Як садити дерен восени

Авторadmin

Як садити дерен восени

Які дерева садити восени та які переваги і мінуси осінньої посадки

Восени, крім збору врожаю городини і озимих посадок городини, садівники також можуть робити посадку під зиму. Які дерева садити восени та які переваги і мінуси осінньої посадки дерев і кущів розповіли досвідчені садівники. Також фахівці вказали приблизні терміни осінньої посадки дерев. Але, звичайно, потрібно враховувати кліматичні особливості регіону і температурні показники.

Переваги і мінуси осінньої посадки дерев і кущів

Як в будь-якій діяльності, посадки дерев восени має своє плюси і, звичайно, мінуси. Потрібно ретельно зважити основні фактори і тоді вирішити, коли краще зробити «поповнення» для вашого саду. Отже

Які переваги осінньої посадки дерев і кущів

Ознайомившись з перевагами і ризиками осінньої посадки, можна вирішити, що і коли садити.

Зазвичай, якщо саджанці купувати восени, тоді ціна на них нижча. Це пов’язано з тим, що багато садово-паркових виробників, приватні садівники продають посадковий матеріал – рослини, які тільки-но викопали. Це і позначається на більш доступній ціні.

Рослини в цю пору часто продаються і з останніми листами, і зі свіжими корінням – це одні з показників того, що саджанці здорові. Досить часто разом з саджанцем, фахівці показують і плоди з цього дерева. А це впливає на ставлення покупця – він бачить майбутній свій врожай.

мається на увазі, що дерева, які можна садити восени, потребує менше часу і сил для догляду за саджанцями. Завдяки осінній погоді – дощам, туманам, менш спекотній температурі повітря, у саджанця буде комфортна вологість грунту. Це важливо, адже коріння після посадки адаптується і певний час продовжує рости і восени. Зростання коріння триває, поки температура землі не зменшиться від + 4 ° C і нижче. Якщо дерева і кущі восени посадити вчасно, то ще до настання заморозків в них встигнуть виростити тоненькі вбираючі корінці. І завдяки цьому в наступному сезоні це коріння почне рости на цілих два, а то й три тижні раніше тих саджанців, що було висаджено весною.

Можливо це буде здаватися незначущим, але насправді це важливий фактор. восени практично всі основні роботи на городі завершені. І тому є більше часу є, щоб садити дерева восени. Адже навесні практично щодня у нас є роботи з городиною: вирощування розсади, її пересадка в теплицю, у відкритий грунт, догляд, пікірування тощо. А осіння посадка дерев дуже економить сили і час для весняних робіт.

Які мінуси осінньої посадки дерев і кущів

Як є позитивні моменти, так існують і негативні фактори такого виду посадки дерев.

Ризики, якщо садити дерева восени

  • ранні заморозки, несподівані сильні морози, несвоєчасна посадка – все це може згубити саджанці, які ще не адаптувалися;
  • осінній саджанець отримає багато стресу взимку: ожеледь, сильні вітри, снігопад й інші природні явища можуть поламати тендітні гілочки нових посадок;
  • гризуни особливо активізуються восени і взимку, тому становлять велику загрозу для дерев;
  • якщо ви постійно не проживаєте в будинку, тоді у дачників є ризик залишитися без посаджених дерев. На жаль, випадки крадіжки навіть саджанців, не рідкі.

Які дерева садити восени: список основних видів

Цей перелік включає основні види і сорти дерев, які найкраще приймаються, якщо їх посадити восени

  • зимостійкі сорти яблунь і груш;
  • аронія;
  • смородина;
  • малина;
  • агрус;
  • жимолость;
  • береза;
  • горіх;
  • каштан;
  • верба;
  • хвойні.

Як вже зазначалося, є переваги і є негативи від осінньої посадки дерев. Адже кожного року погода різна, і якість грунту на кожній ділянці своя. Самі саджанці можуть по-різному адаптуватися. Тому однозначної відповіді коли краще садити дерева восени чи навесні немає.

Найкращі терміни для посадки дерев і кущів восени

Досвідчені садівники дали загальні поради щодо строків посадки дерев. Звичайно, слід враховувати природні умови у вашому регіоні. Та яка осінь цього року – рання чи пізня, дощова чи суха.

На думку фахівців, оптимальний період осінньої посадки дерев – кінець вересня і весь жовтень. А якщо осінь тепла, то посадки можуть тривати і до середини листопада.

Щоб легше було орієнтуватися садівники вказали, як можна зрозуміти, коли садити дерева.

  • найкращий час восени, коли садити (пересаджувати) будь-які саджанці – це період їх біологічного спокою. Про його настання свідчить закінчення листопада.

Посадка дерев восени

Восени настає не тільки пора збору врожаю і його перероблення. Необхідно прибирати однорічні культури, приводити ділянку в порядок. Саме час оновити плодово-ягідні й декоративні культури. Чому рекомендована осіння посадка дерев? Як правильно проводити обрізку?

Чому дерева садять восени

Проводити посадку декоративних і ягідних кущів, плодових дерев можна як ранньою весною, так і восени. Через те, що є рослини, які навесні починають йти в ріст дуже рано, їх рекомендують висаджувати восени. Деякі садівники вважають за краще не висаджувати рослини під зиму, пов’язуючи це з ризиками пошкодження або загибелі саджанця.

Дерево може не прижитися не тільки через погодні умови. Часто садівники самі допускають суттєві помилки при висадці. Наприклад, не дотримуються термінів робіт, висаджують в невідповідному місці.

Переваги осінньої посадки:

  1. При дотриманні строків висаджування приживлюваність дерев вище, ніж навесні. Рослини встигають прижитися, перезимувати без втрат, а навесні почати вегетацію без стресу. Пробудження саджанця відбувається з достатньою кореневою системою.
  2. Рослинам не потрібен додатковий догляд — полив або притінення. Їм досить природних опадів і хмар, що приховують сонце. При весняній висадці саджанці більш примхливі. Не можна допускати пересихання земляної грудки, що часто буває в посушливі дні. Крім того, небезпечна надмірна сонячна активність. Слабка коренева система не заповнює дефіцит вологи, викликаний сильним випаровуванням з листя.
  3. Довший період для посадки. Якщо навесні потрібно встигнути висадити саджанець з моменту сходу снігу, але до початку сокоруху (а це, часом, лічені дні), то восени є кілька сприятливих тижнів для робіт.

Восени можна висаджувати будь-які культури — і плодові, і декоративні. Слід враховувати їх районування, теплолюбність, оскільки «південні» саджанці можуть вимерзнути в першу ж зиму.

Правила осінньої посадки дерев

При проведенні заходу слід дотримуватися певних правил. Чим менше помилок зробить садівник на цьому етапі, тим легше і швидше приросте саджанець.

Правила посадки дерев під зиму:

  • Ретельний підбір посадкового матеріалу, його підготовка. Саджанці з відкритою кореневою слід попередньо на добу замочити. Не слід занадто довго тримати рослину поза ґрунту: чим довше зволікають із його висадкою, тим болючіше для нього пересадка.
  • Важливим моментом при посадці восени є дотримання крайніх термінів для заходу. Так, починати роботи можна після опадання листя і переходу рослини в період спокою. У різних регіонах цей період варіюється з вересня до жовтня. Висадку завершують за 3 тижні до передбачуваних заморозків. Якщо прогнозують раптові короткострокові похолодання, саджанець і пристовбурні кола рекомендується вкрити матеріалами для мульчування — опилом, соломою, агротекстилем.
  • Необхідно враховувати схему посадки. Не можна брати в розрахунок невеликий розмір посадкового матеріалу, важливо спиратися на його розміри в дорослому стані й сумісність культур. Для середньорослих дерев мінімальну відстань – 3 м, для високорослих – 5 м. Між рядами проходи залишають широкими, в межах 5-8 м.
  • Ретельно підбирають місце для посадки. Воно повинно бути відкритим, сонячним. У тіні рослини втратять декоративність, їх врожайність зменшиться, а хвороби й шкідники стануть з’являтися набагато частіше. Теплолюбні культури бажано висаджувати під захистом будівель або споруд (парканів, будинків, сараїв, гаражів). Так вони будуть приховані від холодних північних вітрів, максимально висвітлені та зігріті. Ґрунтові води повинні залягати глибоко, в іншому випадку коріння дерев будуть страждати від надлишку вологи.

Висадку проводять в наступному порядку:

  1. Яму для саджанця готують заздалегідь, покращують структуру ґрунту, підвищують його родючість. При необхідності закладають дренажний шар, додають комплексні добрива.
  2. Родючий ґрунт насипають гіркою в центрі ями.
  3. На нього встановлюють молоде деревце, розправляють коріння. Коренева шийка згодом повинна трохи підніматися над поверхнею ґрунту.
  4. Поступово присипають коріння готовим ґрунтом. Злегка ущільнюють його. Рекомендується висаджувати саджанець «на пагорб», щоб навесні тала вода відводилася, що не ушкоджувала кору і деревину.
  5. Посаджену рослину фіксують до дерев’яного кілка, рясно поливають.

Правильно висаджене дерево легко приживеться навіть без особливого догляду. Полив і розпушування вже не знадобляться, однак якщо використовувалися дворічні саджанці, то їм може знадобитися обрізка.

Правила і схеми обрізки дерев восени

Формування крони саджанців слід починати з раннього віку. Це дозволяє правильно розподілити навантаження на дерево, збільшити провітрюваність і продувність крони.

Проводити її слід за правилами:

  • У молодих дерев обрізку проводять щадним методом. Видаляють пошкоджені, сухі гілки, а також починають формувати крону відповідно до обраного типу.
  • Старі дерева обрізають сильніше: видаляють всі волчки, жирові пагони, а також гілки, що відходять від стовбура під гострим кутом (при великому навантаженні вони відламаються). Видаляють пагони, що загущують крону, знижують провітрювання, пересічні один з одним.
  • Обрізання проводять тільки знезараженим інвентарем. Рани на деревах закривають садовим варом або замазками. Це запобігатиме потраплянню грибків і шкідників в не захищені корою тканини.
  • Зріз проводять під прямим кутом, не залишаючи пенька, але і не зачіпаючи внутрішніх шарів деревини основного провідника. Такий зріз швидше затягнеться, на його місці не утворюється дупло.

Існують наступні основні типи обрізки:

  • Лідерна. Скелетні гілки розташовуються рівномірно по центральному провіднику.
  • Чашевидна. Основні гілки розташовуються досить низько над ґрунтом, розподілені по різних сторонах. Для цього видаляють центральний провідник на потрібній висоті.
  • Ярусна. Гілки розташовуються по 3-4 на ярус, з відстанню в 50-60 см між ярусами.

Посаджені за правилами саджанці вже навесні порадують активним ростом, не зупиняться в розвитку через стресового стану. Якщо посадка дерев або їх обрізка викликає труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть з вибором посадкового матеріалу, розкажуть секрети посадки саджанців, пояснять принципи обрізки.

Про автора

admin administrator