Як позбутися кротів народними засобами

Авторadmin

Як позбутися кротів народними засобами

“Забудуть до вас дорогу”: як позбутися кротів на ділянці в домашніх умовах

Що робити, щоб кроти не рили землю на подвір’ї та городі – це питання цікавить багатьох господарів, які мають власний будинок та простору територію подвір’я. Кроти з легкістю і швидкістю можуть перерити рівну ділянку біля дому. За один день кріт може нарити близько 50 метрів таких тунелів.

Радимо також ознайомитись із матеріалом: Коли удобрювати газон після зими: подвір’я вразить своїм виглядом весною. Главред зібрав корисні поради, яке добриво краще вносити навесні.

Досвідчений садівник у своєму Youtube-каналі розповів про популярні методи боротьби із кротами. Дізнайтесь, як вигнати крота із городу, щоб він не перешкоджав вирощуванню рослин.

Як боротися з кротами народними методами

Мало хто знає, однак, існують рослини, які можуть відлякати крота назавжди. Посадіть на своїй ділянці ці рослини і кроти не завітають до вас:

  • чорнобривці – насичують ґрунт природними інсектицидами, таким чином позбавляють кротів їжі;
  • нарциси – їх коріння дуже токсичне для кротів;
  • рябчик імператорський – кроти бояться запаху цих квітів;
  • кроти не переносять також у землі цибулю, часник, селеру та кріп.

Всім відомо, що зір у крота дуже поганий, але ця тварина дуже добре розрізняє запахи. Тому, якщо ви помістите у його тунель під землею щось, що має дуже сильний та різкий запах, він одразу втече від вас. Найкраще для цього підійдуть такі запахи та суміші:

  • кавова гуща;
  • тухлі яйця, або зіпсована риба;
  • речі, які змочені у мазуті чи бензині;
  • гострий перець;
  • касторове масло.

Також в магазинах можна знайти багато спеціальних засобів проти кротів. Чудово підійдуть спеціальні ароматичні гранули – їх варто розсипають на землі, а потім полити водою.

Що відлякує кротів

Кротів на власній ділянці можна відігнати декількома способами. Якщо ви маєте невелику власну ділянку, то фахівці радять обгородити її за допомогою шиферу або листів із металу. Тоді кроти не зможуть потрапити до вас у гості. Кроти живуть у землі на глибині від 5 до 75 сантиметрів, тож огорожа власної ділянки стане профілактикою для непоширення кротів на ній.

Однак, що робити, якщо кроти вже поселились на вашому подвір’ї – є багато різних видів захисту від гризунів. Зазвичай, найпростіший метод, як вивести кротів, залити нори водою зі шланга. В одну нору необхідно залити понад 100 літрів води, адже його тунелі дуже довгі. Деякі люди також розводять хлорку із водою та заливають це в нори. Найпоширеніший та найдієвіший метод – засипати нафталін чи карбід у нори кротів.

Чому кріт риє землю

Більшість людей не люблять кротів через їх шкідливі наслідки на подвір’ї. Однак, кроти насправді виконують корисну функцію. Під час риття землі, вони знищують в ґрунті багато шкідливих личинок: хруща, чорнишів, коваликів, різних видів совок тощо. Також вони проводять аерацію ґрунту та виносять на поверхню ґрунт, збагачений різними мікроелементами.

Дивіться відео про те, як позбутися кротів на ділянці:
Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Як боротися з кротами на городі та дачі народними засобами

Починається дачний сезон, і серед безлічі важливих завдань перед садівником постає питання: як боротися з кротами? Перед тим як розставляти пастки і сипати отруту, пропонуємо розглянути всі плюси і мінуси знаходження цього звірка на Вашій ділянці.

У цій статті Ви також дізнаєтеся про поширені народні методи боротьби з кротами своїми руками, які зможуть використовувати навіть любителі тварин.

Яка користь і шкода від кротів на дачі

— Крот — комахоїдний звірок, який поїдає не тільки черв’яків, а й личинки шкідливих комах, наприклад, п’ядуна, хруща.
— Він постійно розпушує грунт, підвищуючи його родючість.

— У землі, яку викидає кріт, відсутні бур’яни, до того ж доведено, що в такому грунті швидше і краще проростає посаджене насіння.

Шкода, що наноситься діями крота:

— Під час пошуку їжі кріт риє безліч тунелів, викидаючи при цьому землю назовні. Утворюється велика кількість купин, горбків, що псують вигляд, а головне — що заважають розведення садових культур.

— Роблячи ходи, тварина може заподіяти шкоду корінням рослин, дерев.
— Любить поласувати корисними дощовими хробаками.

Які є народні способи боротьби з кротами

Для тих, хто зважився позбутися нав’язаних сусідів на своїй ділянці, існує кілька способів:

  • Відлякування;
  • Установка приманок і пасток;
  • Народні методи.

Ось кілька порад, які допомагають в боротьбі з кротами:

1. Позбавлення їжі. Тварина дуже залежить від їжі, за день може з’їсти таку кількість їжі, порівнянну з його вагою. Тому якщо знищити шкідливих комах: личинок, жуків, черв’яків, використовуючи інсектицидні препарати, то кріт, залишившись без кормової бази, покине вашу ділянку.

2. Вплив на нюх. У крота цей орган почуттів сильно розвинений, тому якщо в нірку закинути протухлу рибу, наприклад, оселедець, то звір не витримає такий сморід і покине її. І, взагалі, на тонкий нюх крота можна впливати різними запашними рослинами або специфічними запахами хімічних речовин.

Засіб від кротів

3. Допомога домашніх вихованців. Це стосується таких порід собак, як фокстер’єр та такса, які є природними мисливцями.
4. Створення перепони. По всьому кордоні городу закопується металева сітка на глибину трохи більше метра. Це обмежить доступ звірка на ділянку.

5. Затоплення нори. Залити велику кількість води в нору. Це змусить тварину перебратися в інше місце. Але в цьому випадку висока ймовірність його повернення після того, як вода піде.
6. Відлякування інфразвуком. Підійде як саморобний пристрій, так і сучасний купований варіант, який відтворює інфразвукові сигнали, неприємні для звіра.

7. Не зовсім гуманний спосіб — використання пастки-труби. Береться відрізок труби, відповідного діаметру нори. У ній виконуються дверки, вони можуть відкриватися лише в одну сторону. Капкан поміщається в нору — якщо кріт потрапить в цю споруду, то вибратися з нього не зможе.

8. Альтернативою народним методом є використання отрути. Препарати, що містять отруту, продаються в спеціалізованих магазинах. Природно, що з’ївши такі ласощі, звір загине.

9. Установка капканів. Пристрій встановлюється на вході нори. Все що залишається робити — чекати, коли кріт потрапить в капкан. В цьому випадку доведеться продумати, як утилізувати загиблих тварин.

Відео: Як позбутися кротів в саду та на городі

Як бачите, способів боротьби з кротами багато. Вибір за вами — діяти гуманно, проганяючи тварин або вдаватися до крайніх заходів знищення. Пам’ятайте, що заходи повинні бути комплексними і проводитися не тільки на вашій ділянці, а й на сусідній.

Читайте також:

Про автора

admin administrator