Як познайомитися із сусідом по дачі

Авторadmin

Як познайомитися із сусідом по дачі

Комфортні огорожі від сусідів по дачній ділянці

Зона комфорту для людини дуже важлива. Приїжджаючи відпочивати або працювати на дачу, хочеться відгородиться від сторонніх очей і отримати максимальне усамітнення. Але, на жаль, не завжди є така можливість. На дачній ділянці, як правило, завжди є сусіди. Буває, що сусіди знаходяться тільки з одного боку, що межує з вашою територією, а іноді і з усіх боків. Ось в таких ситуаціях і відвідують думки, як правильно відокремити свою територію від територій сусідів. Ситуації бувають різні: будинок сусідів вищий за ваш і їх вікна виходять на ваш двір; вам дісталися допитливі сусіди, які з задоволенням спостерігають через паркан-сітку за кожним вашим кроком. Є варіант, коли вам дісталася ділянка, яка належить до якогось кооперативу і за внутрішніми правилами паркани між ділянками заборонено, а перебування у всіх на виду доставляє дискомфорт. У такі хвилини і виникають думки про те, як краще вийти з ситуації, що склалася.

Огорожа з рослин

Ці ідеї підійдуть тим, хто не може поставити, з яких-небудь причин, паркан. Перш ніж скористатися якою-небудь ідеєю, треба врахувати: розмір ділянки, яку потрібно обгородити всю по периметру або тільки певну зону; стиль в якому зроблені сад і будинок.

Часткова огорожа

Щоб створити приватний куточок для відпочинку — наприклад полежати в гамаку, на шезлонгу, садовому дивані або металевій канапі — ви можете огородити невелику ділянку. Для зони відпочинку можна виставити, в П-подібній або якийсь інший формі, мобільні шпалери з дерев’яними ящиками. В яких організувати клумби, і посадити виткі квіти або виноград. Вашу зону відпочинку, в якій можна розташувати садові меблі, мангал для барбекю, музику — буде закрито від сторонніх очей. Також для мобільної огорожі підійде декоративний тин або будь-яка інша переносна ширма з дерева або пластику. Зелену огорожу можна зробити, посадивши високі кущі декоративних злаків, наприклад осоки або очерету; це можуть бути кущі, посаджені щільним парканом, з прекрасної гортензії або будь-яких інших листяних рослин. Туї також можна посадити в якості огорожі.

Паркан по периметру

Для паркану підійде висадка дерев по периметру, листяних або хвойних. Враховуйте той фактор, що листяні дерева ростуть швидко, а значить і функціонувати як зелений паркан вони зможуть раніше. Якщо для живого паркану обрано посадку кущів, то рослини повинні вибиратися за наступними параметрами:

● вони повинні бути морозостійкими;

● швидко і густо розростатися;

● добре переносити стрижку;

● невибагливі в догляді.

Для цього варіанту підійдуть: ірга, таволга, барбарис пурпурний, дерен білий.

Огорожа з будівельних матеріалів

Коли паркан на території дачі дозволено, то тут варто лише включити свою уяву і побачити, як повинен виглядати ваш “надійний тил”. Звичайно, фінансова сторона питання, квадратні метри, тінь у дворі, стиль всередині двору, висота будинку сусідів — все це треба враховувати при створенні огорожі.

Бюджетний варіанти

Один з таких креативних варіантів — це використання як основного матеріалу для огорожі фасадної сітки, яка застосовується для укриття будівельних лісів, а також захищає від падіння сміття. Вам знадобиться така сітка, опорні стовпи, висота яких залежить від матеріалу, що ви виберете, і самої довжини паркану, яка підійде для вашої ділянки. Сталевий трос для того, щоб з’єднати всі опори між собою. На нього вішається зігнута навпіл фасадна сітка, приблизно як білизна на мотузку. Звичайно, не забудьте закріпити сітку, краще кріпити до натягнутого троса в нижній частині забору, а не до опор, щоб вона не порвалася під час вітру. Ефект вітрила у такого паркана незначний, і з ним опори цілком впораються. На сонці така сітка практично не вигоряє і не псується. До того ж рослини в саду отримують хорошу продувність через сітку і не утворюється застою повітря.

Сітка-рабиця коштує дорожче, ніж фасадна, але міцніша, тому що зроблена з металу. Бувають випадки, коли цих два варіанти комбінують: рабиця + фасадна сітки. Ви отримуєте продувну, надійну і непрозору огорожу. Сітку-рабицю також можна закрити, посадивши вздовж неї виткі рослини або дерева. Одним з варіантів можна посадити плющ. Ліаноподібна рослина, морозостійка і його листя досить густо розростається, щоб щось спробувати через нього побачити.

Інші варіанти

Дорожчі, але надійні матеріали для будівництва парканів — це дерево, метал, природний камінь, полікарбонат, металопластик.

Крім парканів перерахованого матеріалу, можна відгородитися від своїх сусідів навіть цегляною стіною, при великому бажанні.

Варіант 1

З дерев’яних дощок є варіант зробити не просто паркан, а створити цікавий інтер’єр з внутрішньої сторони паркану. До паркану можна прикріпити готові дерев’яні ящики, розвісити їх у певній послідовності і висадити в них квіти. Якщо піти далі, то частину паркану, наприклад глухий кут, варто обладнати як місце для відпочинку або усамітнення. Додати до підвішених квітників на паркані лампочки приглушеного світла. Вони допоможуть створити в темний час доби романтичну атмосферу. Спорудити в цій частині саду дерев’яний настил або викласти з природного каменю острівець, на якому поставити плетені або інші садові меблі. Пахощі квітів в період цвітіння, нічна тиша, можливо невеликий штучний водоспад, встановлений поруч із зоною відпочинку і з шумливою водою — допоможуть вам розслабитися і відпочити.

Варіант 2

Іноді непоказні паркани прикрашають висадкою декоративних рослин і дерев. Якщо у ваших сусідів двоповерховий будинок і паркан не рятує від їх вікон, що виходять на вашу територію, то в тому місці варто додатково посадити високі дерева. Можна прибудувати до паркану навіс, під яким організувати місце для посиденьок.

Використання садової архітектури на території дачі або саду дозволить створити сад з альтанкою; за допомогою вертикальних шпалер для посадки квітів і кучерявих рослин — всілякі арки. За допомогою таких архітектурних знахідок можна зонувати свій сад з боку сусідів, якщо їх будинок набагато більший за ваш у висоту.

Варіант 3

За відсутності можливості відразу обладнати з яких-небудь причин свій сад, коли тим не менш є бажання відвести увагу від сторонніх очей, які заглядають до вашого двору, можна скористатися застосуванням яскравого акценту на декоративних елементах. Елементами, що прикрашають сад і беруть на себе функцію притягування уваги, має бути щось неординарне, незвичайне, що добре запам’ятовується. Ваші сусіди повинні постійно відволікатися на цей об’єкт, а не на ваші дії. Такими елементами декору для садової ділянки можуть бути: старий кузов автомобіля, перероблений під квіткову клумбу або старий віз; садові статуї; альтанки, декоровані рослинами або незвичайна за формою клумба і композиції.

Ідей для творчості можна знайти багато. Але найголовніше, щоб поряд з вами жили доброзичливі люди і всі можливі укриття від них були непотрібні.

П’ять правил, які допоможуть уникнути конфліктів із сусідами по дачі: досвід британців

Конфлікт із сусідами по садовій ділянці нерідко стає незмінною складовою дачного й заміського життя. Тому не зайвим буде дізнатися, яких правил поведінки дотримуються садівники в інших країнах. Розкажемо вам про досвід британців.

Дача або заміський будинок не завжди можуть бути джерелом позитивних емоцій. Дуже часто в садівничих кооперативах чи котеджних селищах між сусідами спалахують скандали. Виховані та ввічливі британці в цьому сенсі також не є винятком. Нещодавні дослідження показали, що 60 відсотків сімей у Великій Британії стикалися з сусідськими суперечками принаймні з одним зі своїх сусідів.

Тому Еxpress.co.uk нещодавно опублікував для любителів заміського життя п’ять основних правил поведінки, які дозволять уникати конфліктів із сусідами.

Ретельно вибирайте час для стрижки газону

Найдратівливіша дія на присадибній ділянці — стрижка газону. Це шумна робота, яка часто супроводжується неприємними вихлопами, якщо ви використовуєте не електричну газонокосарку. Переконайтеся, що косите газон у розумний час.

Якщо це будній день і ви знаєте, що ваші сусіди працюють з дому, спробуйте косити в обідній час. Вихідними уникайте раннього ранку. Вечір — час сімейної вечері — теж не найкращий час для косіння. Наявність маленьких дітей у ваших сусідів також сильно ускладнить завдання, але якщо ви дізнаєтеся розклад їхнього сну, це допоможе вам вибрати правильний час для робіт, а сусідів налаштує на позитивний лад і люб’язність у відповідь.

Допоможіть сусідові з продажем

Коли люди купляють нерухомість, вони купують не просто нерухомість, а спосіб життя. Частиною цього способу життя є сусіди. Якщо ви бачите, що майно вашого сусіда виставлене на продаж, намагайтеся впорядкувати свою ділянку та підтримуйте чистоту в місцях загального користування. Зрештою, що швидше ваш сусід знайде покупців на свою нерухомість, то менше занепокоєння вам завдадуть численні клієнти, які зазвичай паркують свої авто біля вашого паркану, з цікавістю розглядають ваш сад та іноді навіть намагаються заглянути вам у вікна.

Тримайте батути якомога далі від огорож

Батут у саду з дітьми став нормою. Однак під час вибору місця для батута пам’ятайте, що існує можливість вторгнення у приватне життя сусідів, оскільки діти можуть заглядати через паркани, коли підстрибують занадто високо.

Пам’ятайте, що сусід також може придбати собі батут і встановити його, наприклад, перед вікнами вашої спальні, чи кухні, чи вітальні.

П’ять правил, які допоможуть уникнути конфліктів із сусідами по дачі / Фото: Credits

Дізнайтеся, кому належить паркан

Перш ніж садівники візьмуться фарбувати або навіть перебудовувати паркан, вони повинні бути впевнені, що паркан належить їм, навіть якщо він виходить просто в сад.

Тим, хто не має паркану, експерт рекомендує запитати дозволу у сусіда. Фарбування чужого паркану може здатися невинним, але це може призвести до серйозного конфлікту, особливо якщо власник збирається продати власність.

Будьте обережні зі струменевим миттям

Струменеве миття зовні будинку — чудовий спосіб навести лад, але робіть це з обережністю. Миття під тиском може призвести до розбризкування бруду й каміння по саду та за його межами. На сусідніх ділянках можуть постраждати машини, вікна та рослини. Будьте обережні з тиском, який ви використовуєте під час струменевого миття, і з тим, наскільки близько ви стоїте до ділянок, які очищаєте. Це допоможе уникнути заподіяння будь-якої шкоди.

Також спірним моментом може стати використання гербіцидів, інсектицидів, засобів від слимаків і навіть добрив. Але тут, на жаль, універсальних порад немає. В будь-якому разі із сусідами краще не конфліктувати та вирішувати питання за взаємною згодою.

Читайте також:

Оселя

Розповідаємо, як захистити свої права на усамітнення та при цьому не порушити правила гарного тону.

Як сховатися від сусідів?

Огорожа та зелені насадження

Будівництво чи реконструкція будинку, а також планування садової ділянки – найкращий час, щоб врахувати всі нюанси. Думати треба на випередження.

Врахувати потрібно не тільки троянду вітрів і рівень сонця над горизонтом у різні сезони. Є вимоги до рівня висоти та прозорості огорож. Особливо там, де вони проходять межами прилеглих ділянок. Відразу обговоріть усе, що стосується огорож, із сусідами. Не нехтуйте трьома правилами добросусідства: переговори, компроміси та прийняття іншої точки зору.

Хто сказав, що поряд з невисокою огорожею, що проникає для світла, не можна посадити захисний зелений пояс? Тільки не розміщуйте тут плодові дерева і розлогі чагарники, хоч би якою компактною була ділянка — це зайва привід і спокуса підійти ближче або простягнути руку за чужий паркан.

Вікна, тераси, ганок

Перша лінія оборони: зовнішній периметр, ворота та хвіртки. Друга: підходи до будинку та отвори, через які до нього потрапляють світло та повітря.

Перенести ганок будинку або вхід на терасу – занадто дорого та затратно. Але його можна замаскувати шпалерами з кучерявими рослинами, заодно отримавши тінь там, де вона потрібна. Вони доречні й у тому випадку, якщо вікна, за якими ви проводите багато часу, виходять у бік вулиці. І пилу менше.

Для терас та балконів, а також обрамлення вікон підійдуть рейкові екрани та складні жалюзі-ширми, які приховують вас від сторонніх очей. Не забувайте про навіси і маркізи, ажурні козирки-опори над вікнами для тих, що швидко ростуть кучерявих лоз.
Любителям «зеленого» способу життя, напевно, сподобається ідея використовувати як козирок панелі сонячних батарей.

Садові доріжки

Коли доріжка веде до будинку безпосередньо, сторонній погляд слідує за нею. Але якщо заокруглити доріжки та приховати їх повороти за різнорівневими деревами, кущами та квітниками, цікавих поглядів можна буде уникнути. Якщо все ж таки хочеться прямих ліній, подумайте про діагоналі.

Перголи, альтанки, намети

Якщо можливо, перенесіть відкритий простір для відпочинку під дах. Вазони з деревами та ароматними травами у поєднанні з іншими прийомами вертикального озеленення там будуть дуже доречними та вкриють вас від сторонніх поглядів.

На рівні землі можна розташувати зони барбекю, післяобідньої сієсти та вечірніх посиденьок. Тут допоможе захист від дощу (навіси, намети), який також дозволить сховатися від сусідів.

Якщо дах чи навіс робити не хочеться, для таких куточків стане в нагоді прийом «города всередині огорожі». Форма огорож залежить лише від вашої фантазії.

Вічнозелені дерева, посаджені тісно, ​​щоб формувати з них живу стіну стрижкою. Вертикальні грядки або ґратчасті стіни, увінчані ящиками для квітів. Габіони, тини. І навіть текстильні екрани: знімні, що легко миються і пропускають повітря. Необов’язково прямокутні: виберіть форму вітрила та уявіть, що ви на морському курорті.

Зимовий сад

Там, де буває свіжо і сиро, конструкція з передбаченою вентиляцією, що окремо стоїть або примикає до будинку, вирішує кілька проблем разом.

По-перше, відсікти звуки: скло відмінно з цим справляється. По-друге, підтримувати комфортний мікроклімат: є любителі не лише обідати чи випити каву, а й спати під скляним дахом, споглядаючи зірки. По-третє, порадувати себе рослинами, що не виживають у відкритому грунті, і використовувати їх як природну завісу від зайвих поглядів.

Ще пара швидких способів

Коли сезон уже ось-ось стартує, часу на радикальні зміни немає. Згадуємо про мобільність.

  • Чотирисхилий садовий парасольку-тент можна обрамити складаними шпалерами-ширмами. Для стійкості їх скріплюють із ящиками під рослини, але так, щоб можна було розібрати конструкцію за лічені хвилини. Додайте до них знімні штори або сітчасті екрани, і готовий літній павільйон.
  • Раму з плетінкою або рейками можна поставити на колеса і пересувати за сонцем. Або як заманеться.
  • Складні плетені або перфоровані ширми можна переносити з місця на місце практично миттєво та ставити як завгодно.
  • Ще одне рішення, хай і не таке швидке — спорудити роздільник простору, який послужить бронею під дрова і хмиз і вирішить принагідно інші завдання зберігання. І декоративно, і практично.
  • Проріз відкритого душу-фонтану з прозорою стіною води, за якою можна сховатися. Хороша ідея там, де не заощаджують на воді.
  • Навіть рейки потрібного розміру, одягнені в осередки банальної сітки-рабиці, здатні додати приватності.

А як щодо шумоізоляції?

Капітальні зовнішні паркани та господарські будівлі по периметру ділянки працюють навіть краще, ніж зелені насадження. Але ідеальний результат вони дадуть у комплексі: додайте за допомогою вертикального озеленення до несучої конструкції шар ґрунту та суцільний килим із рослин та отримайте шумопоглинаючу конструкцію з додатковим бонусом терморегуляції.

З ажурними, сітчастими огорожами складніше. Коли дачні будинки по сусідству розташовані дуже близько один до одного, навіть звук потужного кондиціонера здатний викликати мігрень. Для таких випадків придумали спеціальні шумопоглинаючі покриття із багатошарових матеріалів із різними наповнювачами. На вигляд вони нагадують ковдру.

ще 3 поради

  • Утримувати непроханих гостей на дистанції за допомогою колючого дроту чи битого скла, звичайно, не варто. А ось опунція, якої вистачить зовсім небагато ґрунту в ємності поверх паркану, і декоративна, і сторожем працює чудово.
  • У кам’яній зовнішній стіні чи цоколі легшої огорожі досвідчені садівники рекомендують влаштовувати щось на кшталт притулку для корисних комах – наприклад, бджіл. Погодяться порожнисті сухі стебла, шишки та дерев’яні дощечки з просвердленими отворами. Бджоли не тільки запилять рослини на вашій ділянці, а й відлякають цікавих.
  • Якщо пасивний захист не допомагає, боріться з порушниками спокою в рамках закону.

Про автора

admin administrator