Як правильно тримати спину прямо

Авторadmin

Як правильно тримати спину прямо

Чому потрібно завжди тримати спину рівною і як її випрямити

Хребет – це такий собі стержень, який дозволяє утримувати наші внутрішні органи у тому місці, де вони повинні бути. І якщо людина горбиться, з часом за це вона буде розплачуватися болями та різними захворюваннями.

Експерти розповіли, як звичка тримати спину рівно може змінити якість життя. Також ви дізнаєтеся, які вправи допоможуть зміцнити м’язи та не горбитися.

Як нерівна спина впливає на фізичне здоров’я

Професійний кінезіолог Артем Кобзин зазначає, якщо людина горбиться, це має великий вплив на всі внутрішні органи, особливо на легені й серце. Під тиском хребта вони деформуються та стають менш витривалими. Через це з часом буде складно виконувати навіть прості фізичні навантаження.

Крім того, постраждати можуть і міжхребцеві диски, які виконують у хребті функцію амортизатора. Неправильне положення спини, відсутність спорту та недостатній кровообіг призведуть до того, що вони почнуть руйнуватися.

Положення спини і психічний стан

  • За словами тілесно-орієнтованої психотерапевтки Клавдії Максименко, через зміну положення спини є вплив фізичного на психічне і, навпаки, – психічного на фізичне.
  • У першому випадку люди згортаються всередину через негативні емоції такі, як печаль, страх чи злість. І якщо позбутися їх, то спина випрямиться природним чином.
  • Якщо брати зворотну кореляцію, тобто фізичного на психічне, то горблення для нашого мозку є сигналом зупинки і говорить, що потрібно від чогось заховатися. Натомість розгорнутий стан стає зеленим світлом, який дає команду рухатися вперед. Ось чому навмисне розправляння плечей може на деякий час додати ініціативності та спонукати до дії.
  • Вчені дослідили, що навіть кількахвилинна поза з прямою спиною робить людину, яка має вийти на сцену, більш заповзятливою на рівні мозкової хімії. У такому положенні покращується гормональний фон та значно зменшується рівень кортизолу, який відповідає за стрес.

Окрім виступів, це допоможе й у спілкуванні. Для людей у пригніченому стані я раджу диханням розслабляти діафрагму. Тому що із прямою спиною та напруженим животом користі великої не буде,
– пояснює психотерапевтка.

Як вирівняти спину

Щоб тримати хребет у рівному положенні, тренер-реабілітолог Артур Янковський радить зміцнювати верхню та середню частини спини.

Робота над ротаторами плеча, нижньою й середньою частиною трапецієподібних м’язів, дельтаподібними, круглими та найширшими м’язами спини допоможе вирівняти спину: треба відводити лопатки назад і донизу. Завдяки цьому плечі розгорнуться, а спина вирівняється,
– зазначає Янковський.

Також корисними будуть підтягування та робота з грудними м’язами, каже тренер-реабілітолог. Спеціальні масажі допоможуть розслабити їх і тоді вони не будуть тягнути плечі вперед. А щоб позбутися гіпертонусу попереку, який часто виникає у людей з неправильною поставою, потрібно качати прес. Однак, робити це треба правильно: не прогинаючи спину та втягуючи живіт. Вирівняти спину допоможуть і лікувальні вправи, які збільшать силу та еластичність м’язів тулуба.

Приємним побічним ефектом фізичної активності стануть міцніші кістки, адже завдяки спорту покращується гормональний фон, через що паращитоподібна залоза ліпше вироблятиме кальцій.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Як навчитися тримати поставу?

В дитинстві фрази “випрямся”, “не сутулься”, “розправ плечі” переслідували кожного з нас. І не дарма! За даними МОЗ, у 101 тисячі школярів при профілактичному огляді був знайдений сколіоз на ранніх стадіях. З роками ця цифра тільки зростає, а проблема посилюється і потребує тривалого спостереження і лікування. Як навчитися правильно тримати поставу при ходьбі, стоячи і сидячи? Як правильно тримати шию?

Якщо ви читаєте цю статтю з телефона або планшета, зверніть увагу на те, в якому положенні знаходиться ваша шия і голова в цей момент. Скоріше за все, ви сильно нахилені і буквально нависаєте над екраном. Така неприродня поза отримала негласну назву “смартфонова шия” або “і-шия”.

Всього лише 2 години активної експлуатації гаджету рівнозначні 700 годинах стресового навантаження на шийний відділ хребта.

Це одна з головних причин поганої постави і проблем зі спиною сучасного покоління. Тому перша порада – тримайте шию і голову прямо.

На що впливає погана постава?

Проблеми з поставою – це не тільки естетичний дефект. Крім того, що покаті плечі додають невпевненості вашому вигляду і будь-який образ втрачає свою привабливість, вони здатні викликати внутрішні порушення. Не варто забувати, що все в організмі взаємопов’язане.

До чого призводить погана постава?

  • Прискорює розвиток викривлення хребта, що вже розпочалося, і робить його більш вираженим.
  • Погіршує кровообіг.
  • Викликає хронічний головний біль або мігрені.
  • З’являється дискомфорт в спині, шиї, між лопатками.
  • Провокує появу міжхребцевої грижі.
  • Можлива деформація грудної клітини, це тягне за собою проблеми з диханням, або навіть зміщення внутрішніх органів.

На цьому перелік не закінчується, все залежить від індивідуальних особливостей організму.

Як перевірити поставу?

Якщо відображення в дзеркалі почало нагадувати знак питання і всі навколо просять випрямитися, скоріш за все це пов’язано з розвитком кіфозу, лордозу або сколіозу.

Перевірити чи є у вас проблеми з поставою можна в домашніх умовах. Встаньте спиною до стіни і притуліться до неї потилицею, плечима, лопатками, сідницями і п’ятками. Ви напевно відчуєте сильне напруження. Відчуйте, чи вдалося вам торкнутися усіма точками і проаналізуйте, якою вийшла відстань між попереком, шиєю і стіною. В залежності від цього стане зрозуміло, який з відділів страждає більше за всіх – шийний, грудний, поперековий або крижовий.

Ще один простий метод – візьміть в кожну руку по олівцю або маркеру і встаньте прямо. Якщо вони дивляться прямо, то все гаразд. Якщо олівці розташовані під кутом або направлені один на одного, то є проблеми.

Як виправити поставу?

Контролювати поставу при сидінні і ходьбі важко, але необхідно. Якщо не виходить слідкувати за спиною самостійно і не сутулитися, скористайтесь допоміжними засобами:

  • Спеціальним стільцем для корекції постави, його ще називають ортопедичним. Багато часу ми проводимо сидячи в офісах, тому важливо навчитися тримати спину прямо. Змініть своє улюблене крісло на ергономічне. Воно влаштоване таким чином, що сутулитися або горбитися буде фізично важко. Опір на коліна спочатку може здатися незручним, але це тому, що навантаження і вага розподіляються інакше, а тіло не звикло до такого положення. Для такого стільця потрібен відповідний стіл, вище за звичайний, інакше ефекту не буде. Обов’язково підніміть монітор, щоб він знаходився навпроти очей. Більше правил для офису читайте в одній з попередніх статей.
  • Корсети для спині, які також не дають згорбитися за рахунок жорстких пластин, що вставлені всередину коректору. Підійде для контролю спини вдома. Під одягом помітний, тому носити його на роботу або навчання – не варіант.
  • Ортопедична накладка на спинку стільця стане гарною профілактикою. Вдалий варіант для офісу, дому або машини. Розвантажує поперековий відділ, зменшує навантаження, фіксує грудну клітину і забезпечує анатомічно правильне положення спини.

В месенджерах є боти, які кожну години надсилають повідомлення з нагадуванням про те, що потрібно випрямити спину. Якщо вас не відволікають сповіщення, спробуйте. Гірше точно не буде!

Не забувайте про спорт

Ми цілими днями проводимо за комп’ютерами, частіше за все в неправильній позі і без руху. А потім біжимо в спортзал за додатковими навантаженнями. не враховуючи особливості і опрацьовуючи не те, що потрібно. В такому випадку не варто дивуватися, що при “здоровому” способі життя щось болить.

Порушення в спині і поставі не бувають локальними, вони завжди тягнуть за собою комплексні проблеми зі стопами, колінами, кульшовими суглобами, плечима, лопатками, грудним відділом і шиєю, тому потрібні тренування для всього тіла. Головна проблема полягає саме в нерівномірному розвитку м’язової системи.

Важливе уточнення – для людей з медичним діагнозом потрібні заняття з реабілітологом, а не в спортзалі.

Для виправлення незначних відхилень оберіть заняття в фітнес-клубі, зверніть уваги на функціональні тренування і пілатес. Професійні тренери допоможуть підібрати правильний комплекс вправ. В підсумку вдасться не тільки покращити ходу і вирівняти спину, а й скинути зайву вагу в якості бонусу.

Про автора

admin administrator