Як правильно зробити декапірування волосся

Авторadmin

Як правильно зробити декапірування волосся

Декапірування волосся — процедура, спрямована на усунення небажаних наслідків невдалого фарбування

Це унікальна процедура, спрямована на усунення небажаних наслідків невдалого фарбування.

Декапування дозволить досягти наступних результатів:

  • усунення «пробілів», «прогалин» на поверхні пасом;
  • досягнення рівномірного кольору волосся;
  • повна зміна кольору волосся або повернення їм натурального відтінку.

Змивку проводять в салоні з використанням правильно підібраних засобів.

Різновиди декапування

Декапування буває глибоким та поверхневим.

Тип змивки залежить від таких факторів:

  • ступінь впливу на волосяну цибулину;
  • склад засобів, які використовує майстер;
  • складність поставленого завдання.

Розглянемо кожен з видів декапування більш докладно.

Поверхневе декапування

Для такої процедури застосовуються щадні засоби, що містять кислоти. У складі застосовуваних препаратів відсутні агресивні хімічні речовини – наприклад, пергідроль або аміак. Препарат обережно впливає на штучний пігмент, не травмуючи волосся.

Зазвичай поверхневе декапування проводиться в тому випадку, якщо клієнт провів процедуру фарбування, яке зіпсувало волосся. Але відновлювальна процедура призведе ефект, якщо з моменту невдалого фарбування пройшло не більше 2 днів. Чим швидше провести декапування, тим вище ймовірність того, що пігмент буде повністю змитий.

Кислотні засоби застосовують для усунення нестійких барвників, які знаходяться на волоссі довше 2 днів. Буде потрібно провести до 5 змивань, щоб позбутися непотрібного відтінку.

Зазвичай фахівці використовують для поверхневого декапування знебарвлюючу пудру разом з окислювачем. Цей слабкий розчин відрізняється доведеною ефективністю, дбайливо впливаючи на волосся. Інша назва такої процедури — «блонд-миття».

Глибоке декапування

Ця процедура забезпечує більш виражений ефект. Вона проводиться в таких обставинах:

  • пігмент в структурі волосся накопичувався протягом довгого часу, після декількох процедур фарбування;
  • необхідно зменшити насиченість відтінку;
  • поверхнева змивка не допомогла вирішити проблему.

Глибоке декапування допоможе зробити локони світліше на кілька тонів. Для процедури застосовуються окислювачі та аміак. Від того, наскільки темна фарба застосовувалася для фарбування, залежить відсоток використовуваного окислювача.

Глибоке декапування необхідно проводити лише у професіонала та не частіше, ніж 1 раз в 14 днів.

Після усунення небажаного пігменту проводиться фарбування волосся або їх тонування.

Порядок проведення процедури

Декапування волосся складається з наступних етапів:

  1. Майстер наносить змивку на пасма та розподіляє склад по всій довжині.
  2. Засіб витримується на волоссі близько 20 хвилин і змивається.
  3. Майстер наносить спеціальний бальзам з живильним ефектом.
  4. Заключний крок — фарбування захисними препаратами, які зроблять локони більш здоровими та блискучими.

Після процедури декапування рекомендується пройти відновлювальний курс — наприклад, зробити ламінування або кератинування. Це дозволить відновити силу волосся після багаторазового фарбування.

Відновлення після процедури

Завдання клієнта – після декапування регулярно використовувати лікувальні кондиціонери, бальзами й маски. Якщо домашній догляд не приносить потрібного результату, допоможуть салонні процедури.

Для відновлення волосся є такі варіанти:

  • ампульне лікування – нанесення незмивних концентратів з маслами та вітамінними комплексами;
  • ламінування, глазурування або екранування – лікування захисними препаратами, що надають локонам гладкість, блиск та об’єм;
  • кератинування – випрямлення з відновлюючим ефектом, завдяки якому волосся стає сильним і міцним.

Конкретний варіант лікування підкаже майстер.

Протипоказання

Процедуру декапування не слід проводити в наступних випадках:

  • вагітність, грудне вигодовування;
  • висока чутливість поверхні шкіри голови;
  • дерматологічні захворювання;
  • садна, порізи, ранки на поверхні голови;
  • надто ламке, ослаблене волосся;
  • алергічні реакції на компоненти використовуваних препаратів.

Перед декапуванням майстер проводить тест на алергічну реакцію. Спеціаліст наносить трохи засобу на ділянку за вухом або на внутрішній згин ліктя. Якщо проявляється роздратування або печіння шкіри, сльозоточивість, або навіть клієнт почав задихатися, то проводити процедуру не можна.

Декапірування волосся: все про процедуру. Натуральні засоби для декапірування волосся

Величезна палітра доступних на сьогоднішній день фарб для волосся дозволяє без праці змінити імідж, зробивши шевелюру зовсім іншого – нового відтінку. Однак не виключаються і ситуації, коли після фарбування, вийшов результат не зовсім радісний. І тоді на допомогу прийде декапірування волосся – процедура, що дозволяє позбутися небажаного відтінку.

Декапірування волосся: що це таке?

Декапірування волосся – особливий спосіб видалення фарбувального пігменту із застосуванням спеціальних косметичних засобів. Залежно від того, з якою інтенсивністю будуть впливати декапіруючі емульсії або коректори, волосся або знебарвиться, або придбає первісний відтінок. Вибираючи декапіруючий засіб, його пропорцію, а також час тривалості нанесення змивки, необхідно керуватися кольором, який вийшов після фарбування – чим він темніший, тим активніше потрібно впливати на барвник.

Процес змивання кольору призводить до розкриття лусочок, що значно полегшує руйнування і виведення пігментів фарби. Однак після закінчення процедури, особливо, із застосуванням сильнодіючої змивки, вони залишаються розкритими, що може зробити волосся ламким, сухим і млявим.

Щоб звести до мінімуму заподіяну локонам шкоду, дуже важливо забезпечити за ними ретельний догляд після декапірування, а найкраще звернутися в салон краси для проходження лікувально-відновного курсу.

Які бувають засоби для декапірування?

Залежно від складу і інтенсивності впливу на барвник, можна виділити 3 види засобів для декапірування.

Змивки на основі окислювачів (для поверхневого декапірування) – засоби, що володіють щадним ефектом і призначені для освітлення волосся не більше ніж на 1-2 тони. Щоб домогтися більшого знебарвлення, процедура повторюється кілька разів. Такі змивки містять фруктові кислоти, м’яко виводять пігмент і одночасно доглядають за волоссям, не шкодячи їх здоров’ю та структурі. Однак застосовувати дані склади необхідно в перших 2 дні після фарбування, тому що чим більше часу проходить, тим менш ефективною стає змивка.

Склади для знебарвлення (для глибокого декапірування) – засоби з посиленою дією, які дозволяють прибрати небажаний відтінок або змити неправильно нанесений колір. Одна процедура дозволяє освітлити волосся на 3-4 тони, при цьому, можлива, поява на них помітної рижини. Вдатися до повторного знебарвлення можна не раніше, ніж через 2 тижні.

Натуральні змивки (для домашнього декапірування) – засоби, до складу яких входять: кефір, яйця, сода, масла, господарське мило і т. д. Впливають такі склади на волосся набагато м’якше. Щоб досягти бажаного результату, повторювати процедуру необхідно буде достатньо часто.

Етапи декапірування волосся в салоні: опис

Декапірування волосся в салоні здійснюється в кілька етапів:

Перший етап: Нанесення змивки. Майстер обробляє сухе волосся, застосовуючи освітлювальний або знебарвлюючий засіб.

2-ий етап: Стимуляція дії. Щоб змивка проникла в структуру волосся, «розірвала» молекулярні зв’язки між частинками фарби і створила особливе покриття, яке запобігатиме повторному впливу фарбувального пігменту, волосся розчісується від коренів до кінчиків – це дозволить більш рівномірно розподілити змивку.

Третя етап: Захист та фарбування. Склад для декапірування видаляється за допомогою спеціального захисного шампуню. Далі, щоб допомогти ослабленим лусочкам закритися від негативного впливу навколишнього середовища, необхідне забарвлення шевелюри. Причому відмовлятися від фарбування волосся можна, інакше можна завдати їм ще більшої шкоди. Необов’язково надавати їм насичений відтінок, досить вибрати колір близький до свого натурального.

Декапірування волосся пудрою «Естель» : специфіка

Через високу вартість процедури декапірування волосся в салоні, не багато хто можуть собі це дозволити. Тому, якщо є необхідність трохи зменшити інтенсивність кольору, можете зробити легку змивку вдома з використання пудри «Естель». Для цього добавте до 1 ст. л. пудри невелику кількість шампуню, перемішайте, залийте суміш 100 мл гарячої води і швидко нанесіть отриманий засіб на вологе волосся, обережно втираючи по всій довжині протягом 5-10 хв. Далі вимийте голову з великою кількістю води. При необхідності повторіть процедуру через 1 день.

Натуральні засоби для декапірування волосся

Народні рецепти, що дозволяють нейтралізувати колір волосся, менш ефективні порівняно з салонною процедурою. Але зате ці засоби наносять меншої шкоди волоссю. І навіть, скоріше, навпаки, вхідні до їх складу натуральні компоненти, роблять благотворний вплив на стан волосся.

Якщо після фарбування, Ваші очікування не підтвердилися, не турбуйтеся. Скористайтеся рослинними оліями: оливковою, мигдальною, персиковою або реп’яховою, які сприяють нейтралізації кольору. Будь-яку з них нанесіть на волосся і шкіру голови легкими масажними рухами. Залиште на 3-4 год, далі вимийте великою кількістю води із застосуванням шампуню. Щоб досягти більшого ефекту, можете добавити в масло 1-2 ч. л. будь-якого алкогольного напою, наприклад, коньяку або пива, а для закріплення результату – промийте волосся ромашковим відваром з невеликим добавлянням лимонного соку.

Трохи зменшити інтенсивність кольору здатна маска на основі кисломолочних продуктів. Для цього нанесіть по всій довжині волосся кефір високої жирності і тримайте протягом 2-х ч. Повторюйте цю процедуру до досягнення бажаного результату.

Невдале фарбування в світлі, або, навпаки, темні тони, може призвести до появи блакитного або зеленуватого відтінку на волоссі. Впоратися з цією неприємністю допоможе аспірин. Промийте волосся водою, попередньо розчинивши в ній даний лікарський препарат. На 1 ст. води візьміть 5 таблеток аспірину.

Щоб позбутися небажаного відтінку волосся, скористайтеся яєчною маскою. У рівних кількостях змішайте яєчні жовтки і касторову олію. Отриману суміш нанесіть на волосся, тримайте 1 год, далі змийте.

Щоб поліпшити ефективність від застосовуваних масок, голову після їх нанесення необхідно утеплювати рушником. Промивайте волосся до скрипу, від сушіння фена далі відмовтеся. Застосовуйте натуральні засоби для змивки кольору не частіше 1 разу на тиждень.

Догляд за волоссям після декапірування

Головне завдання після декапірування волосся полягає у поверненні їм блиску, еластичності і здоров’я. Саме тому після змивки кольору слід регулярно застосовувати зволожуючі, захисні і відновлюючі кондиціонери, бальзами та маски.

Якщо після постійного зволоження і живлення, волосся все одно залишаються тьмяними, посіченими і млявими, зверніться до салонного лікування. На сьогоднішній день існують наступні процедури з відновлення волосся:

Ампульне лікування – застосування олій у поєднанні з активними вітамінно-відновлювальними засобами.

Ламінування – процедура покриття волосся спеціальними захисними складами, що роблять волосся гладким і блискучим.

Кератинування – збагачення волосся структурним білком – кератином, який відповідає за щільність і силу волосся.

Елюмінування – дієвей і щадне фарбування, призначене спеціально для знебарвленого волосся.

Про автора

admin administrator