Як правильно пити Ці Клім

Авторadmin

Як правильно пити Ці Клім

Як правильно приймати ліки

Насамперед слід мати на увазі, що рідкі лікарські форми (сиропи, мікстури, чаї, відвари) менш піддатливі впливу їжі, так як можуть вільно переміщатися із шлунка в кішківник, обминаючи їжу, що знаходиться в шлунку. А от тверді лікарські форми (таблетки, капсули) при спільному прийомі з їжею можуть, навпаки, довгий час затримуватися в порожнині шлунку, що порушує всмоктування діючих речовин. Тому важливо завжди уважно читати інструкцію.

«приймати натще» – це приймати за 20-40 хв. до першого прийому їжі;

«перед їжею» – за 20-30 хв. перед прийомом їжі;

«під час їжі, або відразу після їжі» наприкінці трапези або безпосередньо після прийому їжі;

«після їжі» – через 30-40 хв. після прийому їжі;

якщо в інструкції не вказано, коли приймати ліки, приймаємо за 30 хв. до їжі.

Чим запивати ліки?

Якість та кількість рідини, якою запивають ліки дуже важлива для максимального ефекту лікарських препаратів. Переважну більшість ліків запивають чистою негазованою водою кімнатної температури (не менше ½ склянки). А от чай, кава, фруктові соки знижують ефективність ліків, так як і фруктові газовані води. Бувають винятки, коли ліки слід запивати молоком, лужною водою – це завжди вказується в інструкції. А щодо приготування гарячого напою від застуди, то вміст пакетику треба розчинити у 200 мл гарячої кип’яченої води (але не окропу, оскільки так руйнується вітамін С).

Чи потрібно обмежувати себе у їжі, дотримуватись дієти, коли приймаємо лікарські препарати?

Прийом їжі може змінювати стан організму, у результаті чого змінюється і реакція на ліки. Відомо, що цукор і солодощі зменшують ефективність антибіотиків і препаратів заліза. А велика кількість спожитої їжі сповільнює дію жарознижувальних і знеболювальних ліків.

Отже, при прийомі будь-яких ліків, особливо призначених вперше, варто обмежити споживання шоколаду, горіхів, меду, яєць, ікри, креветок, цитрусових, томатів та полуниць. І, звичайно, приймаючи ліки, не варто вживати алкоголь, який шкодить дії практично будь-якого лікарського засобу. Алкоголь може посилити, послабити, або взагалі змінити очікуваний ефект.

Чи безпечно одночасно приймати декілька препаратів від різних недуг?

Звичайно, не слід приймати ліки без потреби. А якщо така потреба є, не рекомендуємо приймати одночасно більше 3 препаратів, це можна робити лише в особливих випадках і лише за призначенням лікаря. Адже ліки можуть взаємодіяти між собою і посилювати, або навпаки, послаблювати ефективність одне одного. Як, скажімо, сечогінні та послаблюючі препарати можуть пришвидшити виведення інших ліків з організму.

Купуючи ліки в аптеці, варто повідомити фармацевта, які ліки ви приймаєте в даний час. Якщо лікар виписує вам рецепт, неодмінно скажіть йому, які ліки ви вживаєте зараз і які приймали раніше. А такі ліки як, скажімо, активоване вугілля та інші сорбенти потрібно приймати окремо від прийому інших ліків з інтервалом у дві години.

Найпоширеніші помилки, яких варто уникати, вживаючи ліки

В наш час, коли лікувальні властивості сучасної медицини просто дивовижні, нам усеж потрібно бути уважним, коли справа доходить до використання будь-яких ліків. Нижче наведено п’ять поширених помилок споживачів ліків.

  1. Придбання брендових ліків замість генеричних відповідників.

Генеричні препарати є так само ефективними, як і брендові ліки. Для отримання дозволу на продаж генерики повинні містити такі самі активні інгредієнти, як і оригінальні лікарські засоби. Єдиною відмінністю є неактивні складові на зразок барвників або консервантів, які не впливають на дію препарату. Якщо ви погано реагуєте на один із таких інгредієнтів, тоді, вам потрібно приймати брендовий препарат. В іншому випадку збережіть гроші та використайте генерик.

Завжди перевіряйте, яка їжа та напої можуть взаємодіяти з вашими ліками. Особливо потрібно уникати грейпфрутів та грейпфрутового соку. В залежності від уживаного лікарського засобу цей сік здатен знизити або підвищити абсорбцію – в останньому випадку, це може призвести до передозування. Також є певні ліки, які не потрібно приймати з продуктами із великим вмістом кальцію через те, що вони впливають на здатність організму абсорбувати препарат. Існують лікарські засоби, які спричиняють втрату або збереження калію, тому краще проконсультуватися з лікарем або фармацевтом стосовно вживання певних продуктів. Також ви повинні запитати у лікаря щодо вживання алкоголя, який здатен перетворити можливі неважкі побічні реакції на дуже загрозливі.

Перед тим, як відійти від прилавка аптеки, переконайтеся, що ви отримали саме той препарат, який потрібен. Роздивіться свої ліки, перегляньте назву та дозування, щоб пересвідчитись у їхній відповідності рецепту. Перечитайте інструкцію до засобу, аби впевнитися, що цей препарат вам підійде.

Досвідчені фармацевти завжди запитують, чи все вам відомо про особливості застосування ліків, які ви купуєте. Однак багато відвідувачів уникають пояснень фахівця. Ніколи не потрібно поспішати під час отримання нових лікарських засобів. Саме в цей час варто дізнатися, для чого призначений данний препарат, а також про його переваги та можливі побічні реакції або взаємодію з іншими ліками.

Найгірше місце для зберігання препаратів – ванна кімната. Волога може зашкодити лікам. Деякі засоби потребують захисту від світла, їх необхідно тримати в темному місці. Є ліки, які слід зберігати в холодильнику і доводити до кімнатної температури лише перед використанням. Потрібно пам’ятати, в інструкції до кожного лікарського засобу обов’язково прописані умови зберігання, які гарантують якість та безпеку ліків.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Як пити текілу: традиції мексиканські і не тільки

Придбати пляшку текіли сьогодні – не проблема. Але важливо ще й правильно скористатися її вмістом, щоб отримати максимум задоволення, а заодно і на оточуючих справити враження досвідченої людини.

Символ Мексики

Поряд з кактусами, древніми індіанцями і кукурудзяними коржиками, текіла – один із символів Мексики. Цей міцний напій отримують з агави шляхом дистиляції. Цікаво, що назву йому дано по імені місцевості, де його виробляють – міста в мексиканському штаті Халіско.

Кращі сорти текіли проводяться з блакитної агави. При виготовленні більш дешевих сортів допускається використання спиртів з іншої сировини (маїсу або цукрової тростини, наприклад).

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Виготовлення текіли почалося в XVI столітті, коли іспанські конкістадори здогадалися переганяти слабоалкогольний напій ацтеків з блакитної агави. Пізніше почалося промислове виробництво і виникли специфічні традиції, пов’язані з вживанням цього напою.

Вічна класика (мексиканський варіант)

Класичний спосіб пити текілу широко відомий. Крім самого напою потрібні сіль і часточка лимона. Сіль насипають на ліву руку між великим і вказівним пальцем. Її злизують з долоні, відразу ж запивають текілою і закушують лимоном (а в ідеалі – лаймом). Перекидати чарку текіли потрібно швидко, залпом.

Ця класична методика може модифікуватися. Наприклад, деякі вважають за краще злизувати сіль не з рук, а з інших частин тіла (зовсім необов’язково своїх – злизування солі з тіла партнера дуже зближує). Незважаючи на те, що даний спосіб вважається вічною класикою, можна пити текілу й інакше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Більше аромату

Зазвичай для пиття текіли використовують маленькі стаканчики (форма не регламентується суворо, але бажано, щоб вони були з товстим дном). Але можна поекспериментувати з посудом. Наприклад, використовувати в якості стаканчиків половинки лимона з вичищеною з них м’якоттю. Для оптимального ефекту варто вмочити кожен такий “стаканчик” в крупну сіль.

Замість лимона можна використовувати і класичні лайми. Любителі експериментувати можуть спробувати й інші цитрусові, але тут треба бути уважніше: “стаканчики” з памели вийдуть занадто вже великими, а текіла – напій міцний, призначений для помірного споживання.

Цитрусова насолода (улюблений в Німеччині спосіб)

Класична тріада – сіль, текіла і лайм – популярна серед брутальних чоловіків. Для ніжних дам придумана солодша варіація. Замість солі використовується порошок кориці, а замість кислого лайма – солодкий апельсин. Технологія залишається тією ж – злизати корицю, запити текілою і закусити часточкою апельсина.

Цей спосіб подачі напою дуже популярний в Німеччині. Йому також віддають перевагу жінки в усьому світі. Деяким подобається закушувати текілу скибочками апельсина, щедро посипаними меленою корицею.

“Маргарита”

Цей коктейль, який став вже класикою, був винайдений в 1948 році американською аристократкою Маргаритою Сеймз. Коктейль прийнято подавати в конусоподібних келихах на тонкій ніжці. Перед наповненням краї келиха змочують у воді і опускають в дрібну кухонну сіль, щоб вийшла гарна кромка.

А рецепт самого коктейлю простий: на три частини текіли потрібно взяти по одній частині чистого лимонного соку і апельсинового лікеру “Куантро”. Суміш треба гарненько розмішати і додати до неї лід.

“Сангріта”

Цей коктейль припаде до смаку любителям “Кривавої Мері”. Для його приготування потрібні 6 помідорів, одна цибулина, два лимони, три апельсини, по чайній ложці солі, цукру і меленого перцю і, звичайно ж, текіла – півлітра. Помідори потрібно очистити від шкірки (можна використовувати консервовані томати), додати нарізану цибулину, сік цитрусових, перець, цукор, сіль і текілу. Всі інгредієнти змішуються в блендері до однорідності. При подачі до коктейлю додають колотий лід. Можна додатково присмачити напій свіжомеленим перцем.

“Бандеріта”

У перекладі з іспанської назва означає “прапорець”. Кольори мексиканського прапора – зелений, білий і червоний. А для приготування напою, який символізує цей прапор, будуть потрібні, відповідно, інгредієнти цих квітів. З зеленим кольором все просто – сік лайма має зеленуватий відтінок. Білий колір символізує текіла. Нарешті, червоний колір – це готовий коктейль “Сангеріта” на основі текіли і томатів. Всі три рідини виливаються в окремі стаканчики і випивають по черзі: спочатку червону “Сангеріту”, потім текілу, а в якості завершального акорду – лаймовий сік.

Швидке сп’яніння

Взагалі, текілу прийнято пити залпом – це не той напій, який смакують годинами, насолоджуючись оригінальними нотами смаку і аромату. Текіла популярна у тих, хто цінує не процес поглинання напою, а результат – сп’яніння. І для такого ефекту текілу рекомендується змішати з пивом. Такий коктейль в Америці називають “Туманним”. На десять частин пива беруть одну частину текіли. Пиво має бути світлим. Випивається суміш залпом, і результат не змушує себе чекати.

“Текіла-Бум”

Цей коктейль подобається молодим і зухвалим. Воно й не дивно: пити текілу таким чином весело, це справжній атракціон. Знадобляться текіла і тонік (або солодка газована вода, бажано, прозора, на кшталт “Спрайт”). При використанні газованої сп’яніння настає швидше, тонік же – більш “безпечний” варіант. Важливо використовувати посуд з товстим дном, досить міцний.

Напої змішуються в пропорції один до одного прямо в келиху. Після цього потрібно накрити келих зверху рукою і сильно стукнути денцем посуду об стіл або барну стійку. Тут же в келиху з’явиться велика кількість піни, і треба встигнути випити напій, не проливши її.

Нагадаємо, минулого літа в Лос-Анджелесі фонтани забили текілою. А в домініканському нічному клубі чоловік помер, випивши на спір пляшку текіли.

Дивіться відео, як приготувати домашній лікер лімончелло:

Про автора

admin administrator