Як розвивається цвітна капуста

Авторadmin

Як розвивається цвітна капуста

Як виростити цвітну капусту: секрети садіння та догляду

Як і будь-які інші види капусти, цвітна любить вологу. У літню спеку рослина “випиває” за добу до відра води, але надмірної води, «болота» також не терпить.

Цвітна капуста не вимоглива до тепла, оптимальна температура для її росту – від 7 до 20 градусів. При високій температурі, близько 30 градусів та вище, якщо її ще й нерегулярно поливати, голівка капусти не встигає сформуватися або формується зовсім маленькою та розсипається. А ось без великої кількості сонячного світла цвітна капуста може й обійтися, хоча саме на добре освітленій ділянці їй найбільш комфортно.

Як садити цвітну капусту

  • Підготувати ґрунт для посадки. Садити цвітну капусту потрібно в родючий, удобрений ґрунт. Для цього потрібно удобрити ділянку посадки напівперепрілим гноєм з розрахунку хоча б по 2 кг гною на квадратний метр та мінеральними добривами. На квадратний метр внести склянку деревної золи та по столовій ложці суперфосфату та нітрофоски. Добрива треба закладати на глибину 12-15 см. Можна зробити й інакше — вносити добрива не на всю площу грядки, а безпосередньо в кожну лунку по одній півлітровій банці перегною та столовій ложці деревної золи.
  • Схема посадки цвітної капусти. Виривається траншея глибиною на одну лопату, землю викладають уздовж брівки. Потім виймають такий же товщини другий шар ґрунту, а верхній засипають у траншею. На нього – до самого верху – суміш компосту чи перегною з витриманим торфом. Такий субстрат не треба розкислювати й часто розпушувати.

Коли та як сіяти, садити цвітну капусту

  • Якщо є бажання зібрати врожай до нестерпної спеки, висаджуйте в ґрунт розсаду ранніх сортів і гібридів, посіяні на розсаду 15-20 березня як тільки денна температура встановиться в межах 15-18 градусів тепла. Як правило, до середини червня вже буде збирати урожай.
  • Пізні сорти сіють у другій половині квітня – на початку травня, можна під плівку, якщо погода холодна. Тоді врожай можна буде збирати в серпні-вересні.
  • Насіння перед посівом знезаражують, потримавши пів години в розчині марганцівки, потім підживлюють мінеральними речовинами. Для цього на 12 годин насіння потрібно потримати у розчині золи. Одну ложку на склянку води попередньо настояну добу. Далі насіння можна проростити, потримавши вологим у теплому місці, або відразу посіяти в ґрунт.
  • Відстань між рядами з розсадою капусти повинна бути 50-60 см, а між рослинами у ряду – 35 см. Рослину заглиблюють у ґрунт до першого справжнього листка, а коріння щільно притискують ґрунтом. Після посадки розсади під кожну рослину виливають літр води.

Які культури — гарні сусіди для цвітної капусти

Добре буде рости капуста після огірків, картоплі та бобових. Після своїх родичів капуста росте погано. Посадки цвітної капусти можна ущільнити зеленню чи салатом.

Підживлення капусти

Для отримання великої головки цвітну капусту кожні 10 днів підгодовують мінеральними добривами, своєчасно поливають, розпушують та мульчують міжряддя.
Перше підживлення можна провести, як тільки розсада приживеться і рушить у зріст. Для цього розсипають у міжряддях сухі сечовину, суперфосфат, хлористий калій та акуратно загортають землею, розпушуючи ґрунт. У посушливу погоду краще використовувати водні розчини мінеральних добрив або розчин гноївки.

Щоб капуста не пожовтіла

Щоб голівки не жовтіли на сонці, над ними надламують по одному два листки, або легенько зв’язують листя.

Як боротися зі шкідниками цвітної капусти

  • Для відлякування гусениць, слимаків і равликів в рядах між капустою сіють огіркову траву.
  • Також для цих цілей можна поливати головки та листя капусти солоною водою з розрахунку склянка кухонної солі на відро води.
  • Від капустяної мухи, яка з’являється у квітні-травні й потім ще раз влітку, розсаду після посадки можна відразу накрити полімерною сіткою. Під сіткою її можна залишити до закінчення сезону та навіть поливати грядку через сітку.
  • Для боротьби з мухами можна щедро посипати ґрунт навколо рослин тютюновим пилом.

Читайте також:

Усе про цвітну капусту: універсальний осінній овоч і джерело вітамінів

Цвітна капуста — це суперуніверсальний овоч, адже з неї можна готувати супи, запіканки і навіть котлети.

Якщо ви любите цвітну капусту, то корисно буде дізнатися, як її зберігати, чим вона корисна і що з неї краще готувати. Про це пише Cucchiaio.

Цей овоч належить до сімейства хрестоцвітних роду Brassicaceae і росте в Північній Європі, хоча сьогодні його культивують на всіх континентах. Цвітна капуста корисна для здоров’я: вона багата на калій і вітаміни.

Її смак, незважаючи на різкий запах, що виділяється під час приготування, солодкий і ніжний. Колір, однак, не просто білий. Хоча останній є найпоширенішим сортом.

Цвітна капуста буває бузковою, зеленою і навіть помаранчевою.

Цвітна капуста: харчові властивості

Цвітна капуста малокалорійна: лише 25 калорій на 100 грамів. Вона має антиоксидантну дію, запобігаючи старінню клітин. Також вона сприяє очищенню організму і прискоренню обміну речовин. Цвітна капуста містить достатню кількість кальцію, магнію, заліза, фосфору і калію, які допомагають запобігти остеопорозу, зміцнити кістки і тримати рівень артеріального тиску під контролем.

Також вона багата на фолієву кислоту, вітамін С і вітамін К. Завдяки такому дуже корисному поживному складу він є одним з улюблених продуктів вегетаріанців і веганів.

Як вибирати, чистити і зберігати цвітну капусту

У супермаркеті або на прилавку місцевої овочевої крамниці цвітна капуста має виглядати бездоганно. На ній не повинно бути коричневих або чорних ділянок, а розетки мають бути компактними і твердими.

Листя і стебло мають бути хрусткими. Якщо стебел і листя немає — тих частин, які дозрівають найшвидше і найбільше псуються, краще не купувати цвітну капусту, яка може бути вже старою.

Як почистити цвітну капусту? Зовнішнє листя необхідно видалити, розрізавши стебло ножем або розрізавши основу навпіл. Суцвіття ділять на більш-менш однакові за розміром, тому приготування буде однорідним, як на пару, так і в духовці.

Цвітну капусту слід зберігати в холодильнику в шухляді для овочів, який має бути сухим і без вологи, максимум 5-6 днів. Однак після приготування її можна зберігати в холодильнику в герметичному контейнері для харчових продуктів протягом кількох днів.

Як приготувати цвітну капусту: практичні поради

Цвітна капуста — дуже практичний і простий овоч, який можна комбінувати і використовувати під час приготування смачних і корисних рецептів. Її можна запікати, їсти сирою, або варити.

Для приготування вареної цвітної капусти наповніть каструлю з високими бортиками водою (підсоленою), щоб вона вкрила всі суцвіття, додайте трохи лимонного соку, щоб поліпшити запах, що виділяється під час варіння.

Варіть приблизно 20 хвилин. На пару цвітна капуста готується приблизно 15 хвилин.

Для запікання помістіть суцвіття на деко, застелене папером для випічки, приправте олією, сіллю, перцем і панірувальними сухарями (якщо хочете, додайте петрушку, пармезан або паприку, карі тощо). Готуйте за 180 градусів у духовці приблизно 15 хвилин.

Цвітна капуста: рецепти та ідеальні поєднання

Цвітну капусту здебільшого їдять у вареному вигляді. І вона справді універсальна, чудово поєднується з ковбасними виробами, сирами і м’ясом. Смачною цвітна капуста виходить у вершковому соусі. Ідеально поєднується з рибою — анчоусами, оселедцем, креветками і насамперед молюсками.

Також із цвітної капусти виходять чудові супи та супи-пюре. Спробуйте приправити їх куркумою, беконом, або навіть свіжим імбиром.

Кумедний історичний факт про цвітну капусту

У народі кажуть, що дітей приносить лелека, або їх знаходять у капусті. І в цій легенді мається на увазі саме цвітна капуста. Причина цієї асоціації проста: цвітну капусту збирають через дев’ять місяців після посіву (як і під час жіночої вагітності), тому її називають символом родючості.

Спробуйте приготувати з цвітної капусти смачні стейки, або запекти її з куркою в духовці. І ви точно полюбите цей овоч.

  • Читайте нас у:
  • Читайте у Telegram
  • Читайте у Facebook
  • Читайте у Twitter
  • Читайте у Viber
  • Теги:
  • овоч
  • рецепт
  • кольорова капуста
  • Поширити:
  • відправити у Telegram
  • поділитись у Facebook
  • твітнути
  • відправити у Viber
  • відправити у Whatsapp
  • відправити у Messenger

Про автора

admin administrator