Як пересадити суницю

Авторadmin

Як пересадити суницю

Все, що потрібно знати про садову суницю

Неважливо – розмножуєте ви суницю зі своєї ділянки чи саджаєте новий сорт, вам треба виростити з посадкового матеріалу здорові рослини, що будуть давати повноцінний урожай. Ще 10–15 років тому вирощувати суницю було легко й приємно. Сьогодні цьому дуже сильно заважають кліматичні негаразди, збіднення землі, масове поширення хвороботворних мікроорганізмів тощо. Навіть узяті для посадки здорові рослини можуть погано приживатися й розвиватися, чахнути, слабо плодоносити або взагалі не давати врожаю.

Отже, наше завдання: сприяти підвищенню імунітету рослин, їх здатності адаптуватися до кліматичних змін і протистояти захворюванням. А ще – очищати ґрунт від шкідливих мікроорганізмів і насичувати його корисними.

Висаджування навесні. Поради для кращого приживлення розсади

Щоб розсада суниці добре прижилася, посадко вий матеріал потребує підготовки. Для підвищення шансів на вкорінення дуже бажано обробити кущики ХелпРост укорінювачем . Цей засіб містить активні речовини: амінокислоти, вітаміни, полісахариди, макро- і мікроелементи, що легко засвоюються рослинами й активізують їхні ростові процеси. Оброблені препаратом рослини після посадки швидко нарощують кореневу систему та згодом дають життя більшій кількості нових плодових розеток.

Спосіб посадки суниці із застосуванням ХелпРост укорінювача простий:

  • розведіть 35 мл препарату (ампулу) в 10–15 л води;
  • занурте рослини корінцями в розчин на 30–60 хвилин;
  • посадіть кущики, щільно обтиснувши корінці землею, так щоб серцевини рослин залишалися над поверхнею;
  • після висадки розсади полийте суничну грядку залишками розчину.

Біофунгіцид МікоХелп

Саджаючи суницю, бажано вжити профілактичних заходів, що вбережуть її від захворювань. У цьому допоможе біофунгіцид МікоХелп – він активно пригнічує розвиток грибів та бактерій, що викликають хвороби рослин, і наповнює ґрунт і рослини корисними мікроорганізмами.

МікоХелп здатний боротися з чорною ніжкою, кореневими гнилями , фітофторозом, альтернаріозом, фузаріозом тощо. До того ж він стимулює розвиток кореневої системи й допомагає рослинам краще живитися.

Цим препаратом можна обробляти ґрунт перед висадкою в нього кущиків суниці, обробляти розсаду, обприскувати посадки під час нарощування зеленої маси (кожні 2 тижні), підгодовувати рослини (кожні 2 тижні).

Для обробки ґрунту та розсади, а також обприскувань зручно використовувати порошковий препарат (розводити у воді по інструкції), а для підживлення вже вкорінених рослин краще придбати засіб у капсулах. Потрібно заглибити кожну рослину біля стебла на глибину від 1 см і добре полити. Для людини МікоХелп абсолютно нешкідливий: вже через добу після обробки ним ягоди можна сміливо їсти.

Чим підживлювати суницю

Використавши для підживлення суниці біопрепарат Живе добриво, ви не пошкодуєте. Він має широкий спектр дії: він одночасно є збалансованим добривом, захищає рослини від грибкових і бактеріальних хвороб, а також кліматичних негараздів, підвищує врожайність культури та смакові якості ягід. Можна поливати суничні кущі робочим розчином (35 мл на 10 л води) кожні 2 тижні або обприскувати ним рослини в ті самі терміни. Дуже важливо, що з обробкою посадок Живим добривом підвищується родючість ґрунту.

Щоб на кущиках сформувалося більше зав’язі, а ягоди дозріли якісно і в належний термін, варто скористатися таким засобом, як ХелпРост для саду.

Цим біопрепаратом посадки обробляють тричі: коли на кущиках суниці з’являються бутони, в період дозрівання ягід і через 2 тижні після збору врожаю.

Захист суниці

Ще один препарат для успішного вирощування садової суниці – Фіто- Хелп . Корисні мікроорганізми в його складі працюють на клітинному рівні, виділяючи природні антибіотики від бактеріальних і грибкових захворювань. Крім того, препарат містить збалансований набір вітамінів, мікро- та макроелементів, речовин, що сприяють збільшенню в тканинах рослин гормонів росту. Обробіть ділянку розчином ФітоХелп (10 мл на 10 л води) і витримайте в ньому корені суниці впродовж 1 години – це кардинально збільшить шанси на приживлення розсади і розвиток її в здорові врожайні рослини.

Як доглядати садову суницю на початку літа – 6 головних задач, щоб зібрати гарний врожай!

Автор: Ігор https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=22 Правки: 08 березня 2024 Перша редакція: 02 червня 2022 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 4 хвилини 👀 8747 разів 💬 1 коментар

  • Поливання полуниці
  • Підживлення полуниці
  • Полуничні вуса – обрізати чи ні
  • Вегетативне розмноження полуниці
  • Мульчування
  • Боротьба зі слимаками
  • Відео про догляд за полуницею
  • Коментарі

Вітаю вас, шановні читачі!
На початку літа саме час поговорити про садову суницю, або, як ми часто її називаємо, про полуницю.

Поливання полуниці

Зараз настає найважливіший період для цієї культури: вона починає плодоносити. Плодоношення моєї полуниці почалося наприкінці травня. Ягід було багато, я вже зняв частину врожаю, але бачу, що плодоношення продовжується дуже активно.

Як доглядати суницю в цей період? Щоб виростити таку кількість великих соковитих ягід, кущам потрібно дуже багато вологи. Поливати полуницю потрібно так, щоб промочився весь коренезаселений шар ґрунту, тобто просочити землю потрібно на глибину 25-30 см. Тому краще поливати рідше, але рясно.

Внаслідок частого поверхневого зволоження може розвинутися плодова гниль. Моя полунична грядка розташована в улоговині, і це допомагає зберегти в ґрунті вологу: вода не розтікається, а надходить до коріння, тому поливати полуницю мені доводиться нечасто навіть у тридцятиградусну спеку.

Підживлення полуниці

У період плодоношення я садову суницю нічим не удобрюю. Звучить нелогічно, але я вносив підживлення в ґрунт весь ранньовесняний період, до того, як полуниця почала цвісти. Росте моя ягода практично в компості, а вже навесні я вносив у ґрунт мінеральне комплексне добриво, яке стимулювало рясне цвітіння та активне формування плодів.

Чому я використовував мінеральне добриво, адже прийнято вносити органіку? Тому, що будь-яке органічне добриво – гноївка, курячий послід, бродилка – має неприємний запах, і як би ви не намагалися акуратно поливати добривами ґрунт, крапельки рідини, що неприємно пахне, потрапляють на ягоди, а мені це не подобається. Внести в ґрунт органіку я планую, коли закінчиться перший етап плодоношення полуниці.

Полуничні вуса – обрізати чи ні

Слідкуйте за вусами, які починають відростати на початку літа. Моїй садовій суниці третій рік, і це найкращий вік для отримання посадкового матеріалу. Саме дворічні кущі дають найплодючіші розетки.

Однак не з кожної розетки вийде якісний саджанець: я залишаю на вусах тільки першу дитинку, а наступні видаляю, тому що вони дадуть не такі сильні рослини. Першу ж розетку можна вкоренити.

Ви повинні вирішити для себе, що вам потрібно більше: великий урожай чи якісний посадковий матеріал. Якщо вас більше цікавить кількість ягід, потрібно регулярно обрізати всі вуса полуниці і розетки, а якщо ви вирішили оновити суничну плантацію, тоді видаліть з кущиків більшу частину квіток і ріжте вуса після першої розетки.

Можна прийняти компромісне рішення: дозволити квіткам перетворитися на ягоди і водночас залишити трохи розеток на розсаду.

Вегетативне розмноження полуниці

У мене невелика плантація, всього 16 кущів на двох грядках. Полуниці мені цілком вистачає, але я хочу посадити ще кілька розеток, тому що не всі кущі плодоносять однаково добре. Малопродуктивні рослини я приберу, а замість них посаджу розетки першого порядку з двох кущів, що рясно плодоносять, та дають смачні, солодкі і соковиті ягоди.

Власне, ці молоді розетки і самі чудово вкореняться, бо на них вже почали відростати корені, проте це займе якийсь час, тому краще діткам допомогти: злегка розпушити землю, опустити в неї корінці розетки та присипати їх землею таким чином, щоб усе листя залишилося над поверхнею. Саджанець вкоріниться протягом місяця.

Як тільки ви побачите на розетці новий листок, відсікайте вусик, що зв’язує саджанець з материнською рослиною, а в липні можете пересадити цю розетку на постійне місце.

Діток не обов’язково вкорінювати на грядці. Можна принести на плантацію горщик із пухким ґрунтом і висадити розетку в нього, а коли вона вкорениться, пересадити молодий саджанець туди, де йому місце. І не забувайте дитинку, що укорінюється, поливати.

Мульчування

Одним з найважливіших пунктів догляду за суницею садовою є мульчування грядки. Я вважаю це обов’язковим. Мульча пригнічує зростання бур’янів, захищає ґрунт від швидкого випаровування вологи, а перепріваючи, покращує склад ґрунту і робить його більш пухким.

Бур’яни, звичайно, час від часу пробиваються, але їх зовсім небагато. Я їх висмикую і залишаю тут же, на мульчі. Крім того, трав’яне покриття перешкоджає потраплянню на ягоди землі та загниванню плодів, стаючи сухим прошарком між ними та ґрунтом.

Боротьба зі слимаками

Великою проблемою для суниці можуть стати слимаки. Мене бог милував: за півтора роки, що я тут живу, я не бачив жодного слимака. Але там, де вони є, суха мульча перешкоджає їхньому поширенню.

Проте, щоб урятувати полуницю від навали черевоногих молюсків, самої мульчі недостатньо, тому про всяк випадок я розклав по периметру грядки шматки старого оргаліту, який можна замінити уламками шиферу або дощок.

Не забувайте їх періодично поливати і щодня перевіряйте, чи не з’явилися під ними слимаки. Якщо виявите шкідників, виймайте їх та знищуйте. Це, звичайно, трудомістко, зате ваша полуничка буде в цілості і безпеці.

Ось такий короткий перелік робіт з догляду полуниці на початку літа. Бажаю всім гарної погоди, бадьорості та гарного врожаю суниці садової.

Про автора

admin administrator