Як робити сидр у домашніх умовах з яблук

Авторadmin

Як робити сидр у домашніх умовах з яблук

Як зробити сидр з яблук вдома: магазинний зазнає фіаско

Сьогодні, 3 червня, відзначається Всесвітній день сидру.

Напій, отриманий в результаті бродіння яблук, відомий зі стародавніх часів – перші згадки про його вживанні зустрічаються в роботах літописців задовго до нашої ери.

Деякі джерела вказують, що батьківщиною сидру є Німеччина, Франція та Іспанія, але якихось вагомих підтверджень цьому немає.

Сьогодні, 3 червня, вважається Міжнародним днем сидру. Пропонуємо вам приготувати цей прохолодний слабоалкогольний напій самостійно.

Готують сидр з яблук, груш, рідше з айви

Яблучний сидр так і називається – сидр. А ось грушевий носить назву перрі. Набагато рідше сидр виробляють з айви, це найменш поширений і доступний з них фрукт.

Отримують сидр шляхом бродіння, натуральним способом або з додаванням дріжджів. Натуральне бродіння відбувається в 2-2,5 рази довше, крім того, незначні відхилення в температурному режимі можуть привести до загнивання і втрати закладеного матеріалу.

Тому пропонуємо вам зробити яблучний сидр – швидкий рецепт з дріжджами, який не вимагає особливих знань і зусиль.

Яблучний сидр – рецепт простіше простого

Для приготування 3 л напою знадобиться:

  • Яблук – 4 кг.
  • Дріжджів пресованих – 6 г.
  • Цукру – 4 ст. л.

Яблука підійдуть будь-яких сортів, якщо вийде підібрати кислі та солодкі у співвідношенні 1 до 2, буде чудово. Їх потрібно пропустити через соковижималку, тому наріжте шматочки такого розміру, які легко пройдуть в завантажувальний лоток. Отриманий сік можна довести водою до 3 л, якщо він вийшов занадто густий.

У банку з соком потрібно додати 4 ст. л. яблучноъ макухи, розкришені дріжджі і цукор, розмішати. Накрити складеною в кілька шарів марлею, бинтом або тканиною, яка буде добре пропускати повітря, і поставити в темне місце на добу.

Потім потрібно натягнути і закріпити на шийці банки гумову рукавичку. Закріпити її можна канцелярською гумкою, обв’язати ниткою, стрічкою або бинтом. Головне, щоб рукавичку не зривало в процесі бродіння. В рукавичці обов’язково зробіть прокол голкою.

Рукавичка за 2-3 дні повинна надутися, потім здутися і впасти. Після цього банку потрібно закрити і поставити на 2-3 тижні в темне місце.

Після цього процідити і вживати в охолодженому вигляді, оптимальна температура – 7-10 градусів. Зберігається такий сидр в холодильнику до місяця.

Це цікаво: існує думка, що цей напій з яблук, що перебродили, винайшов король франків Карл Великий. Цей фактично перший європейський імператор об’єднав пів континенту в VIII-IX столітті. Одного разу він нібито сів на цілий мішок перестиглих яблук, розчавив їх, і вийшов сидр. Враховуючи, що особистість ця – легендарна, видається, що і історія ця – легенда. І справді, де б король міг сісти на мішок яблук.

А ще 3 червня відзначається Міжнародний день сомельє.

Як приготувати яблучний сидр в домашніх умовах –

Сидр – надзвичайно смачний напій, який готують з яблук. Процес приготування сидру доволі легкий та не потребує багато зусиль. Але, щоб сидр дозрів потрібно багато часу та витримки!

Оскільки процес бродіння сидру займає до 1,5 місяця, а його настоювання – 3 місяці, Смачно 24 пропонує вам починати готувати заготівлю сидру вже сьогодні. А вже через кілька місяців ви будете насолоджуватись ароматним та смачний прохолодним напоєм, який ви приготували власноруч.

Інгредієнти

Рецепт приготування

Ретельно протріть яблука ганчіркою, але ніякому разі не мийте їх водою. Залишіть яблука на 2-3 дні в теплому приміщенні, для збереження диких дріжджів, які є на поверхні плодів.

Видаліть хвостики з яблук. Перекрутіть яблука разом зі шкіркою та насінням через м’ясорубку або подрібніть в пюре за допомогою блендера.

Ретельно помийте гарячою водою бутель у якому буде бродити сидр, просушіть його ганчіркою або паперовими рушниками та заповніть на 2/3 яблуками.

На кожен кілограм яблук додайте по 100-150 г цукру та перемішайте.

Щільно зав’яжіть горловину банки марлею та залишіть на 3-4 дні в теплому приміщенні. Кожного дня перемішуйте яблучну суміш, а жмих, що випливає на поверхню втоплюйте ложкою.

Через 4 дні зцідіть сік, відділивши його від жмиху. Сік з яблук перелийте в чисту велику банку та за допомогою медичної рукавиці зробіть корок. Проколіть один з пальців рукавиці тоненькою голкою, щоб утворилась дірка для випаровування газів під час бродіння.

Сидр повинен бродити в темному приміщенні від 30 до 65 днів при температурі від 18 до 27 градусів тепла.

Готовність сидру можна визначити по медичній рукавиці, котра повністю здується та опуститься. Це свідчить про те, що гази та бульбашки вже не виділяються. Сидр помітно посвітліє, а осад осяде на дні банки.

Якщо процес бродіння продовжується після 50 днів, напій потрібно перелити в іншу чисту тару, а осад злити, щоб не було гіркуватості.

Готовий сидр процідіть через марлю, розлийте по чистих банках, щільно закрийте їх корками або кришками та зберігайте при температурі 6-12 градусів тепла протягом 3 місяців – за цей час напій дозріє та буде готовий до вживання. Смачного!

Про автора

admin administrator