Як правильно ґрунтувати пластик

Авторadmin

Як правильно ґрунтувати пластик

Зміст:

Який буває пластик і як його правильно сортувати? Великий мануал

Сьогодні ми знаємо, що пластик не лише оточує нас іззовні, але й проникає всередину людського організму. Одні з останніх досліджень належать італійцям і говорять про частинки мікропластику в людській плаценті. Тож знання про пластик і поводження з ним стають реальною потребою рівня шкільних уроків ОБЖ. І поки ми не навчилися визначати 7 різновидів «на око», маємо інтернаціональну систему маркування – трикутник ресайклінгу з цифрою та літерним кодом. Ці позначки допомагають не лише сортувати пластик, але й використовувати його без шкоди для свого здоров’я та життя.

Міжнародне маркування пластику.
Зазвичай розміщене на дні пляшки або на задній етикетці.

Зверни увагу, що навіть усередині одного виду пластику є придатні й непридатні для переробки вироби, безпечні та потенційно загрозливі. Знати це означає зробити свій перший еко-крок. Наступними стануть зменшення у вжитку та звичка сортувати.

PET 1
Поліетилентерефталат (ПЕТ)

Якщо коротко – пляшка з-під води.

Найбільш поширений тип харчового пластику, який можна здати на переробку у вигляді прозорих пляшок з-під води, солодких напоїв, олії, набілу (молочні продукти), деяких косметичних засобів. Зазвичай, приймається до всіх сортувальних станцій України й у спеціальні контейнери на вулиці (обов’язково в стиснутому вигляді). Кришечки PET-пляшок відсортовуються окремо як інший тип пластику PEHD (HDPE) 2, про який ітиметься далі.

Проте PET не прозорий (чорні, жовті, червоні пляшки), з-під побутової хімії, а також PET-контейнери, плівки, стаканчики та деякі інші вироби не приймаються або приймаються лише на безпечне високотемпературне спалювання (платна послуга). Краще уникати таких ємностей узагалі.

Що важливо знати про PET:

Призначений для одноразового використання. Повторно пити воду з такої пляшки шкідливо для організму через лужні елементи й бактерії. У жодному разі не варто наливати в PET-пляшку окріп, адже максимально можлива температура експлуатації – до 71°С.

PEHD (HDPE) 2
Поліетилен високого тиску (ПВТ)

Якщо коротко – пляшка з-під шампуню.

Щільний пластик, стійкий до агресивних речовин і високих температур. Приймається до всіх сортувальних станцій України й у вуличні контейнери у вигляді кришечок, флаконів і пляшок з-під побутової хімії, засобів особистої гігієни, набілу. В Україні не приймаються або приймаються лише на спалювання HDPE туби з-під косметики та зубної пасти (з відповідним маркуванням), контейнери для їжі, дитячі іграшки й інші специфічні вироби з HDPE.

Що важливо знати про HDPE:

Також є харчовим пластиком, навіть безпечнішим за PET. Максимально можлива температура його експлуатації – 115°С.

V, або PVC 3
Полівінілхлорид (ПВХ)

Якщо коротко – лінолеум.

Найбільш токсичний вид пластику, з яким ми стикаємося в процесі ремонту під знайомою абревіатурою ПВХ. Не підлягає ні перероблюванню, ні спалюванню, а після 10 років служби починає виділяти токсичні сполуки. Проте досі використовується у виробництві лінолеуму, віконних профілів, меблів, упакови побутової техніки, штучної шкіри, плівки для натяжних стель, труб, ізоляції дротів і кабелів. У повсякденному житті ми також купуємо ПВХ у вигляді обгорток для сиру та м’яса, пляшок для рослинних олій, дитячих іграшок, взуття й медичної продукції. Часто на них немає відповідних маркувань, тож потрібен деякий покупецький досвід. Варто шукати альтернативу виробам з полівінілхлориду, особливо якщо є хоч найменша вірогідність їхньої взаємодії з вогнем.

Що важливо знати про ПВХ:

Для його виробництва використовують токсичні додатки: фталати, хлор, важкі метали й інші. Це унеможливлює не лише перероблення, але й спалювання, за якого утворюються високотоксичні сполуки, небезпечні для довкілля й життя людини. Ми маємо пам’ятати про це, обираючи матеріали для ремонту оселі.

PELD (LDPE) 4
Поліетилен низького тиску (ПНТ)

Якщо коротко – пакет із пакетами.

Четвірка не лише приймається на перероблення, але й скорочується в споживанні завдяки екосумкам і багаторазовим мішечкам. Найчастіше цей тип пластику трапляється у вигляді:

· комерційної плівки – стретч-плівка, «пупирка», zip-пакети, паковання з-під туалетного паперу, памперсів тощо;

· поліетиленових пакетів – великих із принтами й маленьких «маєчок»;

· запаяних пакетів з-під молока й кисломолочних продуктів (часто чорні зсередини);

· паковання для поштових відправлень і ґрунту.

Усе це приймається на переробку в Україні, зокрема поштою на київські сортувальні станції.

Зрідка, але все ж трапляються LDPE-туби з-під косметичних засобів. Їх, а також кришечки від бутильованої води (без наліпок і спіненого кільця) приймає на перероблення в Києві організація «Україна Без Сміття». Також на спалювання їм можна віддати вакуумну плівку з-під харчових продуктів і комбіновані паковання – такі, що мають через слеш ще якісь позначки, окрім LDPE, наприклад C/LDPE.

Загалом класичні LDPE-паковання легко відрізнити за фізичними властивостями: вони тягнуться. Якщо пакет не тягнеться, а лише активно шурхотить, це, найімовірніше, наступний тип пластику – поліпропілен, РР 5.

Що важливо знати про LDPE:

Так звані біорозкладні пакети, що нині рекламуються для заміни LDPE, є небезпечні для довкілля й людського організму. Виготовлені з оксо-пластику, вони насправді не розкладаються, а розпадаються до стану мікропластику. Єдині екологічні біорозкладні пакети виготовляють з натуральних компонентів, кукурудзяного крохмалю наприклад. Вони коштують дорожче, проте справді піддаються компостуванню за сприятливих умов (на жаль, на міському полігоні однаково не розкладаються).

PР 5
Поліпропілен (ПП)

Якщо коротко – сміттєве відро.

Чи не найскладніший вид пластику для новачка, адже має багато облич: контейнери, кришечки, стаканчики з-під набілу, відра, тази для прання, іграшки, тари для медикаментів, одноразові тари для ягід тощо. Деяка продукція візуально нагадує HDPE, деяка ­– РЕТ, а так звані «шуршики» (упакови з-під усіх сипучих, макаронів, хліба) взагалі спадають на LDPE, проте приймаються лише на спалювання. Для перероблення найбільш ліквідні є масивні вироби з РР (наприклад, відро), але в Україні можна здати й цупкі стаканчики з-під набілу.

Що важливо знати про РР:

Це термостійкий пластик, що часто називають найбезпечнішим із харчових, якщо не порушувати правила експлуатації. Зашкодити здоров’ю людини поліпропілен може у разі тривалого вдихання при нагріванні матеріалу до 200°С, а також при взаємодії з етанолом. Тож не варто готувати у виробах з РР або дезінфікувати їх спиртом.

PS 6
Полістирол (ПС)

Якщо коротко – прозорий цупкий контейнер під магазинну кулінарію.

Це звичайний пінопласт, а також король одноразового посуду, який майже не приймають на перероблення в Україні. Він може виглядати по-різному: прозорі відерця й цупкі контейнери для продуктів і кулінарії, класичний одноразовий посуд, легкі білі піддони для солодощів, нарізок (схожі на пінопласт), стаканчики з-під набілу тощо. За можливості варто брати для вагової кулінарії власний багаторазовий контейнер, а той полістирол, що все ж потрапив до тебе, здати на високотемпературне спалювання.

На перероблення приймається лише у вигляді пінопласту (класичний білий, що кришиться).

Що важливо знати про РS:

Матеріал також широко використовується в медицині та ремонті житлових приміщень. Наприклад, у вигляді багетів під стелею. Але в будь-якому його вигляді не варто допускати полістирол до контакту з вогнем і під вплив високих температур. Кулінарію в такому пакованні не можна класти в мікрохвильову піч.

O / OTHER 7
Полікарбонат та інші пластмаси (ІНШЕ)

Якщо коротко – все, що завгодно.

Це пластик із домішками інших видів пластику, тому він майже не підлягає переробленню. Організація «Україна Без Сміття» все ж приймає дещо: полікарбонатні бутлі для води, вироби з маркуванням PC7, компакт-диски (без коробок), кришечки з-під алкогольних напоїв без маркування, дозатори, пульверизатори, немарковані кришечки від косметики. Інший OTHER або вироби взагалі без позначок можна здати на високотемпературне спалювання.

Якщо на упаковці є маркування C/LDP, або C/HDP, або C/PP, або 92, це також 7-й тип пластику.

Що важливо знати про OTHER і пластик без маркування:

Варто уникати не лише через складнощі з переробленням. На жаль, ти не зможеш дізнатися достеменно ні складу, ні всіх правил експлуатації виробу, який купуєш. Якщо є вірогідність використання за високих температур, обов’язково шукай відповідну позначку, яка це дозволяє.

Куди можна здавати пластик на перероблення?

У великих містах України вже є волонтерські сортувальні станції, екомаршрути, контейнери для перших двох видів пластику, станції від мереж «Сільпо» (#SilpoRecycling) і Metro. Київські організації, як «Україна Без Сміття» (УБС) і «Зелений Птах», приймають багато різновидів сировини (не лише пластик) поштою та на своїх сортувальних станціях у Києві для перероблення або безпечної утилізації. Усе має бути чисте, сухе, спресоване, без сторонніх елементів (етикеток, наліпок, застібок і таке інше), навіть якщо прямує на спалювання. Зі свого села, смт чи міста можна організувати гуртове відправлення, тож локація перестає бути перепоною.

Проте важливо пам’ятати, що будь-який пластик після кількох циклів перероблення, зрештою, однаково опиняється на звалищі, якщо не відбулась утилізація. Тож головний заклик боротьби за екологію й власне здоров’я – пошук альтернатив і відповідальний вибір товарів.

Щоб не пропустити нові цікаві тексти, підпишись на 34home у Instagram та Facebook .

Чим можна пофарбувати пластик і як це правильно робити?

Пластмасові речі зустрічаються в побуті постійно, адже цей матеріал екологічний, дешевий, надійний і довговічний. Але, незважаючи на свої характеристики під впливом навколишнього середовища пластмаса вицвітає, покривається тріщинами і подряпинами. Щоб відновити втратив вигляд декор або надати матеріалу додатковий захист, використовується фарба для пластику.

Області застосування

Спектр використання барвника для пластмаси досить широкий, але найчастіше його застосовують:

  1. Для фарбування приладових панелей катерів і автомобілів. Фарбування панелей необхідна не тільки з метою декорування, але і для надання їм додаткової міцності. Особливо це актуально для панелей та інших пластикових деталей катерів, які розташовані на палубі і піддаються атмосферному впливу.
  2. З метою декорування різних побутових предметів та оформлення інтер’єру. Барвниками для пластику можна декорувати меблі, красиво оформити стінові панелі чи розписати пластикові пляшки. З таких пляшок умільці створюють справжні твори мистецтва, вміло комбінуючи кольори випускаються пляшок і додаткове фарбування.

Фарби для пластику можна використовувати скрізь, головне – підібрати вид барвника у відповідності з типом пластмаси і умов експлуатації виробу.

Різновиди фарбувальних складів

В залежності від призначення виділяють наступні види складів:

  1. ABS. Цей полімер має одночасно властивостями ґрунту та емалі, його можна застосовувати як у якості декоративного оздоблення, так і для підвищення адгезії під фарбування.
  2. Абразивостійкий. Виготовляється на основі поліуретанових смол з добавками, що додають складу додаткову міцність. Використовується для поверхонь, що піддаються великому навантаженню, стійкий до стирання.
  3. Тактильний (soft touch). Така фарба по пластику після висихання утворює бархатисту матову структуру, дуже приємну на дотик. Фарба soft touch акрилова широко застосовується для декорування, створюючи відчуття затишку і зорово згладжуючи гострі кути. Нею фарбують салони автомобілів, побутові прилади і розмальовують пластикові пляшки.
  4. Структурний. Нанесення структурних фарбувальних складів дозволяє замаскувати виникли на поверхні дефекти, адже при висиханні цього барвника виходить красива поверхню з «пухирцями». Структурні суміші застосовують як для самостійного декорування, так і для підвищення адгезії перед заключною фарбуванням.
  5. Порошковий. Використання порошкових барвників підходить не для всіх видів пластмас, а тільки для термостійких. Наприклад, пляшки з пластику неможливо пофарбувати цим методом – вони розплавляться при високих температурах. Порошкове фарбування проводиться в камері під впливом високих температур, завдяки чому частинки порошку розплавляються, надійно зчеплені з основою. Таким способом можна підвищити міцність деталей, постійно піддаються стирання або впливу атмосферних явищ. Як правило, приладові панелі кораблів і катерів для надання їм додаткової міцності фарбують таким способом.

З усього розмаїття барвників необхідно вибирати той вид, який буде найбільш відповідати офарблює основі, будь то стінова панель або пластикова пляшка.

На що звертати увагу при виборі

Вирішуючи, який вид барвника придбати, необхідно уважно ознайомитися з основними характеристиками складу, вказаними на упаковці:

  1. Адгезія. Більшість фарбувальних речовин володіють хорошим зчепленням з поверхнею, розрізняються лише ступенем адгезивних якостей. При виборі потрібно враховувати, який за складом і гладкості пластиковий предмет планується пофарбувати.
  2. Сумісність з основою. Емаль для пластику повинна підходити за своїм складом до типу поверхні, що фарбується або до нанесеному на неї ґрунту. Недотримання цього правила призведе до того, що декоративний шар швидко потріскається або піде бульбашками.
  3. Текучість і покриваність. Ці параметри показують, наскільки рівним, густим шаром фарба лягає на матеріал.
  4. Водостійкість. Всі акрилові лакофарбові засоби, що застосовуються для пластмасових поверхонь, водостійкі після висихання утворену плівку можна мити. Але для виробів, які перебувають в умовах підвищеної вологості, з метою підвищення водостійкості додаються додаткові присадки, частіше поліуретанові.
  5. Естетичність. В залежності від того, який результат необхідно отримати, можна використовувати фарбу з пластику, дає рівну, гладку поверхню, або вибрати структурний фарбування.
  6. Відповідність основі. В інструкції завжди вказується, який вид пластмаси можна фарбувати цим засобом.

Потрібно ґрунтувати

Відомо, що підготовка до фарбування для всіх фарбувальних засобів складається з наступних етапів:

  • очищення;
  • шліфування;
  • знежирення;
  • ґрунтовки.

Деякі різновиди пластмаси не потребують грунтуванні – їх можна фарбувати відразу після знежирення, пропускаючи один з етапів підготовки. Але як визначити, грунтувати чи ні?

У домашніх умовах це можна зробити двома способами:

  1. Підпалити маленький пластиковий шматочок. Якщо під час горіння полум’я сильно коптить, то грунтуванні немає необхідності. Це варто взяти на замітку тим, хто віддає перевагу грунтувати пластмасові пляшки для підвищення якості робіт. При згорянні пляшки сильно чадять, тому цілком можливо заощадити час і гроші, пропустивши грунтувальні роботи.
  2. Опустити у воду. Потонули пластикові деталі в нанесенні грунт-сумішей не потребують.

Важливо! Якщо немає можливості провести ці прості тести, наприклад, якщо стінові панелі встановлені давно і немає шматочків-залишків для проведення експертизи, то рекомендується не нехтувати ґрунтувальними роботами.

Необхідні матеріали

Перш ніж почати фарбувати, треба запастися такими інструментами і матеріалами:

  1. Набором «шкурок» різної зернистості. Ними при підготовці матеріалу можна надати основі необхідну гладкість і шорсткість.
  2. Водою і миючим засобом (краще взяти нейтральне мило).
  3. Уайт-спіритом або будь-яким іншим знежирювачем для пластмаси.
  4. Малярським скотчем (якщо необхідно фарбувати не всі виріб, а тільки його частину).
  5. Малярським інструментом: фарборозпилювачем, валиком, пензлем або балончиком.

Підготувавши все необхідне, можна приступати до роботи.

Процес фарбування

Перш ніж наносити фарбу необхідна підготовка підстави. Для цього поверхню потрібно:

  1. Помити. Дрібні частини занурюються у воду, а для миття великих площ рекомендується застосовувати портативну автомийку.
  2. Обробити «шкіркою». В залежності від гладкості підставу або шліфують, або, навпаки, дряпають наждачним папером.
  3. Знежирити. Найбільш часто для цієї мети застосовують Уайт-спірит, але можна взяти і будь-який інший знежирювачах на спиртовій основі.
  4. Загрунтувати, якщо в цьому є необхідність. Якщо є сумнів, грунтувати або не грунтувати, то слід накласти грунтовку. Зайвий шар грунтовки тільки підвищить якість кінцевого результату.
  5. Просушити і можна починати фарбувати.

При фарбуванні рекомендується враховувати наступне:

  1. Яка навантаження на виріб. Чим більше ймовірність стирання або пошкодження поверхні, тим більше шарів треба наносити.
  2. Наносити новий шар можна тільки після повного висихання вже накладеного.
  3. Користуватися пофарбованим виробом рекомендується через добу після нанесення останнього шару. За цей час відбудеться повна полімеризація матеріалу, декоративна плівка придбає всі характеристики.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, можна зробити якісну і красиву забарвлення вироби. Застосовуючи фарби для пластикових виробів, можна не тільки подарувати друге життя старим речам, але і додатково зміцнити деталі з пластмаси.

Грунтовка для пластику під фарбування авто: як користуватися, рейтинг кращих

Важливим є і колір продукту. Прозорі матеріали не маскують колір бампера, тому потрібно більше фарби, щоб пластик не просвічувався. Добре, коли кольори ґрунту та автоемалі збігаються.

Частка пластмасових елементів у автомобілях постійно зростає. Під час реставрації екстер’єру машини авторемонтники стикаються із труднощами: фарба скочується з бамперів, порогів, спойлерів, молдингів. На допомогу приходить ґрунтовка по пластику для авто. Список кращих виробників матеріалів для ґрунтовки, особливості складів, способи нанесення цікавлять не тільки професіоналів, але і рядових власників, які звикли самостійно обслуговувати транспортні засоби.

Що таке ґрунтовка по пластику

Ґрунтовка – проміжний шар між пластиковим елементом та лакофарбовим покриттям.

Грунтовка із пластику

Матеріал виконує такі завдання:

  • згладжує нерівності та тріщини деталей;
  • забезпечує адгезію між основою та ЛКП;
  • захищає кузовні елементи від впливу фарби та навколишнього середовища.

Ґрунтовки для автомобіля для пластику виробники випускають наступні види:

  • Акрилові. Нетоксичні склади без запаху утворюють на поверхні стійку довговічну плівку.
  • Алкідні. Суміші із сильним запахом, виготовлені на основі алкідних смол, придатні для використання у профільованих автомайстернях. З’єднання відрізняються високою адгезією та еластичністю.
  • Праймери епоксидні. Матеріали складаються з двох основних компонентів з додаванням наповнювачів та барвників.

Товар фасують в аерозольні балончики (для домашніх майстрів) та балони під пістолет-пульверизатор (для СТО). Склади бувають не маскуючі прозорі чи сірі, темні, білі. Колір ґрунтовки підбирайте під лакофарбове покриття машини, щоб надалі заощадити на дорогій автоемалі.

Чи потрібно ґрунтувати пластик перед фарбуванням на авто

Автомобільні пластикові деталі мають низку переваг: мала вага, антикорозійну стійкість, шумоподавляючі та теплоізолюючі властивості. Природний процес старіння матеріалу зупиняє ЛКП. Однак пластична та міцна пластмаса характеризується слабкою адгезією (зчіплюваністю) з автоемаллю та лаком.

Для лиття кузовних елементів виробники використовують хімічно інертний поліпропілен та його модифікацію. Гладка, непориста поверхня неполярних видів пластмас має слабке поверхневе натяг, тому фарба, що має більш високу поверхневу енергію, збирається на пропілені в краплі.

На заводах проблему вирішують опрацюванням деталей коронними розрядами, газовим полум’ям, іншими складними технологічними операціями. Масштабні методи неможливі у ремонтній майстерні та гаражних умовах. Для таких цілей вчені-хіміки вигадали інший спосіб, як пов’язати поліпропілен з фарбою – це грунтовка для пластику під фарбування автомобільного бампера та інших елементів.

Фарбування пластику авто без ґрунтовки

Деякі види пластмас не потребують ґрунтовки перед фарбуванням. Визначити це за зовнішніми ознаками може лише фахівець. Є два способи перевірити, чи можливе фарбування пластику авто без ґрунтовки:

  1. Демонтуйте деталь, підпаліть у непомітному місці. Якщо відразу почне диміти, ґрунтовка обов’язкова. Однак краще утриматися від небезпечного варварського методу та скористатися другим способом.
  2. Знятий кузовний елемент помістіть у ємність із достатньою кількістю води. Деталь, що піде на дно як метал, ґрунтувати не потрібно.

Фарбування пластику авто без ґрунтовки

Етапи фарбування без ґрунтовки:

  1. Наждачним папером, розчинником або будівельним феном видаліть попереднє облицювання.
  2. Ізопропіловим спиртом, мильним розчином змийте з поверхні плями жиру, масляні потоки, інші забруднення.
  3. Знежирити пластик.
  4. Обробіть антистатиком.
  5. Накладіть шар шпаклівки, після висихання обшкурьте поверхню.
  6. Знову знежирте основу.

Далі за технологією слідує грунтування, яке ви пропускаєте і приступаєте безпосередньо до фарбування.

Грунтовка для пластику під фарбування авто: рейтинг кращих

Кінцевий результат освіження кузова авто залежить від вибраних матеріалів. Відгуки покупців та думка експертів лягли в основу рейтингу найкращих виробників ґрунтовок для пластику авто.

Грунт-емаль KUDO для пластику, чорний, 520 мл

До складу високоякісної швидкосохнучої грунт-емалі на додаток до акрилових смол, ксилолу, метилацетату виробник включив функціональні компоненти. Останні надають додаткову стійкість покриттів до механічних та хімічних впливів. Багато малярів визнають ґрунтовку для пластику в балончиках для авто кращою серед аналогів.

Гарна ґрунтовка кузова

Матеріал володіє високими адгезивними та вологозахисними якостями. Грунт-емаль KUDO відмінно працює з усіма групами пластмас, крім поліетилену та поліуретану. Еластичний склад не розтріскується після висихання у широкому діапазоні температур.

ВиробникВЕЗДЕ
Галузь застосуванняДля пластику
форма упаковкиБалончик аерозольний
Об’єм, мл520
Вага нетто, г360
Кількість компонентівОднокомпонентна
Хімічна основаакрилова
Час висихання між шарами, хв.10
Час висихання на відліп, хв.20
Час до повного висихання, хв.120
ПоверхняМатова
Температурний коридор експлуатації-10 ° С – +35 ° С

Артикул товару – 15941632, ціна – від 217 руб.

Аерозольний ґрунт-наповнювач KUDO KU-6000 прозорий 0.5 л

Аерозольний ґрунт-наповнювач KUDO

Активатор адгезії потрібний на етапі підготовки до декоративного фарбування зовнішніх пластикових деталей автомобіля: бамперів, порогів, молдингів. Шар засобу наносять перед ґрунтуванням поверхонь.

Матеріал забезпечує надійне зчеплення ґрунтовки та автоемалі з основою. Ґрунт-наповнювач KUDO KU-6000 характеризується вологостійкістю, еластичністю, швидким затвердінням.

БрендВЕЗДЕ
Галузь застосуванняДля пластику
форма упаковкиБалончик аерозольний
Об’єм, мл500
Вага нетто, г350
Кількість компонентівОднокомпонентна
Хімічна основаакрилова
Колірпрозорий
Час висихання між шарами, хв.10-15
Час висихання на відліп, хв.20
Час до повного висихання, хв.20
ПоверхняМатова
Температурний коридор експлуатації-10 ° С – +35 ° С

Артикул – КУ-6000, ціна – від 260 руб.

Аерозольний ґрунт-праймер KUDO активатор адгезії для пластику (KU-6020) сірий 0.5 л

Серед 1500 товарних позицій лідера у виробництві автохімії компанії KUDO займає активатор адгезії грунт-праймер під артикулом KU-6020. Пофарбованою поверхнею можуть бути пластмаси будь-яких типів, за винятком груп поліетилену та поліпропілену.

Грунтовка для пластику під фарбування аерозоль для авто на основі акрилової смоли забезпечує безприкладне зчеплення лакофарбового покриття із салонними та зовнішніми автомобільними пластиковими деталями. Швидкосохнучий склад, що має підвищену адгезію, не тріскається після висихання, оберігає оброблені поверхні від зовнішніх впливів.

БрендВЕЗДЕ
Галузь застосуванняДля догляду за автомобілями
форма упаковкиБалончик аерозольний
Об’єм, мл500
Вага нетто, г350
Кількість компонентівОднокомпонентна
Хімічна основаакрилова
КолірСірий
Час висихання між шарами, хв.10-15
Час висихання на відліп, хв.30
Час до повного висихання, хв.30
Температурний коридор експлуатації-10 ° С – +35 ° С

Ціна – від 270 руб.

Аерозольний ґрунт-праймер MOTIP Deco Effect Plastic Primer безбарвний 0.4 л

Простий у використанні повністю готовий аерозольний грунт застосовують для підготовки пластикових панелей до подальшого фарбування. Консистенція безбарвного однокомпонентного засобу дозволяє закладати дрібні тріщини, згладжувати нерівності кузовних деталей.

Хімічна формула ґрунт-праймера оберігає бампери, пороги, декоративні елементи стійок кузова та колісних арок від температурних перепадів, раннього стирання.

Технічні параметри грунтовки для пластику авто аерозоль:

БрендMOTIP, Нідерланди
Галузь застосуванняДля догляду за кузовом
форма упаковкиБалончик аерозольний
Об’єм, мл400
Вага нетто, г423
Кількість компонентівОднокомпонентна
Хімічна основаПоліолефін
Колірбезбарвний
Час висихання між шарами, хв.10-15
Час висихання на відліп, хв.30
Час до повного висихання, хв.30
Мінімальна температура нанесення+15°С

Артикул – 302103, ціна – 380 руб.

Грунт із пластмаси ReoFlex

Вирівнюючий, порозаповнюючий матеріал виробництва Росія призначений для покращення адгезії ЛКП із пластиковою основою. Безбарвний якісний грунт виключає розтріскування та лущення автоемалі.

Грунт із пластмаси ReoFlex

Суміш, фасовану в банки об’ємом 0,8 л, необхідно заправити в фарбопульп через фільтр-воронку. Не вимагає розведення ґрунт розпорошують у кілька тонких (5-10 мкм) шарів на попередньо заматований абразивними матеріалами та знежирений антисиліконами пластик. Заправивши засіб автохімії у розпилювач, витримують 10 хвилин. Кожному шару ґрунтовки потрібно до 15 хвилин на висихання.

БрендРеоФлекс
Галузь застосуванняПервинний ґрунт для кузова
форма упаковкиМеталева банка
Об’єм, мл800
Кількість компонентівДвокомпонентна
Хімічна основаЕпоксидний ґрунт
Колірбезбарвний
Час висихання між шарами, хв.10-15
Час висихання на відліп, хв.30
Час до повного висихання, хв.30
Мінімальна температура нанесення+20°С

Артикул – RX P-06, ціна – від 1 руб.

Аерозольний ґрунт-праймер MOTIP Plastic Primer безбарвний 0.4 л

Німецький продукт, що має підвищені властивості зчеплення з гладкою пластиковою поверхнею, повністю готовий до застосування. Матеріал швидко сохне, стійкий до перепадів температур, поєднується із будь-якими типами автомобільних фарб.

Спрей достатньо струсити протягом 2 хвилин і розпорошувати бампером з відстані 20-25 см. Шліфувати грунт-праймер необов’язково.

БрендMOTIP, Німеччина
Галузь застосуванняДля догляду за кузовом
форма упаковкиАерозольний балончик
Об’єм, мл400
Кількість компонентівОднокомпонентна
Хімічна основаакрилова
Колірбезбарвний
Час висихання між шарами, хв.10-15
Час висихання на відліп, хв.20
Час до повного висихання, хв.120
Мінімальна температура нанесення+15°С

Артикул – MP9033, ціна – від 380 руб.

Як правильно ґрунтувати пластикову поверхню

Температура повітря в боксі для фарбування машин (в гаражі) повинна становити +5-25 ° С, вологість – не більше 80%.

Як правильно ґрунтувати пластикову поверхню

Грунтуванню передують підготовчі роботи:

  1. Очищення поверхні.
  2. Обробка наждачкою.
  3. Знежирення.
  4. Обробка антистатиком.

Після цього ґрунтувати пластик перед фарбуванням на авто треба за кілька кроків:

  1. М’яким пензлем з натуральних волокон або розпилювачем нанесіть перший шар накривки.
  2. Час висихання плівки вказано виробником, але розумніше витримати 1:XNUMX.
  3. Після цього нанесіть другий шар грунтовки.
  4. Висохлу поверхню вирівняйте та замотуйте.
  5. Остаточно досушити матеріал, протріть неволокнистою тканиною, змоченою в розчиннику.

Тепер приступіть до фарбування.

Яким ґрунтом ґрунтувати бампер пластиковий на машині

Бампери на машині першими приймають на себе удари при зіткненнях, страждають від каміння та гравію з дороги. Крім того, захисні деталі постійно деформуються у процесі експлуатації авто. Тому, крім здатності зчіплювати фарбу з основою, склади повинні мати еластичність: витримувати скручування і вигини бамперів.

Вибираючи, яким грунтом грунтувати пластиковий бампер на машині, вивчіть відгуки реальних користувачів. Шукайте перевірених виробників. Звертайте увагу, щоб хімічна основа ґрунту (поліакрилати або алкідні смоли) відповідала складу автоемалі.

Читайте також: Присадка в АКПП проти стусанів: особливості та рейтинг кращих виробників

Важливим є і колір продукту. Прозорі матеріали не маскують колір бампера, тому потрібно більше фарби, щоб пластик не просвічувався. Добре, коли кольори ґрунту та автоемалі збігаються.

Вибирайте зручні у застосуванні форми фасування матеріалу: найпростіше працювати з аерозолями. Спреї легко проникають у важкодоступні місця, рівно, без потоків, лягають на площі, що фарбуються. Балончики не вимагають додаткового обладнання, коштують менше.

Про автора

admin administrator