Як підсадити курчат до квочка з курчатами

Авторadmin

Як підсадити курчат до квочка з курчатами

Як підсадити курчат до квочки

Вирощування курчат – досить серйозне завдання, що вимагає багато знань і навичок. Потрібно розуміти не тільки, як довго вилуплюються курчата під куркою, але і коли курка вивела курчат що робити далі.

  • Терміни виведення курчат
  • Як вилуплюються курчата під куркою
  • Що робити після виведення
  • Умови догляду за квочка з курчатами
  • Як підсадити чужих курчат
  • Відповіді на питання
    • Скільки курчат можна підсадити Квочкою
    • Чи може інкубаторскіе курка вивести курчат

    Терміни виведення курчат

    Висновок курчат (насиживание) в середньому займає 21 день. Але не варто лякатися, якщо пташенята вирішили вилупитися трохи раніше чи трохи пізніше. Йдеться про природному процесі, термін якого може несуттєво варіюватися. Багато в чому цей показник залежить від того, в яких умовах здійснювалося зберігання яєць до того моменту, поки не було вироблено підсаджування під курку.

    важливо! Вибравши відповідну квочку, не потрібно відразу садити її на яйця. Спершу слід посадити її на яйця подкладиші. І тільки переконавшись у тому, що клушка не піде з гнізда, муляжі можна міняти на справжні яйця.

    Як підсадити курчат до квочки

    Найкраще для такого значущого процесу, як виведення молодняка, використовувати курку, яка в минулому році відмінно показала себе в висиджуванні. Курка не повинна бути полохливої, хворий і зараженої нашкірними паразитами. Паразити доставляють птиці занепокоєння, і вона не зможе спокійно сидіти на гнізді.

    Як наседок найчастіше використовують середньотяжкі породи курей з добре розвиненим материнським інстинктом. Практика показує, що краще за інших з функцією висиджування справляються безпородні кури.

    В цілому майбутню квочку можна визначити за цілою низкою показників. Курка, у якій прокинувся відповідний інстинкт, починає висмикувати з себе пір`я, квоктати і збирати рослини для будівництва гнізда. Хороша курка під час висиджування яєць добровільно не покине гнізда. Навіть якщо її прибрати з нього насильно, вона обов`язково повернеться, і як можна скоріше.

    цікаво. Якщо подивитися через овоскоп на сьомий день з початку висиджування, можна побачити в жовтку маленький зародок. Якщо такий відсутній, це вірний показник, що ембріон не розвивається. З такого яйця курча вже не вийде.

    У процесі виведення куркою курчат слід ретельно стежити за її станом. Висиджування забирає багато енергії. Як правило, щоб погодувати птицю, її насильно доводиться знімати з гнізда.

    Організація затишного місця для квочки

    Курці слід створити такі умови, щоб вона в ролі квочки не відчувала стресу. Він може виникнути, якщо птицю перемістити в окреме приміщення, в якому все інакше, ніж в тому, де вона перебувала раніше. Зміна обстановки може змусити курку сильно нервувати і розкльовувати через це власні яйця.

    На замітку. Навколо сидить на яйцях особини ні в якому разі не можна шуміти – птах повинна відчувати себе захищеною.

    Крім того, на гніздо не повинні падати прямі сонячні промені, місце повинно бути затіненим і не дуже вологим. У безпосередній близькості до кладки варто розмістити ємність з водою, щоб квочка могла в будь-який момент попити.

    Періодично потрібно міняти наповнювач гнізда. Якщо цього не робити, він почне пріти і розкладатися.

    важливо! Для виготовлення гнізда повинні використовуватися виключно натуральні матеріали-гілки, сіно, солома, лоза та ін.

    Як вилуплюються курчата під куркою

    Перші ознаки прокльовування яєць зазвичай з`являються приблизно на 19 день.

    Як правило, мова йде про наступні «симптомах»:

    • всередині яйця чути тихий стук-
    • чути тихий писк-
    • яйце починає рухатися (гойдатися з боку в бік).

    Курчата вилуплюються з яєць

    Вилуплюється курча, завдяки так званому яєчного зуба, розташованому в кінці дзьоба. Після народження він відразу відпадає.

    Сам вилупилися пташенят відбувається наступним чином:

    1. У шкаралупі з`являється тріщина, з якої чути циплячьих писк.
    2. У шкаралупі з`являється маленький отвір, з якого видно дзьобик.
    3. Отвір збільшується по центру і в довжину.
    4. Відбувається розламування шкарлупи, і вилуплюється курча.
    5. Від шкаралупи відділяється джгутик, який волочиться за курчам.

    Тим, хто тільки починає виводити курчат, слід знати, що весь процес вилуплення може займати від декількох годин до доби.

    важливо! Втручатися в процес вилуплення пташенят не слід ні в якому разі. Будь-якими діями може бути завдано шкоди пташеняті.

    Народжених пташенят необхідно відразу відкидають в окремий садок для висушування. Якщо курчат не забирати, вони можуть почати клювати або зрушувати НЕ проклюнулися яйця, і життя невилуплених курчат опиниться під загрозою.

    Народжених пташенят необхідно відразу відкидають в окремий садок

    Що робити після виведення

    Більшість початківців птахівників, коли квочка вивела курчат, сумнівається, що робити далі. Насправді правильний алгоритм дій не є нічим особливо складного. Перше, що потрібно зробити після того, як пташенята вилупляться і почнуть жити, це залишити їх з мамою на пару годин. Після цього квочку з курчатами розлучають. Малюків можна подіти в окрему коробку або кошик, застелену папером або щільною тканиною. Утримувати курчат слід при температурі +35 градусів (для цього слід помістити їх в інкубатор або іншим способом створити їм відповідні умови), поступово знижуючи її кожні кілька днів на пару градусів. На показнику +20 градусів слід зупинитися. За відсутності інкубатора для підігріву допускається використовувати низько розташовану лампу розжарювання.

    Коли курча тільки вилуплюється, в обов`язковому порядку проводиться його первинний огляд. Здорові особини зазвичай досить рухливі і добре реагують на будь-які зовнішні подразники.

    Огляд новонародженого курчати

    Середня вага особини становить близько 35 м У пташеняти повинен бути м`який животик, міцні ноги, велика голова, чисті і блискучі очі короткий товстий дзьоб, крила, притиснуті до бичка, закрита пуповина і клоака рожевого відтінку.

    Умови догляду за квочка з курчатами

    Важливо! Після висушування пташенят і пересаджування в сухе місце їх разом з квочкою переносять в тепле приміщення.

    Умови утримання виводка повинні бути наступними:

    • температура повітря в нижній частині пташника повинна становити не менше 22 градусів – курчата дуже чутливі як до надмірно високим, так і до надто низьких температур-
    • пол необхідно накрити соломою або дошками-
    • ємності для води і корму слід попередньо продезінфіціровать- сама ємність не повинна бути глибокою, в іншому випадку є ризик, що пташенята потонуть-
    • щоб до ємностей для води та корму не підбиралися дорослі особини, слід уздовж них встановити штахетник-
    • в процесі вирощування курчат періодично слід проводити дезінсекцію-
    • оскільки маленькі пташенята життєво потребують квочки і її постійну присутність, її рекомендується прив`язати до кілка або відгородити ділянку, в якому вона знаходиться разом з курчатами.

    Деякі фермери з перших днів життя починають годувати курчат антибіотиками. Але поспішати з цим все ж таки не рекомендується. Чому – відповідь цілком очевидна. Справа в тому, що в такому випадку у пташенят не може нормалізуватися тривалий час мікрофлора кишечника. У перший час пташенят рекомендується годувати будь-якими вареними крупами дрібного помелу і сиром.

    цікаво. Оптимальним прикормом після того, як вивелися нові курчата, виявляється відварене куряче яйце. Одного яйця виявиться достатнім приблизно на 30 пташенят.

    Коли виводок трохи підросте, в раціон можна починати включати вівсяні пластівці, пшоно, комбікорми. Використовувати старі корму не рекомендується самим настійною чином.

    Всю їжу повинна спершу пробувати несучка-квочка. Вона буде видавати відповідні звуки, з яких курчата зможуть зрозуміти, коли можна почати їсти.

    Перша прогулянка для курчат

    Перший раз випускати курчат на вулицю можна через два тижні після вилуплення. Але робити це слід тільки, якщо температура повітря не нижче +18 градусів.

    Прогулянки малюків при більш жорстких погодних умовах можуть мати серйозні наслідки, аж до загибелі молодняку. Навіть через два тижні вони продовжують любити тепло і залишатися дуже вимогливими до температурного режиму. Саме з цієї причини можна пускати курчати погуляти тільки в теплу пору.

    У знаходяться на відкритому вигулі пташенят завжди повинна бути можливість повернутися в будь-який момент в курник. Наприклад, якщо щось здасться їм небезпечним, вони злякаються або замерзнуть.

    Спочатку виводок прогулюється виключно під наглядом квочки, але вже на першому місяці життя малюки починають проявляти самостійність і виходити на вулицю без супроводу турботливою матусі.

    Спочатку виводок прогулюється виключно під наглядом квочки

    Більш 30-40 днів тримати пташенят під куркою недоцільно. В цей період часу найкраще почати робити певні дії по розпускання сімейства. Квочки не несуться, поки доглядають за дитинчатами. Але як тільки ті підростають, і у них пропадає материнський інстинкт, вони успішно повертаються до активної несучості.

    Як підсадити чужих курчат

    Багатьох початківців птахівників всерйоз хвилює питання, як підсадити курчат до квочки. Це, дійсно актуально, тому що курки далеко не завжди готові приймати під своїм крилом чужих пташенят. Як правильно підсадити курчат до квочки з курчатами, постараємося з`ясувати. Відразу слід обмовитися, що робити все треба продумано і дуже обережно.

    Підсаджувати пташенят слід, дотримуючись певних нескладних правил. Так, перед тим, як зробити підсаджування, необхідно зробити наступне: помістити чужих курчат (наприклад, куплених або з інкубатора) в тепле місце, де квочка їх не почула.

    Переміщати до курки їх потрібно з настанням сутінків (при синьому кольорі). Як відомо, в темряві курки нічого не бачать. Якщо все зробити тихо і акуратно, птах просто не виявить змін, що відбулися.

    Вранці обов`язково потрібно поспостерігати за квочкою, щоб упевнитися в тому, що вона почала звикати до дитинчат.

    Найкращих результатів можна досягти, якщо підсаджені курчата приблизно одного віку і окраса з її власними пташенятами. Максимально можлива різниця в віці повинна становити не більше трьох днів.

    важливо! Якщо квочка хороша, з великою часткою ймовірності вона не зверне уваги на забарвлення.

    Підсаджувати чужих курчат допускається з другого дня їхнього життя. Якщо все зробити коректно, курка стане доглядати за птенчиками точно так же, як за рідними.

    Підростаючи, пташенята починають виходити з квочкою на прогулянку, вчаться у неї ховатися по особливому сигналу від небезпеки і розривають землю в пошуках черв`яків.

    Приблизно через 10 днів вони перестають забиратися «мамці» під крило і просто сплять поруч.

    Курчата сплять поруч з мамою

    Слід зазначити, що період опіки у наседок може істотно різнитися. Одні припиняють турботу про своїх дітей через місяць, інші пасуть виводок протягом півроку.

    Іноді обдурити курку не виходить, і вона, не беручи, починає клювати пташенят. Як правило, це пов`язано з особистим агресивністю птиці або неправильним сприйняттям ситуації.

    Вирішити таку проблему зазвичай практично неможливо. Іноді подібна проблема стосується не тільки чужих пташенят, а й власних. Курка цілком може висидіти яйця і відмовитися від курчат. При цьому нерідко вони не просто ігнорують виводок, а проявляють агресію.

    важливо! Боротися в таких випадках не має сенсу. Потрібно просто ізолювати курчат від злої птиці або посадити в окрему клітку саму курку.

    Відповіді на питання

    Існують питання, які часто задають початківці птахівники. Постараємося дати на них розгорнуті відповіді.

    Скільки курчат можна підсадити Квочкою

    Однозначної відповіді на питання, скільки курчат можна підсадити Квочкою, дати не можна. Як правило, цей показник залежить від цілого ряду чинників, включаючи умови вирощування курчат з квочка. Не менше значення мають маса і розмір квочки, а також час року. Так, взимку під одну квочку не рекомендується підсаджувати більше 15 пташенят, а в літній період їх кількість цілком може бути збільшено до 20 одиниць. Мають значення порода квочки, досвід і вік. Підсаджуючи курчат, слід розуміти, що чим більше їх буде, тим швидше мамашка полишить. Для порівняння: компанію в 10 курчат курка зазвичай водить від 3 місяців до півроку, виводок з 15 пташенят – від 2 до 4 місяців, а 25 – не більше 6 тижнів.

    важливо! Як правило, місяця виявляється досить, щоб пташеня придбав необхідні навички для самостійного життя.

    Чи може інкубаторскіе курка вивести курчат

    Існує точка зору, що інкубаторскіе кури квочка бути не можуть. Нібито це пов`язано з фактом, що через те, що їх самих не висиджували, інстинкт у птиці не прокидається.

    Інкубаторскіе кури теж можуть бути квочка

    Подібна точка зору не має нічого спільного з реальністю. Інкубаторскіе кури навіть без квочки вміють все той же, що і виведені натуральним способом (за допомогою квочки) особини: їсти, пити, шукати і знаходити черв`яків в землі і розпушувати все навколо своїми лапками.

    Крім того, квочкою в принципі може стати далеко не кожна курка. Саме тому хороші квочки цінуються серед пташників практично на вагу золота.

    Будь-якому починаючому птахівників виведення і вирощування курчат навряд чи зможуть здатися простим завданням. Але понабравшись досвідом і (найголовніше!) Чітко дотримуючись інструкції більш досвідчених колег, вони зможуть зрозуміти, що за фактом все не так і складно. Результатом виявиться регулярно зростаюче поголів`я курей і всього, заради чого ці птахи, власне, вирощуються: яєць і м`яса.

    Вирощування курчат з квочкою від А до Я

    Отримання молодняку допомогою насиджування яєць квочка дуже поширене. Самі кури створюють в гнізді оптимальні умови. Щоб все пройшло успішно, слід відповідально підійти до вибору квочки, пристрою гнізда і іншим важливим моментам.

    Відповідну курку варто вибирати навесні, адже саме в цей час і з’являється інстинкт насиджування. У яєчних курей, а саме у породи леггорн, він практично відсутній, тому вони на цю роль не підходять. Найчастіше в якості квочки виступають мясояичные породи.

    • Підготовка приміщення і гнізд
    • Підкладка яєць
    • Догляд за квочкою
    • Контроль над ембріональним розвитком
    • Висновок молодняку
    • Підсадка курчат
    • Вирощування молодняку

    Підготовка квочок зазвичай припадає на березень-травень. У цей період деякі кури довго залишаються в гніздах. У осіб зі схильністю до насиживанию поступово оголюється живіт, а випали пір’я та пух вистилають гнізда. Також квочки починають квоктати.

    Вибираючи курку, варто особливу увагу звертати на її здоров’я. Відомо, що хвора птах нерідко стає рознощиком інфекції. Більш того, вона не зможе висидіти яйця. Багато фахівців рекомендують перед посадкою на яйця протягом 3-7 днів добре годувати курку. Також проводяться зольні ванни.

    Обрану птицю поміщають спочатку на подкладыши. Погана квочка вже через 3 дні покине гніздо. Відповідна особа не залишить гніздо навіть при наближенні людини. Щоб зробити правильний вибір, потрібно 4-5 днів накривати гніздо кошиком, випускаючи птицю двічі в день на півгодини.

    Зазвичай до кінця тижня добра квочка починає квоктати. Якщо її прибрати з гнізда, вона все одно туди повернеться. Якщо курка залишається в гнізді і вночі, то можна замінити подкладыши на справжні племінні яйця.

    1. Підготовка приміщення і гнізд
    2. Підкладка яєць
    3. Догляд за квочкою
    4. Контроль над ембріональним розвитком
    5. Висновок молодняку
    6. Підсадка курчат
    7. Вирощування молодняку

    Підготовка приміщення і гнізд

    Приміщення, в якому планується вирощування молодняку з квочкою, має бути спекотним. Ідеально підійде температура від 12 С. Якщо підлога дуже холодний, то будуть потрібні спеціальні підставки висотою близько 10 див. В деяких випадках доцільно утеплити підлогу за допомогою підстилки або дерев’яного настилу.

    Самі гнізда роблять з різних матеріалів. Це можуть бути дерев’яні ящики або кошики з дроту або вербових прутів. Також зустрічаються підвісні і підлогові конструкції. Розмір гнізда повинен становити близько 55х35 див. Якщо курці всередині буде тісно, то вона просто розчавить яйця.

    В якості підстилки часто вибирають солому, адже вона здатна підтримувати оптимальний температурний і вологісний режим. А ось тирсу або бавовняні тканини краще не використовувати. Вихід з гнізда потрібно прикрити легким матом з соломи. Всі кути всередині слід ретельно застелити. Посередині роблять невелике заглиблення, щоб яйця не скотилися до країв.

    Всі гнізда потрібно встановлювати в темному місці. Тут не повинно бути шумно. Якщо в одному приміщенні міститься кілька квочок, то їх акуратно відгороджують. У той час, коли птах покидає гніздо, потрібно змінити брудну підстилку.

    Підкладка яєць

    Коли у курки з’явиться інстинкт насиджування, можна приступати до підкладці яєць. Їх потрібно попередньо уважно оглянути. Краще всього підходять свіжі яйця, які можна зберігати не більше 7-10 днів. Перед відбором підстилки в гніздах несучок слід замінити. Відібрані яйця не миють, адже надскорлупная плівка захищає їх від швидкого висихання. Якщо ж почнеться випаровування вологи, то це негативно позначиться на розвитку ембріона.

    Брудні яйця не можна використовувати, адже у них закупорені пори, що обмежує доступ чистого повітря. Двухжелтковые яйця для висиджування також не підходять. Це стосується і дрібних або занадто довгих яєць. При просвічуванні повинен бути помітний яскравий жовток. Якщо ж вміст темне або видні обірвані градинки, то таке яйце не підійде.

    Яйця потрібно зібрати максимум через 3 години після знесення. Якщо на вулиці холодно, то це потрібно зробити протягом години, попередньо постеливши в ємність солом’яну підстилку. Всі яйця акуратно укладаються рядами. Важливо, щоб температура в приміщенні сягала 4-12оС.

    Кількість яєць, підкладених під курку, залежить від багатьох факторів, включаючи породу і тип статури. Як правило, під гарною квочкою поміщається близько 13-17 курячих яєць. При закладці потрібно стежити за тим, щоб тіло птиці накрило всі яйця. В деяких випадках їх мітять, що дозволяє оцінити відтворювальні якості. Для цього на гострому кінці олівцем роблять позначку.

    Якщо процес висиджування вже почався, то підкладати кілька свіжих яєць не можна. У такому випадку після вилуплення курчат перших курка покине гніздо.

    Догляд за квочкою

    У перші кілька днів не можна турбувати квочок або змушувати їх покидати гніздо. Також в цей період небажано охолодження яєць. Вже через тиждень курка повинна двічі на день сходити з гнізда для прогулянки, напування і годування. Якщо ж квочка залишається на своєму місці, її потрібно акуратно зігнати, а гніздо накрити кошиком. Попередньо звідти видаляються биті яйця, а стару брудну підстилку замінюють.

    У приміщенні повинна стояти годівниця поїлка з чистою водою. Також необхідно встановити пару ящиків з золою і сухим піском. Для годування варто вибрати зерно, комбікорм, зелень і коренеплоди. Якщо на наседке були виявлені паразити, то, крім зольних ванн, проводиться обробка інсектицидами у вигляді аерозолю або порошку.

    Як правило, квочки самостійно повертають яйця. Коли до вилуплення курчат залишається трохи часу, курка часто злазить з гнізда, щоб провітрити яйця. Також птах може контролювати температурний режим, переміщаючи яйця в охолоджену частину гнізда.

    Контроль над ембріональним розвитком

    Під час насиджування необхідно періодично контролювати ембріональний розвиток. Для цього використовуються овоскопы. Найчастіше проводиться три огляду:

    Висновок молодняку

    Це відповідальний період, адже саме від нього залежать результати висиджування. Як правило, висновок починається на 20-22 день. За добу до виведення відбувається наклев яєць. Варто зазначити, що терміни залежать від якості насиджування, умов зберігання яєць, температурного режиму та інших факторів. Перед видаленням квочки, необхідно перевірити яйця на овоскопі. Також при необхідності можна обережно надломати шкаралупу, щоб звільнити голову курчати.

    Молодняк не можна відразу ж забирати від квочки. Коли курчата обсохнуть, їх акуратно пересаджують в кошик або ящик. В якості підстилки використовується гофрований папір або м’яка тканина. Ємність з молодняком прибирають в тепле місце, де підтримується температура близько 27оС. Якщо курчат залишити в гнізді, то квочка вважатиме, що насиджування закінчилося. Відповідно, не всі особини встигнуть вилупитися.

    Підсадка курчат

    Відомо, що курка найкраще піклуватися про власних курчатах. У будь-якому випадку при необхідності можна підсадити молодняк, отриманий іншими квочка. Робити це потрібно дуже обережно.

    Курчат, які були отримані в інкубаторі або під іншими квочка, слід спочатку помістити в тепле приміщення, щоб курка їх не почула. Вже в сутінках можна підсадити молодняк. Далі протягом кількох днів необхідно поспостерігати, як птах поводиться з новими пташенятами.

    Підсадка дає кращі результати за умови ідентичної фарбування всіх курчат. Також різниця у віці молодняку не повинна перевищувати 3 днів. Якщо підсадити нових пташенят разом з высиженными за один раз, то квочка прийме їх за своїх.

    Вирощування молодняку

    Повноцінні курчата завжди рухливі. Вони відмінно реагують на звуки в пташнику. В середньому вага особини становить 35 р. У молодняку повинен бути м’який живіт, чиста клоака рожевого відтінку і закрита пуповина. На тілі помітний пушок. Інші ознаки здорового курчати:

    • міцні ноги;
    • велика голова;
    • блискучі чисті очі;
    • товстий короткий дзьоб;
    • притиснуті до тіла крила.

    Після того як курчата вилупляться і обсохнуть, їх необхідно перемістити разом із квочкою в обігрівається пташник. Температура в приміщенні на рівні підлоги повинна становити не менше 22оС. Молодняк дуже вимогливий до тепла, тому його потрібно оберігати від переохолодження і протягу.

    Курчата прив’язані до наседке, тому перший час курку поміщають її разом з молодняком в загороджений ділянку. Також її можна акуратно прив’язати до кілочка. Крім цього, місце, де містяться курчата, повинно бути ізольовано від землі дерев’яним настилом або солом’яною підстилкою.

    Для молодняку встановлюється своя поїлка і годівниця. Для напування краще вибирати плоске блюдо або спеціальну поїлку, в якій пташенята не зможуть випадково потонути. Майданчик для годування відокремлюють штахетником, щоб дорослі особини туди не забралися.

    Корм в першу чергу завжди дають наседке. Вона видає звуки, які допомагають молодняку знайти наповнені годівниці. Перші кілька днів курчат можна годувати хлібним м’якушем, сиром або вареними яйцями. З часом у раціон додається пшоно і вівсяні пластівці.

    Коли температура на вулиці буде досягати мінімум 18 С, а курчатам виповниться 2 тижні, їх можна відпускати на дворик для вигулу. Поки молодняк до цього не звикне, у нього повинна бути можливість у будь-який момент повернутися в обігрівається пташник. Це допоможе їм сховатися від холодного вітру або дощу. Без квочки курчат можна випускати лише через 4 тижні після вилуплення.

    Курчат вирощують під квочкою протягом 30-40 днів, після чого починається самостійне життя молодняку. Це пояснюється тим, що приблизно через місяць курка може стати агресивною і втратити свій материнський інстинкт.

    У квохчущих курей припиняється яйцекладка, тому зайвих квочок не варто утримувати. Щоб навмисно позбутися від інстинкту насиджування, варто помістити птицю в ящик. Його встановлюють на протязі в дворику для вигулу. Через 3-5 днів курку повертають у пташник. Вже через пару тижнів вона починає нестися.

    Вирощування курчат з квочкою має безліч переваг. Так, квохчущая курка захищає молодняк від хижаків, обігріває його і допомагає орієнтуватися в навколишньому світі.

Про автора

admin administrator