Як пофарбувати яйця каміння

Авторadmin

Як пофарбувати яйця каміння

Зміст:

Все вийде якнайкраще. Прості методи фарбування яєць від Євгена Клопотенка

Крашанки – це водночас крута українська традиція, захопливе заняття та досить проста задача, якщо порівнювати з писанками та іншими методами прикрашання яєць, якими володіють справжні майстри та майстрині. Фарбуючи яйця, можна і час цікаво провести, і красивий декор до столу отримати. Тому робити чи ні – питання не стоїть. Стоїть питання лиш як?

Методів перетворити звичайні яйця у різнокольорову красу, досить багато. Чимало людей фарбує яйця на Великдень з натуральних барвників, інші не заморочуються й обирають прості харчові, треті взагалі обмежуються кількома наклейками, хоча то вже рідко про красу і зовсім не про процес.

Українські та європейські. 6 цікавих рецептів пасок від Євгена Клопотенка

Від паски до буженини та ковбаски. Що покласти у Великодній кошик

Як підготувати яйця перед фарбуванням

Для початку визначтеся з кольором яєць. На білі яйця будь-яка фарба лягатиме краще, а на темних деякі відтінки будуть слабо помітними, а деякі виглядатимуть цікавіше. Приміром, цибулеве лушпиння дає коричневим яйцям красивий бордовий відтінок, і той же харчовий бордовий барвник буде темнішим і насиченішим. Натомість на них взагалі не буде видно світлих відтінків – жовтого, салатового й блакитного. Тому продумайте, яких відтінків ви хочете досягти та за допомогою яких натуральних чи харчових фарб, та відберіть яйця.

Дістаньте їх з холодильника і почекайте, поки вони трохи нагріються. Якщо варити яйця одразу з холодильника, вони можуть тріснути від контрасту температур. У цей час ретельно обдивіться яйця, щоб на них не було тріщин і пошкоджень. Потім вимийте кожне яйце, якщо вони домашні – особливо ретельно.

Більшість барвників, особливо харчових, потребують відварених яєць. Тому настав час відварити. Щоб отримати ідеально зварене яйце, вам потрібно чітко витримувати таймінг і кількість води.

Отже, покладіть їх у каструлю чи сотейник і залийте водою так, щоб вона повністю їх покривала. Після закипання засічіть час. Можна навіть поставити будильник на 8 хвилин і варіть яйця, злегка зменшивши вогонь. Потім відразу ж перекладіть їх у холодну воду до повного охолодження, щоб вони після цього легко чистилися.
Для деяких натуральних барвників потрібні сирі яйця, щоб варити їх у настояній воді. Тому просто промийте їх, перевірте на пошкодження, хай чекають на свою чергу.
Деякі люди воліють варити яйця в усіх барвниках, навіть харчових. Небезпека тут полягає в тому, що деякі особливо сильні барвники можуть просочуватися навіть під шкаралупу, інколи ж, вона просто тріскається і пропускає їх до білка. Тому з харчовими барвниками раджу слідувати інструкцій на пакованні. А в нюансах натуральних барвників я допоможу розібратися.

Також подумайте про те, де ви будете сушити свої яйця, коли вони пофарбуються. Якщо ви просто викладете їх на тарілку, на них скоріше за все лишаться відбитки від місця зіткнення з посудом. Тому використовуйте спеціальні паперові підставки для фарбування яєць, решітку з дека, друшляк чи марлю. Ваше завдання – мінімізувати кількість поверхні, якої торкатиметься крашанка.

Як зробити колір насиченим і стійким

Який би барвник ви не обрали, раджу додавати 1 ст. л. солі на 1 л води під час відварювання фарбованої води та 1 ст. л. оцту після закипання. Ці дві так само натуральні добавки допомагають фарбі краще приставати до яєць. Оцет можна додавати й у харчові барвники, щоб краще закріпити колір, а деякі кулінари радять додавати харчову соду, щоб зробити їх ще більш насиченими. 1 літра води, до речі, вам вистачить для фарбування орієнтовно 4 середніх яєць.

Ну і ще одне просте інтуїтивне правило: якщо ви додасте більше барвника, ніж в рецептах чи інструкціях, колір буде насиченіший. Якщо ви настоюватимете яйця довше, ніж у рецептах, приміром усю ніч, колір так само буде насиченішим.

Чим пофарбувати яйця. Натуральні барвники

Тепер, коли відварені яйця у нас є, починаємо їх фарбувати. Я раджу кілька цікавих натуральних барвників, бо вони дають красиві природні відтінки, на 100% безпечні та не мають різних дурощів у складі.

З натуральними барвниками методів фарбування є два: варити яйця в настояній кольоровій воді чи фарбувати в ній вже відварені яйця впродовж кількох годин. Процес варіння може бути ефективнішим, адже фарбник буде гарячим, однак тут є ризик, що яйця луснуть і ви отримаєте білок у кольорову павутинку. Теж прикраса, але не така, на яку ми очікуємо. Тривале настоювання має свої переваги за рахунок часу, якщо ми говоримо про інтенсивність кольору, проте це може бути й недоліком, коли ми хочемо швидкого результату. Але якщо із цибулевим лушпинням діють обидва методи, деякі барвники потребують одного конкретного. Розкажу декілька ідей, чим фарбувати яйця, якщо хочеться чогось природного.

Цибулеве лушпиння

Найпопулярніший природний барвник в Україні – цибулеве лушпиння, котре здатне пофарбувати яйця у палітру від рудого до темно-бордового. Відтінок залежить від кольору самого яйця, як я вже казав, та часу настоювання фарбованої води. Приміром, якщо ви настоюватимете фарбу 2 години, а яйця будуть білими, ви отримаєте легкий рудий відтінок. Якщо ж ви настоюватимете воду всю ніч, а потім візьмете коричневі яйця, вони будуть насичено бордові.

Повторюсь, що ви можете як зварити яйця в попередньо настояному цибулевому відварі, так і замочити в ньому вже відварені яйця, доки вони не пофарбуються. Також не забувайте додавати по столовій ложці оцту та солі, щоб колір краще лягав на шкаралупу.

Куркума

Куркума подарує яйцям красивий жовтий відтінок, а готувати яйця в ній можна так само двома методами. У роботі з цією спецією я більше люблю відварювати яйця в настояній із нею воді. Однак ефективним буде і замочування в ній готових яєць на 3-4 години. Зауважте, що на коричневих яйцях результат буде непомітним.

Каркаде

Щоб отримати красивий сіро-блакитний відтінок, використовуйте чай каркаде. Тут я раджу вам просто настояти відварені яйця в міцному чаї. Цікавим на вигляд буде відтінок із мармуровим ефектом, тому, діставши яйця з барвника, можете злегка промокнути його паперовим рушником, щоб лишити трохи світліших плям. Також із цим відтінком мило виглядає мереживний декор. Про нього розповім вам трохи далі в розділі про декорування.

Червонокачанна капуста

Хоча капуста зветься червонокачанною, а колір має фіолетовий, фарбує вона в блакитний. Отакий от кулінарний парадокс. Для приготування цього барвника підійде як насичений відвар із капусти, котрий потрібно готувати півтори години, так і свіжовичавлений сік. Як завше, додайте до відвару чи соку оцет і сіль та замочіть яйця на 3-5 годин, а краще на цілу ніч. Тоді відтінок буде більш насичено блакитним чи навіть гарно синім.

Буряк

Буряк передбачувано може подарувати яйцям рожевий чи навіть малиновий відтінок, якщо ви настоюватимете яйця достатньо довго. Цей овоч досить гарно фарбує, однак ліпше використовувати саме сік, а не відвар. При довгій тепловій обробці буряк втрачає свій колір, а от його сік – перевірено яскравий. Тож на 1 л води вичавіть сік приблизно 3 буряків. Знову ж таки: чим довше настоювати варені яйця в соку, тим насиченіший колір ви отримаєте. Тут навіть можна ризикнути з коричневими яйцями, щоб отримати темно-рожевий чи бордовий відтінок.

А ще фарбують шпинатом, проте тут я за те, щоб цю зелень ви краще з’їли у салаті. Більше користі. Так само з кропивою: молоденька – ідеальна у борщі. Але ідея, що можна використовувати такі різні продукти, щоб пофарбувати яйця, мені загалом подобається. Вам також?

Харчові барвники для фарбування яєць

Якщо ви берете харчові барвники, ви можете користуватися і спеціальними сумішами для яєць, і барвниками для, наприклад, тортів чи мастики. Барвники є сухі, а є рідкі – використовувати можна будь-які, але я раджу уважно читати призначення, склад і терміни придатності. Як користуватися барвниками, написано на їхніх пакованнях. Моя рекомендація лиш у використанні рукавичок і одягу, який не шкода, щоб не замазурити себе фарбою, котра досить складно вимивається. Також пам’ятайте, що кожен колір потребує окремої ємності для фарбування. А самі ємності мають бути достатньо глибокими, щоб у них повністю могли зануритися усі яйця, які ви плануєте фарбувати.
Будь-які з цих барвників також потребують уже відварених яєць для роботи – так буде безпечніше та зручніше. Ви можете опускати яйця в барвники або ж наносити фарбу вручну, обов’язково одягнувши рукавички. Впродовж висихання барвника яйця будуть липкими, тому не торкайтеся до них аж до повної сухості.

Як прикрасити пофарбовані яйця

Дизайн ваших яєць обмежується виключно фантазією. Якщо ви фарбуєте харчовими барвниками, можете зробити градієнтні візерунки, поступово опускаючи яйця в різні відтінки, зробити візерунки тай-дай, зі складками, загорнувши яйце у натуральну тканину й опустивши у барвник, або ж різнобарвні переходи, накладаючи барвник спонжами.

Інший варіант – просто взяти пензлик і намалювати все чого дуже бажає.
З натуральними барвниками усе трохи складніше, але й цікавіше. Найпростіший варіант – хаотично в кількох місцях промокнути яйця паперовим рушником, одразу діставши їх із кольорової води. Це створить симпатичний мармуровий ефект.
Старовинний і дуже красивий метод декорування яєць – із візерунками з кропу, петрушки, квітів і листочків. Злегка змочіть сирі яйця і ніби наклейте на них листя петрушки, кропу чи будь-яке інше. Зверху загорніть яйця в марлю, щоб зафіксувати листочки на місці, і перев’яжіть її ниткою чи резинкою, щоб вона гарно трималася. Потім відваріть яйця упродовж 8 хвилин у будь-якому барвнику, дайте яйцям охолонути та зніміть марлю разом із листочками. На місці листя має бути білий візерунок, котрий воно створило. Інколи він не надто білий, бо фарба таки просочується, але це теж симпатично. Зеленню та сухоцвітами можна також прикрасити вже пофарбовані яйця, зафіксувавши їх, приміром, стрічкою.

Також можна використати мереживо. Загорніть яйця в мереживо та зафіксуйте його резинками. Потім відваріть чи замочіть у настої, дочекайтеся, поки яйця охолонуть і знімайте мереживо. Його візерунок повинен проявитися на яйці світлішим кольором.

Якщо ви фарбуєте натуральними барвниками вже відварені яйця, ви також можете спробувати зробити їх двоколірними, фарбуючи по половинці у різних відтінках. Результат буде менш чітким, ніж у випадку харчових барвників, але більш автентичним.
Ще бувають шкрябанки – це коли візерунки вишкрябують голкою чи іншим гострим предметом на крашанках. Найкраще це виглядає, коли вони інтенсивного кольору: бордові, червоні, темно-сині тощо.

Щоб готові пофарбовані яйця гарно виблискували, ви змастіть їх невеликою кількістю олії за допомогою паперового рушника чи спонжика.
Фарбуйте яйця, але робіть це виключно із задоволенням і пристрастю до свята та готування! Не шукайте абсолютного ідеалу. В неідеальності їх особливий шарм, особливо якщо ви та вся ваша родина отримали задоволення від процесу.

Читайте також

Найкращі рецепти. Смачні вареники з солодкими начинками від

Кожен обере до смаку. Солоні вареники від Євгена

Багато вареників і сиру. Що готували українці на

Альтернатива антипригарній. Як смажити на сталевій сковорідці й

Маленький суперфуд. Що таке ягоди годжі і чим

Цвітна капуста та як її приготувати. Поради та

Український суперфуд. Користь лляної олії, як використовувати та

Запечене сало. З чим і як запекти в

Як відділити білок від жовтка: 4 простих способи

Як смажити креветки: поради, яких вам не вистачало

Як смажити котлети. Поради та тонкощі приготування

Сталева, алюмінієва чи чавунна. Яка сковорідка потрібна саме

Як смачно приготувати булгур?

План – худнути після свят. 5 натуральних напоїв,

Три варіанти. Новорічне меню на чотирьох до 2500

Доступно і смачно. Святкова вечеря на двох до

Новий рік 2024. П’ять розкішних м’ясних страв на

Різдвяна випічка: чим відрізняються панянки та котелевські коржики

5 святкових бутербродів за п’ять хвилин

Що приготувати на Новий рік 2024. Десять страв,

h2:eq(0)’ data-code=’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’ data-block=’1’>

Товари від Шефа

Поради Клопотенка

Поради експертів

Новини

@Klopotenko

Підписатися на нас

Всі права на матеріали, розміщені на сайті klopotenko.com охороняються відповідно до законодавства України. Повне або часткове використання матеріалів сайту klopotenko.com без письмового дозволу Адміністрації сайту забороняється. © Євген Клопотенко 2024

h2:eq(1)’ data-code=’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’ data-block=’2’>

h2:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’3’>

h2:eq(3)’ data-code=’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’ data-block=’4’>

h2:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’5’>

h2:eq(0), .posts-e .post-border:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’19’>

h2:eq(1), .posts-e .post-border:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’20’>

h2:eq(2), .posts-e .post-border:eq(6)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTIxIGNvZGUtYmxvY2stbW9iaWxlLXBvc3RzLTMnIHN0eWxlPSdtYXJnaW46IDhweCBhdXRvOyB0ZXh0LWFsaWduOiBjZW50ZXI7IGRpc3BsYXk6IGJsb2NrOyBjbGVhcjogYm90aDsnPgo8IS0tIC81ODMwMjg0NC9TTERTX0tsb3BvdGVua29fUHJlbWl1bTNfTSAtLT4KPGRpdiBpZD0nZGl2LWdwdC1hZC0xNjMyNzU4NTU5MDUwLTAnIHN0eWxlPSdtaW4td2lkdGg6IDMwMHB4OyBtaW4taGVpZ2h0OiAyNTBweDsnPgogIDxzY3JpcHQ+CiAgICBnb29nbGV0YWcuY21kLnB1c2goZnVuY3Rpb24oKSB7IGdvb2dsZXRhZy5kaXNwbGF5KCdkaXYtZ3B0LWFkLTE2MzI3NTg1NTkwNTAtMCcpOyB9KTsKICA8L3NjcmlwdD4KPC9kaXY+CjwvZGl2Pgo=’ data-block=’21’>

h2:eq(3), .posts-e .post-border:eq(8)’ data-code=’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’ data-block=’22’>

h2:eq(4), .posts-e .post-border:eq(10)’ data-code=’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’ data-block=’23’>

h2:eq(5)’ data-code=’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’ data-block=’24’>

h2:eq(0), .direction-wrap-layout1′ data-code=’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’ data-block=’25’>

Як пофарбувати яйця у вині — цікава ідея

Якщо плануєте фарбувати яйця натуральними барвниками, то вам сподобається ця ідея! Після вина крашанки будуть мерехтіти в буквальному сенсі слова.

Вино забарвлює крашанки в красивий пурпуровий колір, а також надає їм кристалічну текстуру. Все, що вам треба — це зварити яйця в червоному вині й залишити їх у рідині, доки вони не набудуть бажаного кольору. Залежно від пігменту у вині яйця зміняться від блакитно-фіолетового до майже чорного.

  • Порада від SHUBA: обирайте яйця з білою шкаралупою, щоб колір був максимально інтенсивним.

Як пофарбувати яйця природними барвниками, щоб отримати найкращі крашанки? Розповідаємо секрети у матеріалі.

Про автора

admin administrator