Як працюють потенціометри

Авторadmin

Як працюють потенціометри

Потенціо́метр (англ. potentiometer) — змінний резистор із трьома виводами, один із яких рухомий, що використовується, як дільник напруги. Електричний струм проходить між кінцевими контактами, а потрібна споживачеві напруга знімається з повзунка, положення якого можна механічно змінювати.

Змінний резистор, по суті, є електромеханічним перетворювачем і зазвичай працює шляхом зсуву контакту над резистивним елементом. Коли змінний резистор використовується як потенційний дільник, використовуючи 3 термінали, він називається потенціометром.

Потенціометр (від лат. potentia — «сила» і грец. μετρεω — «вимірюю») — вимірювальний прилад, призначений для визначення напруги шляхом порівняння двох різних напруг або ЕРС за допомогою компенсаційного методу.

Для перевірки використовуємо мультиметр в режимі вимірювання опору 200к Ом. Далі один із щупів притискаємо до лівої крайньої ніжки потенціометра, а інший до середньої. Отримуємо показання мультиметра у районі 0.6. Після перемикаємося на крайню праву і середню ніжку і теж заміряємо, і значення має бути в районі 0.6.

Рези́стор або о́пір (від лат. resisto – опираюся) — пасивний елемент електричного кола, призначений для використання його електричного опору. Основною характеристикою резистора є величина його електричного опору.





Потенціо́метр (англ. potentiometer) — змінний резистор із трьома виводами, один із яких рухомий, що використовується, як дільник напруги. Електричний струм проходить між кінцевими контактами, а потрібна споживачеві напруга знімається з повзунка, положення якого можна механічно змінювати. …

Про автора

admin administrator