Як пінгвіни пристосувалися до холоду

Авторadmin

Як пінгвіни пристосувалися до холоду

Механізм виживання пінгвінів на холоді Тіло пінгвіна вкрите цим «пуховиком» буквально з голови до ніг, виключаючи тільки лапки, і ймовірно, птахи навіть не відчувають холод від води, в яку пірнають. Між пір'ям міститься повітряний прошарок, який абсолютно ізолює тіло птахів від холоду.2 квіт. 2019 р.

Німецькі вчені з'ясували, що в ногах пінгвіна артерії і жили розміщені так щільно одна до одної, що між ними відбувається теплообмін. Ба більше, холодна кров пінгвіна, що тече від ніг до тулуба, нагрівається, а коли повертається до ніг, навпаки – охолоджується.

У цих птахів є й інші способи захисту від антарктичного холоду: їх пір'я, наприклад, непроникне для вітру, у них товста шкіра, невеликий для їх загальних розмірів дзьоб, через який у пернатих зазвичай йдуть великі тепловтрати; вони збираються у зграї, де кожен захищений від холоду сильніше, ніж якби він був один.

Пінгвіни – водоплавні птахи, які добре пристосовані до життя у воді. Вони мають обтічні тіла та крила, перетворені на ласти, що дозволяє їм плавати з великою спритністю. Їхнє чорно-біле оперення забезпечує чудовий камуфляж в океані, захищаючи їх від хижаків.

Субантарктичні пінгвіни на зиму відпливають у води Субантарктики. Ці тварини ідеально пристосовані до життя в морі і потребують лише відкритої води для полювання на криль. Реклама: Нині через м'які зими вони мандрують не дуже далеко, тримаються архіпелагу Вільгельма за 20 км від станції "Вернадський".

Поширення Пінгвіни поширені в холодних частинах південної півкулі, головним чином в Антарктиці й Субантарктиці. Деякі види зустрічаються біля південних країв Австралії, Африки, Південної Америки, а там, де в тропіки входять холодні течії, вони зустрічаються до екватора (Галапагоські острови).





Аби з’явилося потомство, імператорські пінгвіни-самці повинні 105–115 днів витримати на холоді, що опускається до −50 градусів за Цельсієм.

Про автора

admin administrator