Як пофарбувати кактус харчовим барвником

Авторadmin

Як пофарбувати кактус харчовим барвником

Зміст:

Як правильно користуватися харчовими барвниками в домашніх умовах

Сьогодні навіть в домашніх умовах можна фарбувати різні продукти в усі кольори веселки, адже допомагають в цьому спеціальні харчові барвники, які доступні у продажу в широкому асортименті. Правда, вибір може виявитися настільки величезним, що легко заплутатися, як користуватися харчовими барвниками того чи іншого виду правильно.

Відразу слід зазначити, що харчові барвники, що застосовуються в побуті, можуть бути як натуральними, так і штучними. Натуральні барвники можна отримати з овочевих, приміром, бурякового або морквяного, зі свіжої зелені петрушки, кропу або шпинату, з кавою, какао, горіхів і ін. Штучні ж продаються в звичайних або спеціалізованих кондитерських магазинах.

Натуральні харчові барвники максимально безпечні, але, на жаль, вони ніколи не додадуть того чи іншого продукту насичений колір. Тому якщо ви хочете отримати саме яскравий і насичений колір. вам доведеться використовувати синтетичні барвники. Але не бійтеся: при правильному виборі та використанні такі барвники повністю безпечні для здоров’я.

В даний час харчові барвники розрізняються за формою випуску, а також за призначенням. Наприклад, існують сухі, рідкі і гелевидні барвники, барвники для мастики, для шоколаду, для айсінгом і т. Д. Кожен барвник має свої особливості використання, давайте зараз розглянемо основні з них.

Як застосовувати сухі харчові барвники?

Сухі харчові барвники випускаються у вигляді порошків. Їх колірна гамма широка, застосовувати барвники даного виду можна в різних цілях, наприклад, для фарбування тесту, крему, айсінгом, мастики, желе. Користуватися сухими барвниками слід по-різному в залежності від виду окрашиваемого продукту.

Так, без попереднього розчинення використовувати сухі барвники можна для рідкого тесту, желе, айсінгом, різних рідких кремів, наприклад, сметанного або заварного. У подібних продуктах є достатня кількість рідини, щоб найдрібніші кристали сухих барвників повністю розчинилися і продукт убрався рівномірно.

Білковий і масляний креми, а також мастику забарвлювати сухими барвниками безпосередньо не вийде – барвники просто не розчиняться. Тому попередньо слід розвести обраний барвник теплою кип’яченою водою або горілкою, а вже потім додавати в обраний продукт. Додавати барвник в даному випадку слід дуже маленькими порціями, буквально по крапельці, щоб фарбування було якомога більш рівномірним.

Якщо в густий крем або мастику додавати розведений сухий барвник, то це може вплинути на консистенцію готового продукту. тому використовувати в такому випадку барвник потрібно в дуже невеликих кількостях, а значить інтенсивний колір отримати не вдасться. Тому для отримання насичених кольорів густі креми і мастику найчастіше забарвлюють гелеобразную концентрованими барвниками.

Як застосовувати гелеві харчові барвники?

Такі харчові барвники являють собою густі гелевидні продукти. Як правило, вони концентровані і досить буквально 1-2 крапель барвника для отримання дуже інтенсивного відтінку. Гелеві харчові барвники підходять для фарбування самих різних продуктів, наприклад, ними можна забарвити тісто, рідкі і густі креми, Айсінг, мастику, желе та ін.

Щоб забарвити той чи інший продукт гелевим харчовим барвником. досить крапнути краплю цього барвника в продукт і інтенсивно перемішати. Також можна, якщо барвник дуже концентрований, а кількість окрашиваемого продукту невелика, вмочити в барвник кінчик зубочистки, а потім з її допомогою забарвити обраний продукт.

Гелеві харчові барвники рівномірно фарбують, як правило, не мають смаку і запаху і не впливають на смак, консистенцію і текстуру офарблюваних продуктів. Як правило, такі барвники мають водну основу. тому для фарбування шоколаду і глазурі на його основі не підходять – барвник не розчиниться в жировій частини цих продуктів і колір вийде «рябим». Якщо ж обраний барвник має в складі спирт, то його не можна застосовувати для фарбування італійської, французької або швейцарської меренги – через присутність спирту білки осядуть.

Як застосовувати рідкі харчові барвники?

У рідкому вигляді харчові барвники найчастіше застосовуються для харчових аерографів, для фарбування кремів, білково-малювальної маси, карамелі. А ось мастику подібними барвниками краще не фарбувати, оскільки їх потрібно занадто багато для отримання насиченого відтінку. Ще рідкими харчовими барвниками не фарбується шоколад, масло – в жировій масі такі барвники не розчиняються.

Рідкі харчові барвники повністю готові до застосування. і для фарбування того чи іншого продукту досить обраний барвник потрібно потроху додавати в фарбується масу і розмішувати, поки готовий колір не буде відповідати бажаному.

Рідкими барвниками, крім іншого, можна виконувати декорування кондитерських виробів в техніці ручного розпису. Але для цього виробу попередньо потрібно покрити шаром мастики: на масляних кремах рідка фарба не буде триматися, а білкові креми або Айсінг від вологи, що міститься в таких кристалах, розчиняться.

Як користуватися харчовими барвниками інших видів?

Крім сухих, рідких і гелевих барвників прийнято виділяти ще барвники для шоколаду, так звану квітковий пилок (сухий пігмент) і кандурин (перламутрові барвники). Такі барвники теж мають свої особливості застосування.

Барвники для шоколаду мають жирову основу і тому можуть рівномірно фарбувати шоколадну масу, як відомо, включає в своєму складі велику кількість какао-масла. Барвники для шоколаду випускаються сухими і гелеобразную, вводити барвники завжди слід в розтоплений шоколад. Зрозуміло, для фарбування підходить тільки білий шоколад.

Квітковий пилок є фарбувальний пігмент дуже дрібного помелу, дійсно в чомусь схожий на пилок. Це сухий барвник, який зазвичай застосовується для фарбування сухих виробів з мастики або айсінгом. Для фарбування досить набрати на чисту кондитерську пензлик трохи пилку (зручно для цього спочатку насипати пилок в кришечку від барвника), а потім пензлем забарвити в обраний колір бажану частину виробу. Квітковий пилок дає дуже ніжні відтінки і ефект тонування, її прийнято використовувати для фарбування містичних (цукрових) квітів, звідси і назва.

Перламутрові харчові барвники, в побуті найчастіше звані кандурин. мають в своєму складі мерехтливі частинки і дають виражений блиск. Такі барвники застосовуються в основному для отримання золотистих і сріблястих відтінків, випускаються у вигляді дрібнодисперсних порошків. Кандурин можна використовувати як в сухому вигляді, так і розводити горілкою. Вироби з мастики і шоколаду покриваються кандурин завжди тільки зверху, а ось щоб забарвити таким барвником желе, карамель або глазур, потрібно додати його безпосередньо в фарбується масу.

Як бачите, різновидів харчових барвників і способів їх використання в домашніх умовах є багато. Тому при виборі того чи іншого барвника дуже важливо розуміти, для яких цілей його застосовувані. якого результату можна досягти. І ніколи не слід поспішати купувати відразу багато барвників різних видів, адже, як і будь-які харчові продукти, вони мають обмежений термін придатності та можна просто не встигнути використати їх вчасно.

Схожі статті

Кольорові кактуси – різновиди, поради щодо вирощування та догляду

Не кожна людина здатна гідно оцінити красу і унікальність суккулентів. Однак побачивши на прилавку квіткового магазину різнокольорові кактуси, навряд чи ви зможете пройти повз такого дива природи. Сьогодні ми розповімо, чи існують кольорові кактуси в природі.

  • Рекомендовані сорти
  • Кактуси з кольоровими голками
  • Відео «Вирощування кактусів у домашніх умовах»
  • Диво природи або обман
  • Як рослині надають забарвлення
  • Прищеплення кольорових кактусів: особливості та нюанси
  • Відео «Вирощування кактусів у домашніх умовах»
  • Чи існують кольорові кактуси в природі
  • Підфарбовування голок
  • Відхід
  • Догляд і утримання кольорових кактусів у домашніх умовах
  • Ехінокактус Грузона (Грусона) (Echinocactus grusonii)
  • Пересадка
  • Приживання привою-діток
  • Ув’язнення
  • Хвороби і шкідники

Рекомендовані сорти

  1. Тільки голки. Для такої операції підійдуть практично будь-які кактуси, що мають голки, причому чим гущавіше і довше вони будуть, тим явніше проявиться їх забарвлення. Вам знадобиться лише заздалегідь додати в ґрунт вподобаний вам харчовий барвник, яскравий і помітний на зеленому тлі кактуса.

Сорти: Нотокактус, Ехінокактус, Акантокаліціум, Ребуція, Маммілярія, Аустроциліндропунція Субулата, Цефалоцереус, кактуси-астрофітуми, міні-кактуси.

  1. Забарвлення цілком. На таку процедуру годяться тільки гімнокаліціуми Міхановича, Стеноплеурум і жовтостебельна форма Хамецереуса, прищеплені до інших кактусам- «мамок» (наприклад, до Ехінопсісу), не здатних до екстремального безхлорофільного існування.

Кактуси з кольоровими голками

Багато початківців, які нещодавно почали вирощувати кімнатні кольори, часто цікавляться, чи зустрічаються в природі кактуси з червоними, жовтими або синіми голками. Давайте розберемося.

Відео «Вирощування кактусів у домашніх умовах»

Відео про особливості догляду, про добрива і субстрат для кактусів.

Диво природи або обман

Як відзначають досвідчені квітникарі, помаранчевий, червоний, білий, жовтий, різнокольоровий або синій кактус, який можна побачити практично в будь-якій квітковій лавці, спочатку мав зелений стебель і характерного забарвлення голки. Всі ці колірні варіації – це спроби продавців привернути увагу покупців і реалізувати якомога більше виставленого на продаж товару. Кактуси, яких на сьогоднішній день налічується понад 15 тисяч різновидів, високо цінуються за свою нетребованість до умов вирощування і невибагливість до догляду. Вирушаючи в подорож або тривале відрядження, можна не переживати, що після повернення додому рослина засохне або, навпаки, згниє. Деякі види привертають увагу своїми цікавими формами та унікальною будовою стебля, інші користуються високою популярністю завдяки красивому і яскравому цвітінню, треті стають улюбленими рослинами через оригінальне забарвлення колючок.

Як рослині надають забарвлення

Якщо вам дуже хочеться мати вдома кактус з рожевими або червоними голками, не поспішайте бігти в магазин і витрачати чималі гроші. Пофарбувати квітку можна в домашніх умовах.

Отже, зараз ви дізнаєтеся, як фарбувати кактус, щоб голки суккулента придбали оригінального забарвлення забарвлень. У процесі роботи вам знадобляться:

  • невеликого розміру кактус або його дітки;
  • квітковий горщик;
  • субстрат або пісок;
  • харчовий барвник.

В окремій ємності змішайте субстрат для суккулентів з харчовим барвником у пропорції 1:3. Засипайте частину фарбованого ґрунту в квітковий горщик, посадіть туди рослину, присипте субстратом і полийте. У міру вбирання вологи голки кімнатної квітки стануть змінювати своє забарвлення.

Однак не варто очікувати швидкого результату. Щоб домогтися яскравого забарвлення колючок, потрібно кілька років, а ось легкий відтінок з’явиться вже через кілька місяців.

Прищеплення кольорових кактусів: особливості та нюанси

Кращий період для прищеплення будь-яких кактусів, кольорових або володіючих звичайним забарвленням – весна. У цей час більшість суккулентів прокидаються від зимового відпочинку, починається процес співкоруху.

Якщо кольорова дитина є, підібрайте відповідний екземпляр для підвою. Він повинен бути молодим, здоровим, швидкозростаючим і стійким до захворювань. Саме такі кактусові використовуються в якості універсального підвою – донора, що живить дитинку. Для цих цілей відмінно підходять трихоцереуси, перуанський цереус, ехіноцереуси, великі ехінопсиси та інші.

Це важливо! Компактні різновиди ехінопсису не підходять для щеплення, так як активно зростаючий привій «забирає» у них левову частку поживних речовин, значно скорочуючи їх життєвий цикл.

Потім можна діяти за наступним алгоритмом:

  1. Використовуючи ніж з тонким, гострим лезом потрібно зрізати верхівку підвою, але не прибирати її, щоб краї підвою не підсохли, поки готується привій.
  2. Потім зрізається нижній шар кольорової дитини, відкривається зріз і з’єднуються їх центри.
  3. Вершина привою прикривається ватою, щоб виключити її пошкодження і за допомогою гумки прив’язується до ємності підвою.
  4. Ділянки стику обв’язуються нитками з вовни.

Рослина накривається скляною банкою, зрізаною пластиковою пляшкою або пакетом. Тільки важливо не перекривати доступ повітря до квітки і бажано подбати про захист суккулента від прямого сонячного світла – його прикривають папером або легкою шторкою.

Щеплений кактус потребує поливів, а ось зрошувати його надземну частину не можна. І якщо діяти швидко, не допускаючи, щоб зрізи залишалися відкритими більше 60 секунд і використовувати чисті інструменти, то можна успішно поєднати суккуленти практично будь-яких видів.

Приблизно через 1,5 тижні прихований матеріал можна видалити, як і нитки і гумку. Оцінити результат можна за зростанням маленької квітки і якщо вона не зростає, то можна повторити процедуру, зробивши свіжі зрізи.

Це цікаво! Кактусоводам-експериментаторам вдається створювати суккуленты- «світлофори». У цьому випадку на зелений екземпляр прищеплюється червоний кактус, а на нього – суккулент з жовтим забарвленням або навпаки. Повторити подібний «трюк» можливо, і якщо зробити все грамотно, то пізніше можна помилуватися дивовижним видовищем, коли вся ця «різномаста» компанія вступає в цвітіння.

Кольорові кактуси є чудовим варіантом для створення декоративних композицій, що прикрашають інтер’єр. Вони не тягнуться, не отримуючи багато світла і навіть навпаки, погано себе почувають під прямими сонячними променями. Але, варто знати, що життєвий цикл у таких вихованців нетривалий і триває зазвичай не довше 2-х років.

Відео «Вирощування кактусів у домашніх умовах»

Відео про особливості догляду, про добрива і субстрат для кактусів.

Чи існують кольорові кактуси в природі

Природа-матінка не перестає дивувати, надаючи всьому живому найбільш химерні забарвлення і форми, і рослини не є винятком. Суккуленти і так разюче відрізняються від більш звичних представників флори, але ще більш футуристичний вигляд їм забезпечує оригінальне забарвлення, отримане в природному середовищі. Без втручання людини обійшлися такі яскраві екземпляри:

Ці кактусові, вкриті великою кількістю білих голок, родом посушливих регіонів Болівії, Мексики і Перу. Білий колір у голок зберігається тільки, якщо рослина отримує велику кількість світла.

Суккулент забезпечений білими або зеленуватими голками. А ось шкіряка, що покриває його стовбидний стовбур, його має незвичайний блакитний відтінок, який нагадує іній. Щоб домашній суккулент зберіг незвичайне забарвлення, кольороводу необхідно забезпечити його достатнім освітленням і своєчасно підгодовувати.

У цього кулястого кактуса стебель у міру дорослішання витягується, набуваючи циліндричної форми. Поверхня стеблів покрита товстим білесо-сіроватим нальотом.

Товстячок з Мексики або півдня США має симпатичне забарвлення – його зелені стеблі рясно вкриті білими крапинками-точками. Якщо уважно придивитися, то можна побачити, що малюнок утворений з найдрібнішого волосся.

Цей кактус разюче відрізняється від більшості кактусових, оскільки має добре розвинене листя. У рослини одревісні стеблі, а ареоли з шипами розташовуються в листових пазухах. Існує 18 видів переський, у більшості з них листочки зеленого кольору, але у деяких вони червонуваті.

Існує переския шиповата сорту Godseffiana, листові платівки у якої золотисто-помаранчевого відтінку нагорі і рожевато-бордового знизу. Природні красені не такі яскраві, як їхні підфарбовані або генетично модифіковані родичі, проте також привертають увагу і викликають захоплення.

Підфарбовування голок

Якщо купівля нового кольорового вихованця або вирощування «дітки» не входить в плани кольорівода, то можна вдатися ще до одного методу, завдяки якому можна надати яскраве забарвлення колючкам вже наявному суккуленту.

Як пофарбувати кактус у домашніх умовах і не нашкодити вихованцю? Зробити це просто, використовуючи натуральні харчові барвники. Їх розбавляють у відстійній воді і поливають квітку, дотримуючись встановленого режиму. Щоб досягти результату, необхідно проводити подібну процедуру протягом 5-6 місяців. Поступово шипи почнуть змінювати забарвлення і чим молодший суккулент, тим швидше це станеться.

Щоб кольорові колючки кактусів стали яскравими і вигідно контрастували з основною фарбою квітки, краще використовувати яскраві тони – червоні, сині, помаранчеві, жовті.

Це важливо! Щоб шипи суккулента стали фіолетовими, краще змішувати два барвники – червоний і синій. При використанні чистого фіолетового відтінку вони можуть стати чорними. Не порадує результат і при поливі квітки розчином рожевого кольору, колючки ледве помітно порозовіють. Більш насичений рожевий відтінок виходить, якщо нерегулярно поливати кактус розбавленим червоним барвником.

Природно, що кактусовода цікавить питання, а чи не шкідлива подібна процедура для зелених улюбленців? Шкоди для квітки немає, оскільки харчові барвники виготовлені з безпечних, нетоксичних компонентів. Кактус, що має кольорові голки, проживе стільки ж, скільки і його зазвичай пофарбований побратим.

Відхід

Полив. Мабуть, єдине, на що чуйно і досить скоро реагують кактуси, це вода. Намагайтеся поливати їх м’якою, відстоюваною, теплою (+ 18-22 ºС). При цьому намагайтеся не потрапляти на саму рослину, а поливати ґрунт. Черговий час поливу – висихання верхнього шару ґрунту приблизно на 0,7-0,9 см. Влітку, в спекотну погоду, поливайте кактуси ввечері, в інший час – в ранкові години. Зверніть увагу: чим вища вологість повітря і нижче температура приміщення, де містяться ваші кактуси, тим менше необхідний їм обсяг поливу. Люблять кактуси і щоденне помірне дрібнодисперсне обприскування водою, що відстоялася, в період активного зростання (+ 35 ºС). Якщо ви не підсвічуєте фітолампами ваших вихованців в осінньо-зимовий період, полив на цей час скоротите до мінімуму – раз на тиждень.

Підживлення. Запропонуйте вашим вихованцям зольно-водний розчин (1:3). Час «сплячки» у більшості кактусів припадає з жовтня по березень, і в цей час вони не потребують підживлення.

Догляд і утримання кольорових кактусів у домашніх умовах

Різнобарвні кактуси досить примхливі і примхливі у догляді через своє забарвлення незалежно від того, яким шляхом вони виведені – природним або штучним. Для утримання сортів, які існують в природі або були виведені штучно, потрібно дотримуватися таких правил:

  1. Кактус повинен отримувати багато світла. Без нього рослина швидко втрачає своє забарвлення.
  2. Всі кольорові види не переносять попадання прямих сонячних променів. Виняток – білий представник роду. Через те, що його голки обвивають стовбур, він може спокійно перебувати під сонцем.
  3. Поливаються кольорові сорти так само, як і будь-які інші – не дуже часто. Водночас потрібно уважно стежити за тим, щоб ґрунт не був пересушений. Якщо це станеться і грунт зім’яться, його доведеться розрихляти самостійно.
  4. Підвиди з жовтими голками потребують частого підживлення. Удобрювати ґрунт, в якому ростуть такі рослини, потрібно в два рази частіше. Крім того, не можна порушувати інструкцію і розбавляти склад сильніше.

У кактусів, які отримали свій колір за рахунок харчових барвників, також є ряд вимог до догляду:

  1. Поливати такі рослини потрібно частіше, але меншою кількістю рідини. Це необхідно для того, щоб підтримувати колір голок, але не перезволожувати субстрат.
  2. Розфарбовувати краще невеликі рослини, які після не будуть рости занадто швидко. Пов’язано це з особливими правилами поливу. Крім того, голки у великих видів ростуть повільніше і поступово покриваються товстою корочкою, яка може не піддатися фарбування.
  3. Кактуси з рожевими, блакитними або пастельно-жовтими голками потрібно поливати за особливою схемою. Один раз на тиждень в рідину для зрошення замішується барвник, а інші 1-2 рази він поливається просто звичайною водою. Це потрібно для того, щоб домогтися м’якого кольору.
  4. При пересадці рослину з пофарбованими голками потрібно поміщати в грунт, який попередньо кілька разів зрошувався «кольоровою водою». Якщо цього не зробити, то колір шипів може стати блідішим, або в забарвленні з’явиться зелений проміжок.

Кольорові кактуси – це не тільки незвичайний, цікавий елемент декору, а й простір для творчості та експериментів. Надати голкам потрібний відтінок зможе навіть дитина, а при спостереженні досвідченого садівника з рослини можна зробити справжній витвір мистецтва. Можливість перефарбовувати шипи – це ще один привід почати розводити кактусові, щоб мати можливість експериментувати з кольорами, їх комбінаціями та інтенсивністю.

Ехінокактус Грузона (Грусона) (Echinocactus grusonii)

Як називається кактус, що росте у вас вдома? Опис видів і назва кактусів, багато з них квітнуть оригінальними квітками. У дану таблицю увійшли найбільш поширені лісові кактуси, які розміщують у себе вдома багато любителів кактусових. Зовнішній вигляд кактуса послужив і другій назві цієї рослини. Як правило, цей вид кактусів дає квіти навесні.

Справа в тому, що насіння кактусів може проростати дуже довго, таким чином, може пройти кілька років, перш ніж у вас виросте рослина, що нагадує молодий кактус. Хоча деякі кактуси будуть цвісти в досить молодому віці, є й інші, наприклад, опунції і цереус, які важче привести в стан цвітіння. Коли рослина ще молода і, відповідно, невеликих розмірів, цей вид кактусів дуже добре росте в горщиках. Захистивши, таким чином, кактуси, ви дозволите їм пристосуватися до більш яскравого світла. Кактуси можуть розмножуватися різними способами – насінням, черенками, почкуванням.

Ехінокактус Грузоні (Echinocactus grusonii) – вид роду Ехінокактус сімейства Кактусові (Cactaceae). Ехінокактус (Echinocactus) – кактус кулястої форми сімейства Кактусові. Ехінокактус величезний (Echinocactus ingens) або Ехінокактус широкоіглий (Echinocactusplatyacanthus).

кактус до фарбування

Краса рослин часто просто вражає, але коли до краси додана рука людини – це воістину мистецтво. У цій статті я розповім про незвичайний спосіб забарвлення кактусів. Ви запитаєте: як? Хіба таке можливо? А чи не шкодить така процедура рослині? Однозначно ні. Після фарбування натуральними барвниками кактуси (з мого досвіду) відчувають себе нітрохи не гірше інших кактусів природних забарвлень.

І що дивно, зробити кактуси з кольоровими голками можна не докладаючи ніяких особливих зусиль. Колір ви можете вибрати будь-який: червоний, синій, фіолетовий, світло-зелений, салатовий і навіть білий, головне знайти якісний ХАРЧОВИЙ барвник.

Єдиний нюанс – це те, що домогтися яскравого забарвлення можна через пару років, а надати легкий відтінок можна буде вже через пару місяців.

Як пофарбувати кактус

Для цього мені знадобилося:

як пофарбувати кактус

– кактус (або маленькі дітки кактуса)

– ґрунт для кактусів (можна використовувати пісок)

– маленький горщик для посадки

Я взяла 1 частину ґрунту, змішала його з 3 частинами барвника і насипала в горщик. Посадила кактус і полила. Ось і все. З часом кактус вбиратиме в себе речовини з ґрунту разом з вологою і фарбуючими речовинами і, через час, колючки стануть кольоровими.

Звичайно, багато квітникарів можуть подумати, що це дуже шкідливо для рослини, але ви ж годуєте дітей буряком, петрушкою та іншими овочами, які містять харчовий натуральний барвник. Чому це буде шкідливо для рослин? Навіть піврічні діти їдять пюре з моркви, а в ній міститься харчовий барвник, тому я вважаю, що рослини від цього не постраждають.

Доглядати за кольоровими кактусами необхідно так само, як і за звичайними. Влітку рослина любить сонячні місця (сильне сонце стимулює цвітіння), хоча притеняти все потрібно. Влітку бажано винести рослину на свіже повітря.

Зимують кольорові кактуси при температурі не вище 10-12 ° C, інакше в належний час мамилярія не зацвіте або цвітіння буде недостатньо інтенсивним.

Поливати рекомендується з весни до кінця літа регулярно невеликою кількістю води, кожні 8-10 днів. Восени полив поступово скорочують, а взимку поливають не частіше 1 разу на місяць. Кольорові кактуси дуже чутливі до надлишку вологи, краще не долити воду в горщик, ніж перелити. Оскільки мамилярія росте на вапняках, її можна поливати водопровідною водою.

Обприскувати кольорові кактуси не потрібно.

Підгодовувати кактуси з кольоровими колючками слід в період

кактус через 6 місяців

активного зростання, з квітня по вересень-жовтень, підживлення виробляти 1 раз на місяць спеціальними добривами для кактусів. Взимку рослину не підгодовують.

Розмножуються кольорові кактуси бічними втечами – «дітками». Їх так само висаджують у суміш з ґрунту для кактусів і харчового барвника (пропорції читайте вище).

Найнебезпечнішими шкідниками кольорових кактусів вважаються кореневі нематоди, вони часто призводять до загибелі рослини, тому своєчасне виявлення цих мікроскопічних хробаків і видалення шароподібних вдуттів, які викликають ці шкідники, запорука здоров’я вашої рослини.

За допомогою гострого ножа слід видалити всі уражені ділянки коріння. Після цього зробити гарячу кореневу ванну: на 10 хвилин помістити коріння в ємність з водою (45-50 ° C), але уникаючи потрапляння води на кореневу шийку кактуса. Оброблене коріння потрібно посипати товченим деревним вугіллям. Надалі використовуйте тільки стерильні земляні суміші.

Як виростити здоровий кактус Кімнатний сад з кактусів Зимівка кактусів

Як вибрати кактус Вирощування епіфітних кактусів

Пересадка

Проста пересадка. Пересадка кактусів традиційно проводиться наприкінці березня – початку квітня, перед активним зростанням рослин. Молоді кактуси до 5 років пересаджують кожні 2 роки, дорослі – кожні 3-4 роки. Перед пересадкою знезарайте ґрунт (см подраздел «Почва») і горщики (3-разове обдавання окропом всієї поверхні). Новий горщик повинен бути на 3-5 см ширшим від старого, а коренева система вільно поміщатися, не гинучи коріння вгору через брак місця. На дно нового горщика покладіть дренаж з керамзиту PETER PEAT лінії VITA шаром 15% від його обсягу.

Перед пересадкою пролейте помірно кактус теплою відстоюваною водою для легкого вилучення зі старого горщика. Далі коловими рухами обережно витягніть кактус з грудкою землі і опустіть його в ємність з теплою водою, щоб позбутися землі. Потім покладіть кактус на подвійну паперову серветку і помістіть його у взуттєву коробку на 2 дні. Коли коренева система повністю висохне, огляньте її і обріжте всі зламані/загнилі/висохлі його частини знезараженим інструментом. Обробте рани активованим вугіллям і відправте назад у коробку ще на 36 годин, поки зрізи-ранки не підсохнуть і не підживлять.

Опустіть коріння кактуса в новий горщик так, щоб вони не загиналися вгору, розправте їх по всьому обсягу горщика. Заповніть горщик ґрунтом/ґрунтом на 80% поверх дренажного шару, потім злегка струсіть, рівномірно розподіляючи за обсягом горщика. Трохи підсипте ще, а решту 10% вільного обсягу заповніть дрібними камінчиками або річковою галькою PETER PEAT лінії VITA. Після пересадки перший полив проведіть не раніше 18 днів, а горщик з рослиною тримайте в напівтемному приміщенні з температурою + 24-27 С.

Приживання привою-діток

На початку квітня рухами по і проти годинникової стрілки обережно відокреміть дітки з гімнокаліціумів Міхановича, Стеноплеурума або жовтостебельного Хамецереуса і зробіть в підставі кожної з діток рівний зріз знезараженим скальпелем. Потім зрізи аналогічного діаметра зробіть і на підвоях – кактусах- «мамках», які в подальшому будуть забезпечувати хлорофіллом і поживними речовинами ваших кольорових мігрантів. Добийтеся щільного прилягання зрізів за допомогою м’яких гумок поверх привоїв. Полейте стандартною дозою води і накрийте прозорою скляною банкою кожен привій так, щоб до нього надходило трошки повітря. Помістіть горщик з переселенцями в приміщення з температурою + 28-30 ºС в затінене приміщення. Через приблизно 10-14 днів банку можна зняти, а рослину поступово привчати до помірного світла.

Термін життя щеплених кольорових кактусів – приблизно 2 роки, але якщо будете щиро любити їх і правильно за ними доглядати, ваші колючі друзі проживуть набагато більше цього терміну і, можливо, навіть порадують вас своїм подячним цвітінням.

Ув’язнення

Кольорові кактуси колись були розкішшю, здобути яку було великою удачею. Сьогодні ж у любителів суккулентів є маса можливостей – придбати генетично змінену квітку, підфарбувати вихованця самостійно або ж купити кактус, обдарований незвичайним забарвленням від самої природи. Але, варто пам’ятати, що в першому випадку рослина не є довгожителем, а значить, насолоджуватися красою доведеться зовсім недовго.

Хвороби і шкідники

  • Кактус не цвіте – недостатнє освітлення; тепла зимівка; не поливали взимку, але тримали рослину в теплі.
  • Коренева гниль – сильний перелив рослини. Лікування: спробуйте акуратно зрізати гнилі корені, обробити активованим вугіллям і пересадити кактус у новий грунт.
  • Мучнистий червець – комаха 4-5 мм, прядуть масу, схожу на вату, і обволікаються нею. Звертати увагу потрібно саме на такі волохаті кульки. Як боротися: викопайте кактус і замочіть його разом з корінням в інсектицидному розчині. Після цього рослина витрете насухо і пересадіть у новий ґрунт.
  • Тля – бутони і квітки курчавляться, листя жовтіє, поступово на них видно клейкі виділення. Лікування: обприскати кактус настоєм тисячолістника (100 г. сушеної рослини + 1 л. окропу, закривається щільною кришкою і наполягається 2 дні) або настоєм цибулевого лушпиння.

Про автора

admin administrator