Як передається синдром Дауна у спадок

Авторadmin

Як передається синдром Дауна у спадок

Як правило, це пов'язано з однією зайвою 21-ою хромосомою, тобто із хромосомним дисбалансом. У кожної людини 46 хромосом, а в людини з типовою формою хвороби Дауна – 47. 95% випадків патології не передається в спадок». Діти з синдромом Дауна мають низку фізіологічних особливостей, розповідає педіатр Наталія Давидова.3 груд. 2008 р.

Чи правда, що діти із синдромом Дауна народжуються лише в жінок старшого віку? Жінки віком понад 35 років дійсно мають вищі ризики народити дитину із цим синдромом. Проте більшість таких дітей народжують жінки до 35 років.

Дослідження, яке провели науковці Університету міста Майсор (Індія), дозволило виявити чотири чинники, які впливають на ймовірність синдрому Дауна у дитини. Це вік матері, вік батька, близько-споріднені шлюби, а також, як не дивно, вік бабусі по материнській лінії.

Дитина з синдромом Дауна має уповільнений розвиток у порівнянні з однолітками. Проте, майже всі діти з синдромом Дауна можуть навчитись самостійно ходити, їсти, одягатись, говорити, грати та товаришувати з однолітками, ходити до школи, займатись спортом, творчістю тощо. Тобто, робити те, що вміють робити інші діти.

Причина виникнення синдрому Дауна Вчені та медики вважають, що синдром Дауна виникає у тих батьків, у яких генетичний матеріал зазнав певної мутації, тому під час зачаття у плода розвивається на одну хромосому більше (47 хромосом замість звичайних 46, при цьому трисомія простежується саме в 21 парі хромосом ).

Ще півстоліття тому очікувана тривалість життя людей із синдромом Дауна в Німеччині не перевищувала 10 років. Сьогодні вони спокійно доживають до 60 років і більше та часто живуть повноцінним життям.





З віком у людини можуть виявлятися інші патологічні ознаки синдрому. 1. Низькорослість. Одночасно спостерігається схильність до ожиріння. 2. Скорочення черепа. 3. Округлість і «площина» черепа. 4. Зміна шиї. 5. Скорочення носа, широке перенісся. 6. Порушення …

Про автора

admin administrator