Як поставити діагноз ожиріння

Авторadmin

Як поставити діагноз ожиріння

Щоб поставити діагноз, лікар обчислює індекс маси тіла (ІМТ) пацієнта за формулою: вага тіла в кілограмах ділиться на квадрат росту людини (в метрах квадратних). Коли індекс дорівнює від 25 до 30, лікар ставить діагноз зайва вага або надмірна вага.

Зазвичай для того, щоб діагностувати ожиріння, обчислюють індекс маси тіла, розраховують окружність талії, визначають розмір шкірної складки. Також проводиться біоімпедансометрія, що дозволяє проаналізувати склад тіла. Для більш точної діагностики проводиться УЗД та МРТ.

Діагностика Боротьба з ожирінням входить в компетенцію двох профільних фахівців – дієтолога (якщо причина тільки в харчуванні) і ендокринолога (справа в гормонах, інших хворобах).

Визначити ступінь ожиріння нескладно. Для цього Вам необхідно вирахувати свій індекс маси тіла: поділіть свою вагу у кілограмах на зріст у метрах, піднесений до квадрату. Наприклад, якщо Ваша вага 100 кг, зріст 180 см: 100 кг/ (1,8 м×1,8 м) = 100 кг /3,24 м2 = 30,9 кг/м2, тобто у вас І ступінь ожиріння.

Частіше за все, ожиріння виникає внаслідок споживання їжі з високою енергетичною цінністю (калорійністю) у поєднанні з недостатньою фізичною активністю і фактором генетичної сприйнятливості, хоча в поодиноких випадках спостерігалось виникнення захворювання на тлі генетичних, ендокринних порушень, вживання медикаментів …

Необхідно скоротити кількість жирів тваринного походження. Кількість споживаної солі – обмежити. Жодних консервів, ковбас, приправ, соусів, фаст-фуду, солодощів та спиртних напоїв. Раз на тиждень треба влаштовувати розвантажувальний день.





Спеціалісти первинної медичної ланки мають уміти діагностувати й лікувати ожиріння як хронічне захворювання, спричинене аномальним або надлишковим …

Про автора

admin administrator