Як позбутися чорних мошок у кімнатних рослинах

Авторadmin

Як позбутися чорних мошок у кімнатних рослинах

18 способів позбутися мошок у кімнатних квітах

Мошка, що літає, і білі крупинки у вазонах з квітами – це велика проблема, яку потрібно вирішувати негайно. Це шкідники та їхні личинки, які можуть призвести до загибелі рослин. Позбутися різних мошок у квітах кімнатних рослин можна за допомогою хімічних та народних засобів. Щоб надалі вони з’являлися, проводять профілактичні заходи.

  1. Які мошки заводяться у кімнатних кольорах?
  2. Дрозофіла
  3. Сціарида
  4. Білокрилка
  5. Які рослини віддають перевагу шкідникам?
  6. Чим небезпечні і як розпізнати комах?
  7. Як вилікувати та захистити кімнатні рослини?
  8. Заміна ґрунту
  9. Хімічні засоби
  10. Липкі пастки
  11. Аерозолі
  12. Фумігатори
  13. Дрібниці від тарганів
  14. Системні інсектициди
  15. Народні засоби
  16. Марганцівка
  17. Нашатирний спирт
  18. Оцтова кислота
  19. Тютюн
  20. Кориця
  21. Сірка зі сірників
  22. Настій із часнику
  23. Терміни та правила обробки
  24. Профілактика повторного зараження

Які мошки заводяться у кімнатних кольорах?

Мушки в квіткових горщиках з’являються через неякісний грунт, вологе повітря, плісняву або через надмірну вологу в грунті. Від шкідників потрібно позбавлятися негайно, самостійно вони не зникнуть. Найбільшу шкоду рослині завдає не доросла особина, а її личинка. Щоб запобігти зараженню здорових квітів, їх відокремлюють від заражених та проводять профілактичну обробку всіх кімнатних рослин.

Щоб боротьба була ефективною, і можна було вивести мошок із кімнатних квітів у горщиках швидше, потрібно визначити, що це за шкідники. Поширені паразити кімнатних рослин: дрозофіли, циариди, білокрилки.

Дрозофіла

Це винна, фруктова, плодова мошка завдовжки 2 – 3 мм. Зовнішньо схожа на звичайну муху мініатюрного розміру. Для рослин не небезпечна, більше докучає людині. Розплодившись по квартирі, літають десятки таких мошок, які завдають дискомфорту. Живиться дрозофіла гниючими залишками, мікроорганізмами та соком рослин.

Сціарида

Це невелика чорна мошка – грибний комарик. У довжину паразит досягає 1 – 3 мм, тільце сіро-чорне, витягнуте, ганки прозорі.

Доросла особина не небезпечна, рослинам загрожують яйця сциариди, які шкідник відкладає у вологий ґрунт. Довжина личинок 3-5 мм, у них біле тільце і чорна голова. Харчуються гниючими останками рослин у ґрунті, підгризають тонке молоде коріння квітів.

Поява личинок сциариди спричиняє ущільнення ґрунту, погіршення циркуляції повітря кореневої системи – рослина може загинути.

Білокрилка

Альтернативна назва алейроду, це мошкара, зовні схожа на звичайну дрібну міль. Досягає завдовжки 2 -3 мм. У неї дві пари крил з нальотом, що нагадує борошно, колір молочно-білий.

Мошки в горщиках квітів небезпечні для рослин на всіх стадіях розвитку. Паразит висмоктує сік із квітів, виділяє рідину, як попелиця. А самі виділення – улюблена їжа грибів, які продовжують знищувати квітку далі. Дорослі особини відкладають яйця на зворотний бік листя. Вилуплені личинки, мушки висмоктують соки зі стебел та листя. Пошкоджені ділянки тіла квітки скручуються, деформуються, ними проступає клейка роса. Якщо відразу не розпочати лікування, квітка загине.

Які рослини віддають перевагу шкідникам?

Дрозофіла найбільше любить: фіалки, кали, циперус, орхідеї. Якщо їх немає – харчується будь-якою іншою квіткою.

Сциариди люблять квіти з щільним листям, приживаються біля коріння. Вважають за краще селитися в горщиках з фікусом, декабристом, фіалкою, алое та азалією.

Улюблені жертви білокрилки: троянди, гібіскус, пеларгонія, орхідея, примула, пасифлора, фуксія, бальзамін, абутилон, пуансетія та багато інших кімнатних рослин.

Як позбутися мошок в орхідеях: що робити і як їх вивести докладніше читайте у цій статті.

Велику небезпеку гнусі несуть для розсади, живців, молодих рослин горщиків з поверхневою кореневою системою. У небезпеці: герань, фіалка, орхідеї, пуансеттія, гербера, гвоздика, кактуси. Коренева система таких рослин не йде глибоко в землю, тому, якщо їх перезаливати, застій води відбувається у верхній частині ґрунту. Це призводить до розмноження грибних комариків.

Чим небезпечні і як розпізнати комах?

Факти про мушки та грибні комарики:

  1. Грибні комарики та мошки-гнус не п’ють кров, не кусаються.
  2. Людина для них не цікава, але вони – переносники грибкових захворювань, які небезпечні для людей та рослин. Якщо вдихнути суперечки цвілевих грибків, може розвинутись респіраторне захворювання.
  3. Велику небезпеку рослин несуть личинки. Мошки живляться соками кореневої системи.
  4. Дорослі гнюси відкладають яйця в перезволожений ґрунт, разом із личинками висмоктують соки з молодих рослин.
  5. Найсприятливіше середовище для мушок та грибних комариків – гниль кореневої системи та сильно вологий ґрунт.

Порада! Перед покупкою кімнатної квітки в магазині потрібно уважно оглядати її розсаду та верхній шар ґрунту. Якщо квітка виглядає млявою, а в ґрунті видно білі личинки або яйця, в жодному разі не потрібно її купувати.

Як вилікувати та захистити кімнатні рослини?

Позбутися мошок у квітах кімнатних рослин потрібно негайно, поки вони не заразили інші. Для цього є низка ефективних способів: заміна ґрунту, застосування інсектицидів, народних засобів.

Заміна ґрунту

Личинки несуть найбільшу шкоду для рослини. Щоб їх позбутися, вживають кардинальних заходів щодо тотального знищення дорослих особин і личинок:

  1. Якщо в ґрунті багато черв’яків, краще відразу ж пересадити рослину в новий ґрунт.
  2. Сильно пошкоджене листя видаляють.
  3. Коли личинок мало, можна застосувати хімічні: дихлофос, інсектициди чи народні засоби боротьби зі шкідниками.
  4. Потрібно знайти та усунути джерело надлишкової вологи. Якщо причина в гниючий органічний сміття, його видаляють.
  5. У ґрунті яйця та личинки. Щоб вони померли, ґрунт потрібно залишити без поливу. Якщо особин багато, застосовують хімічні, народні засоби.

Надалі за здоровою рослиною потрібно уважно стежити, скласти графік поливу. При цьому варто враховувати нюанси:

  1. Потрібно правильно підбирати горщик для квітки з огляду на особливості його кореневої системи.
  2. Потрібно постійно оглядати ґрунт у горщиках щодо наявності паразитів.
  3. Частоту поливу розраховують залежно від рівня освітленості кімнати.
  4. Взимку кімнатні квіти часто поливати не можна – подача води має бути помірною.

Якщо у ґрунті дуже багато яєць та личинок, просто пересадити рослину мало – потрібно її обробити ефективним інсектицидом або народним засобом.

Хімічні засоби

Позбутися різного виду мушок, личинок у квітковому горщику можна за допомогою спеціальних засобів: липкі пастки, аерозолі, фумігатори, системні інсектициди, розчини. Розглянемо особливості кожного засобу.

Липкі пастки

Це липкі стрічки або клейові пастки для мух, комах, за допомогою яких можна спробувати позбутися дорослих особин шкідників. Пастку розміщують поряд з ураженою рослиною, і вона допомагає позбутися комах, що літають. Метод підходить для тих, у кого мушок небагато. Мошки липнуть до стрічки та гинуть, не встигнувши відкласти кладку яєць.

Аерозолі

Типовий представник засобів цієї групи – дихлофос. Знищує дорослих самок, які тільки заводяться на квітках. Ефективний проти комах, що літають. Струмінь потрібно направляти на підвіконня, стелажі, полиці, на яких стоять горщики з хворими рослинами. У жодному разі не можна розпорошувати аерозоль на листі та стебла квітки. Після обробки поверхонь через час обов’язково проводять вологе прибирання. Допомагають винищити білих, чорних мошок. Послідовність застосування аерозолів на ґрунт:

  1. Розпушити сухий ґрунт.
  2. Поставити горщик у пакет.
  3. Розпорошити дихлофос у ґрунт.
  4. Пакет закрутити, зав’язати.

Протягом 4-5 годин мошка загине. Популярні дихлофоси: Raptor, Raid, Нео.

Фумігатори

Щоб відлякати літаючих мошок, щодня використовують фумігатори. Апарат включають у розетку поруч із ураженою рослиною.

Дрібниці від тарганів

Засобом обробляють краї горщика з кімнатною квіткою. Дрібняк можна розфарбувати і розсипати по верхній поверхні ґрунту.

Системні інсектициди

Це інсектициди контактно-кишкової та системної дії з активною речовиною імідаклопридом або з тіаметоксамом. Вимагають регулярної своєчасної обробки за інструкцією. Ефективні у боротьбі з чорними та білими мошками у квартирі розчини: «Гром-2», «Акарін», «Фітоверм», гранули «Мухоїд».

Summit 20-Pack Mosquito Dunk – засіб, що розчиняється у воді. Ефективно проти мошок, грибних комариків та личинок. Згідно з інструкцією, розчинити речовину у воді та полити розчином хвору рослину. Обробка проводиться раз на 2 – 3 тижні, доки зникнуть личинки.

Увага! У мошок розвивається імунітет до активної речовини – інсектициди слід чергувати.

Як боротися з мошками у квартирі – огляд найефективніших засобів

Перед тим, як купити засіб, потрібно проконсультуватися з продавцем, прочитати інструкцію та призначення засобу. У кожного препарату свої особливості: потрібно враховувати температуру води, що додається, співвідношення рідини і розчину. Після обробки квітка не поливають три доби. Розведені розчини зберігати не можна.

Для своєї безпеки при роботі з системними інсектицидами надягають гумові рукавички, респіратор, захисні окуляри та халат або інший щільний одяг.

Вилікувати кімнатні квіти від різних мошок у домашніх умовах можна, скориставшись народними засобами.

Народні засоби

У списку популярних засобів для боротьби з мошками в кімнатних кольорах знаходяться різні народні засоби з марганцівкою, нашатирним спиртом, оцтовою кислотою, тютюном, корицею, часником та іншими.

Марганцівка

Роблять світло-рожевий розчин марганцівки і кілька разів поливають хвору квітку замість звичайної води.

Нашатирний спирт

Для приготування настою використовують господарське або дьогтьове мило без добавок, натирають його на дрібній тертці, заливають водою у співвідношенні 1:6. Засіб ефективний проти білокрилки. Отриманою рідиною щодня протирають стебла та листя хворої рослини до того, поки комахи повністю не зникнуть.

Оцтова кислота

Підходить для боротьби із дрозофілами. У банку, миску або глибоку склянку наливають оцет або лимонний сік, кілька крапель засобу для митися посуду, зверху накривають харчовою плівкою і роблять дірочки в ній зубочисткою. Це одна з пасток, в яку трапляться дорослі самки. Місткість ставлять поруч із кашпо з хворою рослиною, в якій оселилися шкідники.

Тютюн

З тютюну роблять настій, посипають поверхню ґрунту сухим порошком. Для цього видобувають тютюн із 20 міцних цигарок, заливають окропом, залишають наполягати 5 днів. Перед використанням проціджують настій пару разів, застосовують раз на 2 – 3 дні.

Кориця

Пряність допомагає зупиняти гнильні процеси, внаслідок чого шкідникам не буде чим харчуватися.

Сірка зі сірників

Беруть кілька сірників, вставляють головками в землю біля краю горщика, подалі від рослини. Двічі поливають за потребою, прибирають сірники – сірка вже змилася. Речовина допомагає знищити личинки. Якщо ефекту замало, процедуру повторюють.

Настій із часнику

Очищають 3 зубчики часнику, подрібнюють, заливають 1 л теплої води. Настоюють 24 години у затемненому місці, суміш проціджують та обприскують рослину. Процедуру проводять 3-4 рази з інтервалом на тиждень.

У горщик із хворою рослиною для лікування чи профілактики кладуть зубчик часнику чи апельсинову кірку. Змінювати ароматизатор потрібно кожні кілька днів, щоб не почалося гниття. Альтернативний спосіб – холодний карантин. Допомагає позбутися дорослих особин. Для цього квітку виставляють на вулицю в температуру 10 ° С на тиждень.

Холодний карантин підходить лише тим рослинам, які переносять зниження температури.

Терміни та правила обробки

Обробку хворих рослин проводять регулярно до зникнення шкідників. Частота застосування засобу прописана в інструкції.

Профілактика повторного зараження

Щоб уникнути повторної появи мошок, личинок у кімнатних рослинах потрібно дотримуватись графіка поливу рослини, регулярно провітрювати приміщення, обробляти ґрунт перед посадкою, використовувати хороший дренаж.

Щоб у кімнатних квітах не з’являлося мушок і личинок, потрібно доглядати рослини, своєчасно прибирати омертвіле листя, регулярно поливати ґрунт. Не допустити хворобу квітки простіше, ніж її вилікувати. Але якщо це вже сталося, потрібно своєчасно надавати допомогу кімнатній квітці, використовуючи сучасні засоби боротьби з паразитами.

Як позбутися мошок у кімнатних рослинах: чотири корисні поради

OBOZ.UA підготував поради як позбутися мошок у кімнатних рослинах. Дізнайтеся як личинки, і дорослі особини можуть поширювати збудників хвороб рослин.

Життєвий цикл грибної мошки

Для ефективної боротьби з грибними мошками необхідно враховувати їхній життєвий цикл, який складається з яєць, чотирьох стадій личинок, лялечок та дорослої стадії. Залежно від виду дорослі особини можуть відкладати до 200 яєць. Як правило, відкладають яйця в заражені грибком місця, які часто відповідають вологим ґрунтам.

Личинки живуть близько двох тижнів, за низьких температур цей термін збільшується. Потім вони проходять стадію лялькування біля поверхні ґрунту протягом 3-7 днів. Зрештою, дорослі мошки живуть трохи більше тижня.

Обробка грибних мошок за допомогою застосування сухого ґрунту

Надлишок вологи є основним фактором, що сприяє розмноженню мошок. Тому практичне рішення полягає в тому, щоб дати верхнім шарам ґрунту просохнути.

Якщо рослина посаджена у горщик без дренажних отворів, то пересадка його в інший з дренажним отвором та використання під ним блюдця дозволить уникнути постійного накопичення вологи. Полив рослини з блюдця дозволить корінням вбирати воду, а верхньому шару грунту залишатися сухим. При використанні цього виключається можливість відкладання яєць грибними мошками.

Використання Bacillus thuringiensis Subspecies israelensis (Bti) для боротьби з мошками

Дуже важливо вибрати правильний підвид бактерій, а саме Bacillus thuringiensis israelensis, оскільки інші підвиди є неефективними проти личинок мошки. Підвид israelensis цілеспрямовано діє на личинкові стадії мошок та деяких видів мух. Безперервне застосування Bti необхідне до знищення їх популяції.

Обробка кізельгуром

Кізельгур – порошкоподібна речовина природного походження, мінерал, що утворюється з подрібненої м’якої породи, – широко використовується як інсектицид завдяки своїм вологопоглинаючим властивостям і зневоднює дії на дрібних комах. Однак його ефективність у вологому середовищі або за високої вологості дуже обмежена.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Як позбутися від мошок на кімнатних рослинах: 4 поради для середовища, вільного від шкідників

OBOZ.UA розповів про кілька корисних методів, які варто спробувати, якщо мошкара оселилася в кімнатних рослинах. Дотримуючись цих способів, ви зможете вирішити проблему та створити середовище, вільне від комах.

Виявлення першопричини

Перевірте, чи не перелиті рослини, оскільки надлишок вологи може створити ідеальне середовище для проживання мошок. Одна з корисних порад – давати ґрунту просохнути між поливами, оскільки це не дасть шкідникам оселитися в ньому.

Розчин яблучного оцту та господарського мила

Розчин яблучного оцту й господарського мила, поміщений в неглибокий посуд біля рослин, може зробити свою справу. Солодкий аромат оцту приваблює мошок, а мило порушує поверхневий натяг рідини, унаслідок чого комахи тонуть і гинуть.

Липкі пастки для ефективної обробки

Саморобні пастки можна легко виготовити, якщо нарізати невеликі смужки з яскраво-жовтого паперу й покривши їх липкою речовиною, наприклад, вазеліном або клеєм. Розмістіть ці пастки біля уражених рослин, оскільки яскравий колір приваблюватиме мошок, а липкість утримуватиме їх при посадці.

Природна профілактика за допомогою олії німу

Це натуральний інсектицид, що біологічно розкладається, який відлякує мошок і пригнічує їхній ріст. Розведіть олію німу відповідно до інструкцій на упаковці та нанесіть її на ґрунт ваших рослин. Це створить захисний бар’єр, який не дасть мошкарі відкладати яйця в землі та запобігатиме подальшому зараженню.

Раніше OBOZ.UA розповів, як оживити суху орхідею.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Про автора

admin administrator