Як правильно виплачувати відрядження

Авторadmin

Як правильно виплачувати відрядження

Дні службового відрядження працівника оплачуються за однією з більших величин – денною або середньоденною зарплатою, але не нижче розміру середньоденного заробітку. Календарним періодом для розрахунку середньоденної зарплати є останні два місяці, що передують місяцю, в якому відбулося відрядження.

Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством (стаття 121 Кодексу законів про працю України).

Для розрахунку одноденної заробітної плати потрібно суму повного окладу (тарифної ставки) відрядженого працівника та інших нарахованих йому в місяці відрядження виплат (премії, доплати, суми індексації тощо) поділити на кількість робочих днів у цьому місяці за графіком роботи підприємства (працівника).

Добові виплачуються за всі дні відрядження згідно з наказом. Як правило, інших підтвердних документів для виплати добових не потрібно. Також немає необхідності звітувати за використання добових.

Увага: добові для відрядження в межах України мають бути не меншими 300 грн. Щодо максимального розміру добових, то тут теж не все просто: є норма добових, яка визнається ПКУ. Це 10% мінімальної зарплати на 01 січня (відрядження в межах України) та 80 євро (за кордон) (пп. «а» п.

Тобто ПКУ встановлює граничний розмір добових, з яких не утримують ПДФО та військовий збір. Так, у 2024 році по Україні діють такі граничні добові – не вище ніж 710,00 грн у розрахунку за кожен календарний день відрядження (0,1 × 7100 грн).





Заробітну плату за час відрядження у 2023 році оподатковуємо на загальних підставах: нараховуємо ЄСВ, утримуємо ПДФО та військовий збір. Якщо дні відрядження оплачуються на основі середньої – це нічого не змінює, так як такі виплати входять до складу зарплати. З’ясуємо, як …

Про автора

admin administrator