Як поповнити дефіцит клітковини

Авторadmin

Як поповнити дефіцит клітковини

Джерела клітковини Її джерелом є рослини – овочі, фрукти, зелень. Різноманітні злакові культури, горіхи та насіння. Хоча клітковина є в абсолютній більшості рослинної їжі, є її джерела, до яких організм людини має вищу чутливість, а значить така клітковина дієвіша.

Клітковина дуже доступна та міститься в злаках, бобових, фруктах, овочах та горіхах. Просто треба більше усього цього їсти. Тому у пригоді будуть наші українські суперфуди: буряк, морква, пшениця, вівсянка, насіння льону, гарбуз тощо. Норма для дорослої людини – від 20 до 35 г харчових волокон.

дорослим і дітям з 12 років по 1 чайній ложці (5 г) два рази в день під час їжі, запивати водою.

Продукти багаті на клітковину Харчові волокна містяться в природі лише у рослинній їжі. Найбільше її в немолотих злаках (у зовнішньому шарі зерна). Клітковина є також в овочах, фруктах, бобових, горіхах та насінні. Деякі методи підготовки також підвищують доступність клітковини.

Нещодавно Національна служба охорони здоров'я збільшила рекомендовану добову норму споживання клітковини до 30 грамів для дорослих, 15 грамів для дітей віком від 2 до 5 років і 20 грамів на день для дітей віком від 5 до 11 років.

Вживаючи достатню кількість натуральних волокон, ми худнемо внаслідок очищення організму, виведення шлаків і прискорення метаболічних процесів. Вважається, що найкраща клітковина для схуднення – очищені фасовані рослинні волокна зі злакових культур.





Мікроорганізми, які живуть в нашому кишківнику, без перебільшення, впливають на роботу всіх органів та систем нашого тіла: на наш настрій, …

Про автора

admin administrator