Як приймати ібупрофен у таблетках

Авторadmin

Як приймати ібупрофен у таблетках

Ібупрофен: для чого потрібен та як приймати?

Застуда з лихоманкою, біль різної природи походження – це те від чого Ібупрофен позбавить вас швидко та ефективно. Також засіб може бути ефективним при нескладних запаленнях. Препарат призначають як знеболювальне та жарознижувальне у різних формах залежно від віку пацієнта та локалізації болю. Інтернет аптека eTabletka пропонує таблетки, капсули, сиропи та супозиторії за доступною ціною з доставкою по всій Україні.

Що таке Ібупрофен?

Ті хто вважає, що Ібупрофен це антибіотик помиляються. Це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП) який продається під різними торговими назвами.

Серед них:

Крім основної діючої речовини у складі можуть бути додаткові компоненти, які залежать зокрема й від форми випуску. Вплив ібупрофену на організм важко переоцінити, комбінована дія усуває одразу кілька симптомів. Тож якщо стоїть вибір парацетамол чи ібупрофен, пам’ятайте – перший усуває тільки підвищену температуру. А от якщо крім температури присутнє запалення та біль, то краще віддати перевагу Ібупрофену. Але враховуйте, що не рекомендується приймати ібупрофен при вагітності у третьому триместрі. Парацетамол дозволено вживати як під час вагітності, так і в період вигодовування груддю. Це стосується препаратів у будь-якій формі випуску, їх використання призначає лише лікар.

Для чого потрібен

Ібупрофен – це без перебільшення препарат широкого спектра дії. Чи збиває Ібупрофен температуру? Так, але не слід зловживати та перестраховуватись. До відмітки 38,5°C організм цілком справляється самостійно. Підвищена температура тіла, говорить саме про те що імунітет бореться зі збудником. Знизивши температуру ви зашкодите цьому процесу. Крема та мазі також знайшли своє застосування, Ібупрофен наносять масажними рухами на місце болю 3-4 рази на добу.

Ібупрофен – показання до застосування:

  • біль різної локалізації: головний, зубний, менструальний, мігрень
  • фізичні травми, біль у кістках та м’язах
  • невралгія
  • застуда та лихоманка

Якщо Ібупрофен від температури та інших симптомів не допомагає слід звернутись до лікаря.

Як приймати ібупрофен?

Для того, щоб ліки показали максимальну ефективність їх слід вживати правильно. Таблетки Ібупрофен вживають після їжі, так ви зменшите вірогідність побічної дії. Важливий момент – таблетку потрібно ковтати цілою та запити чистою водою.

Можливо ви не звернули увагу, але є таблетки на яких немає лінії для поділу. Це означає, що діюча речовина розподілена нерівномірно і поділ таблетки не передбачений виробником. Ще один момент – таблетка Ібупрофену має захисну оболонку, щоб активна речовина вивільнювалась поступово.

Через скільки часу діє ібупрофен, фактори впливу:

  1. чи правильно підібране дозування ібупрофену
  2. стан оргазму
  3. тяжкість захворювання

В середньому препарат починає діяти від 30 до 60 хвилин після прийому. Тому не слід панікувати й давати ліки знову, але будьте уважними. Якщо висока температура у дитини тримається вже довгий час варто проконсультуватись з лікарем або викликати швидку.

Дозування

Кожна таблетка містить діючої речовини ібупрофен 200 мг. Час між прийомами має складати не менше 4-х годин. При сильних болях можна прийняти збільшену дозу, де ібупрофену 400 мг, це кратно 2-м таблеткам. Але враховуйте час який потрібен, щоб речовина почала діяти. При помірному болю не радимо вживати максимальну дозу препарату одразу. Безпечна доза ібупрофену для дорослого складає 1200 мг на добу.

А як розрахувати дозу ібупрофену дітям? Як ви вже знаєте ділити таблетки не можна, та й за віком таблетки не всім підходять. Для немовлят та дітей до 12 років можна використовувати супозиторії та сиропи. Доза ібупрофену для дітей розраховується відповідно до маси тіла, а не за віком.

Формула розрахунку дози Ібупрофену 100 мг для дитини:

Вага дитини в кг : 2 = Доза препарату в мл

Орієнтовна доза препарату на основі Ібупрофену з вмістом діючою речовини 100 мг/5 мл відповідно до ваги дитини:

5-7,5 кг / 3 рази по 2,5 мл

7,5-9 кг/ 3-4 рази по 2,5 мл

10-15 кг / 3 прийома по 5 мл

16-20 кг / 3 прийома по 7,5 мл

21-29 кг / 3 прийома по 10 мл

30-40 кг / 3 рази на добу по 15 мл

Для препаратів з посиленою формулою і вмістом діючої речовини 200 мг ділити треба на 4. У назві цих препаратів фігурує слово форте.

До 3 місяців та ваги дитини нижче 7 кг не призначають Ібупрофен. Від чого єдиним препаратом для таких маленьких пацієнтів залишається парацетамол та препарати на його основі.

Чим шкідливий ібупрофен?

Як і будь-які ліки препарат має протипоказання та побічну дію. Ця інформація обов’язково міститься в інструкції Ібупрофену. Якщо ж вона у вас не збереглася нижче основні важливі моменти.

Одне з поширених питань як ібупрофен впливає на тиск і воно цілком доцільне. Бо сьогодні від проблем з тиском страждає все більше людей молодого віку. Людям з підвищеним тиском (гіпертонія) слід приймати препарат з обережністю. Безпосередньо на тиск Ібупрофен не впливає. Та якщо ви приймаєте антигіпертензивні ліки, то їх дія може знизитись.

Протипоказання до вживання Ібупрофену:

  • алергія на будь-який компонент препарату
  • хвороби ШКТ
  • серцева, печінкова, ниркова недостатність
  • вагітність в ІІІ триместрі
  • відкриті рани, глибокі подряпини
  • проблеми з зором

Ви знаєте що лікує ібупрофен, показання та протипоказання до вживання тощо. Але це медичний препарат, призначити його і слідкувати за лікуванням має лікар. Самолікування і поради знайомих можуть зашкодити здоров’ю. Якщо ви занедужали, обов’язково зверніться до свого терапевта та пройдіть огляд. А всі призначені ліки ви можете придбати в онлайн аптеці eTabletka.

Ібупрофен

Одним з найбільш ефективних болезаспокійливих препаратів сучасності є Ібупрофен (Ibuprofen). За вирахуванням усунення больових відчуттів різного ступеня, препарат відрізняється можливістю зменшення запальних процесів в організмі та знищення лихоманки. Представлений лікарський препарат входить до групи нестероїдних протизапальних засобів. Цей факт потрібно враховувати в тому випадку, коли пацієнт при плануванні лікування вже приймає інший НПЗП. Синхронне прийняття понад 2 препаратів, що відносяться до цієї групи, заборонений.

Ibuprofen був отриманий з пропіонової кислоти дослідницьким підрозділом Boots Group в 1960-х роках. Його відкриття було результатом ряду експериментів в 1950-х та 1960-х роках, орієнтованих на генерування нешкідливого замінника аспірину. Потрібна молекула (C13H18O2) була виявлена ​​дослідницькою командою на чолі зі Стюартом Адамсом – патентна заявка була направлена ​​в держоргани в 1961 р. Що цікаво, Адамс спочатку тестував молекулу як ліки від власного похмілля.

Препарат був запущений як засіб від ревматоїдного артриту в Сполученому Королівстві у 1969 році, а в США – у 1974 році. Спочатку він продавався як Бруфен (Brufen). Пізніше, у 1983 р. та 1984 р., він став першим НПЗЗ (за вирахуванням аспіринових пігулок), доступним без рецепта (OTC). У 1985 році д-р Адамс був нагороджений Орденом Британської імперії. Boots Group отримала Премію Королеви за технічні досягнення (Queen’s Award for Technical Achievement) за розробку Ibuprofen в 1987 р.

Інструкція по застосуванню препарату

Ібупрофен, інструкція до якого перед застосуванням повинна бути скрупульозно вивчена, має численні показання, в т.ч.:

  • Висока температура тіла, що виникає при різному роді захворювань. Їх характер може бути як інфекційним, так й запальним.
  • Усунення болю при цілому списку патологічних станів. Ібупрофен допоможе при подагрі, болях неврологічного характеру, при артрозі, спондиліті й т.д.
  • Щодо швидкого угамування головного болю різної інтенсивності, а також зубного болю. Зменшення запалень, що можуть мати різне походження.
  • Усунення больового синдрому при менструації.
  • Полегшення стану, зменшення запальних процесів після проведення хірургічних втручань різного характеру.
  • Усунення болю при прорізуванні зубів у немовлят.

Залежно від захворювання та його симптомів, які необхідно знищити, Ibuprofen призначають в індивідуальному порядку. Незалежно від форми препарату, одноразова доза для дорослих дорівнює 200-800 мг препарату. При цьому ліки слід приймати не частіше, ніж 3 або 4 рази протягом доби. Що стосується дітей понад 12 років, то одноразова доза повинна підбиратися індивідуально. Потрібно враховувати вагу дитини, користуючись рекомендацією 20-40 мг на кілограм ваги. У цьому випадку мається на увазі застосування препаратів у таблетованій формі або у формі свічок.

Діти до 12 років можуть приймати Ibuprofen виключно у формі суспензії. Ibuprofen частенько застосовують навіть при прорізуванні зубів у немовлят, коли їх турбує біль та значне підвищення температури. Призначати такі препарати обов’язково повинен педіатр. Під час лікування дорослі повинні приймати максимум 2,4 г препарату за добу. При цьому тривалість лікування, залежно від симптоматики та самопочуття хворого, може становити 3-5 днів.

Ібупрофен таблетки 200 мг

В асортимент лікарських форм засобу, входять Ібупрофен таблетки. В якості активної речовини у препараті міститься ібупрофен. В одній таблетці ліків, які покриті спеціальною оболонкою, є 200 мг активного компонента. Крім того, у складі препарату також є й допоміжні речовини: картопляний крохмаль, повідон, Е 171, Е 122, ПЕГ 6000, тальк та інші. Таблетки при цьому мають ідеальну круглу форму та захисне покриття у вигляді оболонки. Колір – рожевий.

Знеболювальна мазь Ібупрофен

Для усунення больових відчуттів та запаленнях місцевого характеру використовується Ібупрофен мазь. Вона має знеболювальну та протизапальну дію при таких проблемах, як болі в м’язах, остеоартроз, ревматичні хвороби, набряклість та запалення м’яких тканин, забиті місця, розтягнення, болі в попереку. Ibuprofen у зазначеній лікарській формі заборонений для використання дітям до 14 років, оскільки відповідні дослідження не проводилися. Ibuprofen необхідно застосовувати зовнішньо, наносячи 5-10 сантиметрову смужку мазі на хвору ділянку. Препарат після нанесення необхідно ретельно втирати в шкіру до тих пір, поки він не вбереться повністю.

Мазь рекомендують застосовувати 3-4 рази на добу протягом двох-трьох тижнів до зникання симптомів хвороби. Обробляючи хворі ділянки за допомогою мазі Ібупрофен, будьте обережні. Ні в якому разі не можна допускати того, щоб препарат потрапляв на слизові, в т.ч. очі.

Сироп або суспензія

Існує й дитячий препарат із зазначеною раніше активною речовиною – Ібупрофен суспензія. Щоб дізнатися, скільки коштує препарат можна звернутися в одну з найближчих аптек.

Суспендований Ibuprofen використовується для лікування дітей під час:

  • грипу та ГРВІ;
  • ангіні;
  • реакцій, викликаних вакцинацією;
  • прорізування зубів від болю та жару;
  • сильного головного болю;
  • захворювань неврологічного характеру;
  • запалення середнього вуха;
  • болів в м’язах та суглобах.

Використання Ibuprofen у формі сиропу дозволено з 6 місяців. У коробці разом з флаконом є також мірний шприц (або ложечка), яка дозволяє набрати точну дозу ліків відповідно до віку та ваги дитини. Рішення про прийняття зазначеного препарату у формі сиропу для дітей повинен приймати лікар, враховуючи стан дитини в індивідуальному порядку. Особливо це стосується дітей, вік яких становить від півроку до року.

Під час усунення Ібупрофеном болю та гарячкового стану, а також запалення у пацієнтів дитячого віку, вкрай важливо використовувати саме ту дозу, яка відповідає вазі дитини. Перевищення дози препарату має деякі наслідки – у дитини може виникнути нудота, блювота, судоми, біль у шлунку. Якщо у дитини виникають навіть неявні ознаки передозування, то без зволікань звертайтеся до лікарні.

Використовуючи сироп Ібупрофен для лікування дитини, слід ретельно стежити за тим, щоб не закінчився термін придатності. Після відкриття флакона ліки можна приймати тільки протягом шестимісячного терміну.

Протипоказання

Ibuprofen – це той лікарський препарат, який можна застосовувати не всім людям. Протипоказання необхідно враховувати перед тим, як купити та почати прийнмати препарат.

Йдеться про такі протипоказання:

  • Підвищена чутливість до препарату. Вона може проявлятися у вигляді різного роду алергічних реакцій, у т.ч., кропив’янки.
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту. Це стосується виразки шлунка, хвороби Крона, різних форм ентериту, коліту та багатьох інших недуг.
  • Проблеми зі згортанням крові.
  • «Аспіринова» астма.
  • Всі триместри вагітності, обов’язково лактація. Проблема у тому, що препарат здатний принести дитині серйозної шкоди як під час вагітності, так й після народження.
  • Ниркова, печінкова недостатність.
  • Дитячий вік. До 12 років для приймання таблеток та піврічний вік – для суспензії.

Крім усього іншого, Ibuprofen ні в якому разі не можна приймати одночасно з ліками, також, які відносяться до НПЗП. Якщо пацієнт раніше пив Ібупрофен або інші ліки даної групи та у нього спостерігалися шлункові кровотечі як побічна дія, то повторна терапія суворо заборонено.

Побічні дії

Приймаючи ті або інші ліки, вкрай важливо знати, які побічні реакції можуть виникнути у результаті тривалого лікування або значного перевищення рекомендованої дози.

Це стосується також й Ібупрофену, побічні дії якого виглядають наступним чином:

  • Травна система. Тут можливий раптовий розлад травлення, що проявляється в нудоті, блювоті, печії, діареї, болю в животі й в шлунку. Приймання нестероїдних протизапальних засобів може стати причиною виникнення на стінках ШКТ численних виразок, які часто кровоточать та приносять жахливо заважаючий дискомфорт. У більш рідкісних випадках пацієнт може страждати від сухості в роті, до якого можуть прибитися й проблеми стоматологічного характеру, а точніше – поява виразок на яснах та стоматит афтозної форми.
  • Дихальна система. У рідкісних випадках у пацієнта може виникнути задишка.
  • Нервова система. До найбільш поширених побічних дій препарату відноситься головний біль, невмотивована запальність, напливають зненацька запаморочення, безсоння або сонливість / апатичність. У більш рідкісних випадках у пацієнта можуть спостерігатися більш важкі реакції: маревні образи в свідомості, депресивність та навіть короткочасна каламутність свідомості. У хворих, які страждають від аутоімунних захворювань, в результаті НПЗЗ іноді виникає асептичний менінгіт.
  • Органи відчуттів. У хворого може значно погіршитися слух та зір. Можливі й інші розлади органів чуття – кон’юнктивіт, сухість в очах, дзвін у вухах.
  • Сечова система. З боку зазначеної системи можлива поява таких небезпечних захворювань, як ниркова недостатність, цистит та нефрит алергічного характеру.
  • Шкірні покриви. У хворого у результаті тривалого прийняття Ібупрофену можуть з’являтися такі алергічні реакції у вигляді кропив’янки (уртикарії), що турбує свербіння.
  • Алергія. Вона може виникнути як на переважний компонент в ліках, так й на інші речовини у складі. Як правило, алергія проявляється у вигляді шкірних висипань, однак, у більш рідкісних випадках реакції набувають ускладнений характер. Зокрема, мова йде про анафілактичний шок, синдром Стівенса-Джонсона, бронхоспазм та синдромі Лайєлла.
  • Кровотворна система. У пацієнта може з’являтися анемія та лейкопенія.

Виникнення побічних реакцій, незалежно від складності їх перебігу та характеру, має послужити серйозним приводом для звернення в клініку. Це стосуєтьсяй передозування. Для стабілізації стану проводиться симптоматична терапія, та в обов’язковому порядку промивання шлунка.

Ціна препарату Ібупрофену

Препарат Ібупрофен, ціна якого є відносно невисокою, можна купити практично в будь-якій аптеці без особливих зусиль. При цьому вартість цього лікарського засобу залежить від того, в якій формі він надається, а та чи інша форма – від чого Ібупрофен призначений лікарем. Якщо в аптеці не виявилося Ibuprofen, можна підібрати аналог цього препарату. Він містить ідентичну активну речовину, а відповідно й методологію впливу.

Увага!

Використання Ібупрофен без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.

Ібупрофен фото

Нажмите, чтобы увеличить.

Категорії

  • Акушерство та гінекологія
    • Контрацептиви
    • Ліки від молочниці
      • Нормалізація мікрофлори
      • Протитуберкульозні
      • Здорове харчування
        • Замінник цукру
        • Вітаміни для вагітних і годуючих
        • Вітаміни для дітей
        • Вітаміни для шкіри, волосся, нігтів
        • Вітамінно-мінеральні комплекси
        • Загальнозміцнюючі вітаміни
        • Залізовмісні препарати
        • Кальцій Д3 (D3)
        • Полівітаміни
        • Риб’ячий жир
        • Тонізуючі засоби
        • Догляд за зубами і порожниною рота
          • Стоматологічні
          • Гормональні препарати
          • Захворювання щитоподібної залози (лікування)
          • Від болю в горлі
          • Вушні краплі
          • Жарознижуючі
          • Засоби від нежитю
          • Ліки від кашлю
            • Відхаркувальний засоби (препарати)
            • Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема
            • Ранозагоювальні засоби
            • Гіполіпідемічні препарати
            • Лікування ожиріння
            • Антианемічні засоби (препарати)
            • Гемостатичні засоби (препарати)
            • Препарати для розрідження крові
            • Анальгетики (Болезаспокійливі)
            • Анестезія та м’язові релаксанти
            • Вакцини (щеплення)
              • Пневмокок
              • Від нудоти і захитування
              • Плазмозамінники (розчини)
              • Протипаразитарні препарати
              • Очні краплі, мазі, гелі
              • Антидоти і ентеросорбенти
              • Лікування підшлункової залози
              • Препарати для шлунково-кишкового тракту
              • Пробіотики і пребіотики
              • Проносні засоби
              • Ферменти
              • Антидепресанти
              • Антиоксиданти
              • Заспокійливі засоби
              • Ліки для нервової системи
              • Нейролептики і нейропротектори
              • Ноотропи
              • Препарати для поліпшення мозкового кровообігу
              • Протиепілептичні препарати
              • Снодійні
              • Кісткова і хрящова тканина (відновлення)
              • Препарати для зовнішнього застосування
              • Протизапальні засоби
              • Гепатопротектори
              • Ангіопротектори і мікроциркуляція
              • Діуретики
              • Зниження холестерину
              • Серцево-судинні препарати
              • Лікування передміхурової залози
              • Препарати для сечостатевої системи і нирок
              • Гіпоглікемічні засоби
              • Препарати (засіб) для потенції
              • Лікування алкоголізму
              • Нікотинова залежність і тютюнопаління

              Інформація, зібрана на ресурсі, дозволяє максимально скоротити час на пошук інформації про конкретний лікарський засіб.

Про автора

admin administrator