Як розвести гашене вапно для побілки курника

Авторadmin

Як розвести гашене вапно для побілки курника

Зміст:

Як Розводити Гашене Вапно Для Побілки Дерев

Побілка вапном застосовується для ремонту в приміщеннях рідко, але технологію цього процесу треба знати.

Вапном обробляють внутрішні приміщення овочесховищ, погребів, базовок для утримання худоби.

Застосування вапна

Вапно – дешевий і до недавнього часу популярний матеріал для фарбування стін. Виробничі приміщення та склади виглядають світлими і охайними з білими стінами.

Правильно приготовлений розчин, висихаючи на поверхні, утворює шар, який дозволить обсипатися порошку.

[Warning]Варто відзначити: завдяки своїм антисептичним властивостям вапно досі застосовують в дитячих установах і на підприємствах громадського харчування. [/ warning]

Вапняну обробку стін роблять у вологому приміщенні. Для захисту від паразитів навесні білять стовбури дерев садової вапном.

Правила побілки стель і стін

Робота з вапном – брудна, рідкий розчин створює патьоки і бризки. Для цієї справи можна знайти майстра, але так само можливо роботу виконати своїми руками.

Перед побілкою стін треба захистити меблі та підлогу від білих бризок. Ці підступні плями потім важко змиваються водою.

Маляр повинен одягатися в захисний одяг і головний убір. Добре так само було б надіти пластикові окуляри на очі.

Інструкція по приготуванню розчину

Пушинка – це суха гашене вапно. Пакету вистачить для обробки стін в кімнаті площею 12-15 кв.М.

На рівні бетонні стіни розчин лягає добре, витрата матеріалу – менше. Цегляна кладка вбирає більше рідини і має нерівну поверхню, витрата при цьому збільшується. Якщо побілка проводиться в 2-3 шари, то розчину потрібно більше. У будь-якому випадку порошку слід взяти з запасом.

Відео: як розводити гашене вапно для побілки дерев

[Advice]Рада майстра: щоб вапно НЕ мастилася, розвести її потрібно правильно. Зручніше користуватися, коли білила розведені у вигляді пасти. Вона розбавляється водою швидше і рівномірніше. [/ Advice]

Готуємо розчин:

  • На 1 кв.М потрібно 500 мл розчину;
  • На 1 кг сухого порошку треба взяти 3 л води;
  • Пасту треба розводити в співвідношенні 1 кг тесту на 3 л води.

Можна взяти для побілки Комкова негашене вапно. Щоб отримати розчин, її заливають 1: 3 за об’ємом водою і накривають кришкою. Починається бурхлива реакція.

Треба дочекатися, коли вона повністю завершиться. В результаті вийде сметанообразная паста. Вапна треба дати відстоятися 14 днів. Потім можна розводити водою до потрібної консистенції.

[Warning]Важливо знати: коли негашене вапно і вода стикаються, відбувається термічна реакція. Виділяється тепло, розчин практично відразу нагрівається до 150 градусів Цельсія. Процес супроводжується кипінням, шипінням і розбризкуванням, тому необхідно дотримуватися заходів безпеки. [/ Warning]

Для приготування вапняного розчину в нього додають трохи синьки (можна білизняний), 0,5 склянки солі, 20г оліфи. Синька і сіль роблять розчин білосніжним. А оліфа поліпшує зчеплення зі стіною.

Способи нанесення побілки

Для нанесення розчину на стіну або стелю можна користуватися фарбопультом або пензлем. При використанні механізму розчин треба добре розтерти і процідити.

Кисть буде фарбувати товщим і щільним шаром, тому розчину знадобиться більше.

Підготовка поверхні

Завдання майстра – міцна і рівна побілка. Щоб фарба на стіні трималася довго, поверхня треба очистити від бруду і плям.

Краще зчистити шар до бетону або цегли. В цьому випадку можна гарантувати, що побілка протримається довго.

Якщо на поверхні є жирні або жовті плями, їх потрібно нейтралізувати розчином хлорки. Гарантувати стіни не слід.

У сонячний день на вапно потраплятиме багато яскравого світла, це негативно позначається на якості матеріалу. Тому, для побілки стін слід вибрати вечірній час або похмурий день.

Дивіться відео, в якому фахівець детально роз’яснює, як правильно розвести вапно для побілки:

Використання вапна для побілки і нюанси застосування матеріалу

Старі способи ремонту поступово витісняються сучасними матеріалами, які використовуються при фінішній обробці. І зараз побілка вапном вже не отримує такого широкого поширення, як раніше. Але це все ще відмінний варіант для тих, хто хоче заощадити, при цьому отримавши прийнятну якість робіт в готовому вигляді.

Яка побілка краще – вапном або крейдою?

Спочатку треба визначитися з матеріалом, який послужить основою для виготовлення белільной розчину. Мел або вапно – варіанти, які отримали найбільш широке поширення. Проте, у кожного рішення побілити будинок є перелік з позитивними і негативними сторонами.

Вапном називається різновид складу, для отримання якого обпікаються гірські породи на основі карбонату. Це актуальне рішення не тільки для будівельної сфери, а й при одержанні сполук з різними хімічними властивостями. Білити вапном слід з використанням гашеного типу розчину. Його отримують з’єднанням води і вапняного порошку.

Перерахуємо позитивні характеристики побілки вапном:

  • здатність добре триматися на поверхнях будь-якого типу;
  • затягування невеликих тріщин при нанесенні;
  • вологостійкість;
  • опірність до температурних коливань;
  • наявність бактерицидних властивостей;
  • доступна вартість матеріалу в сукупності з низькими витратами під час фарбування.

Не обійшлося і без негативних сторін, хоча вапняна суміш і не відрізняється великою їх кількістю:

  • ймовірність отримання опіків у тих, хто виконує фарбування;
  • можлива поява дефектів у вигляді розлучень і смуг на поверхні.

Вапно, по суті, є натрієвої лугом, тому запобіжні заходи є обов’язковими, інакше здоров’я не убезпечити.

А ось крейда – матеріал натурального походження, відомий і звичний для багатьох. Така обробка наділена своїми достоїнствами:

  • проста, безпечна робота при фарбуванні;
  • легке змивання, видалення шарів на поверхні;
  • глибока білизна, побілка з часом не жовтіє;
  • екологічність;
  • доступна ціна.

Також є і пара недоліків:

  • ймовірність появи дефектів при подальшому покритті стін вапном;
  • непридатність для використання у вологому середовищі.

Як гасити вапно правильно і безпечно

Правила приготування і гасіння вапна обов’язкові до ознайомлення для тих, хто при обробці вибрав саме цей варіант побілки. Луг купується в будівельних магазинах в гашеного або негашеного вигляді. При першому варіанті можна з’єднувати елементи для роботи відразу. У другому випадку, перед тим як білити, передбачається необхідність погасити склад.

Важливо заздалегідь переконатися в тому, що ніякої небезпеки для здоров’я немає. Для забезпечення необхідних заходів потрібно:

  • добитися хорошого провітрювання приміщення, де буде здійснюватися білення;
  • підготувати відповідне відро для складу – вапно гаситься тільки в металевих ємностях;
  • надіти респіратор і захистити очі окулярами спеціального типу;
  • не обійтися без спецодягу, головного убору і гумових рукавичок.

Назва гасіння отримала реакція, на протязі якої відбувається взаємодія елементів між собою. Результатом стає отримання спеціального порошку або вапняного тесту. Точні результати визначаються використовуваними підставами. Далі розповімо, як правильно розвести вапно:

1. Пушинка виходить при змішуванні вапна і води в пропорціях 1: 1. Наприклад, один кілограм сухого матеріалу потрібно розвести літром води. Порошок вапна висипають в чисту ємність, потім все заливається холодною водою.

2. Вапно сильно нагрівається, коли вона вступає в реакцію. Через це з’являються шипіння і бризки. Перш ніж все заспокоїться, повинно пройти не менше 30-40 хвилин.

3. Для розмішування складу використовують дерев’яну палицю. Порошок виходить, коли волога остаточно випаровується. На цьому етапі вважається, що розвести вапно для побілки вдалося.

Для побілки і забивання дрібних тріщин потрібен більш густий склад. Вапняним тестом називають масу пластичної форми, при приготуванні якої застосовують луг і воду з співвідношенням 1: 3. Надалі процес трохи відрізняється від першого варіанту: беремо ємність з грудками вапна, до неї поступово додаємо воду невеликими порціями, повільно все помішується пензлем.

Вапняне тісто сприяє зміцненню цементно-піщаних розчинів, суміш допомагає при готуванні матеріалів для штукатурних робіт.

На відео: рецепт приготування вапняної побілки.

Підготовчі роботи

Вікна, меблі, двері та підлогу в будинку треба закривати поліетиленовою плівкою, можна використовувати і старі газети, тоді прибирання приміщення не буде таким важким. Підготуйте робочі інструменти, в разі побілки стелі – драбину.

Поверхня також вимагає попередньої підготовки. Стара крейдяну побілку повинна бути видалена повністю, те ж саме стосується обсипається штукатурки. Поверхню очищають від плям і бруду.

Як наносити вапняний склад

В процесі нанесення немає нічого складного. У ємність з побілкою просто занурюють фарбувальний інструмент (широку кисть або валик). Розчин після цього розподіляють по поверхні тільки тонким шаром.

Добре якщо є можливість використовувати пристосування з довгими ручками. Їх легко виготовити самостійно.

Тоді не треба буде докладати додаткові зусилля під час обробки, і витрата побілки не збільшиться.

Нанесення здійснюється в кілька шарів, мінімум 2-3. Кожен шар наноситься перпендикулярно по відношенню до попередніх, тоді потовщення і розлучення не з’являться, а покриття буде рівномірним. Важливо витримувати тимчасові інтервали між нанесенням шарів. Для старих обов’язково повне висихання. Якщо робити шари тонкими, то даний процес закінчується швидше.

Часто в кутах з’являються ділянки без належної обробки. Рекомендується просто пройтися по ним ще раз, використовуючи кисть для побілки.

Кращі альтернативи кистям

Використання кистей раніше було єдиним доступним рішенням для побілки стін. Але завдяки сучасним технологіям витрати на ремонт значно скорочуються, можуть бути побілені великі простори. Кисті залишилися актуальними лише для приміщень з маленькою площею.

Наступні пристосування значно полегшують працю при побілки по стіні:

  • Пульверизатори для вибілювання. Можна використовувати такі ж інструменти, що і для рослин, наприклад, обприскувач. Головне – наявність ємності об’ємом від 5 до 15 літрів.
  • Спеціальний апарат для побілки вапном. Пригадується, коли обробляються великі площі. Принцип дії має багато спільного з фарбопультом.
  • Краскопульт. Завдяки такому інструменту вапно легко розподіляється по поверхні.

Випускається кілька різновидів фарбопультів: пневматичні, електричні, ручні. Останні – оптимальний варіант при обробці невеликих площ. Прилади різного типу працюють за схожою схемою. Вартість електричних більше, ніж у ручних. Але вони і вапно розподіляють краще.

Однорідність шарів на 1 м2 і спрощення роботи – головні переваги, якими відрізняються будь-які подібні пристосування. Трудомісткість процесу стає мінімальною, а побілений стеля не має розлучень та інших дефектів.

Процес побілки фарбопультом

Дотримуйтеся наступних порад при побілки:

  • Для роботи вапняний склад додатково розводять і проціджують, якщо робота здійснюється за допомогою фарбопультів або розпилювачів.
  • Розчин з білити вапном перемішується перед додаванням кожної нової порції.
  • Поверхня треба злегка змочити перед тим, як наносити матеріал.
  • Побілка з вапняку заливається всередину фарбопульта, туди ж нагнітається повітря. Сопло розпилювача регулюються, щоб розподіл матеріалу було рівномірним.
  • Якщо з розпиленням виникають проблеми, значить матеріал вийшов дуже густим. Потрібно додати воду, щоб розводити ще більше при необхідності.
  • Відстань між поверхнею і розпилювачем не повинно перевищувати 15-20 сантиметрів.
  • Нанесення вимагає кругових і плавних рухів.
  • Нові шари повинні наноситися з інтервалом в півтори-дві години.

Використання спеціальних добавок

Існують додаткові компоненти, застосування яких сприяє поліпшенню властивостей початкового складу. Отмеліваніе – перша проблема, яку вирішують такі матеріали. Для вирішення питання можна додати:

  • сіль;
  • оліфа;
  • акрилова грунтовка;
  • шпалерний клей або ПВА;
  • натерте господарське мило.

Завдяки подібним добавкам виключається здуття з утворення бульбашки, посилюються ефекти на зразок максимального зчеплення з будь-якими типами поверхонь. Перераховані компоненти дозволяють впоратися зі швидким змиванням вапна водою.

Білий колір – не єдиний варіант

Додавання звичайної синьки допоможе впоратися з ситуацією, коли вапняне покриття стає жовтуватим після нанесення. Досить буде 10-20 грам матеріалу на літр складу. Після цього побілений стелі стають білосніжними.

Іноді необхідно отримати і інші кольори. Не кожен барвник в цьому випадку підійде, та й назва побілки погано буде підходити для технології. Потрібно використовувати пігменти з максимальною стійкістю до лужного середовища. Вапняні фарби з’єднуються з наступними пігментами:

  • ультрамарин для синього кольору;
  • литопон для білого;
  • діоксид титану для білого;
  • окис хрому для зеленого;
  • муміє для червоно-коричневого;
  • сурик для оранжевого;
  • умбра для зеленувато-коричневого;
  • охра для жовтого відтінку.

Рекомендується відмовитися від додавання пігментів в первісному вигляді, з формою порошку. Попередньо варто розвести все водою, поки не з’явиться паста. Потім барвнику дають час для настоювання протягом 24 годин, тільки після цього пігмент можна додавати в вапняний розчин.

Фарбування і шпаклівка по вапна

Навряд чи якість ремонту буде задовільним, якщо матеріали наносити один за одним відразу. Фарба зазвичай швидко зчіплюється з побілкою і скочується так само разом з нею. Після того як все висихає, велика ймовірність появи повітряних бульбашок, фарбування стін не дає правильного результату.

Щоб уникнути подібних результатів спочатку поверхню промивається водою і милом. Потім проводиться додаткова обробка за допомогою жорсткої щітки. Це робиться, щоб не з’явилися додаткові дефекти.

Шпаклівка допомагає вирівняти підставу, коли виконується ремонт. Зняття старих шарів обробки обов’язково, якщо проводиться шпаклювання на стіни, вкриті вапном. Можна використовувати скребок, щоб прибрати все роздуті місця, а потім наносити ґрунтовку, після цього вихідне підставу забирається без проблем.

Вапно різних видів і її застосування (27 фото)

Побілка стін крейдою і вапном: всі нюанси традиційної обробки

Поява величезного розмаїття штучних оздоблювальних матеріалів на деякий час знизило популярність традиційних.

Але зараз мода на все натуральне стрімко повертається, тому побілка стін крейдою і вапном знову в тренді.

Якщо знати, як правильно замішувати білила, надавати їм потрібний відтінок, готувати стіни до фарбування і наносити покриття, в вашому домі стане свіжо і красиво, а ваш сімейний бюджет не постраждає від такого мізерних витрат на ремонт.

Білий колір стін завжди в моді Джерело yandex.net

плюси побілки

Вапняної побілки досі немає рівноцінної альтернативи при обробці гаражів, погребів і підвалів для зберігання продуктових запасів. Вона не тільки надає цим приміщенням світлий і охайний вигляд, а й виконує санітарні функції, запобігаючи появі цвілі в умовах підвищеної вологості.

Бактерицидні властивості цього покриття не будуть зайвими і на фасадах, в санвузлах, кухнях, коморах приватного будинку – всюди, де є ризик розвитку патогенних мікроорганізмів. Ніщо не заважає використовувати його і в житлових кімнатах, адже крім природного походження і відсутності в складі побілки шкідливих речовин, у неї є й інші переваги:

  • Паропроникність побілки стабілізує вологість повітря, вбираючи в себе надлишки водяної пари і відпускаючи їх в пересушене повітря.
  • Білий або світлий пастельний колір, який можна надати розчину за допомогою пігментів, робить приміщення візуально просторіше, чистіше, світліше. А рівна матова фактура відмінно підходить для декорування інтер’єрів в самих різних стилях.
  • Крейдяний або вапняний розчин просто готувати і легко наносити на будь-яку поверхню.
  • Навряд чи можна знайти менш витратний по грошах спосіб освіжити стіни.

Підсобні приміщення можна перетворити самостійно за короткий час Джерело ad-cd.net

Крім того, побілка стін вапном може приховати дрібні дефекти стін, заповнюючи собою невеликі тріщини і вибоїни.

Якщо говорити про недоліки, то їх більше у крейдяний побілки, яка погано протистоїть підвищеної вологості – крейда активно накопичує воду, розбухає і відшаровується від основи. Тому його не використовують для обробки ванних кімнат і неопалюваних приміщень. Крейдяна поверхню залишає сліди при дотику до неї.

Зате цей вид покриття на відміну від вапна абсолютно не виділяє алергенів і може використовуватися в дитячих кімнатах і в приміщеннях для людей, чутливих до таких речей.

Як підготувати стіни до обробки

Незважаючи на схожість зовнішнього вигляду і багатьох характеристик, крейда і вапно абсолютно «не дружать» один з одним – їх не можна змішувати або наносити один склад на інший, яким стіни були покриті раніше.

Результатом стане відшаровування і поява плям Джерело dachnaya-zhizn.ru

Тому, якщо вирішено використовувати вапно для побілки, потрібно переконатися, що стіни або стеля не мають крейдяного покриття, і навпаки. Якщо це не так, доведеться його зчищати.

Відрізнити ці матеріали просто: крейда брудниться і скочується, якщо потерти поверхню мокрою рукою, а вапно не залишає слідів.

На замітку! Якщо в майбутньому ви вирішите пофарбувати стіни фарбою, крейда потрібно буде змивати в будь-якому випадку, а вапняне покриття, якщо воно не обсипається і добре тримається, досить просто заґрунтувати.

Основний інструмент для очищення стін – металевий шпатель. Щоб полегшити роботу і зменшити кількість пилу, побілку перед соскабливанием необхідно обробити одним з наступних розчинів:

  • теплою водою з пульверизатора – змочувати потрібно невеликими ділянками, аби не висихала;
  • мильно-содовим розчином (2 ст.л. тертого мила і 5 ст.л. кальцинованої соди на відро води);
  • рідким клейстером;
  • змивом для паперових шпалер.

Найменше пилу і бруду буде при використанні клейстеру Джерело blog-potolok.ru

Порада! Закріпіть на ручці шпателя невеликий піддон, щоб знята побілка сипалася в нього.

Перед тим як розвести вапно для побілки стін, їх потрібно багаторазово промити водою і висушити. Після чого закрити шпаклівкою великі щілини і вибоїни. Також їх потрібно оглянути на предмет виявлення жирних плям, іржі, плісняви. Залишати їх не можна:

  • Жир і масло видаляють миючим засобом або содовим розчином.
  • Іржу – 5% розчином мідного купоросу або розчином лимонної кислоти.
  • При найменших слідах цвілі стіни обробляють антигрибковими складами по інструкції виробника.

Після такої попередньої підготовки поверхню стін можна гарантувати. Грунтовка зміцнить її і зробить монолітної, а також забезпечить краще зчеплення з побілкою.

Як приготувати розчин для побілки

Приготування розчину залежить від того, яке вихідна сировина використовується: крейда, гашене або негашене вапно.

крейдяний

Щоб зробити відро крейдяний побілки, буде потрібно близько 3 кг подрібненого крейди. Це орієнтовно – при необхідності в готову суміш можна додати порошку або води.

Також знадобляться:

Синька ультрамаринова надає побілки яскраву білизну Джерело gidpokraske.ru

  • 30 г столярного або шпалерного клею для кращого прилипання складу до поверхні.

Всі компоненти змішують з водою і додають її до отримання потрібної консистенції, при якій розчин злегка забарвлює гладку металеву поверхню, а не стікає з неї без сліду. Перевірити це можна, опустивши в нього ніж або шпатель.

Колеровать крейдяний розчин можна будь-якими пігментами, попередньо розчинивши їх у воді. Але в цьому випадку потрібно готувати відразу великий обсяг побілки, якої вистачить на всю фарбується площа, так як наступні партії можуть не потрапити в колір.

Зверніть увагу! Заколероваться розчин після висихання на стіні стає світліше, тому бажано робити попередні пофарбувати.

Технологія приготування крейдяний побілки описана в відео:

Каталог компаній, що спеціалізуються на оздоблювальних матеріалах.

вапняний

Немає нічого складного в тому, як розвести вапно для побілки, якщо вона гашене. Саме її найкраще і використовувати для побілки стін і стель. Спочатку у воді розчиняють звичайну кухонну сіль крупного помелу (100 г на 10-літрове відро), потім в цей розчин засипають 2-3 кг «пушонки» і добре перемішують. Як і в попередньому прикладі, для білизни в побілку підмішують синьку.

А ось з тонуванням в потрібний колір справа йде складніше, так як лужне середовище поглинає звичайні пігменти, що застосовуються для інтер’єрних фарб. Тому колерувати вапняний розчин можна тільки універсальними рідкими барвниками, сумісними з лугом, або натуральними кольоровими пігментами: охрою, сажею, залізним суриком, окисом хрому, умброю.

Змішуючись з білою основою, вони дадуть світлі пастельні відтінки – жовтий, світло-сірий, рожевий, світло-зелений, бежевий. Домагатися отримання більш насиченого кольору шляхом збільшення кількості барвника не варто – його повинно бути не більше 5% від загального обсягу.

У наступному відеоролику показаний весь процес приготування вапняної побілки:

Приготований склад є базовим, придатним для внутрішнього оздоблення приміщень з нормальними умовами експлуатації. Якщо ж планується побілка вапном фасаду, в нього додають оліфу, що перешкоджає розмиванню оздоблювального шару під впливом опадів.

При обробці погребів і підвалів бактерицидні властивості вапна можна посилити, підмісивши в неї мідний або залізний купорос. Ці речовини токсичні, тому слід дотримуватися певні пропорції. На 10-літрове відро побілки додають:

  • 100 мл мідного купоросу;
  • 30 мл залізного купоросу.

З негашеного вапна

Приготувати побілку можна і з комкової негашеного вапна, але на це піде набагато більше часу, а сам процес відбувається з виділенням шкідливих речовин, тому використання індивідуальних засобів захисту обов’язково.

Комкова негашене вапно Джерело prom.st

Перед тим як гасити вапно для побілки стін, великі шматки потрібно поламати і скласти в металеву ємність без слідів іржі.

Їх заливають приблизно рівним за обсягом кількістю води і залишають на деякий час до припинення бурхливої ​​реакції, що супроводжується виділенням газів.

Активна реакція йде з виділенням великої кількості тепла, вміст відра може навіть кипіти, пузиритися і бризкатися. На цей час його краще прикрити або відійти на деяку відстань.

Потім потрібно додати води, все ретельно перемішати, розбиваючи залишилися грудки, знову закрити відро кришкою і прибрати його мінімум на кілька днів в прохолодне місце. Готовий розчин проціджують і використовують для приготування побілки за вже відомою схемою.

Розчин з активною гранульованої вапна готується швидше. Як це відбувається, дивіться відео:

Готову побілку потрібно ще раз процідити, щоб видалити що не розчинилися крупинки, інакше вони будуть помітні на поверхні стіни, а при нанесенні фарбопультом можуть засмітити сопло. Проціджують його спочатку через сито, потім через кілька шарів марлі.

технологія нанесення

Білити стіни можна пензлем, валиком або фарборозпилювачем. Вибір інструмента залежить від обсягу робіт і виду використовуваних білил. Наприклад, крейдяний розчин складно наносити валиком. Якщо перший шар лягає нормально, то при повторному проходженні він налипає на шубку і відшаровується. В цьому випадку краще діяти пензлем.

Так як вапно для побілки – це лужний розчин, він руйнує синтетичні матеріали, тому кисть слід використовувати з натуральною щетиною – макловицу або мачульними. Її попередньо замочують у воді, щоб щетинки не випадало в процесі роботи.

Перед початком побілки стіни зволожують з розпилювача, а розчин ще раз перемішують для одержання рівномірної консистенції і кольору.

При роботі ручним інструментом перший шар наносять в горизонтальному напрямку, а другий після висихання першого – в вертикальному.

Це дозволить уникнути непрокрасов і видимих ​​смуг від кисті або валика Джерело kraskaguru.ru

Краскопульт дозволяє за короткий час обробити велику площу стін і зменшити кількість бруду. Але витрата білил буде більше, так як кожен шар виходить більш товстим. Однак це дозволить вирівняти дрібні нерівності і дефекти поверхні.

Технологія нанесення в цьому випадку інша: розпорошення виробляють плавними круговими рухами, з відстані близько метра до стіни.

Коротко про головне

Побілка – найдешевший і екологічний спосіб декоративного оздоблення стін. Якщо якісно підготувати підставу, таке покриття буде довго радувати око, не вимагаючи переробки.

Декорувати поверхні можна як крейдяним, так і вапняним розчином, надавши йому при бажанні будь-який пастельний відтінок.

Для цього потрібно вивчити, як приготувати суміш, як гасити вапно для побілки і як і чим правильно її наносити.

Відправимо матеріал на пошту

Технічний експерт будівельної корпорації, блогер і влогер

Як розвести вапно для побілки: покрокова інструкція – bestremoont.ru

Вапно – широко використовуваний для побілки поверхні стін матеріал з дезинфікуючими властивостями, стійкий до утворення цвілі і грибка. Вона являє собою суміш, компоненти якої отримані шляхом випалу вапняків порід.

Як самостооятельно розвести вапно для побілки стін

У продажу, як правило, зустрічається два види вапна: гашене пушонка і негашене комове суміш. Щоб здійснити побілку вапном, необхідно не тільки правильно підготувати підставу, а й розвести суміш. Інакше виконана робота не принесе бажаного результату, а всі зусилля будуть зведені до нуля.

переваги вапна

Матеріал не відрізняє висока декоративність, але він володіє багатьма позитивними якостями, які сприяли його широкому поширенню:

  1. Гігієнічність. Будь-які мікроорганізми, що потрапляють в вапно, гинуть. Цим властивістю не може похвалитися жоден інший вид обробки. На вкритих вапном поверхнях не з’являється грибкових і пліснявих утворень.
  2. Вологостійкість і високий показник міцності. Коли побілена поверхню висихає, на ній утворюється спеціальна плівка, що володіє стійкістю до механічних пошкоджень і стирання.
  3. Дешевизна. На відміну від інших матеріалів, вапно відноситься до найбільш економічно вигідним способам обробки.

Всі ці переваги і є головною причиною того, що вапно втратила своєї актуальності з появою більш сучасних обробок.

Де використовують побілку стін вапном?

Антисептичні властивості матеріалу зробили його найбільш затребуваним для використання в дитячих садах, медичних установах, а міцність – в громадських будівлях з високою прохідністю.

Вологостійкість вапна дозволяє застосовувати суміш для оздоблення стін в басейнах, лазнях, душових.

Низька вартість робить вапно вигідним рішенням для таких приміщень, як гаражі, чулани, підвали і так далі.

Побілка залишається актуальною не тільки для місць громадського призначення. Її активно задіюють для проведення недорогого косметичного ремонту в офісних приміщеннях, комерційних об’єктах, міських квартирах, приватних будинках і на дачах. Вона застосовується скрізь, де потрібна недорога і якісна обробка стін.

недоліки вапна

Суміш має не тільки позитивні характеристики, але і мінуси. Вапно є їдким матеріалом.

Це накладає певні вимоги до заходів безпеки як в процесі приготування, так і нанесення. Найкраще працювати в старому одязі, яку потім можна просто викинути.

Необхідно захистити слизову оболонку очей, дихальні шляхи, шкіру обличчя і рук – надіти рукавички, спеціальні окуляри, респіратор.

Якщо не дотриматися пропорції в приготуванні побілки, неправильно виконати заміс, то на оброблюваної поверхні з’являться смуги, бульбашки, розлучення.

Занадто густий розчин під час висихання буде не тільки пузиритися, а й відпадати, а надто рідкий не дозволить отримати необхідного відтінку на стіні.

Щоб уникнути неякісного виконання побілки, розводити вапно потрібно із суворим дотриманням пропорцій, слідувати інструкціям і рекомендаціям.

Витрата і пропорції вапна

Гашене суміш розводять в пропорціях 1 до 3. На 3 літри води беруть 1 кілограм порошку або рідкого тіста. Замішаний таким чином можливе одержання приблизно 8 кілограм побілки. Цієї кількості вистачає, щоб покрити ділянку площею 12 квадратних метрів.

Існує альтернативний спосіб розрахунку вихідної пропорції. Він залежить від квадратури. Стіну заміряют, ділять на «ділянки» по 2,5 квадратних метра, на кожен з яких беруть 750 мл води і 500 грам вапна.

Витрата вапна залежить від матеріалу, з якого виконана поверхню. Якщо білиться цегляна кладка, то аналогічного обсягу розчину вистачить не більше ніж на 10 квадратних метрів. Скільки буде витрачено матеріалу залежить і від якості підготовки поверхні, а також інструментів, використовуваних для нанесення побілки.

Використовувати валик для нанесення не можна. Розчин рекомендується наносити спеціальним пензлем. Коли побілка проводиться на цегляній поверхні, щетинки інструменту повинні бути натуральними. Максимальну економію суміші дозволяє отримати краскопульт. Зручніше використовувати не електричні, а ручні прилади, що мають довгий шланг.

Як правильно розводити гашене вапно?

Процес приготування побілки не є складним, але вимагає дотримання певних рекомендацій:

  1. Змішувати вапно потрібно маленькими порціями. За один раз потрібно розводити не більше 2 кг порошку або рідкого тесту на 1 літр води.
  2. Заливати суміш краще холодною водою, оскільки в результаті відбувається хімічної реакції при змішуванні виділяється тепло.
  3. Першу порцію ретельно перемішують, заливають літром води, розмішують ще раз. Повторюють цю дію, поки не буде використано необхідну кількість води.
  4. Отриманий розчин залишають на добу.

Через 24 години побілка повністю готова до нанесення.

Альтернативний спосіб приготування

Після висихання побілки на стінах, вона залишає сліди на руках та одязі. Щоб уникнути цього, слід додати в суміш соляний розчин, приготований повним розчиненням 2 кілограм солі в 1 літрі води. Використовуючи цей метод замішування побілки, процедура приготування не обмежується настоюванням протягом доби.

У вапно через добу вводять соляний розчин. Все ретельно перемішують. Якщо він вийшов дуже густим, додають трохи води, щоб домогтися потрібної консистенції. Суміш ще раз розмішують і повторно залишають на 24 години. Головною особливістю цього способу є те, що розчин з солі потрібно готувати перед безпосереднім змішуванням. Інакше сіль у воді випаде в осад.

Якщо побілку планується проводити в комірчині або іншому місці, то можна обмежитися звичайним замешиванием. Коли роботи виконуються в місцях з високою прохідністю, то краще відразу приготувати суміш з сольовим розчином, який виключить залишення на одязі білих слідів від вапна.

негашене вапно

Застосовується в якості в’язкої складової для цементних розчинів, різного виду штукатурок. Вона збільшує адгезію між покриттями і оброблюваної основою, надає матеріалам пластичність, але абсолютно не годиться для побілки поверхонь стін. Якщо з яких-небудь причин в наявності немає готової вапна у вигляді тесту або порошку, вапно гасять.

Побілка стін вапном – інструкція по бюджетному ремонту своїми руками

Величезна різноманітність матеріалів для фінішної обробки витісняє старі способи ремонту, і вапняна побілка застосовується вже не настільки широко, як це було 50 років тому.

Але цей перевірений поколіннями метод повністю відповідає виразу «дешево і сердито».

Якщо ви плануєте побілити стіни, стелі або бордюри в саду, вивчіть, якими властивостями володіє гашене вапно, як її правильно приготувати, розрахувати витрати розчину і нанести на різні поверхні.

Функції та сфера застосування вапна в ремонті ↑

Вапно – не найпростіший у застосуванні матеріал. Однак свою нішу на ринку будматеріалів вона займає досить міцно і дуже неохоче здає позиції. З огляду на всі переваги і недоліки, в певних випадках використання вапняної побілки є доцільним, а іноді доречніше вибрати інший спосіб.

Бюджетний оздоблювальний матеріал

Важливі властивості вапняної побілки ↑

Всім відома ще зі шкільної лави вапно в підручниках хімії називається окис кальцію. Для побілки використовується гашене вапно, тобто прореагировавшая з водою.

Якщо говорити хімічною мовою, гашене вапно являє собою серйозна причина – луг.

Вона володіє хорошими дезінфікуючими властивостями, адже агресивна лужне середовище згубно впливає на грибок, комах-шкідників та іншу небажану живність.

Вапняна побілка не боїться вологого повітря, не тріскається і не покривається бульбашками. Крім стійкості до підвищеної вологості, стіни, оброблені цією речовиною, мають стійкість до перепадів температур.

Для побілки необов’язково змивати наявне покриття, її можна наносити на стару обробку. Більш того, якщо на поверхні стін або стелі утворилася сітка дрібних тріщин, обробка розчином гашеного вапна зміцнить обробку і продовжить термін її служби.

Вартість вапна для побілки в магазинах не зрівняється з ціною на інші оздоблювальні матеріали. Це пов’язано з тим, що процес виробництва дуже простий – це елементарний випал вапняних порід в печі. Сировина коштує копійки, тому і ціна продукту невисока. Тридцятикілограмовий мішок коштує близько 2 $.

Де і чому доцільно використовувати вапно ↑

Властивості антисептика і фунгіциду роблять гашене вапно лідером серед оздоблювальних матеріалів для сирих і холодних приміщень: льох, сарай, гараж, підвал і їм подібні. Її використовують для стін і стель. Атмосферостойкость речовини дозволяє використовувати його для побілки фасадів.

Рекордсмени по використанню вапна для побілки та інших завдань – дачники. Тут вона застосовується повним ходом. Прийнято білити стіни як зсередини, так і зовні, додавати негашене вапно в грунт для зміни її кислотно-лужного балансу, обробляти стовбури дерев для захисту від комах і тварин, бордюри – для краси.

Дерева білять від шкідників

У тих приміщеннях, де на перший план виходить практичність, а не естетика, а також має значення фінансова сторона питання, теж застосовують розчин вапна для покриття стін і стель. Це можна спостерігати в під’їздах, на сходових площадках, в загальних коридорах, фойє.

Цілком доречно побілити таким чином стелю в будь-якому житловому приміщенні. У школах, лікарнях та інших установах досі застосовується вапняний розчин для оздоблення стін. Після висихання гідроксид кальцію стає безпечним, не виділяє в повітря ніяких шкідливих речовин.

Купівля вапна – яку брати і скільки ↑

Перед походом в магазин потрібно з’ясувати, яку вапно для побілки купувати – гашене або негашене, скільки її потрібно і які ще компоненти знадобляться. Це позбавить від повторного походу в Будмаркет, якщо раптом розчину виявиться недостатньо або його властивості не будуть відповідати вашим вимогам.

Як приготувати гашене вапно своїми руками ↑

Як ви вже зрозуміли, гашене та негашене вапно – абсолютно різні речовини, які об’єднує тільки співзвучне назву і наявність у складі кальцію. Для побутових ремонтних робіт застосовують гашене вапно. Вона продається на вагу в будь-якому будівельному магазині або відділі для сільського господарства.

Кипелка – Комкова вапно

Однак непоодинокі випадки, коли в господарстві є досить великий запас негашеного вапна і бажано використовувати її, а не купувати гашене. В такому випадку, її можна самостійно погасити, тим більше цей хімічний процес не вимагає навичок проведення подібних експериментів в лабораторії.

Отже, як приготувати вапно для побілки з комкової негашеним «кипелки». Для початку потрібно потурбуватися про персональну захисту. Оскільки ви будете мати справу з досить агресивної лугом, подбайте про захист очей (окуляри), органів дихання (респіратор), відкритих ділянок шкіри (закритий одяг і рукавички). Робити це потрібно на повітрі.

Як приготувати розчин для побілки

Вам знадобиться глибока ємність, наприклад, відро і інструмент для перемішування – за традицією – палиця. Список інгредієнтів теж коротка:

Вода повинна бути холодна, це єдина умова. Пропорцію запам’ятає навіть першокласник – 1: 1.

  1. На 1 кг окису кальцію взяти 1 л холодної води.
  2. Все це з’єднати в ємності і перемішати. Практично миттєво ви зможете спостерігати початок потужної хімічної реакції з виділенням великої кількості тепла. При гасінні суміш нагрівається іноді до 150 градусів, не дарма речовина в народі прозвали кіпелкой – розчин буквально закипає.
  3. Коли реакція припиниться, тепло і газ перестануть виділятися, вапно можна вважати «пушонкой», тобто гашеного. Однак вона ще не підходить для побілки.
  4. Розчин повинен дозріти протягом 2-3 тижнів під кришкою в темному прохолодному місці.

Пропорції розчину і витрата на квадрат ↑

Щоб приступити до побілки вапном своїми руками, потрібно підготувати як мінімум такий набір матеріалів:

Крім цього, в побілку нерідко додають всілякі допоміжні речовини, які надають їй ті чи інші властивості. Базовий розчин готується в пропорції 1: 3. На кожен кілограм вапна беруть 3 л води. В результаті з 1 кг речовини можна приготувати 4 л розчину.

Витрата вапна на 1 м2 при побілки безпосередньо залежить від типу поверхні, на яку його наносять:

  • Найбільший витрата – близько 1 л готового розчину на квадрат, піде при побілки необробленої цегляної кладки.
  • Рівна підготовлена ​​поверхню передбачає приблизно 0,5 л на кожен квадратний метр площі.

Ще один критерій, який відбивається на витраті – малярський інструмент. Найчастіше використовують звичайну плоску кисть або круглу – макловицу.

Ці інструменти неощадливі, маса наноситься товстим шаром, можуть утворюватися патьоки і краплі. Краскопульт дозволяє значно знизити витрату матеріалу і час роботи.

Часто замість фарбопульта пристосовують пилосос зі зворотним обдувом і навіть ручні обприскувачі для дерев.

Як розрахувати кількість вапна і води ↑

Перед тим як розвести гашене вапно для побілки, потрібно виконати деякі обчислення. Приблизний розрахунок витрат виглядає наступним чином.

Для початку потрібно обчислити площу стін і стелі, які планується побілити. Наприклад: кімната 3 на 5 м, висота стелі 2,5 м. Вирішено обробити білити вапном стелю і частину стін від середини висоти до стелі.

Площа стін: (3 * 2,5 + 5 * 2,5 + 3 * 2,5 + 5 * 2,5) / 2 = 20 м2.

Площа стелі: 3 * 5 = 15 м2.

Загальна площа: 35 м2.

Розчин потрібної консистенції

Виходячи з середньої витрати 1 л розчину на 2 м2 поверхні, нескладно вирахувати необхідну кількість для побілки – 17,5 л вапняного розчину. Можна округлити до 18, а краще – до 20, адже середня витрата – поняття досить гнучке.

Тобто, потрібно 20 л розчину, а це – 5 кг гашеного вапна в порошку. Варто відзначити, що готове вапняне тісто, яке продається в будівельних магазинах, розлучається з тієї ж пропорції, а значить розрахунок вірний і для нього.

Добавки для підвищення стійкості і боротьби з недоліками ↑

Так як вапно застосовується в будівництві вже дуже довго, існує маса «народних рецептів» і методів, які покращують властивості цієї речовини. Все-таки сучасні водоемульсійні фарби з’явилися не так давно, і народні умільці змушені були займатися хімією прямо у себе на дачі або будинку.

Перша проблема, яка вирішується додаванням секретного інгредієнта в розчин вапняної побілки – отмеліваніе. Суха поверхня має властивість бруднити все і всіх, хто до неї доторкається. Що додати в вапно, щоб не мазати? Цей інгредієнт є в кожному будинку – кухонна сіль. Вона має гарний скріплює дією. На літр розчину додають 100 г солі.

Ще одна проблема, особливо при використанні побілки для зовнішніх робіт, – швидке змивання складу водою. Давно відомо, що додати в вапно, щоб не змивалася – в неї вводять жирний компонент – оліфу. Оліфа відштовхує воду і дозволяє побілки служити довше. Пропорція 1:10, 100 мл на літр розчину.

Практикують додавання господарського мила, натертого на крупній тертці, клею ПВА, шпалерного клею, акрилової грунтовки. Все це робиться для того, щоб забезпечити максимальне зчеплення побілки зі стіною, виключити її здуття і пузиріння.

Оліфа – щоб не змивалося

Білий колір – не єдиний можливий ↑

Щоб вапняне покриття не стало жовтуватим, в нього додають звичайну синьку – метиленовий синій. Знадобиться 10-20 г на літр. Побілений стелю стане білосніжним.

Але іноді виникає необхідність отримати вапняний розчин інших квітів. Побілкою цю масу вже не назвеш, та й не кожен барвник підійде.

Використовують тільки ті пігменти, які стійкі до лужного середовища – мінеральні, але ні в якому разі не органічні.

Пігменти, які використовують для вапняних фарб:

  • охра (жовтий відтінок);
  • умбра (тютюновий);
  • сурик (помаранчевий);
  • мумія (червоно-коричневий);
  • окис хрому (зелений);
  • діоксид титану (білий);
  • литопон (білий);
  • ультрамарин (синій).

Для приготування використовують пігменти

Щоб приготувати вапняні фарби хорошої якості, не рекомендується додавати пігмент в чистому вигляді – порошку. Його попередньо розводять водою до отримання пасти.

Потім пігментного пасти дають настоятися близько 24 годин. І тільки після цього барвник можна додавати в розчин.

Це викликано тим, що крупинки пігментів часто погано розчиняються і можуть тягнутися за пензлем, утворюючи некрасиві кольорові смуги.

Як наносити склад на поверхню за всіма правилами ↑

Інструкції, як побілити стіни вапном, виглядають дуже різноманітно. Вся справа в тому, що у кожного майстра свій рецепт вапняної суміші, свій інструмент, а значить – своя методика. Але можна спробувати об’єднати основні моменти в один алгоритм. Вийде універсальний метод, який кожен має право доповнити чи трохи підкоригувати в залежності від ситуації.

Для стелі підходить валик

Чи потрібна підготовка поверхні ↑

Якщо завдання – швидко побілити стіни і декоративна сторона питання вас не дуже хвилює, етап підготовки можна і зовсім пропустити. Насправді, білити можна прямо зверху інших покриттів, що не переживаючи, що результат не виправдає очікувань. Але якщо стіни покриті клейовою фарбою, тоді потрібно її попередньо видалити.

Якщо швидкість – не ваш пріоритет, тоді краще підготувати поверхню до нанесення вапняного розчину. Так результат буде більш акуратним. Змивають стару побілку, роздуті місця на штукатурці видаляють, зашкурівают, шпаклюють. Те ж стосується і тріщин, якщо вони є.

Підготовка стелі до побілки

В якості грунтовки використовують звичайну воду. Поверхня злегка змочується для кращого контакту. А якщо в складі суміші є одна або декілька перерахованих вище добавок, тоді адгезія буде ще краще.

Важливо захистити всі інші поверхні від випадкового попадання вапна. Всю меблі, якщо її не можна винести з приміщення, підлоги і стіни завішують поліетиленовою плівкою. Працівник повинен надіти захисний костюм, рукавиці, окуляри і маску для персонального захисту.

Кілька секретів рівномірного нанесення ↑

Процес нанесення не представляє особливої ​​складності. Кисть або макловицу занурюють в ємність з побілкою, наносять розчин на стіни або стелю тонким шаром. Для стелі краще використовувати інструмент з довгою ручкою. Її можна змайструвати своїми руками. Це полегшить роботу і позбавить від необхідності лазити по нестійким конструкцій зі столів і стільців.

Напрямок руху кисті або валика

Наносять побілку в кілька шарів – 2-3. Кожен шар повинен наноситися перпендикулярно попередньому. Так покриття виявиться більш рівномірним, що не буде розлучень і потовщень. У кутах часто залишаються непробіленого ділянки. У цих місцях краще пройтися пензлем ще раз.

Між нанесенням шарів необхідно витримати інтервал часу. Попередній шар повинен повністю висохнути. Це станеться набагато швидше, якщо шари робити тонкими. Найтонший і рівномірний шар вийде при використанні електричного пульверизатора. Вапняна суміш заливається в бак і розбризкується на поверхню крихітними краплями. Це виключає появу розлучень.

Краскопульт – вирішення багатьох проблем

Незважаючи на те, що процес побілки стін і стель вапном не складає великих труднощів, для того, хто зіткнувся з цим вперше, він може здатися нездійсненним завданням.

Особливо якщо мова йде про високій стелі або великому обсязі робіт на великих площах. Ніколи не пізно звернутися до майстра – професіонала своєї справи.

Він з легкістю виконає цю роботу якісно і набагато швидше новачка.

: Швидкий ремонт льоху

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Як Розвести Гашене Вапно Для Побілки Стін

Слід знати, що для сировини час гасіння одно мінімум 24 годинах, хоча для отримання більш якісного матеріалу рекомендується продовжити процес до всіх 36 годин. Для проведення цього нескладного ритуалу вам також знадобиться вода і чиста палиця для розмішування. Оскільки проведення цієї реакції відбувається з виділенням великої кількості тепла, цілком достатнього для закипання води, в обов’язковій мірою вам потрібен захист: окуляри для запобігання попадання крапель окису в очі, респіратор, оскільки в повітрі буде багато пара з дрібними частинками вапна, гумові рукавички і щільна робочий одяг з довгими рукавами і штанинами.

Сам по собі оксид кальцію. Досить сильний луг, до того ж, кипляча рідина може бризнути на вас, так що перед тим, як погасити вапно для побілки, що не знехтуйте заходами техніки безпеки. Ємність для гасіння повинна спокійно витримувати температуру до 200-300 ° С. Саме така температура буде у частинок вапна при гасінні. Пластмасове відро, як ви вже зрозуміли, для цих цілей не підійде, а ось металеве. Цілком. Реакцію слід проводити на вулиці або в добре провітрюваному підсобному приміщенні.

Як гасити вапно. Покрокова схема. Як загасити вапно для побілки. Поняття

Для початку давайте розберемося з поняттями, оскільки з негашеного вапна отримують кілька складів, різних за своєю консистенцією і застосовуваних в різних цілях. Швидше за все, негашене сировину потрапить до вас у вигляді дрібних або великих грудок. Це результат випалення каменю-вапняку. Негашене його називають тому, що хімічна реакція, яка утворює ту саму вапно для побілки дерев або фарбування стін, ще не пройшла до кінця. Є тільки один правильний спосіб довести негашене матеріал (оксид кальцію) до кондиції (гідроокис або гідроксид кальцію). Додати до нього води. Не бійтеся, пожежі не буде, але при контакті зі звичайною H2O відбувається досить бурхлива реакція з виділенням великої кількості тепла і вуглекислого газу, тому процес і отримав таку назву.

Це основний матеріал, який годиться для будь-яких цілей: приготування вапняного будівельного розчину, отримання розчину для побілки, для обмазування дерев’яних елементів (рятує від гниття і займання) і так далі. При додаванні більшої кількості води утворюється вапняне тісто, хоча по консистенції воно більше схоже на густу сметану. Розбавивши його ще більшою кількістю води, ми отримаємо вапняне молоко. При гасінні можна відразу перейти до тій чи іншій формі, розрахувавши правильне співвідношення рідини і негашеного сировини.

Витримуємо вапно

Переконавшись в тому, що вода проникла на всі верстви, можете залишити ємність на 1,5 доби в затіненому місці. Отриману пушонку слід вистояти в темних, прохолодних приміщеннях не менше двох тижнів. Тільки після цього вона набуде всі свої характеристики, і її можна буде використовувати в потрібних цілях. При розведенні вапна до стану вапняного молока слід процідити отриманий розчин через марлю. В ньому міститься багато шматочків невипаленої або перепаленого вапняку. Перепалені шматки схожі на шматочки склоподібної маси, необпалені представляють собою дрібні камінчики.

Як гасити вапно в домашніх умовах. Рекомендації від А до Я

Вапняк і вапно відомі людині з давніх часів, і до цього дня вони активно використовуються в будівництві і ремонтних роботах, та й не тільки. Тому не виключено, що в ваші руки може потрапити негашене матеріал, з яким доведеться працювати, і на той момент ви вже будете знати, як гасити вапно в домашніх умовах.

Заливаємо воду

Засипаємо потрібну кількість вапна, але не більше половини відра. Приготуйте заздалегідь воду. Теоретично необхідно для гасіння 350 мл на 1 кілограм сировини, однак при проведенні реакції багато води випаровується, тому на практиці потрібно до 0,7 мл води. Потихеньку, невеликим струменем, починаємо додавати воду, весь час інтенсивно перемішуючи вміст ємності. Просто налити воду недостатньо. Верхній шар негашеного матеріалу, вступивши в реакцію з водою, утворює щільні лусочки гідроксиду, які перепинять доступ рідини до верствам всередині відра.

Як гасити вапно. Принцип роботи та техніка безпеки

Для гасіння сировини в домашніх умовах, наприклад, для тієї ж побілки, не потрібно багато витраченого часу, спеціального обладнання чи спеціальних навичок. Однак якщо потрібно провести процес для великої кількості матеріалу, наприклад, для будівельних потреб, найкраще викопати для цієї мети невелику яму, на дно і стінки якої можна кинути листи металу. У невеликих обсягах провести реакцію можна в відрі або бочці.

Виробництво вапна в домашніх умовах. Проста технологія

Вапно можна не тільки гасити в домашніх умовах, але і повністю виготовити самому, нехай і в невеликих обсягах. Правда, для цього потрібна, як мінімум, плита. При її наявності ніяких зайвих витрат на отримання негашеного матеріалу не потрібно, оскільки для випалювання ми можемо вибрати зручне зимовий час, коли ми і так затоплює плиту. Безумовно, нам знадобиться вихідна сировина. Вапняк. Насправді, дістати його досить легко. Він широко використовується при формуванні залізничних насипів, в будівництві для замішування бетону, поверхня доріг часто засипають вапнякової щебенем перед укладанням асфальту.

Відрізнити потрібне нам сировину від граніту або іншого мінералу досить просто. Вапняк легше, на вигляд світло-сірого кольору, його легко подряпати звичайним цвяхом. Є спосіб ідентифікувати потрібний нам матеріал напевно. Капніть на поверхню каменю кислоту, якщо вона шипить і піниться, значить, ми знайшли, що потрібно. А якщо у вашому селищі або поруч з ним є завод, що виробляє силікатна цегла, вважайте, що вам крупно повезло. Там цієї сировини більш ніж достатньо, а вже добути кілька відер каменів буде нескладно. Вам потрібні невеликі шматки, не товще 2 см, краще ще тонше. Великі шматки досить легко розбити звичайним молотком, так що викидати нічого не доведеться.

Розтоплюємо піч, як зазвичай: засипаємо відро вугілля і чекаємо, поки розгориться до красна. Потім розрівнюємо палаючі вугілля кочергою і насипаємо зверху рівним шаром ще половину від попередньої порції вугілля і швидко викладаємо на нього вапняк. Після того, як грубка знову набере жар, засипте ще піввідра вугілля поверх сировини, намагаючись повністю закрити його. Щоб температура протрималася до самого ранку, візьміть пару совків Углєв пилу і насипте поверх отриманого «сендвіча».

Вранці наша ще негашене, але вже випалена вапно готова. Напевно вона ще буде гарячої, тому виймати її слід кліщами, складаючи в заздалегідь припасений тару. Добре випалені камені стануть по вазі набагато легше, ніж «вихідні», і придбають білий колір. Такий спосіб видобутку негашеного вапна знає кожен працівник котельні, адже це давно відомий метод заробити. Звичайно, в домашніх умовах такий бізнес не налагодити, але для звичайних цілей (побілка дерев, побілка стін і т.Д.) за кілька раз ви можете випалити достатню кількість вапняку, а гасіння вапна в домашніх умовах. Вже добре знайомий вам процес.

Негашене вапно

Застосовується в якості в’язкої складової для цементних розчинів, різного виду штукатурок. Вона збільшує адгезію між покриттями і оброблюваної основою, надає матеріалам пластичність, але абсолютно не годиться для побілки поверхонь стін. Якщо з яких-небудь причин в наявності немає готової вапна у вигляді тесту або порошку, вапно гасять.

У промислових масштабах вапно гасять в великих спеціальних ямах, куди засипають суміш і заливають воду. Провести процедуру гасіння можна і в домашніх умовах. Кількість води розраховують залежно від того, який консистенції матеріал потрібно отримати. Густий або молокообразного. І в малому, і у великій кількості процес гасіння займає 36 годин. Можна скоротити його і до доби, але це позначиться на якості отримуваної побілки.

Вапно в процесі гасіння кипить і розбризкується в різні боки, але вимагає постійного помішування. Активність суміш проявляє від 5 до 30 хвилин, протягом яких її потрібно розмішувати. Щоб їдкий розчин не потрапив на шкіру і слизову, необхідно використовувати засоби індивідуального захисту і довгий предмет для перемішування.

Як правильно розводити гашене вапно?

Процес приготування побілки не є складним, але вимагає дотримання певних рекомендацій:

  • Змішувати вапно потрібно маленькими порціями. За один раз потрібно розводити не більше 2 кг порошку або рідкого тесту на 1 літр води.
  • Заливати суміш краще холодною водою, оскільки в результаті відбувається хімічної реакції при змішуванні виділяється тепло.
  • Першу порцію ретельно перемішують, заливають літром води, розмішують ще раз. Повторюють цю дію, поки не буде використано необхідну кількість води.
  • Отриманий розчин залишають на добу.

Через 24 години побілка повністю готова до нанесення.

Як правильно гасити вапно?

Порошок рекомендується розводити в металевій ємності. Вона повинна бути чистою, не мати слідів іржі. Її розміри залежать від обсягу необхідної для проведення робіт побілки. Кількість води і негашеного вапна беруть в співвідношенні 1 до 1, тобто на літр води кладуть кілограм порошку. Слід враховувати, що виділяється в процесі гасіння тепло досягає температури до 150 градусів за Цельсієм.

Помішувати суміш припиняють тоді, коли вона перестає кипіти і бризкати. Але працювати з таким матеріалом ще не можна. Ємність з гашеним вапном накривають, прибирають на дві або три тижні в темне місце. Якщо побілка не потрібно терміново, краще почекати 28 днів. Чим вище термін витримки, тим краще розчин лягає на поверхню.

На відміну від готового рідкого тесту або порошку, рецепт приготування побілки. Розведення вапна після гасіння з водою дещо іншою. Якщо бути точніше, пропорції підбираються абсолютно довільно. Воду вливають до тих пір, поки на дерев’яній палиці, використовуваної для перемішування, що не буде залишатися білий щільний слід.

При використанні негашеного вапна, слід враховувати, що приблизний вихід з одного кілограма суміші становить близько десяти літрів готового для побілки розчину.

Недоліки вапна

Суміш має не тільки позитивні характеристики, але і мінуси. Вапно є їдким матеріалом. Це накладає певні вимоги до заходів безпеки як в процесі приготування, так і нанесення. Найкраще працювати в старому одязі, яку потім можна просто викинути. Необхідно захистити слизову оболонку очей, дихальні шляхи, шкіру обличчя і рук. Надіти рукавички, спеціальні окуляри, респіратор.

Якщо не дотриматися пропорції в приготуванні побілки, неправильно виконати заміс, то на оброблюваної поверхні з’являться смуги, бульбашки, розлучення. Занадто густий розчин під час висихання буде не тільки пузиритися, а й відпадати, а надто рідкий не дозволить отримати необхідного відтінку на стіні. Щоб уникнути неякісного виконання побілки, розводити вапно потрібно із суворим дотриманням пропорцій, слідувати інструкціям і рекомендаціям.

Як розвести вапно для побілки стін

Вапно. Широко використовуваний для побілки поверхні стін матеріал з дезинфікуючими властивостями, стійкий до утворення цвілі і грибка. Вона являє собою суміш, компоненти якої отримані шляхом випалу вапняків порід.

У продажу, як правило, зустрічається два види вапна: гашене пушонка і негашене комове суміш. Щоб здійснити побілку вапном, необхідно не тільки правильно підготувати підставу, а й розвести суміш. Інакше виконана робота не принесе бажаного результату, а всі зусилля будуть зведені до нуля.

Альтернативний спосіб приготування

Після висихання побілки на стінах, вона залишає сліди на руках та одязі. Щоб уникнути цього, слід додати в суміш соляний розчин, приготований повним розчиненням 2 кілограм солі в 1 літрі води. Використовуючи цей метод замішування побілки, процедура приготування не обмежується настоюванням протягом доби.

У вапно через добу вводять соляний розчин. Все ретельно перемішують. Якщо він вийшов дуже густим, додають трохи води, щоб домогтися потрібної консистенції. Суміш ще раз розмішують і повторно залишають на 24 години. Головною особливістю цього способу є те, що розчин з солі потрібно готувати перед безпосереднім змішуванням. Інакше сіль у воді випаде в осад.

Якщо побілку планується проводити в комірчині або іншому місці, то можна обмежитися звичайним замешиванием. Коли роботи виконуються в місцях з високою прохідністю, то краще відразу приготувати суміш з сольовим розчином, який виключить залишення на одязі білих слідів від вапна.

Витрата і пропорції вапна

Гашене суміш розводять в пропорціях 1 до 3. На 3 літри води беруть 1 кілограм порошку або рідкого тіста. Замішаний таким чином можливе одержання приблизно 8 кілограм побілки. Цієї кількості вистачає, щоб покрити ділянку площею 12 квадратних метрів.

Існує альтернативний спосіб розрахунку вихідної пропорції. Він залежить від квадратури. Стіну заміряют, ділять на «ділянки» по 2,5 квадратних метра, на кожен з яких беруть 750 мл води і 500 грам вапна.

Витрата вапна залежить від матеріалу, з якого виконана поверхню. Якщо білиться цегляна кладка, то аналогічного обсягу розчину вистачить не більше ніж на 10 квадратних метрів. Скільки буде витрачено матеріалу залежить і від якості підготовки поверхні, а також інструментів, використовуваних для нанесення побілки.

Де використовують побілку стін вапном?

Антисептичні властивості матеріалу зробили його найбільш затребуваним для використання в дитячих садах, медичних установах, а міцність. В громадських будівлях з високою прохідністю. Вологостійкість вапна дозволяє застосовувати суміш для оздоблення стін в басейнах, лазнях, душових. Низька вартість робить вапно вигідним рішенням для таких приміщень, як гаражі, чулани, підвали і так далі.

Побілка залишається актуальною не тільки для місць громадського призначення. Її активно задіюють для проведення недорогого косметичного ремонту в офісних приміщеннях, комерційних об’єктах, міських квартирах, приватних будинках і на дачах. Вона застосовується скрізь, де потрібна недорога і якісна обробка стін.

Переваги вапна

Матеріал не відрізняє висока декоративність, але він володіє багатьма позитивними якостями, які сприяли його широкому поширенню:

  • Гігієнічність. Будь-які мікроорганізми, що потрапляють в вапно, гинуть. Цим властивістю не може похвалитися жоден інший вид обробки. На вкритих вапном поверхнях не з’являється грибкових і пліснявих утворень.
  • Вологостійкість і високий показник міцності. Коли побілена поверхню висихає, на ній утворюється спеціальна плівка, що володіє стійкістю до механічних пошкоджень і стирання.
  • Дешевизна. На відміну від інших матеріалів, вапно відноситься до найбільш економічно вигідним способам обробки.

Всі ці переваги і є головною причиною того, що вапно втратила своєї актуальності з появою більш сучасних обробок.

Як правильно гасити вапно?

Порошок рекомендується розводити в металевій ємності. Вона повинна бути чистою, не мати слідів іржі. Її розміри залежать від обсягу необхідної для проведення робіт побілки. Кількість води і негашеного вапна беруть в співвідношенні 1 до 1, тобто на літр води кладуть кілограм порошку. Слід враховувати, що виділяється в процесі гасіння тепло досягає температури до 150 градусів за Цельсієм.

Помішувати суміш припиняють тоді, коли вона перестає кипіти і бризкати. Але працювати з таким матеріалом ще не можна. Ємність з гашеним вапном накривають, прибирають на дві або три тижні в темне місце. Якщо побілка не потрібно терміново, краще почекати 28 днів. Чим вище термін витримки, тим краще розчин лягає на поверхню.

На відміну від готового рідкого тесту або порошку, рецепт приготування побілки. Розведення вапна після гасіння з водою дещо іншою. Якщо бути точніше, пропорції підбираються абсолютно довільно. Воду вливають до тих пір, поки на дерев’яній палиці, використовуваної для перемішування, що не буде залишатися білий щільний слід.

При використанні негашеного вапна, слід враховувати, що приблизний вихід з одного кілограма суміші становить близько десяти літрів готового для побілки розчину.

Переваги вапна

Матеріал не відрізняє висока декоративність, але він володіє багатьма позитивними якостями, які сприяли його широкому поширенню:

  • Гігієнічність. Будь-які мікроорганізми, що потрапляють в вапно, гинуть. Цим властивістю не може похвалитися жоден інший вид обробки. На вкритих вапном поверхнях не з’являється грибкових і пліснявих утворень.
  • Вологостійкість і високий показник міцності. Коли побілена поверхню висихає, на ній утворюється спеціальна плівка, що володіє стійкістю до механічних пошкоджень і стирання.
  • Дешевизна. На відміну від інших матеріалів, вапно відноситься до найбільш економічно вигідним способам обробки.

Всі ці переваги і є головною причиною того, що вапно втратила своєї актуальності з появою більш сучасних обробок.

Як правильно розводити гашене вапно?

Процес приготування побілки не є складним, але вимагає дотримання певних рекомендацій:

  • Змішувати вапно потрібно маленькими порціями. За один раз потрібно розводити не більше 2 кг порошку або рідкого тесту на 1 літр води.
  • Заливати суміш краще холодною водою, оскільки в результаті відбувається хімічної реакції при змішуванні виділяється тепло.
  • Першу порцію ретельно перемішують, заливають літром води, розмішують ще раз. Повторюють цю дію, поки не буде використано необхідну кількість води.
  • Отриманий розчин залишають на добу.

Через 24 години побілка повністю готова до нанесення.

Негашене вапно

Застосовується в якості в’язкої складової для цементних розчинів, різного виду штукатурок. Вона збільшує адгезію між покриттями і оброблюваної основою, надає матеріалам пластичність, але абсолютно не годиться для побілки поверхонь стін. Якщо з яких-небудь причин в наявності немає готової вапна у вигляді тесту або порошку, вапно гасять.

У промислових масштабах вапно гасять в великих спеціальних ямах, куди засипають суміш і заливають воду. Провести процедуру гасіння можна і в домашніх умовах. Кількість води розраховують залежно від того, який консистенції матеріал потрібно отримати. Густий або молокообразного. І в малому, і у великій кількості процес гасіння займає 36 годин. Можна скоротити його і до доби, але це позначиться на якості отримуваної побілки.

Вапно в процесі гасіння кипить і розбризкується в різні боки, але вимагає постійного помішування. Активність суміш проявляє від 5 до 30 хвилин, протягом яких її потрібно розмішувати. Щоб їдкий розчин не потрапив на шкіру і слизову, необхідно використовувати засоби індивідуального захисту і довгий предмет для перемішування.

Вапняна побілка

Незважаючи на те, що використання крейди. Найпростіший і найдоступніший спосіб приготування складу для вибілювання поверхонь всередині приміщення, вапно користується великим попитом. Це пов’язано з тим, що оброблені білити вапном стіни і стелі не схильні до утворення цвілі і грибка. Найбільш затребуваний склад для побілки стін. Пушонка. Порошок білого кольору, який пройшов процедуру гасіння і після додавання води і закріплювачів готовий до застосування.

Сучасні виробники реалізують вапно:

  • Гашене, що поставляється в місця реалізації у вигляді порошку або пасти (тесту).
  • Негашене, реалізовану у вигляді гранул або великих грудок.

Останні заливки вапна водою, закрийте ємність кришкою

Для побілки використовують тільки гашене вапно, для приготування якої знадобиться:

  • Вода і сама вапно, взяті в пропорції 1: 1;
  • Чистий металевий посуд без сколів і корозії;
  • Кришка для ємності;
  • Дерев’яна лопатка для перемішування розчину.

Після того як негашене вапно заливають холодною водою, вона починає ніби кипіти, нагріваючись до 130 ° С. Реакція дуже бурхлива, рідина пузириться і бризки розлітаються в різні боки. У цей момент ємність краще прикрити кришкою, щоб уникнути попадання суміші на оголену шкіру.

Використовувати пластиковий посуд не можна, так як розчин в процесі гасіння сильно гріється, а перемішувати складу можна тільки після того, як завершиться реакція. Тепер ємність потрібно закрити кришкою і прибрати в прохолодне темне місце на 20-25 днів.

На дерев’яній лопатці повинна залишитися щільна біла плівка. Суміш, необхідну для побілки, розбавляють холодною чистою водою, домагаючись отримання однорідної непрозорого складу. Приблизна кількість готового розчину, приготованого з 1 кг негашеного вапна, становить 10 л.

В ході гасіння все грудки і гранули повинні повністю розчинитися у воді, але перед використанням вміст ємності необхідно ретельно перемішати, а перед використанням процідити через спеціальну сітку.

Інструмент для виконання вибілювання може бути обраний з урахуванням побажань обивателя або особливостей оброблюваної поверхні:

Інструкція по приготуванню розчину

Пушинка. Це суха гашене вапно. Пакету вистачить для обробки стін в кімнаті площею 12-15 кв.М.

На рівні бетонні стіни розчин лягає добре, витрата матеріалу. Менше. Цегляна кладка вбирає більше рідини і має нерівну поверхню, витрата при цьому збільшується. Якщо побілка проводиться в 2-3 шари, то розчину потрібно більше. У будь-якому випадку порошку слід взяти з запасом.

[Advice] Рада майстра: щоб вапно НЕ мастилася, розвести її потрібно правильно. Зручніше користуватися, коли білила розведені у вигляді пасти. Вона розбавляється водою швидше і рівномірніше. [/ Advice]

  • На 1 кв.М потрібно 500 мл розчину;
  • На 1 кг сухого порошку треба взяти 3 л води;
  • Пасту треба розводити в співвідношенні 1 кг тесту на 3 л води.

Можна взяти для побілки Комкова негашене вапно. Щоб отримати розчин, її заливають 1: 3 за об’ємом водою і накривають кришкою. Починається бурхлива реакція.

Треба дочекатися, коли вона повністю завершиться. В результаті вийде сметанообразная паста. Вапна треба дати відстоятися 14 днів. Потім можна розводити водою до потрібної консистенції.

[Warning] Важливо знати: коли негашене вапно і вода стикаються, відбувається термічна реакція. Виділяється тепло, розчин практично відразу нагрівається до 150 градусів Цельсія. Процес супроводжується кипінням, шипінням і розбризкуванням, тому необхідно дотримуватися заходів безпеки. [/ Warning]

Для приготування вапняного розчину в нього додають трохи синьки (можна білизняний), 0,5 склянки солі, 20г оліфи. Синька і сіль роблять розчин білосніжним. А оліфа поліпшує зчеплення зі стіною.

Де використовують побілку стін вапном?

Антисептичні властивості матеріалу зробили його найбільш затребуваним для використання в дитячих садах, медичних установах, а міцність. В громадських будівлях з високою прохідністю. Вологостійкість вапна дозволяє застосовувати суміш для оздоблення стін в басейнах, лазнях, душових. Низька вартість робить вапно вигідним рішенням для таких приміщень, як гаражі, чулани, підвали і так далі.

Побілка залишається актуальною не тільки для місць громадського призначення. Її активно задіюють для проведення недорогого косметичного ремонту в офісних приміщеннях, комерційних об’єктах, міських квартирах, приватних будинках і на дачах. Вона застосовується скрізь, де потрібна недорога і якісна обробка стін.

Застосування вапна

Вапно. Дешевий і до недавнього часу популярний матеріал для фарбування стін. Виробничі приміщення та склади виглядають світлими і охайними з білими стінами.

Правильно приготовлений розчин, висихаючи на поверхні, утворює шар, який дозволить обсипатися порошку.

[Warning] Варто відзначити: завдяки своїм антисептичним властивостям вапно досі застосовують в дитячих установах і на підприємствах громадського харчування. [/ Warning]

Вапняну обробку стін роблять у вологому приміщенні. Для захисту від паразитів навесні білять стовбури дерев садової вапном.

Як розводити вапно для побілки стін

Вапно. Широко використовуваний для побілки поверхні стін матеріал з дезинфікуючими властивостями, стійкий до утворення цвілі і грибка. Вона являє собою суміш, компоненти якої отримані шляхом випалу вапняків порід.

У продажу, як правило, зустрічається два види вапна: гашене пушонка і негашене комове суміш. Щоб здійснити побілку вапном, необхідно не тільки правильно підготувати підставу, а й розвести суміш. Інакше виконана робота не принесе бажаного результату, а всі зусилля будуть зведені до нуля.

Основні етапи, які потрібно здійснити для того, щоб розбавити вапно для побілки

Для того, щоб видалити іржу зі стін і стелі, її необхідно промити водою і обробити сульфатом міді.

Для побілки невеликого приміщення вистачить однієї упаковки вапна.

Отже, наступний етап починається з підготовки складових та інструментів. Для цього вам потрібно буде:

  • 1 упаковка вапна (близько 3 кг);
  • Півлітра розчинника;
  • 100 г солі;
  • Вода.

Спочатку все це акуратно розмішують. При цьому в першу чергу потрібно замочити вапняний порошок в розчиннику, після чого вже замісити в цей склад сіль. Отриману суміш поступово розбавляють водою В результаті ви повинні будете отримати розчин об’ємом не більше 10 л. Отриманий розчин придбає відтінок, що нагадує щось середнє між синім і ультрамариновим.

Побілка повинна сохнути поступово, тому не слід допускати утворення в оброблюваному приміщенні протягів або надмірного перегрівання через включеного на повну потужність газового або електричного обігрівача або через потрапляння на стіну або стелю прямих сонячних променів.

Якщо поверхня була попередньо оброблена білим вапном або крейдою, вдруге додатково на цю поверхню наносити вапно не рекомендується. Так як це може привести до утворення некрасивих плям.

Як самостійно розвести для побілки гашене вапно?

У процесі будівельних, оздоблювальних і ремонтних робіт досить часто доводиться вдаватися до приготування різноманітних сумішей і розчинів. Так, наприклад, для того щоб вирівняти поверхню тієї чи іншої стіни, використовується цементно-піщаний розчин, для вирівнювання підлоги. Бетон, і потрібно буде розвести вапно для побілки.

У будівельній справі вапно використовується в основному для побілки поверхонь. Для того, щоб результат Вас порадував, необхідно слідувати рецептом приготування розчину.

У більшості випадків впоратися з приготуванням таких сумішей відносно легко, можна обійтися своїми силами. Адже на упаковках виробники намагаються детально описувати процес приготування того чи іншого розчину своїми руками. Але іноді, оглянувши всю етикетку, коробку або пакет з-під вапна, наприклад, так і не вдається виявити не тільки рецепта її розведення, але і часом практично неможливо встановити, чи є вона гашеного або негашеним.

Особливості роботи з вапном

Технологічна схема отримання будівельного вапна.

Вапно будівельне використовується для побілки стін, а також для того, щоб знезаражувати деякі матеріали і запобігати їх ураження різними хвороботворними мікроорганізмами, наприклад, вона допомагає позбутися від гнилі і цвілі. Для виробництва вапна видобувається черепашник, вапняк, крейда, доломітовий вапняк. Залежно від породи, з якої екстрагують вапно, вона може бути розбита на 3 групи. Вона може бути магнезіальною, доломітового або кальцієвої. Обпалені грудки крейди можуть поділятися на вапняк швидкого, середнього і повільного типу гасіння.

Якщо вам потрібно білити поверхню стіни або стелі, не забудьте перед тим, як приступати безпосередньо до даного процесу, правильно розбавити вапно для побілки. Для кого-то це виявиться дуже просто, хтось, навпаки, не зможе впоратися з поставленим завданням. Але всім корисно знати, як розвести вапно так, щоб всі ваші труди не виявилися марними. Не забудьте ще й про те, що до побілки потрібно ще й підготувати саму поверхню стіни або стелі для нанесення нового шару.

Як розвести гашене вапно?

Для того щоб впоратися з цим завданням, вам буде потрібно:

  • Гашене вапно;
  • Ємність для приготування розчину;
  • Вода.

Схема гасіння вапна.

Незважаючи на те, що саме написано на упаковці (гашене вона або негашене), її необхідно гасити. Залежно від подальшого використання вапна, можна зробити на її основі рідкий або густий розчин. Гашене вапно використовують в якості сполучного і армуючого матеріалу в будівництві. Також її можна використовувати в побуті для того, щоб побілити стелі, стіни дворових будівель. Тут використовується виключно гашене вапно.

Для розчинення гашеного вапна необхідно взяти 1 її частина, покласти в контейнер, підготовлений спеціально для гасіння. Він повинен бути глибоким і не іржавим. Налийте в вапно майже крижану воду, при цьому слід дотримуватися пропорції 1: 1. Тобто, якщо ви поклали в бак 5 кг гашеного вапна, то вам потрібно 5 літрів води. Будьте обережні, так як ступка нагрівається до дуже високих показників (температура розчину, а, відповідно, і ємності, в якій він знаходиться, досягає часом 150 ° С). У процесі гасіння суміш обов’язково буде шипіти і бризкатися киплячою рідиною. Так що обов’язково користуйтеся засобами індивідуального захисту. Не забудьте надіти захисну маску, окуляри, гумові рукавички і по можливості бавовняний костюм.

Процес кипіння триватиме протягом 10-30 хвилин. За цей час ні в якому разі не можна залишати ємність без нагляду, так як вона через сильний кипіння може навіть перекинутися. Навпаки, необхідно постійно помішувати розчин довгою паличкою, так як близько до відра або до іншої ємності з гасячи вапном підходити небезпечно. Після цього слід закрити бак кришкою і залишити його в прохолодному темному місці приблизно на 0,5. 1 місяць. Якщо ви все ці вимоги виконайте, то процес побілки, дезінфекції та подальшої експлуатації різних матеріалів і поверхонь пройде успішно. Таким чином, розвести вапно для побілки можна із застосуванням розчинника або холодної води.

Як наносити склад на поверхню за всіма правилами

Інструкції, як побілити стіни вапном, виглядають дуже різноманітно. Вся справа в тому, що у кожного майстра свій рецепт вапняної суміші, свій інструмент, а значить. Своя методика. Але можна спробувати об’єднати основні моменти в один алгоритм. Вийде універсальний метод, який кожен має право доповнити чи трохи підкоригувати в залежності від ситуації.

Важливі властивості вапняної побілки

Всім відома ще зі шкільної лави вапно в підручниках хімії називається окис кальцію. Для побілки використовується гашене вапно, тобто прореагировавшая з водою. Якщо говорити хімічною мовою, гашене вапно являє собою серйозна причина. Луг. Вона володіє хорошими дезінфікуючими властивостями, адже агресивна лужне середовище згубно впливає на грибок, комах-шкідників та іншу небажану живність.

Вапняна побілка не боїться вологого повітря, не тріскається і не покривається бульбашками. Крім стійкості до підвищеної вологості, стіни, оброблені цією речовиною, мають стійкість до перепадів температур.

Для побілки необов’язково змивати наявне покриття, її можна наносити на стару обробку. Більш того, якщо на поверхні стін або стелі утворилася сітка дрібних тріщин, обробка розчином гашеного вапна зміцнить обробку і продовжить термін її служби.

Пропорції розчину і витрата на квадрат

Щоб приступити до побілки вапном своїми руками, потрібно підготувати як мінімум такий набір матеріалів:

Крім цього, в побілку нерідко додають всілякі допоміжні речовини, які надають їй ті чи інші властивості. Базовий розчин готується в пропорції 1: 3. На кожен кілограм вапна беруть 3 л води. В результаті з 1 кг речовини можна приготувати 4 л розчину.

Витрата вапна на 1 м 2 при побілки безпосередньо залежить від типу поверхні, на яку його наносять:

  • Найбільший витрата. Близько 1 л готового розчину на квадрат, піде при побілки необробленої цегляної кладки.
  • Рівна підготовлена ​​поверхню передбачає приблизно 0,5 л на кожен квадратний метр площі.

Ще один критерій, який відбивається на витраті. Малярський інструмент. Найчастіше використовують звичайну плоску кисть або круглу. Макловицу. Ці інструменти неощадливі, маса наноситься товстим шаром, можуть утворюватися патьоки і краплі. Краскопульт дозволяє значно знизити витрату матеріалу і час роботи. Часто замість фарбопульта пристосовують пилосос зі зворотним обдувом і навіть ручні обприскувачі для дерев.

Як розрахувати кількість вапна і води

Перед тим як розвести гашене вапно для побілки, потрібно виконати деякі обчислення. Приблизний розрахунок витрат виглядає наступним чином.

Для початку потрібно обчислити площу стін і стелі, які планується побілити. Наприклад: кімната 3 на 5 м, висота стелі 2,5 м. Вирішено обробити білити вапном стелю і частину стін від середини висоти до стелі.

Площа стін: (32,552,532,552,5) / 2 = 20 м 2.

Площа стелі: 35 = 15 м 2.

Загальна площа: 35 м 2.

Виходячи з середньої витрати 1 л розчину на 2 м 2 поверхні, нескладно вирахувати необхідну кількість для побілки. 17,5 л вапняного розчину. Можна округлити до 18, а краще. До 20, адже середня витрата. Поняття досить гнучке.

Купівля вапна. Яку брати і скільки Побілка стін вапном. Інструкція по бюджетному ремонту своїми руками

Величезна різноманітність матеріалів для фінішної обробки витісняє старі способи ремонту, і вапняна побілка застосовується вже не настільки широко, як це було 50 років тому. Але цей перевірений поколіннями метод повністю відповідає виразу «дешево і сердито». Якщо ви плануєте побілити стіни, стелі або бордюри в саду, вивчіть, якими властивостями володіє гашене вапно, як її правильно приготувати, розрахувати витрати розчину і нанести на різні поверхні.

Чи потрібна підготовка поверхні

Якщо завдання. Швидко побілити стіни і декоративна сторона питання вас не дуже хвилює, етап підготовки можна і зовсім пропустити. Насправді, білити можна прямо зверху інших покриттів, що не переживаючи, що результат не виправдає очікувань. Але якщо стіни покриті клейовою фарбою, тоді потрібно її попередньо видалити.

Якщо швидкість. Не ваш пріоритет, тоді краще підготувати поверхню до нанесення вапняного розчину. Так результат буде більш акуратним. Змивають стару побілку, роздуті місця на штукатурці видаляють, зашкурівают, шпаклюють. Те ж стосується і тріщин, якщо вони є.

В якості грунтовки використовують звичайну воду. Поверхня злегка змочується для кращого контакту. А якщо в складі суміші є одна або декілька перерахованих вище добавок, тоді адгезія буде ще краще.

Важливо захистити всі інші поверхні від випадкового попадання вапна. Всю меблі, якщо її не можна винести з приміщення, підлоги і стіни завішують поліетиленовою плівкою. Працівник повинен надіти захисний костюм, рукавиці, окуляри і маску для персонального захисту.

Білий колір. Не єдиний можливий

Щоб вапняне покриття не стало жовтуватим, в нього додають звичайну синьку. Метиленовий синій. Знадобиться 10-20 г на літр. Побілений стелю стане білосніжним. Але іноді виникає необхідність отримати вапняний розчин інших квітів. Побілкою цю масу вже не назвеш, та й не кожен барвник підійде. Використовують тільки ті пігменти, які стійкі до лужного середовища. Мінеральні, але ні в якому разі не органічні.

Пігменти, які використовують для вапняних фарб:

  • Охра (жовтий відтінок);
  • Умбра (тютюновий);
  • Сурик (помаранчевий);
  • Мумія (червоно-коричневий);
  • Окис хрому (зелений);
  • Діоксид титану (білий);
  • Літопона (білий);
  • Ультрамарин (синій).

Щоб приготувати вапняні фарби хорошої якості, не рекомендується додавати пігмент в чистому вигляді. Порошку. Його попередньо розводять водою до отримання пасти. Потім пігментного пасти дають настоятися близько 24 годин. І тільки після цього барвник можна додавати в розчин. Це викликано тим, що крупинки пігментів часто погано розчиняються і можуть тягнутися за пензлем, утворюючи некрасиві кольорові смуги.

Як приготувати гашене вапно своїми руками

Однак непоодинокі випадки, коли в господарстві є досить великий запас негашеного вапна і бажано використовувати її, а не купувати гашене. В такому випадку, її можна самостійно погасити, тим більше цей хімічний процес не вимагає навичок проведення подібних експериментів в лабораторії.

Отже, як приготувати вапно для побілки з комкової негашеним «кипелки». Для початку потрібно потурбуватися про персональну захисту. Оскільки ви будете мати справу з досить агресивної лугом, подбайте про захист очей (окуляри), органів дихання (респіратор), відкритих ділянок шкіри (закритий одяг і рукавички). Робити це потрібно на повітрі.

Як приготувати розчин для побілки

Вам знадобиться глибока ємність, наприклад, відро і інструмент для перемішування. За традицією. Палиця. Список інгредієнтів теж коротка:

Вода повинна бути холодна, це єдина умова. Пропорцію запам’ятає навіть першокласник. 1: 1.

  • На 1 кг окису кальцію взяти 1 л холодної води.
  • Все це з’єднати в ємності і перемішати. Практично миттєво ви зможете спостерігати початок потужної хімічної реакції з виділенням великої кількості тепла. При гасінні суміш нагрівається іноді до 150 градусів, не дарма речовина в народі прозвали кіпелкой. Розчин буквально закипає.
  • Коли реакція припиниться, тепло і газ перестануть виділятися, вапно можна вважати «пушонкой», тобто гашеного. Однак вона ще не підходить для побілки.
  • Розчин повинен дозріти протягом 2-3 тижнів під кришкою в темному прохолодному місці.

Як підготувати приміщення?

Перш ніж побілити льох, його потрібно підготувати:

  • Винести все стелажі, полиці, ящики, банки і мішки з продуктами.
  • Вимести павутину і сміття.
  • Видалити зі стін сліди зберігання овочів.
  • Плями грибка і цвілі обробити будь-яким антигрибковим засобом.
  • Провітрити, а при підвищеній вологості. Просушити протягом декількох днів, створивши невеликий протяг. Якщо немає можливості чекати, коли льох просохне природним шляхом, встановити обігрівач або тепловентилятор.
  • Тріщини і відколи зашпаклювати і загрунтувати.
  • Розетки, вимикачі, плінтуси, лиштви та декоративні елементи заклеїти малярським скотчем.
  • Пол застелити поліетиленом або старої клейонкою.

Побілка льоху вимагає ретельної підготовки оброблюваних поверхонь. Якщо на них є стара фарба, плями жиру, клею, мазуту або бітуму, їх слід видалити, інакше вапняний розчин не ляже на стіни і буде стікати на підлогу.

Основні етапи роботи

Вапняне молоко можна наносити малярської пензлем, валиком, спеціальним фарбопультом, пилососом з функцією зворотної тяги, садовим обприскувачем. Найпростіший, але трудомісткий спосіб. Використання кисті. Вона повинна бути такого розміру, який дозволить фарбувати стіну широкими смугами.

Роботу по нанесенню побілки необхідно проводити послідовно:

  • Кисть попередньо замочити в чистій воді на 1-2 години. Це забезпечить краще зчеплення щетини з розчином.
  • Злегка зволожити поверхню стін, розпорошивши на них воду з пульверизатора.
  • Ділянки стін, де залишилися плями іржі і сліди від грибка або цвілі, треба попередньо заґрунтувати вапняним молоком, інакше вони будуть проступати крізь висохлу побілку.
  • Фарбувати поверхні в 1 шар. Не чекаючи повного висихання стін, нанести другий шар белільной розчину.

Після побілки підвалу або льоху потрібно добре провітрити приміщення, почекати, поки стіни і стелю повністю висохнуть, і тільки потім встановлювати стелажі і поміщати продукти на зберігання.

Малярський валик дозволяє істотно скоротити час роботи. Щоб белільной розчин добре ліг на стіни, слід підібрати інструмент з хутряною шубкою. Якщо поверхня стіни гладка, можна використовувати валик з коротким або середнім ворсом. Якщо ж на стінах присутні западини і ямки, слід взяти інструмент з довгим ворсом, який зможе проникнути в усі поглиблення і якісно їх фарбувати.

Просторі приміщення краще білити не вручну, а за допомогою фарбопульта. Технологія нанесення в цьому випадку ідентична: зволожити поверхню стін і послідовно нанести 2 шари вапняного розчину. Відстань між соплом розпилювача і стіною повинна становити 30 см.

Підготовка суміші для побілки льоху

Розчин для побілки стін льоху називають вапняним молоком. Його отримують з двох основних компонентів. Вапна і води. Можна використовувати як негашене грудкове вапно, так і гашене (пушонку).

Виробники завжди вказують на упаковці, як потрібно розводити будівельний матеріал. Якщо з якоїсь причини така інформація відсутня, можна підготувати суміш по одному із запропонованих нижче рецептів:

№ п / пводавапноМідний купоросЗалізний купорос
19 л3 кг
210 л2,5-3 кг200 г
310 л2,5-3 кг100 г30 г

Не рекомендується змінювати кількість інгредієнтів в більшу або меншу сторону, так як це призведе до небажаних наслідків: рідкої вапном важко якісно пофарбувати поверхню і надати їй насичений колір, а надто густий склад при висиханні почне міхур і відпадати.

Фахівці рекомендують використовувати суміш з мідним купоросом. Це хімічна сполука володіє антигрибковими і антибактеріальними властивостями, посилює антисептичний ефект вапняного розчину.

Для роботи знадобляться:

  • Металеве або емальоване відро (цебер);
  • Широка малярська кисть або хутряний валик з великим ворсом;
  • Водонепроникні рукавички;
  • Захисні окуляри;
  • Спеціальний одяг, що повністю закриває тіло і кінцівки.

Розводити суху негашене вапно необхідно в кілька етапів:

  • Потрібну кількість матеріалу всипати в порожнє відро. Великі грудки розім’яти руками, попередньо вдягнувши захисні рукавички.
  • Акуратно влити воду і залишити суміш на деякий час, щоб грудки вапна добре просочилися водою і розпалися на дрібні крупинки.
  • Поки вапно буде гаситися, перші 15-20 хвилин небажано знаходитися поруч з відром. При гасінні вапно виділяє тепло, і суміш розбризкується в різні боки.
  • Залишити на 6 годин для повного розчинення вапна.
  • Додати мідний і залізний купорос (при бажанні).
  • Перемішати білильне рідина до повного розчинення всіх компонентів.

Готовий розчин слід процідити через сито, щоб видалити дрібні грудки, нерозчинені крупинки і сторонні домішки.

Чим і як розвести вапно для побілки стін в погребі?

Побілка. Перевірений спосіб облагороджування і дезінфекції складських приміщень, гаражів, підвалів і погребів. Вапно має здатність запобігати розвитку грибків, цвілі і патогенних бактерій, тому найкраще підходить для обробки стін в місцях зберігання продуктів. Щоб побілка не обсипалася зі стін і лягла рівним шаром, потрібно знати, як правильно підготувати приміщення до обробки, як розвести вапно для побілки стін в погребі і як нанести готовий розчин на поверхню.

Чим побілити льох. Вибір матеріалу

Вапно. Оптимальний матеріал для того, щоб побілити льох. Вона відрізняється високою міцністю і вологостійкість, не тріскається при перепадах вологості і температури повітря. При нанесенні на обштукатурену, бетонну або цегляну поверхню вапняна побілка утворює щільний фарбувальний шар, стійкий до стирання.

Вапно володіє і іншими достоїнствами:

Щоб побілити льох вапном, досить слідувати інструкціям майстрів по ремонту та оздоблення приміщення.

Кілька порад щодо процесу побілки

Всі роботи слід проводити з дотриманням правил техніки безпеки:

  • Гасіння вапна проводити на відкритому повітрі.
  • Перед тим як побілити внутрішні або зовнішні стіни, обов’язково надіти робочий одяг і щільно прилягають до обличчя окуляри.
  • При побілки льоху за допомогою фарбопульта або розпилювача використовувати респіратор, який захистить органи дихання від попадання дрібних частинок вапна.

Для додання стінам блакитного відтінку можна в готову суміш влити білизняний синьки, додаючи потроху і постійно розмішуючи до тих пір, поки розчин не набуде необхідний відтінок. При бажанні можна додати в вапняне молоко відтінку пігмент і надати приміщенню кремовий, персиковий, салатовий або інший колір.

Щоб побілка добре лягла на стіни льоху, міцно трималася після висихання, не обсипалася від вологи, не бруднила одяг і руки, будівельники рекомендують додавати в суміш кухонну сіль з розрахунку 100 г на 10 л розчину. Її слід попередньо розчинити у воді, а вже потім влити в негашене вапно.

Про автора

admin administrator