Як рись нападає на людину

Авторadmin

Як рись нападає на людину

– Рись ніколи не стрибає на свою жертву з дерева. Вона терпляче підстереже в засідці або безшумно, надзвичайно обережно скрадеться біля стежки, а потім нападає великими стрибками. Якщо перший напад не вдався, вона затято переслідуватиме жертву і день, і два. Узагалі, це надто спритний і сильний звір.13 лип. 2007 р.

Залишає типово котячі — без відбитків кігтів — округлі сліди. Рись здатна лазити по деревах і скелях, має дуже високу стартову швидкість, швидко бігає на коротких відстанях, робить великі до 3,5-4 метрів стрибки, здійснює тривалі переходи, добре плаває.

Рись дуже вправний мисливець, має чудовий слух і дуже хороший зір, та може вполювати здобич в 3-4 рази більшу від її власного розміру (наприклад олень чи кабан) , але в основному харчується середньою та маленькою здобиччю – козулі, зайці, птахи та гризуни.

Цю кішку одразу можна впізнати по короткому хвосту і китицях на вухах, які роблять її слух ще кращим. Хоч рись і любить своє усамітнене та потаємне життя, вона все одно цікавиться людьми, але ніколи не нападає.

Полює з засідки, жертву доганяє двома-трьома стрибками. Великих тварин як правило впольовує взимку, коли в тих копита провалюються в сніг, а великі лапи рисі дозволяють їй добре триматися на снігу. Окрім того може полювати з дерева. Рись — чудовий мисливець.

Довжина – 82-105 см, хвоста – 20-31 см. Вага – 8-15 кг. Основу раціону складають зайці, дрібні копитні, птиці, гризуни. Тривалість життя – до 15 років.





Чим харчується рись? Напевно, зайвим буде говорити що рись – невиправний хижак (втім, як і всі котячі), так що її раціоном харчування є різна лісова живність, найчастіше це зайці. Полює рись і на різних дрібних гризунів, козуль, оленів (але молодих, з дорослим оленем, що володіє до того …

Про автора

admin administrator