Як правильно реагувати на звільнення

Авторadmin

Як правильно реагувати на звільнення

Попередьте керівника про звільнення заздалегідь Одразу після того, як прийняли рішення звільнитись, повідомте про це свого керівника. Два тижні – це встановлений законодавством термін, який ви маєте відпрацювати. Якщо повідомите про звільнення заздалегідь, це ще краще.

Загалом, 2 тижні – це строк на звільнення, якщо немає поважної причини. Двотижневий строк не застосовують, якщо працівник має поважну причину для звільнення. Такі працівники можуть указувати будь-яку дату звільнення.

В Україні склалась така практика, що якщо працівник вирішив звільнитись, то він пише заяву «за власним бажанням», відпрацьовує 2 тижні і тоді прощається. Але насправді цілком розумною альтернативою за умови конструктивного діалогу з роботодавцем є звільнення за угодою сторін.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення. При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

В загальному випадку день звільнення – останній день роботи (п. 2.27 Інструкції № 58). Проте, як виняток із цього правила, днем звільнення може бути: – останній день відпустки – якщо працівник подав роботодавцю заяву про надання невикористаних днів відпустки з наступним звільненням (ч.





Нагадаємо, що, як правило, звільнення за власним бажанням провадиться згідно зі ст. 38 КЗпП. Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. Та є випадки, коли можна не …

Про автора

admin administrator