Як псується молоко

Авторadmin

Як псується молоко

При пастеризації гинуть мікробні клітини в активному стані, але виживають їх спори! Саме тому термін зберігання обмежується 3-5 днями – далі спори починають проростати і молоко псується.

Скисання молока викликають молочнокислі бактерії, які потрапляють в тару прямо з повітря. У теплі вони розмножуються швидше, а в холоді – повільніше. До слова, ці бактерії дуже корисні для шлунка, хоч і псують смак молока.

Щоб ще довше зберігалося кип'ячене молоко, перед тим, як його кип'ятити, потрібно додати невелику кількість цукру. Дрібка солі, додана в молоко під час кип'ятіння, також збереже його від скисання. Якщо ви хочете, щоб молоко довго не псувалося, під час кип'ятіння можна додати в нього невелику кількість соди.

Частіше додають соду або аміак — щоб довго не скисало.

Процес скисання молока дуже складний. Все відбувається завдяки молочнокислих бактерій, які присутні в його складі. Для них цей напій – ідеальне середовище для розмноження та харчування. Якщо ви будете зберігати молоко не в холодильнику, а за кімнатної температури, бактерії почнуть активніше розмножуватися.





Молоко природно містить бактерії, які можуть зіпсувати і викликати захворювання, такі як кишкова паличка і сальмонела. Псування молока є результатом надмірного росту бактерій, які погіршують текстуру, смак і загальну якість молока. Часто причиною псування молока є …

Про автора

admin administrator