Як розмножуються бджоли

Авторadmin

Як розмножуються бджоли

Природне розмноження бджіл здійснюється шляхом відкладання яєць маткою, причому яйця вона може відкладати як після запліднення трутнем, так і без такого, з тією різницею, що з незапліднених яєць з'являються трутні, а з запліднених – повноцінні особини.25 бер. 2019 р.

Для медоносних бджіл характерні дві форми розмноження: двостатева і партеногенез. Перша відбувається у три етапи: осіменіння, запліднення та відкладання яєць маткою. При партеногенезі особина бджолиної сім'ї (трутень) розвивається із незапліднених яєць.

Життєвий цикл

ТипЯйцеПеріод остаточного розвитку (Днів до появи)
Робочі бджолидо 3 днів21 день (діапазон: 18-22 днів)

Бджоли осіннього виведення живуть 6-7 місяців – вони добре переживають зиму. Бджоли, які беруть участь в головному медозборі, вмирають вже у віці 30-40 днів. Навесні та восени вони живуть не довше 45-60 днів.

Матка живе у природних умовах до 8 років, будучи найбільш довго живучою бджолою у бджолосім'ї. До самого її кінця життя продуктивність відкладання яєць скорочується та кількість личинок чоловічих особин зростає.

Зазвичай рій виходить на 8-9-й день після відкладання яєць в ройові мисочки. У цей час перші маточники бувають вже запечатані. Іноді вихід рою затримується на кілька днів через дощ. При спекотній погоді рій може вийти до запечатування маточників, що особливо часто спостерігається у італійських бджіл.





Способи розмноження бджолиних сімей: роїнням; відводками; розподілом сім’ї навпіл. Необхідно, щоб роїння відбулося за певний період до головного взятку (бажано за 45 днів). Якщо пасічник бачить, що сім’я не встигне зміцніти до головного медозбору, то він вирізає нові маточники і додає в …

Про автора

admin administrator