Як правильно використовувати ялинок вдома

Авторadmin

Як правильно використовувати ялинок вдома

Зміст:

Коли прибирати новорічну ялинку: прикмети, традиції та поради лікарів

Коли прибирати ялинку і як правильно це робити, щоб не нашкодити природі – дізнавайтеся на УНІАН.

Новорічна ялинка прикрашає будинок на Новий рік 2023 і Різдво. Коли свята закінчуються, постає питання: коли прибирати ялинку? Хтось виносить її відразу після свят, а у когось дерево стоїть вдома майже до весни. УНІАН перерахував прикмети про те, коли прибирати новорічну ялинку, і розповів, як правильно утилізувати її.

Коли прибирати ялинку в 2023 році – прикмети та звичаї

Існує повір’я, що ялинку слід залишити в домі на Старий Новий рік 14 січня (свято Василя), і тільки після цього її можна виносити. Вважається, що якщо винести вічнозелену красуню з дому до цієї дати, то дерево “забере” з собою позитивну енергетику з дому. Втім, таке переконання є звичайним забобоном і не підкріплене фактами.

Деякі люди залишають ялинку на Водохреще 19 січня, і тільки після цього прибирають. Саме це свято завершує Святки – період зимових церковних свят, який здавна відзначали українці. На Водохрещу зазвичай востаннє запрошують гостей на святкову вечерю, тому в будинку можна залишити ялинку, щоб всі помилувалися деревом.

В цілому штучну ялинку можна прибирати тоді, коли захочеться, адже вона не псується з часом. Під час війни всім українцям не вистачає позитивних емоцій. І поки ялинка радує нас і наших дітей – можна не враховувати дати.

Коли прибирати ялинку на думку лікарів

У будинку, де живуть маленькі діти, алергіки або астматики, ялинку бажано прибирати відразу після свят. Дерево і новорічні прикраси накопичують багато пилу.

Коли прибирати живу ялинку

Жива ялинка зберігає свіжість приблизно 2-3 тижні. У теплій квартирі і біля батареї дерево псується швидше. Як тільки голки починають жовтіти або обсипатися – дерево пора виносити, інакше вся підлога буде в голках.

Як правильно утилізувати живу ялинку

Живі ялинки часто виносять на смітник, але це не екологічно. Дереву можна дати друге життя, якщо віднести його в пункт прийому ялинок. Такі пункти в більшості міст України працюють до 31 січня 2023 року. Тут дерево утилізують безпечно для природи, а з хвої роблять тріски або мульчу для рослин.

Пункти прийому ялинок в Києві позначені на цій карті.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як поставити живу ялинку вдома без підставки і хрестовини в відро з піском або у воду на Новий рік? Як правильно вибрати живу ялинку на ялинковому базарі: поради. Якого числа можна ставити ялинку будинку по Фен-Шуй і в яке місце в будинку, квартирі?

Новий рік вважається відмінним сімейним святом. Перед святкуванням Нового року всі прагнуть придбати смачні продукти і приготувати незвичайні страви. Невід’ємним атрибутом свята є ялинка. Це новорічне деревце допоможе прикрасити будинок, а також зробити свято істинним по-справжньому.

Яку ялинку краще ставити встановити на Новий рік: справжню чи штучну?

Звичайно, у кожній родині існує свої традиції щодо новорічної ялинки. Хтось віддає перевагу штучну, а для кого-то не існує свята без живої лісової красуні. Тому набувають живі ялинки. Найчастіше купують сосни або новорічні ялинки на ринках. Батьки маленьких дітей вважають, що ялинка добре пахне і тільки живе деревце повинно стояти вдома у новорічні свята.

Насправді новорічна ялинка покращує настрій, а також допомагає заспокоїти нерви. Крім того, запах сосни і ялини покращує стан дихальної системи і сприяє зменшенню прояви бронхіту.

Переваги живої ялинки:

  • Гарний запах
  • Невисока ціна
  • Здатність заспокоювати нерви і створювати новорічний настрій

Багато воліють не морочити голову кожен рік і тому купують штучне деревце. Це теж хороша традиція і відмінно підійде тим, у кого алергія на запах ялини. Тому батькам, у яких діти астматики, або у них атопічний дерматит, алергія, краще придбати штучну ялинку. Вона при правильному догляді не викликає алергії.

Як правильно вибрати живу ялинку на ялинковому базарі: поради

Зверніть увагу, щоб жива ялинка прослужила вам довго, необхідно зробити правильний вибір. Для цього необхідно не купувати ялинку заздалегідь, тобто немає сенсу купувати новорічне деревце раніше ніж за два тижні перед Новим роком.

  • Краще всього придбати деревця напередодні свят. Приділіть увагу зовнішньому вигляду і стану дерева.
  • Необхідно, щоб весь стовбур був покритий голочками. Крім того, при стисканні голок вони повинні бути еластичними і не ламатися.
  • Зверніть увагу на кору, вона не повинна бути поламаний, кришитися або відставати від стовбура.
  • Голки ялинки не повинні бути коричневого, жовтого кольору. В іншому випадку таке дерево швидко висохне і обсиплються голки.

Якого числа можна ставити ялинку будинку по Фен-Шуй і в яке місце в будинку, квартирі?

Дуже багато уваги новорічної ялинки приділяється у Фен-Шуй. Справа в тому, що за допомогою цього новорічного деревця, можна суттєво покращити своє життя. Можна за допомогою ялинки і місця її установки, залучити в своє життя в Новому році певна подія. Ставити ялинку краще 30-31 грудня.

  • Якщо ви хочете, щоб вас в будинку з’явилися діти, необхідно встановити ялинку в правому куті в кінці кімнати.
  • Якщо ви хочете, щоб ваше матеріальне становище покращилося, то необхідно встановити ялинку прямо навпроти входу в кімнату.
  • Плануєте просування по службі? У цьому випадку поставте ялинку в дальньому лівому кутку.
  • Якщо хочете любові і зустріти свою другу половинку, встановіть новорічне деревце в правому дальньому кутку кімнати.

У що краще ставити живу ялинку вдома, якщо немає підставки, хрестовини?

Багато людей хочуть придбати живу новорічну ялинку. Але їх зупиняє відсутність хрестовини. Насправді, зараз у багатьох точках і новорічних базарах продаються ялинки вже з новорічної хрестовиною. Якщо ви не хочете переплачувати, можете їх не купувати.

Існує кілька способів встановити новорічну ялинку без хрестовини:

  • Установка в відра з піском. Самий простий, дієвий і надійний спосіб. Новорічна красуня не зможе випасти з відра і не перевернеться.
  • Відро з глиною чи з землею.
  • Якщо ви не хочете поливати, бруднитися або у вас немає можливості набрати відро піску, візьміть звичайне відро і встановіть в нього три пластикові пляшки, заповнені водою. Посередині цих 3 пляшок закріпіть новорічну красуню. Найчастіше у відрі саме стільки місця, щоб встановити між цими пляшками стовбур дерева.

Існує ще багато різноманітних цікавих способів встановити ялинку без хрестовини. Детальніше дивіться відео.

ВІДЕО: Установка ялинки без хрестовини

Куди ставити живу ялинку, щоб не обсипалася: установка живої ялинки в квартирі: поради

  • Для цього у відро набирається пісок, поливається водою, встановлюється ялинка.
  • Крім вибору ємності для установки, важливо ще те, куди ви поставите дерево. Найкращим місцем є кут на самому початку кімнати.
  • Необхідно постаратися встановити новорічну красуню подалі від джерел опалення, протягів і від вхідних дверей.
  • Вибирайте місця, де немає протягу не дуже жарко, досить висока вологість і прохолодно.

Як поставити живу ялинку вдома без підставки у відро з піском на Новий рік?

Для того, щоб поставити живу ялинку вдома без підставки у відро з піском, вам знадобиться велике відро. Воно може бути пластиковим або металевим. Також потрібно пісок, вода, ялинка і помічник. Перед установкою насипте на дно ємності трохи піску. Заповніть його приблизно на одну третю. Після цього злегка зволожите пісок, встановіть ялинку і попросіть помічника, щоб він потримав стовбур.

Нехай ваш помічник вирівняє новорічне деревце. Ви візьміть сухий пісок і заповніть відро до самої верхівки. Після цього рясно полийте пісок водою і злегка затрамбуйте його. Таким чином ваше деревце буде щільно зафіксовано.

Для того щоб продовжити термін служби ялинки, можете скористатися деякими порадами:

  • Перед тим, як поливати пісок, в якому стоїть ялинка, необхідно у літрі води розчинити 2 таблетки аспірину і столову ложку цукру.
  • Саме цим розчином варто поливати пісок. Крім того, для того щоб ялинка довше стояла, кору з нижньої частини дерева найкраще зрізати.
  • Це можна робити за допомогою невеликої сокири чи ножа. Така маніпуляція поліпшити харчування деревця і вона простоїть набагато довше. Стовбур буде краще вбирати воду.

Треба ставити у воду живу ялинку в квартирі?

Ще одним непоганим способом встановити ялинку, є використання води. Дуже часто воду наливають безпосередньо в хрестовину. Варто відзначити, що цей метод не найкращий, так як у воді може заводитися цвіль і гнильні бактерії. Тому найоптимальнішим варіантом є використання відра з піском, землею або глиною.

Як правильно поставити ялинку, якщо вдома маленька дитина: поради

Для того щоб максимально убезпечити себе і своїх дітей, необхідно встановлювати ялинку в правильне місце і слідувати нашим радам. Якщо в будинку є маленькі діти, які досить активні, вони можуть перевернути ялинку на себе і розбити новорічні іграшки. Це не тільки загрожує сумними наслідками, але і тим що дитина може травмуватися.

  • Якщо ви все ж вирішили придбати новорічну ялинку, віддайте перевагу штучною, вона набагато легше. Якщо вона впаде, то дитина не зможе травмуватися.
  • Ще одним хорошим радою, є придбання не б’ються іграшок. Краще всього, якщо це будуть кульки, виконані з пластика або пінопласту. Також дуже багато зараз у продажу іграшок з фетру. Вони дуже красиві і яскраві.
  • Якщо ви все ж таки вирішили купувати живу новорічну красуню і встановлювати її у відро з піском, потурбуйтесь про надійність її закріплення. Для цього можна прив’язати ялинку за допомогою мотузок до батареї або якийсь жорсткій опорі.
  • Таким чином, якщо дитина навіть буде тягнути ялинку за гілку, вона не впаде на нього. Також хорошим варіантом є поставити невелику ялинку на тумбочку, щоб дитина не дістав. Але дивіться і стежте за тим, щоб малюк не зміг дотягнутися рукою до гілки і стягнути ялинку з тумбочки.
  • Намагайтеся не вішати на ялинку новорічні гірлянди і небезпечні іграшки з гострими краями. Заборонено вішати на ялинку легко б’ються іграшки зі скла. Це може стати причиною травматизму дитини.

Як зафіксувати живу ялинку вдома, щоб вона не впала: поради

Існує кілька способів зафіксувати живу ялинку вдома. Багато радять прив’язати дротом верхівку до карнизу. Але цей варіант не підійде, якщо у вас стельовий карниз і дорогий гіпсокартонний стеля зі вставками з тканини, або натяжна стеля з фотодруком. Тому, якщо ви переживаєте, що дитина може смикнути ялинку і відірвати разом з карнизом, краще цього не робити. Оптимальним варіантом є закріплення установка у відро з піском.

Причому відро потрібно брати не 10-літрове, а 20-літрове. При такому обсязі відро досить важке. Дитина навряд чи зможе перевернути таке важке відро. Ще одним хорошим варіантом є прив’язати ялинку до батареї.

Чи можна ставити ялинку мусульманам?

Вперше прикраса ялинки з’явилося у давнього німецького народу. Саме вони до Різдва йшли в ліс, підбирали лісову красуню і приносили додому. Вони прикрашали її різноманітними шматочки фетру, свічками. В Ісламі не прийнято наряджати новорічну ялинку, при цьому вважається, що здійснення маніпуляцій, які прийняті в інших релігіях, неприпустимо.

Вважається, що всі ті хто встановлює новорічну ялинку на святі, є грішниками. Адже той, хто уподібнюється якогось народу, стає одним з них. Тому мусульманам не рекомендується встановлювати новорічну ялинку.

Ялинка у мусульман

Як бачите, з новорічною красунею пов’язано дуже багато повір’їв і прикмет. Не всі народи схвалюють і сприймають новорічну ялинку, як символ свят. У деяких країнах і релігіях це дерево заборонено.

Кімнатна ялинка в горщику: обов’язкові правила догляду за хвойною рослиною

Новий рік вже на носі, а це означає, що зараз саме час зайнятися окрасою будинку та вибором ялинки. Цього року ми пропонуємо звернути увагу на екологічнішу альтернативу “одноразової” зрубаної або штучної ялинки – живе дерево в горщику. Якщо правильно доглядати за саджанцем, він радуватиме вас вдома своїми пухнастими гілками та смолистим запахом усі свята.

Відео дня

Уважно вибирайте ялину перед покупкою

При покупці ялинки враховуйте, що вона не зможе весь час жити в горщику – навесні дерево потрібно буде пересадити у землю. Тому робіть вибір на користь сортів, що легко приживаються у вашому регіоні. Крім того, переконайтеся, що ялина була спочатку вирощена в контейнері. Справа в тому, що в процесі пересадки рослини з ґрунту можна легко пошкодити коріння, і таке дерево, швидше за все, пропаде задарма. Саджанець має виглядати здоровим: із зеленою хвоєю, без сухих гілочок та без новорічних блискіток та позолоти на голках.

Уникайте перепаду температур

Перш ніж заносити ялинку в будинок, мінімізуйте перепад температур. Якщо на вулиці мороз дайте дереву розтанути, не поміщайте ялинку відразу в тепле приміщення. Різкі перепади шкодять деревцю та послаблюють стійкість хвої до осипання. Ялиця переживе подібний температурний перепад і не втратить голок, але ялинка втратить частину хвої. Проте і для ялиці такий стрес буде шкідливий і послабить здатність дерева до акліматизації в теплому приміщенні. Ялиця не обсипається, але підсихає, як і ялинки в горщиках, тільки повільніше.

Не поспішайте вішати гірлянду

Дерева в горщиках не рекомендується тримати в теплі довше 12 днів, тому ялинку краще одягати перед новорічною ніччю. А раніше саджанець краще залишити в прохолодному приміщенні, наприклад, на балконі, або в саду, якщо ви живете в приватному будинку. Не ставте горщик поруч із батареями або каміном, щоб дерево не засохло. Відразу після свят зніміть прикраси з ялинки та винесіть її назад на холод до весни.

Регулярно поливайте

Як і у випадку з більшістю кімнатних рослин, головне – це полив. Якщо води занадто мало – голки стануть коричневими і опадуть, занадто багато – коріння почне гнити. Найкраще перевіряти ґрунт щодня. Також переконайтеся, що горщик має дренажні отвори, а під ним стоїть блюдце для зайвої води.

Також необхідно регулярно обприскувати ялинку. Воду для обприскування та поливу краще використовувати талу або хоча б відстояну кімнатної температури.

Але навіть у таких умовах ялинку не бажано тримати в кімнаті довше 3-х тижнів, оскільки найбільше хвойна красуня страждає від сухості повітря. На жаль, як би ми не хотіли, ялинка не може стати кімнатною рослиною. Для її вирощування потрібні більш прохолодні світлі умови та вологе свіже повітря.

Можна, звичайно, спробувати поселити її на заскленій лоджії, тільки якщо у вас не сонячна сторона. Але все одно немає гарантій, що вона там приживеться. Краще в безморозний день висадити ялинку в ґрунт, наприклад, на дачі або у дворі (якщо у вас є свій приватний будинок).

Коли висаджуватимете в ґрунт, сильно не поглиблюйте – потрібно залишити кореневу шийку на тому ж рівні, як і в горщику. При посадці ні в якому разі не порушуйте земляну кулю, ялинки і так погано переносять пересадку.

Але якщо вам таки хочеться кожен Новий рік вбирати власну ялинку, можна придбати одну з хвойних рослин, які найлегше адаптуються в домашніх умовах. UAportal вже розповів про 5 кімнатних рослин, які замінять новорічну ялинку.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш телеграм канал!

Про автора

admin administrator