Як правильно вибрати часовий пояс на компютері

Авторadmin

Як правильно вибрати часовий пояс на компютері

Час в Windows: установка, оновлення та синхронізація, налаштувати зовнішній вигляд (дата, годинник та ін.)

З одного боку, настройка часу – вкрай проста операція, досить клікнути мишкою в треї . (і всього делов). З іншого боку – іноді “спливають” нюанси . ?

Наприклад, у деяких наполегливо і ні в яку не хоче коректно працювати синхронізація (особливо на старих ОС) і через це час постійно скидається. Зрозуміло, це не тільки плутає (коли ми звертаємо увагу на трей і час), але і може викликати різні помилки (при використанні антивірусів, сервісів Google, Yandex та ін.).

Загалом, в цій замітці я зібрав кілька типових питань по налаштуванню часу (які періодично отримував і на пошту, і в коментарях, так і так . ) і скомпонував їх у невелику замітку. Думаю, цього має вистачити для вирішення всіх “типових проблем” . ?

Налаштування часу

Як встановити і змінити час в Windows

спосіб 1

Мабуть, найбільш очевидний і простий спосіб зробити це (в будь-якій версії Windows) – натиснути правою кнопкою мишки (ПКМ) по отображаемому часу в правому нижньому кутку екрану (?), і в меню вибрати “Налаштування дати і часу” .

Налаштування дати і часу (Windows 10)

Після зняти повзунки з автоматичного визначення часу і часового поясу і задати їх вручну (особливо це корисно в тому випадку, якщо комп’ютер постійно не підключений до інтернету).

Поточна дата і час – Windows 10

спосіб 2

Це універсальний спосіб! Спочатку необхідно натиснути на поєднання Win + R (з’явиться вікно “Виконати”) і використовувати команду timedate.cpl . Див. Приклад нижче. ?

timedate.cpl – настройка часу

Повинно відкритися вікно налаштувань дати і часу – клікніть по кнопці “Змінити . “ . Після поновіть необхідні вам дані .

Змінити дату і час

спосіб 3

Якщо в Windows час змінити не виходить (або вона ще й не встановлена ​​навіть ?) – це можна зробити і через настройки BIOS (UEFI).

? На допомогу!

Як увійти в BIOS (UEFI) на комп’ютері або ноутбуці [інструкція]

Як правило досить на основному (на першому) екрані UEFI клікнути по значку часу і встановити те значення, яке вам потрібно (я зазвичай раніше завжди ставив на +10 хв., Щоб нікуди не спізнюватися ?).

BIOS (UEFI) – зміна часу

Тепер час буде поспішати на 10 хв.

Як налаштувати синхронізацію (або відключити її зовсім)

І так, для початку потрібно використовувати поєднання Win + R , і в вікно “Виконати” ввести команду timedate.cpl , натиснути Enter.

Далі перевірити свій часовий пояс (і уточнити його, якщо він встановлений некоректно).

Змінити часовий пояс

Далі перейти у вкладку “Час по Інтернету” і відкрити вікно зміни налаштувань.

Час по інтернету – змінити

Далі встановити галочку “Синхронізація сервера часу в Інтернеті” , вказати сервер і натиснути OK (зрозуміло, якщо синхронізація у вас не функціонує належним чином – краще тоді зняти цю галочку . ?).

Є ще один універсальний спосіб відключити синхронізацію

Для цього необхідно відкрити служби (поєднання Win + R , і команда services.msc (?)).

Відкриваємо служби – services.msc (універсальний спосіб)

У списку служб потрібно знайти “Службу часу Windows” і відкрити її.

Служба часу Windows

Після перевести її тип запуску в режим “відключена” і зупинити її роботу. Після цього синхронізація часу виконуватися на ПК не буде! ?

Як змінити відображення: тільки годинник і хвилини, або дні тижня з датою

У Windows можна трохи по-різному подати відображення часу: з датою, з днями тижня та ін. (Див. Скрін нижче, я спец. Зробив 3 різних варіанти).

До речі, рекомендації нижче актуальні для ОС Windows 10 .

Як відображати час в треї

Для настройки відображення:

  1. спочатку необхідно натиснути Win + R (для виклику “виконати”), і скористатися командою intl.cpl ; intl.cpl – настройка дати, часу (часового поясу)
  2. далі відкрити доп. параметри , і в розділі “Дата” та “Час” поміняти формат на той, який потрібен вам (більш докладно ? можете почитати тут).

Як змінити відображення дати (часу)

Так, до речі, щоб в Windows 10 відображалося не тільки час (але і дні тижня, дата) – необхідно зайти в параметри ОС (Win + i) і в розділі “Персоналізація / Панель завдань” відключити використання маленьких кнопок на панелі завдань (ця штука на деяких ноутбуках вкл. автоматично). ?

Використовувати маленькі кнопки панелі завдань

Що робити, якщо час скидається (злітає)

Причина 1

Найбільш часта причина скидання часу – це сіла батарейка на материнській платі комп’ютера (в середньому одна добротна батарейка живе ~5-7 років). Що характерно при цьому: час злітає після відключення / перезавантаження ПК (в процесі роботи – має бути все нормально . ).

Як виглядає батарейка на мат. платі

Придбати нову батарейку можна практично в будь-якому комп’ютерному магазині (і навіть замовити в Китаї ?).

? На допомогу!

Китайські інтернет-магазини російською (де найдешевші товари)

Причина 2

Неправильно встановлений часовий пояс . Через це Windows при будь-яких оновленнях встановлює автоматично некоректне час.

Якщо авто-режим неправильно визначає ваш пояс – задайте його вручну (для Windows 10: поєднання клавіш Win + i -> Час і мова -> Дата і час -> Часовий пояс ? ).

Часовий пояс – Windows 10

Ще один варіант: поєднання Win + R -> команда timedate.cpl

Змінити часовий пояс

Причина 3

Справа також може бути в некоректній роботі синхронізації (наприклад, через якихось системних збоїв ОС, або неправильно-встановленого часового поясу, або, наприклад, через використання застарілої версії Windows (від народних “умільців”)).

Щоб виправити цю проблему: уточніть часовий пояс і змініть сервер для оновлення. Якщо не допоможе – зупинити синхронізацію і встановіть час вручну (як це зробити – див. Трохи вище в статті ?).

Зрозуміло, доповнення по темі – тільки вітаються!

Как изменить часовой пояс в Windows 10

В сегодняшней статье рассмотрим различные способы изменения часового пояса в Windows 10.

Изменить часовой пояс в параметрах.

1.Зайдите в меню “Пуск” => Параметры;

2.Откройте «Время и язык»;

3.В левой колонке должно быть выбрано «Дата и время», в правой стороне в поле возле “Часовой пояс” выберите нужный из списка.

После выбора пояса нажмите закрыть.

Изменить часовой пояс в панели управления.

1.Откройте «Панель управления»: один из способов — в строке поиска или в меню “Выполнить” (выполнить вызывается клавишами Win+R) введите control и нажмите клавишу Enter.

2.Откройте «Часы, язык и регион»;

3.Выберите «Дата и время»;

4.В первой вкладке «Дата и время» нужно нажать на “Изменить часовой пояс”;

5.Выберите часовой пояс, который хотите использовать и во всех окнах нажмите “ОК”.

Изменить часовой пояс в командной строке.

1.Откройте командную строку от имени администратора: нажмите на меню «Пуск» правой клавишей мыши и выберите «Командная строка (Администратор)»;

2.Чтобы посмотреть какой часовой пояс выбран в данный момент, в командной строке нужно написать команду tzutil /G и нажать Enter;

3. Напишите команду tzutil /l и нажмите Enter. Данная команда выведет вам все доступные часовые пояса:

(UTC-08:00) Тихоокеанское время (США и Канада)
Pacific Standard Time
(UTC-07:00) Ла-Пас, Мазатлан, Чихуахуа
Mountain Standard Time (Mexico)
(UTC-06:00) Гвадалахара, Мехико, Монтеррей
Central Standard Time (Mexico)
(UTC-06:00) Центральное время (США и Канада)
Central Standard Time
(UTC-04:00) Джорджтаун, Ла-Пас, Манаус, Сан-Хуан
SA Western Standard Time
(UTC-04:00) Острова Теркс и Кайкос
Turks And Caicos Standard Time
(UTC+01:00) Амстердам, Берлин, Берн, Вена, Рим, Стокгольм
W. Europe Standard Time
(UTC+01:00) Белград, Братислава, Будапешт, Любляна, Прага
Central Europe Standard Time
(UTC+01:00) Брюссель, Копенгаген, Мадрид, Париж
Romance Standard Time
(UTC+01:00) Варшава, Загреб, Сараево, Скопье
Central European Standard Time
(UTC+01:00) Западная Центральная Африка
W. Central Africa Standard Time
(UTC+02:00) Вильнюс, Киев, Рига, София, Таллин, Хельсинки
FLE Standard Time
(UTC+03:00) Москва, Санкт-Петербург, Волгоград
Russian Standard Time
(UTC+11:00) Соломоновы о-ва, Нов. Каледония
Central Pacific Standard Time

4. Чтобы установить часовой пояс с переходом на летнее время – нужно в командной строке написать команду tzutil /s “Часовой пояс ” и нажать Enter. Вместо “Часовой пояс” напишите пояс который нужен.

Например мы хотим задать часовой пояс UTC+02:00) Вильнюс, Киев, Рига, София, Таллин, Хельсинки FLE Standard Time. Вводим команду tzutil /s “FLE Standard Time” и нажимаем Enter.

5. Если вы хотите установить часовой пояс без перехода на летнее время – в командной строке напишите tzutil /s ” Часовой пояс _dstoff” и нажмите Enter. К примеру мы задаем UTC+02:00) Вильнюс, Киев, Рига, София, Таллин, Хельсинки FLE Standard Time. Вводим команду tzutil /s “FLE Standard Timeс _dstoff” и нажимаем Enter.

1.Открываем редактор реестра: в строке поиска пишем regedit и нажимаем Enter (или нажмите клавиши Win+R в появившемся окне введите regedit и нажмите Enter);

2. В левой колонке перейдите к разделу HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM \CurrentControlSet \Control \TimeZoneInformation. Когда в левой колонке будет выбран раздел TimeZoneInformation в правой колонке откройте двойным щелчком левой клавиши мыши параметр TimeZoneKeyName;

3.В инструкции выше в третьем пункте перечислены все доступные часовые пояса. Скопируйте нужный (только то, что написано на английском) и вставьте в поле “Значение”. К примеру мы вставляем в значение FLE Standard Time и нажимаем “ОК”, таким способом мы выбираем часовой пояс UTC+02:00) Вильнюс, Киев, Рига, София, Таллин, Хельсинки.

На сегодня всё, если у вас есть дополнения или вы знаете другие способы изменения часового пояса – пишите комментарии! Удачи Вам 🙂

Разнорабочий в области IT. Занимается поддержкой пользователей, сопровождением программного обеспечения.

Про автора

admin administrator