Як правильно розводити швидкорозчинний желатин

Авторadmin

Як правильно розводити швидкорозчинний желатин

Як правильно розводити желатин – корисні поради

Ми Вам розповімо, як правильно розчиняти желатин. В цьому нічого складного немає. Спочатку потрібно його розвести в холодній воді, потім додати певну кількість рідини і підігріти.

Але, є деякі важливі моменти, на які слід звернути свою увагу.

  • Завжди дотримуйтесь співвідношення рідини і желатину, згідно з рецептом.
  • Якщо Вам потрібно, щоб желе не було занадто щільним, то на літр води потрібно всього 20 грам желатину.
    40-60 грам желатину використовуйте для отримання густої, щільної консистенції.
  • Якщо довести желатин до кипіння, він загусне завчасно, і Ви з ним вже нічого не зможете зробити.
  • Якщо поставити желатинову суміш в морозилку, то вона кристалізується.
  • Обов’язково звертайте увагу на терміни придатності. Прострочений желатин використовувати категорично не можна.

Спробуйте приготувати желейний десерт за нашим рецептом

Залийте желатин холодною рідиною в співвідношенні 1: 5 (желатин-рідина) на півгодини для набухання. Потім ставимо його на маленький вогонь, і постійно помішуємо, до повного його розчинення.

НЕ кип’ятимо. Пам’ятаєте? Щоб урізноманітнити такий десерт, його можна розвести з кавою або соком. Деякі, навіть, використовують вино.

Відповідально підходьте до вибору рідини. Це основа смачного желе. Щоб десерт був без грудочок, желатин потрібно розбавляти з основною рідиною, поки він ще в теплому стані.

Якщо плануєте, десерт з використанням фруктів, обов’язково наріжте їх маленькими шматочками. В іншому випадку, желе буде їздити.

Як правильно розвести желатин для торта

Желатин – натуральний продукт тваринного походження практично без власного запаху і смаку. Застосовується в кулінарії для загущення рідких і пастоподібних продуктів і надання їм необхідної форми. За допомогою желатину можна легко і швидко робити низькокалорійні смачні десерти без випічки або красиві різнокольорові желе для їх прикраси. Я розповім, як правильно приготувати желатин для торта.

  • 3 ст. л. порошкового желатину
  • 500 мл води (молока, соку)

Як правильно приготувати
1. Купуємо в магазині пакетик желатину (краще не листового, а порошкового).
2. У чисту суху посуд насипаємо желатин. Заливаємо холодною водою (молоком, соком), залишаємо для набухання на 30-40 хв.
4. Отриману густу масу ставимо на невеликий вогонь і, постійно помішуючи, нагріваємо. Стежимо, щоб згусток не осідає на дно.
5. Нагріваємо і заважаємо до тих пора, поки все крупинки і грудочки не розчиняються. Повинен вийти абсолютно прозорий світлий бульйон.
6. Відразу знімаємо з нагрітої поверхні. Не можна дати розчину закипіти, желатин втратить свої властивості. Якщо він все ж закипів, доведеться починати все спочатку.
7. Остужаем готовий желатин до кімнатної температури. Тепер він готовий до використання.

Желеподібні страви, що не містять дратують слизову оболонку складових (фруктові кислоти, спеції) корисні людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Що міститься в желатині колаген корисний при переломах і тріщинах кісток, при хворобах суглобів. Колаген покращує стан волосся, нігтів і шкіри. Чи не залишається нічого іншого, як тільки частіше готувати торти на желатиновій основі і пригощати ними рідних і друзів.

Інші солодощі:

  • Желейний торт «Мозаїка»
  • Фруктово-йогуртовий торт
  • Як збивати вершки для торта
  • Як зробити крем зі сметани для торта

смачні торти

Як приготувати желатин

Що таке желатин і для чого він потрібен? Желатин – це білкова речовина тваринного походження. Отримують його з кісток, суглобів, шкіри, сухожиль тварин, що містять білок – колаген, при тривалому кип’ятінні у воді.

Використовується він при виготовленні заливних, желе, цукерок, тортів, йогуртів. Не має він ні смаку, ні запаху.

Приготування желатину в домашніх умовах можна здійснити в такий спосіб. Купуємо на ринку то, що зазвичай називають роги і копита ніжки і голову. Замочуємо на кілька годин, приблизно на 8, що б вийшла кров. Потім, ретельно шкребти шкуру, промиваємо і варимо кілька годин у воді. Таким чином готується домашній холодець. Зі свіжим м’ясом виходить дуже смачно.

Але як бути, якщо нам треба приготувати торт з желатином, желе або крем? Для цього він вже продається готовим. Нам залишається його тільки правильно використовувати. Так як приготувати желатин правильно? Існує желатин швидкорозчинний, який не треба навіть замочувати, але я розповім про те, який треба.

Перш за все, його заливають холодною водою або який-небудь іншою рідиною. Це залежить від того, що ви готуєте. Дають постояти хвилин 40.

Желатин з сухого, розсипчастого порошку перетворитися в однорідну, густу масу. Може бути у вигляді шматка. Далі, ставимо ми його на не великий вогонь і нагріваємо, постійно помішуючи. Заважати потрібно обов’язково безперервно, не даючи осідати йому на дно посуду. Греєм до тих пір, поки не побачимо, що вийшов бульйон без шматочків і крупинок. Відразу ж вогонь вимикаємо. Ні в якому разі не даємо закипіти желатину. Якщо це станеться, то його склеюють здатності пропадуть і ви не отримаєте той результат, на який розраховували. Якщо таке все-таки сталося, краще приготувати желатин заново, ніж розчаровуватися в результатах своєї кулінарної творчості.

Знімаємо з вогню і заливаємо той продукт, який нам треба згустити. Можливо, що спочатку желатин доведеться трохи остудити. Але це вже дивіться на ваш рецепт.

Скільки брати желатину? Якщо взяти мало, склеїтися погано і, наприклад, холодець не вийде шматочками, а залишиться в вигляді бульйону. Якщо взяти багато, теж буде не дуже добре, тому що страва вийде жорсткіша, ніж варто було б. Зазвичай, в рецептах вказується, скільки желатину слід взяти для приготування потрібної кількості продукту. Так само варто врахувати, чи є натуральний желатин в тому, що ви готуєте, наприклад, риба. Вона вже може містити його. Але, якщо ви хочете все-одно використовувати желатин при виготовленні заливного, візьміть поменше, ніж це було б зробити у випадку з іншим продуктом. Так само, зрозуміло, враховуйте свій власний смак. Хтось любить щільніше, комусь подобається пожиже. Якщо зовсім не знаєте, з якій пропорції почати, подивіться моє заливне з курки і сирний торт. а далі вирішуйте самі.

Уміння правильно підібрати норму желатину дозволить вам періодично балувати своїх домашніх смачними тортами, желе, заливними.

Кулінарні хитрості: як розводити желатин

Сьогодні желатин харчовий досить часто входить в рецептуру багатьох страв. Його додають в різні другі страви, холодець, фруктове желе, крем для торта. Чи не кожен початківець кухар знає всі тонкощі роботи з цим продуктом. Та й далеко не кожна досвідчена господиня знає, як розводити желатин правильно. Процес цей досить простий і легкий.

Перед застосуванням желатин необхідно розчинити в холодній воді або будь-який інший рідини. Потім, коли він набубнявіє, потрібно долити води і підігріти суміш. В принципі, на кожній упаковці з даним продуктом є інструкція і докладний опис того, в яких пропорціях розводити желатин. Якщо зробити все правильно, ваш кулінарний шедевр призведе в захват домашніх і гостей. Читання упаковки – вельми корисна річ, оскільки може вам попастися швидкорозчинний желатин, а він готується набагато простіше. Також звертайте увагу на термін придатності продукту, оскільки старий продукт здатний зіпсувати всю страву.

Як розводити желатин? Все залежить від того, що саме ви готуєте. Якщо метою ваших старань є приготування холодцю з курки, тоді 1 столову ложку звичайного желатину поміщаємо в глибоку посуд і заливаємо склянкою холодного бульйону. Вміст залиште хвилин на сорок для набухання. Після цього додаємо в суміш ще два з половиною склянки бульйону і ставимо на невеликий вогонь. Помішувати потрібно безперервно до повного розчинення желатинових гранул, не кип’ятити. Після чого блюдо розливаємо по тарілках і даємо стягтися.

Як розводити желатин для приготування желе, яке так люблять діти? Багато батьків намагаються не давати своїм малюкам такі десерти, проте це марно. Желатин містить багато корисних речовин, амінокислот, вітамінів, він покращує згортання крові. Однак він може викликати алергію, протипоказаний у великих кількостях при наявності серцево-судинних захворювань. Отже, беремо пакетик желатину в 15 грамів, заливаємо половиною склянки рідини (вода, компот, сироп, сік) і залишаємо на годину. Потім доливаємо ще півтори склянки теплої рідини і ставимо на водяну баню або повільний вогонь. Варити потрібно десять-п’ятнадцять хвилин, постійно помішуючи. Після цього можна желе розливати по формах і дати охолонути 3-4 години. Щоб вийняти десерт на тарілку, потрібно формочку опустити в гарячу воду (але так, щоб вона не потрапила на желе) на хвилину.

Як розводити желатин для вершкового крему, який бездоганно підходить для бісквітних коржів? Пакетик желатину (15г) заливаємо склянкою вершків і залишаємо на дві години. Після цього вміст розігріваємо на водяній бані, постійно помішуючи до повного розчинення гранул. Поки суміш студії, збиваємо ще дві склянки вершків з трьома ложками цукрової пудри і ваніліном. Туди вливаємо остиглий, але не затверділий желатин, перемащіваем коржі і прибираємо в холодильник. Торт буде готовий через три години.

Багатьох господинь цікавить, як розводити швидкорозчинний желатин. Тут справа йде набагато простіше. Заливаємо рідиною до повного розчинення гранул, залишаємо хвилин на п’ятнадцять. Потім трохи підігріваємо і вливаємо в загальну масу. Приємного всім апетиту!

До атегоріі

Схожі статті

Про автора

admin administrator