Як розділити коріння алое

Авторadmin

Як розділити коріння алое

Зміст:

Алое

Трав’яниста багаторічна рослина алое (Aloe) є представником сімейства Лілейні, цей рід об’єднує близько 260 видів. Рослина Родом з Африки, а точніше, з найбільш посушливих її регіонів. Справа в тому, що алое відрізняється високою стійкістю до посухи.

  • 1 Особливості алое
  • 2 Короткий опис вирощування
  • 3 Догляд за алое в домашніх умовах
    • 3.1 Освітленість
    • 3.2 Температурний режим
    • 3.3 Полив
    • 3.4 Вологість повітря
    • 3.5 Цвітіння
    • 3.6 Добриво
    • 3.7 Пересадка алое
    • 4.1 Насіннєве розмноження
    • 4.2 Як розмножити пагонами
    • 6.1 Алое белоцветковое (Aloe albiflora)
    • 6.2 Алое віялове (Aloe plicatilis)
    • 6.3 Алое Вера (Aloe vera)
    • 6.4 Алое Дескоингса (Aloe descoingsii)
    • 6.5 Алое Джексона (Aloe jacksonii)
    • 6.6 Алое дихотомічне (Aloe dichotoma)
    • 6.7 Алое деревовидне (Aloe arborescens)
    • 6.8 Алое кампери (Aloe camperi)
    • 6.9 Алое колпачковидное (Aloe mitriformis)
    • 6.10 Алое коротколистное (Aloe brevifolia)
    • 6.11 Алое гарненьке (Aloe bellatula)
    • 6.12 Алое Марлота (Aloe marlothii)
    • 6.13 Алое мильне (Aloe saponaria)
    • 6.14 Алое остисті (Aloe aristata)
    • 6.15 Алое віддалене (Aloe distans)
    • 6.16 Алое смугасте (Aloe striata), або алое сіре
    • 6.17 Алое тигровое (Aloe variegata)
    • 6.18 Алое жахливе (Aloe ferox)

    Особливості алое

    Листові пластини алое, що входять до складу розетки, ростуть від кореня, найчастіше вони м’ясисті. Існують види, в яких на листі є шипи, а є і такі, у яких їх немає. У частини видів на поверхні листя присутній восковий наліт. Під час цвітіння кущ прикрашають квітки червоного, жовтого або оранжевого забарвлення. Форма суцвіття залежно від виду може бути кистевидной або волотисте, найчастіше квітки дзвонові або трубчасті.

    Частина видів володіє цілющими властивостями, тому їх використовують в нетрадиційній медицині. Сік алое допомагає швидше вилікувати гнійники і опіки. Він також використовується для виготовлення масок, тому що має відновлюючу і омолоджуючі властивості. Листя використовують для одержання речовини, що відрізняється проносним ефектом. В культурі вирощують не тільки безліч видів алое, але і різновидів.

    Короткий опис вирощування

    1. Цвітіння. Алое ростять як декоративно-листяні і цілющого рослини.
    2. Освітленість. Потребу в більшій кількості яскравого сонячного світла. Іноді в зимовий час кущ рекомендується підсвічувати.
    3. Температурний режим. Протягом весняно-літнього періоду квітка добре росте при звичайній кімнатній температурі. У зимовий час в кімнаті має бути не тепліше 14 градусів.
    4. Полив. Протягом періоду вегетації субстрат в горщику зволожують відразу ж після його просихання верхнього шару. У зимові місяці полив проводять рідше, а точніше, через дві доби після просихання поверхні ґрунтосуміші. Під час поливу слідкуйте за тим, щоб рідина не потрапляла всередину листової розетки.
    5. Вологість повітря. Алое нормально росте при вологості повітря характерною для житлових приміщень.
    6. Добриво. Підживлення проводять з другої половини весни до перших осінніх тижнів 1 раз в 4 тижні, для цього використовують мінеральні добрива.
    7. Період спокою. Начло припадає на другу половину, а закінчується він в середині весни.
    8. Пересадка. Кущі пересаджують на початку періоду вегетації, молоді кущі піддають даній процедурі 1 раз на пару років, а більш дорослі ― 1 раз в 4 роки.
    9. Грунтосуміш. Листова і дернова земля, а ще пісок (1:2:1).
    10. Розмноження. Прикореневими пагонами і насіннєвим способом.
    11. Шкідливі комахи. Попелиці, щитівки, борошнисті червці і павутинні кліщі.
    12. Захворювання. Рослина може захворіти лише в тому випадку, якщо за ним неправильно доглядати. Найбільш часто воно страждає від гнилі, яка з’являється від надмірно рясного поливу.
    13. Властивості. Частина видів алое відрізняються цілющими властивостями. Вони мають протизапальну, імуностимулюючу, ранозагоювальною, антимікробною, регенеруючу та іншими властивостями.

    Догляд за алое в домашніх умовах

    Освітленість

    Алое є світлолюбною рослиною, тому краще всього в домашніх умовах його ростити на південному вікні, при цьому йому не страшні прямі промені сонця. Кущ, який тривалий час стояв у затіненні, до яскравих променів сонця привчають поступово. У зимовий час кущ іноді потребує додатковому освітленні, для цього можна використовувати лампи денного світла.

    Температурний режим

    У літній час алое розвивається і росте в межах норми при звичайній кімнатній температурі. У теплу пору року його можна перенести на свіже повітря, при цьому для нього вибирають місце, захищене від опадів. Якщо ж у літній час ви не переносите рослина на вулицю, тоді рекомендується систематично провітрювати приміщення, в якому воно знаходиться. Взимку у алое спостерігаються період спокою, у зв’язку з цим його рекомендується переставити в прохолодне місце (не тепліше 14 градусів). Якщо ж в кімнаті буде тепліше, то кущ може почати активно витягуватися, так як взимку сонце не може дати йому необхідну кількість світла.

    Полив

    Протягом вегетаційного періоду полив алое проводять відразу ж після того, як просохне поверхню ґрунтосуміші в горщику. У зимовий час полив повинен бути більш рідкісним, проте не можна допускати пересушування земляної грудки. Під час зволоження субстрату слідкуйте за тим, щоб рідина не потрапляла всередину листової розетки, тому що це може привести до загнивання стовбура, а це в свою чергу може погубити кущ.

    Вологість повітря

    Такий квітка нормально росте і розвивається при будь-якій вологості повітря.

    Цвітіння

    Щоб алое зацвіло, йому необхідний період спокою, який можливий тільки при тривалому світловому дні і прохолоді. Забезпечити рослині подібні умови при вирощуванні в квартирі досить складно, у зв’язку з цим її цвітіння можна побачити вкрай рідко.

    Добриво

    Підживлення проводять з другої половини весни до початку осені з періодичністю 1 раз у 4 тижні. Коли кущ знаходиться в стані спокою, вносити в ґрунт добрива не потрібно.

    Пересадка алое

    Придатний для вирощування алое субстрат повинен складатися з дернової та листяної грунту, а ще піску (2:1:1). Для того щоб грунтосуміш була більш пухкої, її змішують з невеликою кількістю деревного вугілля і дрібних шматочків цегли. Пересадку проводять тільки при необхідності, як правило, молоді кущі піддають даній процедурі 1 раз на пару років, а більш дорослі ― 1 раз в 4 роки.

    Способи розмноження

    Насіннєве розмноження

    Алое виростити з насіння можна досить легко. Для початку на дні ємності роблять хороший дренажний шар, потім її заповнюють піщаною сумішшю і висівають насіння. Посів проводять в останні зимові або перші весняні тижні. Посівам забезпечують регулярний полив і провітрювання. Захищайте їх від прямих променів сонця, при цьому температура повітря повинна бути близько 20 градусів. Пікіровку з’явилися сіянців в індивідуальні ємності проводять тоді, коли їм виповниться 30 днів. Коли після пересадки пройде 3 місяці, рослинки потрібно буде знижуватись ще раз у більш великі ємності, після чого їм забезпечують такий же догляд, як і дорослим кущах.

    Як розмножити пагонами

    Для розмноження алое пагонами використовують таку ж грунтосуміш, що і для посіву насіння. Навесні або в перші літні тижні відокремте від батьківського куща молоденькі пагони, що ростуть від кореня, після чого їх садять в індивідуальну ємність. Після того як кущик дасть коріння і рушить в зростання, йому забезпечують такий же догляд, як і дорослій рослині.

    Хвороби та шкідники алое

    Якщо за алое неправильно доглядати, то з ним можуть виникнути проблеми:

    1. Листя блякла і млява. Це може статися із-за надмірно частих поливів, коли поверхня ґрунтосуміші не встигає просихати. Ще виною цьому може стати невідповідний субстрат.
    2. Пагони стають витягнутими. При мізерному освітлення кущ починає активно витягуватися, в результаті чого він втрачає свою декоративність. Щоб цього уникнути, рослина рекомендується виділяти лампами денного світла, таким чином збільшуючи тривалість світлового дня.
    3. З’явилася гниль на пагонах і коренях. На коренях гниль з’являється в результаті занадто частого або надмірно рясного поливу. А загнивання стебла найчастіше відбувається із-за того, що в листову розетку під час поливу потрапила рідина тим більше, якщо в кімнаті прохолодно. Виберіть для алое найбільш підходящий режим поливу, зріжте всі уражені частини куща і пересадити його в свіжий субстрат.
    4. Кінчики листових пластин стають коричневими. Ця рослина досить невибаглива до вологості повітря. Але якщо повітря буде надмірно сухим, тоді потрібно буде підвищити його вологість. З-за дуже мізерного поливу на кромці листових пластин можуть утворитися коричневі цятки.
    5. На листках з’явилися плями темного кольору. Кущ слід берегти від протягів, а ще йому може зашкодити сильний холод (нижче 8 градусів). Провітрювати кімнату слід регулярно, однак квітка має стояти в такому місці, яке захищене від протягів.
    6. Шкідливі комахи. На кущі можуть оселитися щитівки, борошнисті червці, попелиці та павутинні кліщі.

    Види алое з фото і назвами

    Алое белоцветковое (Aloe albiflora)

    Біля куща даного виду стебла немає взагалі. Ширина вузьких листових пластин близько 5 сантиметрів, а їх довжина ― до 25 сантиметрів, по крайці розташовані дрібні зубці білого кольору. Забарвлення листя зеленувато-сірий, а на її поверхні знаходиться велика кількість білих точок. Під час цвітіння виростає квітконіс завдовжки близько 50 см, на ньому формуються кисті, що складаються з квіток білого забарвлення. Таке алое можна легко розмножити прикореневими розетками.

    Алое віялове (Aloe plicatilis)

    Це алое являє собою кустовидное рослина, стебло у якого з часом дерев’яніє. Висота сильноветвящегося куща може досягати близько 5 метрів. Стовбур поділяється на невеликі гілки, при цьому на кожній з них формується листкова розетка. Супротивнорасположенные листові пластини виростають по 14-16 штук, форма у них лінійна, а верхівка заокруглена. Довжина сірувато-зелених листових пластин не більше 30 сантиметрів, а їх ширина ― до 4 сантиметрів, як правило, кромка гладка. На верхівках довгих квітконосів формуються кисті, що складаються з 25-30 червоних квіток. Довжина квітконосу може доходити до півметра. Даний вид відрізняється від інших тим, що йому необхідний більш частий полив. Цю рослину ще називають алое парасолькове (Aloe tripetala), або алое мовне (Aloe lingua), або алое языковидное (Aloe linguaeformis).

    Алое Вера (Aloe vera)

    Пагони біля куща коротенькі. Зібрана в маленькі розетки зелене листя має ланцетної форми, частіше всього на її поверхні є цятки білого кольору, а на кромці розташовуються шипи блідо-рожевого відтінку. Довжина листових пластин може досягати близько півметра. На високому квітконосі формується кілька кистей, які складаються з блідо-жовтих квіток, в довжину досягають близько 30 мм. Є сорти, квітки у яких пофарбовані в червоний колір. Цей вид ще іменують алое Ланца (Floe lanzae), або алое барбадосское (Aloe barbadensis), або алое індійське (Aloe indica).

    Алое Дескоингса (Aloe descoingsii)

    У цього трав’янистої рослини дуже коротке стебло. Росте від кореня листя зібране в розетку, її довжина всього близько 40 мм, а форма ― видовжено-трикутна. На поверхні трохи рифлених блідо – або темно-зелених листових пластин знаходиться безліч точок білого відтінку. Довжина трубчастих помаранчевих квіточок близько 10 мм. Вони зібрані в кисть, яка формується у верхній частині тридцатисантиметрового квітконоса, зростає з квіткової розетки. Вид можна швидко розмножити прикореневими молоденькими розетками.

    Алое Джексона (Aloe jacksonii)

    У цього кустовидного багаторічної рослини досить короткий стебло (висота близько 30 сантиметрів). Довжина вузьких листових пластин до 10 сантиметрів, по крайці у них розташовані дрібні зубці, а у верхній частині виростає 1 більш довгий шип. На обох поверхнях зеленуватою листя є наліт воску і білуваті плями. Під час цвітіння формується квітконіс довжиною 20 сантиметрів, на якому виростає кисть, що складається з червонуватих трубчастих квіток.

    Алое дихотомічне (Aloe dichotoma)

    У природі цей вид являє собою деревоподібна вічнозелена багаторічна рослина, висота якого близько 8 метрів. На обох поверхнях блакитно-зелених листових пластин є восковий наліт, їх довжина близько 40 сантиметрів, а ширина ― до 6 сантиметрів, по крайці розташовані маленькі шипи. Формуються під час цвітіння кисті складаються з трубчастих квіток жовтого забарвлення. На одному квітконосі може зрости від 1 до 3 суцвіть.

    Алое деревоподібна (Aloe arborescens)

    Даний вид, широко культивується в кімнатних умовах, ще називають столітником». Висота дерева або куща може досягати трьох метрів. Поступово пагони знизу оголюються, а у верхній частині вони сильно гілкуються. Верхівкові розеткові щільні, м’ясисті листові пластини в довжину мають мечовидної формою, а в ширину ― вигнуте увігнутою. Їх забарвлення сірувато-зелений, довжина близько півметра, а ширина ― приблизно 60 мм. По крайці пластини розташовуються шипи, в довжину досягають 0,3 див. Цвіте вигляд у травні–червні, однак при вирощуванні в домашніх умовах квітки на кущі можна побачити нечасто. На високому квітконосі формуються кисті, що складаються з рожевих, червоних або жовтих квіток.

    Алое кампери (Aloe camperi)

    Вид являє собою низький багаторічна трав’яниста рослина. Вигнуті вузенькі глянцеві листові пластини мають зеленим забарвленням і ланцетної форми, їх ширина ― до 50 мм, а довжина ― близько 50 см, кромка дрібнозубчаста. Під час цвітіння формується високий квітконіс, на якому виростають кисті, що складаються з помаранчевих, червоних і жовтих трубчастих квіток, довжина яких не більше 50 мм.

    Алое колпачковидное (Aloe mitriformis)

    Стебло у цього трав’янистої багаторічної рослини коротенький. Зростаючі від коренів листові пластини зібрані в розетку і мають округлено-трикутною формою, їх довжина близько 20 сантиметрів, а ширина ― не більше 15 сантиметрів. Забарвлення листя може бути будь-яким-від голубувато-сірого до зеленого, на її виворітній поверхні, а також на кромці виростає безліч дрібних зубців. З листової розетки виростає високий квітконіс, у верхній частині якого утвориться гроновидне суцвіття, що складається з трубчастих квіток насичено-червоного або червоного забарвлення. В домашніх умовах цвіте дуже рідко.

    Алое коротколистное (Aloe brevifolia)

    У цього трав’янистої багаторічної рослини листя зібране в розетки. Їх форма може бути різною від трикутної до ланцетної, в довжину вони досягають близько 11 сантиметрів, а в ширину ― до 4 сантиметрів. На зовнішній поверхні пластини і на її кромці розташовані зубчики білого кольору. Забарвлення листя блакитно-зелений. Трубчасті червоні квітки зібрані в кисть, яка формується на верхівці високого квітконосу.

    Алое гарненьке (Aloe bellatula)

    Батьківщина такого бесстебельного трав’янистої рослини Мадагаскар. Росте від кореня розеткова листя в довжину досягає всього близько 15 сантиметрів, а в ширину ― приблизно 1 сантиметр. На поверхні темно-зеленої пластини розташовується безліч білих цяток і горбків, а на кромці ― маленькі шипи. Дзвоникоподібної форми квітки забарвлені в кораловий колір.

    Алое Марлота (Aloe marlothii)

    Висота цього чагарнику близько трьох метрів. М’ясисті ланцетні листові пластини зібрані в прикореневу розетку, на обох поверхнях є восковий наліт. Забарвлені вони в сірувато-зелений колір, їх довжина до півтора метрів, а ширина ― до 30 сантиметрів. Обидві поверхні пластини, а також її кромка покрита великою кількістю маленьких блідо-червоних шипів. Квітки трубчастої форми зібрані в кисті, найчастіше вони пофарбовані в оранжево-червоний відтінок.

    Алое мильне (Aloe saponaria)

    Або алое мылистое, або алое плямисте (Aloe maculata). Кущ має ветвящимся стеблом і, як правило, у нього формується кілька листових розеток. Довжина плоско-вигнутих зелених листових пластин близько 0,6 метрів, а їх ширина ― до 6 сантиметрів, на обох поверхнях є безліч цяток білого кольору, по крайці розташовуються пятимиллиметровые шипи. Маленькі кисті складаються з жовтих квіток, які іноді має червонуватим відтінком.

    Алое остисті (Aloe aristata)

    У такого кустовидного рослини коротенькі стебла. Трикутна зелене листя входить до складу розетки, її прикрашають білуваті горбики, а по крайці розташовані дрібні шипи. На верхівці трохи зігнутої пластини виростає довга нитка. На високому квітконосі формується кілька кистей, що складаються з 20-30 оранжево-червоних квіток, форма яких трубчаста.

    Алое віддалене (Aloe distans)

    У такого чагарнику сланкі стебла в довжину близько 3 метрів. Довжина загострено-яйцевидних сірувато-зелених листових пластин близько 10 сантиметрів, у підстави завширшки вони досягають до 6 сантиметрів. По крайці і в серединці листової пластини знаходяться маленькі білі шипи. Коли кущ квітує, його прикрашають кисті, що складаються з трубчастих квіток жовтого забарвлення.

    Алое смугасте (Aloe striata), або алое сіре

    Батьківщиною такого бесстебельного багаторічної рослини є ПАР. Зібрані в прикореневу розетку м’ясисті, щільні листові пластини, мають сірувато-зеленим забарвленням, їх ширина ― до 15 сантиметрів, а довжина ― близько півметра. Гладка кромка пластини пофарбована в червоний колір. Як правило, на високому квітконосі формується кілька кистей, що складаються з маленьких червонуватих квіточок. Цвіте вид в другій половині весни.

    Алое тигровое (Aloe variegata)

    Або алое строкате, або алое аусана (Aloe ausana), або алое точкове (Aloe punctata). Висота такого бесстебельного чагарнику приблизно 30 сантиметрів. Витягнута листя зібрані в прикореневі розетки, її ширина до 6 сантиметрів, а довжина ― близько 15 сантиметрів. Темно-зелені листові пластини прикрашає білий візерунок, що складається з крапок і смужок. На верхівках високих квітконосів виростають суцвіття кистевидной форми, які складаються з квіток червоного, рожевого або жовтого відтінку.

    Алое жахливе (Aloe ferox)

    У природних умовах висота куща, що володіє прямим стеблом, що досягає близько трьох метрів. У верхній частині алое формується листкова розетка, яка складається з листових пластин довжиною близько півметра і завширшки ― до 15 сантиметрів. Зеленувата листя в певних умовах набуває блідо-червоний відтінок. Зростаючі по крайці зубці іноді формуються і на поверхні листової пластини. З серединки листової розетки виростає суцвіття кистевидной форми, висота якого близько півметра, воно складається з квіток помаранчево-червоного відтінку.

    Поділ, живцювання і пересадка алое

    Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Опубліковано: 10 листопада 2023 Перша редакція: 19 грудня 2014 🕒 5 хвилин 👀 9888 разів 💬 1 коментар

    • Види алое
    • Підготовка до пересадки алое
    • Поділ і живцювання алое
    • Догляд за алое
    • Як використовувати листя алое
    • Відео про розмноження алое
    • Коментарі

    Доброго дня! Сьогодні мова піде про розмноження добре всім відомої рослини: алое можна побачити мало не на кожному підвіконні. Згодом кущ алое розростається, і з ним потрібно щось робити. Про це ми й поговоримо.

    Види алое

    Алое давно набуло широкої популярності завдяки своїм цілющим властивостям. Сік його листя містить біологічно активні речовини, і його використовують у фармакології, в косметології та в народній медицині. Видів у цієї рослини понад п’ятдесят, і в природі всі вони ростуть у теплому кліматі. У нашій кімнатній культурі вирощують тільки два види: алое деревоподібне, або столітник, і алое вера.

    Столітником алое деревоподібне називають з двох причин:

    • красиві помаранчеві квіти цієї рослини можна побачити тільки один раз на 100 років;
    • той, хто застосовує його листя з метою зміцнення здоров’я, живе дуже довго.

    На жаль, у наших широтах алое деревоподібне цвіте лише в оранжереї, де є штучне досвічування і температурний режим, що відповідає вимогам рослини.

    Алое вера перекладається, як “алое справжнє”. Цей вид, на відміну від алое деревоподібного, високого стовбура не виганяє, а росте розеткою.

    Підготовка до пересадки алое

    Моє деревоподібне алое сильно розрослося і потребує не тільки пересадки, а й поділу. Я поклала на дно нового вазона товстий шар дренажу: якщо в ґрунті застоїться вода, коріння рослини гнитиме. Алое – сукулент. У місцях природного зростання, де посуха – досить часте явище, рослина навчилася накопичувати вологу в листі, і перезволоження ґрунту може їй нашкодити.

    Родючий ґрунт цій рослині не потрібен, оскільки в природі алое росте в пустелі, але ґрунтосуміш має бути повітро- і вологопроникною. Вирощувати алое можна в готовій суміші для сукулентів, а можна скласти субстрат самостійно, змішавши садову землю з піском і невеликою кількістю перліту. Бажано також додати в субстрат трохи керамзиту, битої цегли або вугілля дрібної фракції.

    Поділ і живцювання алое

    Моєму деревовидному алое понад п’ять років, і воно потребує омолодження. Займатися цим краще навесні або в першій половині літа, тобто в період, коли світловий день досить довгий. У рослини сформувався довгий стовбур, а оскільки я зривала з неї листя для косметичного догляду за шкірою, стовбур залишився голим, і листя є тільки на верхівці.

    Я зрізала стовбур алое біля самої його основи. Стебло можна нарізати на фрагменти, почекати, поки зрізи підсохнуть, а потім усі ці живці вкоренити. Верхівка теж є посадковим матеріалом. З неї потрібно видалити все листя, крім 2-3 на самій верхівці, а потім висадити в легкий субстрат для прискорення.

    До речі, листя з алое потрібно не зрізати, а знімати зі стебла разом із ложем. Тоді з нього не витікатиме дорогоцінний сік. Перед застосуванням листя має пройти ферментацію. Я склала його в паперовий пакет і поклала в холодильник на 3 тижні. За цей час цілющі речовини в тканинах алое стануть активнішими.

    З одного куща алое я отримала кілька стеблових живців і один верхівковий. У вазоні залишилася коренева поросль, і, щоб її розсадити, я вийняла алое з горщика, в якому через коріння, що сильно розрослося, майже не залишилося ґрунту. Хоч алое і вирізняється невибагливістю, але без ґрунту нормально розвиватися воно не може, і пересадка рослини, безумовно, назріла.

    Земляна грудка виявилася настільки щільною, що розплутати коріння я не змогла, тому просто зрізала поросль алое біля основи і розібрала її на окремі пагони. Потім я видалила з пагонів нижнє листя, а щоб зрізи не гнили, я вмочила їх у товчене вугілля. Можна використовувати для цього й попіл.

    Усі прикореневі пагони я розсадила по горщиках із ґрунтом, зробивши попередньо заглиблення в центрі: стебла у молодих пагонів алое дуже ніжні, і просто встромляти їх у ґрунт не можна. Заглибивши пагони по самі листки і обтиснувши навколо них ґрунт, я їх полила.

    Догляд за алое

    Поки поросль вкорінюється, тримати її потрібно в теплому світлому місці, куди не проникають прямі сонячні промені. Час від часу молоді алое бажано обприскувати водою. Укореняться вони протягом 10-14 днів.

    Потім потрібно перемістити алое на південне підвіконня, час від часу його поливати і регулярно провітрювати приміщення. Влітку алое можна тримати в саду, щоб воно отримувало більше повітря і сонця, а щойно похолодає, потрібно повернути рослину на підвіконня, бо зниження температури до 10-12 ⁰C для неї вже стрес.

    Як використовувати листя алое

    Чудодійні властивості алое відомі людству понад 3000 років. Його сік і м’якоть листя використовують у найрізноманітніших варіаціях як для внутрішнього застосування, так і для лікування шкіри та догляду за нею. Дістаньте листя з холодильника після ферментації і використовуйте його в потрібних цілях.

    Рани або опіки можна змащувати соковитою м’якоттю алое, відрізавши шматочок від листка й розрізавши його вздовж, а можна зробити зі зрізаного листка компрес. У разі сонячних опіків це найкраща допомога, і всі призначені для цього аптечні препарати приготовлені саме на соку алое.

    Так само можна протирати соком алое обличчя, тому що він має заспокійливу й омолоджувальну дію. Можна пропустити листя через м’ясорубку, вичавити з цієї маси через марлю сік і тримати його в холодильнику. Термін придатності такого протирання 1 тиждень.

    Щоб збільшити термін зберігання, можна пастеризувати сік і налити в стерильну банку. Можна також додати до соку спиртовий розчин. Обидва препарати теж слід тримати в холодильнику. Сік алое сприяє швидкому загоєнню опіків, подряпин, порізів, укусів, знімає подразнення й алергічну реакцію в разі екземи та псоріазу.

    Якщо ви вирішите приймати сік алое всередину, заздалегідь обговоріть це з лікарем, але для косметичних процедур консультація не потрібна: чарівна дія, яку чинить на шкіру обличчя сік алое, не дає побічних ефектів. Я заливаю сік у формочки, заморожую його і щоранку протираю цими кубиками обличчя.

    Можна застосовувати сік алое як адаптоген і стимулятор росту для рослин. Замочіть у ньому насіння перед посівом, і воно швидше проклюнеться, а якщо перед посадкою обробити соком коріння, рослини не будуть стресувати і швидше приживуться.

    Усього вам найдобрішого.

    Як виростити алое вера вдома — способи розмноження і догляд за сукулентом

    Рослина алое має не тільки гарний зовнішній вигляд, але і високі цілющі властивості. Батьківщиною сукулента вважається Африка, існує більше 200 різновидів даної рослини. Успішно вирощуються в домашніх умовах лише деякі види, і найпоширенішим з них вважається алое вера. Гід Онлайн ділиться порадами флористів, як виростити алое вера вдома, як правильно пересадити і доглядати за сукулентом.

    Дорослі рослини алое вера в ширину і висоту можуть досягати 40 см. Стебло у алое коротке, листя м’ясисті, і зібрані в густі розетки. Край листової пластини може бути зубчастий або гладкий.

    У період цвітіння рослину прикрашають невеликі білі, червоні або жовті квітки, які розташовуються на довгому квітконосі. Цвітіння в домашніх умовах можна спостерігати вкрай рідко.

    Як правильно посадити і пересадити алое вера?

    Фото: envato.com

    Розмноження алое вера можна проводити декількома способами: листовими пластинами, насінням або прикореневими пагонами (дітками).

    У першому випадку листові пластини відокремлюють від рослини і поміщають в темне місце на тиждень. Дана процедура необхідна для успішного вкорінення посадкового матеріалу. Також необхідно подумати про дренажі, щоб не застоювалася вода після поливу, і не відбувалося гниття кореневої системи. Як субстрат підходить суміш з піску, дернового і листяного грунту, яку злегка зволожують і поміщають туди листову пластину. Утворення коренів відбувається повільно, і в деяких випадках лист може згнити.

    Розмноження алое вера насінням проводять в кінці зими. Щоб рослина зійшла, посівному матеріалу необхідно забезпечити провітрювання і регулярний полив. При цьому слід враховувати, що на початку росту прямі сонячні промені протипоказані. Коли сіянцям виповниться місяць, їх можна пересаджувати в окремі горщики. У міру зростання обсяг ємності для вирощування поступово збільшують.

    У домашніх умовах, найчастіше рослину розмножують дітками, які утворюються біля основи куща. Саджанець акуратно викопують, щоб не пошкодити ніжні коріння. Далі його поміщають в підготовлений субстрат і до моменту повного вкорінення поливають один раз в три дні.

    Як пересадити алое вера в домашніх умовах – відео

    Також алое вера необхідно забезпечити оптимальну температуру:

    • в літній час і в період активного росту + 20-22°С;
    • взимку в межах + 14-16°С.

    Періодичність поливу також регулюється в залежності від пори року: влітку – один раз в тиждень, а взимку – один раз в 15-20 днів. У період вегетації рекомендовано вносити добрива для кактусів (підживлення вносять з кінця весни до початку осені).

    Також алое вера потребує хороше освітлення (в зимовий час бажано забезпечити додаткове підсвічування). Доросла рослина добре себе почуває навіть під прямими сонячними променями.

    В цілому алое вважається невибагливою рослиною, але через неправильний догляд може піддаватися захворюванням. Основною причиною яких служить надмірний полив або його повна відсутність.

    Чим корисний алое?

    Фото: envato.com

    Ще в Давньому Єгипті знали про лікувальні властивості алое вера. Це доводять і результати клінічних досліджень. Сік алое активно застосовується в народній медицині. Він ефективний при ранах, опіках, захворюваннях шкіри, укусах комах і інших недугах.

    Для зовнішнього застосування відрізають невеликий шматок листової пластини. Рідина, яка виділяється з листа, наноситься на уражену ділянку шкіри. Слід знати, що речовина «алоін», яке міститься в соку алое вера, є трохи токсичною і може надавати послаблюючу дію на організм.

    При застосуванні алое вера всередину необхідно проконсультуватися з лікарем. Вживання в їжу соку алое в малих дозах допомагає поліпшити травлення і підвищити апетит. Також сік алое корисний особам, які страждають на анемію.

    Серед інших корисних властивостей алое вера можна виділити:

    • сприяє омолодженню шкіри і регенерації клітин;
    • надає знеболюючий і бактерицидний ефект;
    • служить профілактикою захворювань серця;
    • містить багато вітамінів, мінеральних солей і заліза.

Про автора

admin administrator