лабораторії.

2. Зверніться до лікаря первинного поводження. Найчастіше направлення виписує лікар первинної ланки – терапевт чи сімейний лікар. Він проводить огляд пацієнта, виявляє проблему та приймає рішення щодо необхідності додаткових досліджень чи консультації іншого фахівця.

3. Надайте всі необхідні документи та аналізи. Щоб лікар міг оцінити ваш стан і правильно визначити основну проблему, йому необхідно мати доступ до раніше проведених досліджень і аналізів. Тому перед відвідуванням лікаря слід зібрати всі наявні результати та надати їх лікарю під час першого візиту на прийом.

Спеціальність лікаряДає напрямок
ТерапевтТак
ХірургТак
ОкулістТак
СтоматологТак
ГінекологТак
УрологТак
НеврологТак
ДерматологТак
ПедіатрТак
ЛорТак

Виписати електронний напрямок має право будь-який лікар. Необов'язково це має бути сімейний лікар, педіатр чи терапевт. Наприклад, гінеколог може направити пацієнта на консультацію до ендокринолога, призначити аналізи і т.31 січ. 2022 р.

Який лікар може дати направлення?

Напрямок може видати не тільки дільничний терапевт, але й інший профільний лікар: хірург, гінеколог, кардіолог, уролог та ін..

Хто дає напрямок до вузького фахівця?

Необхідність консультації «вузького» фахівця визначає дільничний лікар і, як правило, це дільничний терапевт.

Як взяти напрямок у поліклініці?

Порядок дій заявника:

  1. Звертається до лікаря Установи охорони здоров'я.
  2. Надає необхідні документи.
  3. Після проведення огляду лікарем Установи охорони здоров'я отримує бланк електронного напрямки на госпіталізацію.

Про автора

admin administrator