Як швидко розпланувати ділянку

Авторadmin

Як швидко розпланувати ділянку

Як розпланувати город і сад на ділянці (+фото)

Як розпланувати на земельній ділянці сад і город, щоб був гарний урожай. Поради щодо грамотної організації простору. Нюанси поєднання різних рослинних культур.

Близько 10 років тому я купила дачу. Облаштувала її, захопилася, придбала кілька сусідніх ділянок, переїхала за місто остаточно і без удаваної скромності вважаю себе досвідченим і успішним садівником і огородником. Сьогодні розповім вам про основи основ — про те, як розпланувати ділянку. Тема важлива — правильність розміщення культур впливає не тільки на естетику простору, але і на здоров’я і врожайність цих рослин.

Основи планування

Перший етап планування — визначитися, скільки місця буде відведено посадкам харчових культур. Якщо їх вирощуванням планується займатися активно, то передбачте під сад і город близько ¾ площі всієї ділянки. Інша частина землі приблизно в рівних пропорціях буде зайнята зоною відпочинку, господарськими та житловими будівлями.

Зверніть увагу: для більшості плодових культур не підходять зони ділянки, затінені більш ніж половину дня. У таких місцях краще висадити тіньолюбні декоративні рослини, облаштувати доріжки, альтанки або водойми.

Будинок оптимально розташувати з північного або північно-західного краю території — так він не буде затінювати посадки. Де-то поряд з житловим будинком оптимально влаштувати майданчик для відпочинку. Під сад і город в такому випадку залишаться найбільш добре освітлені частини ділянки.

План дачної ділянки: як організувати, розпланувати, з чого почати освоєння, схема, норми СНиП, фото і відео

У цій статті ми розповімо про те, як організувати дачну ділянку виходячи з його параметрів і відповідно до своїх потреб і можливостей. Адже грамотний підхід до планування території земельної ділянки гарантує цілий ряд переваг.

Приклад того, як на 6 сотках можна облаштувати повноцінний заміський будинок

Відзначимо наступні з них:

  • можливість раціонального використання простору;
  • забезпечення комфортного проживання в заміському будинку;
  • забезпечення оптимальних умов для вирощування садово-городніх насаджень;
  • забезпечення привабливого вигляду дачної ділянки.

Фактори, що впливають на планування дачної ділянки

Геометричний спосіб планування дачної ділянки

Як і з чого почати освоєння дачної ділянки – це питання, яке, рано чи пізно, цікавить кожної людини, що став власником земельного наділу.

Спробуємо визначитися з тим, які чинники впливають на процес планування заміського земельної ділянки.

Планування території з рівним рельєфом не представляє собою особливої ​​складності, тоді як горбистий рельєф вимагає врахування стабільності грунту, наявності грунтових вод і, як наслідок, загрозу зсувів.

Плануємо дачну ділянку зі складним рельєфом і близьким розташуванням природної водойми

Оптимальною конфігурацією є традиційний прямокутник. Але, поряд з такою формою, є складні обриси, які змусять по-іншому підійти до питання розташування будинку господарських прибудов і садово-городньої зони.

  • . Грунти можуть бути легкими, піщаними і при цьому родючими. З іншого боку земля може бути важкою середньосуглинисті або глинистої.

Особливий інтерес представляє планування ділянки, в рамках якого зустрічається кілька ґрунтових типів. У цьому випадку буде потрібно проведення самостійного геодезичного дослідження з метою з’ясувати, де краще своїми руками розташувати будинок, а де доцільно зайнятися землеробством.

Важливо: Якщо грунт «бідна» не впадайте у відчай, тому що родючу землю завжди можна замовити і придбати в необхідній кількості.

Схема залягання грунтових вод

Розташований поблизу водойма – це суттєва перевага, так як полив городу вимагає чималих обсягів чистої води, ціна якої може бути висока. З іншого боку, наявність ґрунтових вод поблизу поверхневих шарів грунту це негативний фактор, який може негативно позначитися на ресурсі зведеної дачі і господарських будівель .

Важливо: Придбання або оренда дизель генератора для дачі, використання насосного обладнання, організовано підвіз дров або кам’яного вугілля для печі в якійсь мірі зроблять вас незалежними від розташування тих чи інших інженерних комунікацій.

Особливості планування ділянки на 6 соток

На фото – типове облаштування дачі на 6 сотках

З чого почати дачну ділянку площею в 6 соток? Зрозуміло з позначення садово-городньої території. Справа в тому що 6 соток – це не так вже й багато для того щоб думати про будівництво повноцінної дачі. Тому, якщо у вашому розпорядженні виявився такий земельний наділ, кращу і більшу його частину доцільно відвести під посадку плодових дерев або під город.

Зрозуміло, протягом усього дачного сезону буде потрібно тимчасове житло і приміщення для зберігання сільськогосподарського. В умовах обмеженого простору можна буде застосувати дачні будинки з блок контейнерів або дерев’яні побутівки.

Такі конструкції компактні, відносно комфортні, а в перерві між земельними роботами їх можна буде застосувати для зберігання інструменту або зібраного врожаю. Розташування житлової споруди плануємо з тим розрахунком, щоб вона, незалежно від часу доби, не кидала тінь на город.

Важливо: Для того щоб захистити насадження від холодних вітрів, всі будівлі доцільно розміщувати по північній межі ділянки.

Якщо земля буде використана під плодові дерева, дачну битовку або будинок в своєму розпорядженні збоку ділянки, а дерева висаджуємо рядами на відстані 2,5-3 метри один від одного. При такому розташуванні на ділянці буде забезпечено оптимальне освітлення, що є невід’ємною умовою для збору рясного врожаю.

Особливості планування ділянки площею в 15 соток

Схема облаштування великого присадибної ділянки

На відміну від попереднього варіанту, 15 соток – це чимала територія, як для будівництва невеликого будинку, так і для розведення повноцінного городу.

Володіючи територією площею в 15 соток можна проявити фантазію і, крім будинку і городу, спланувати оптимальне розташування невеликої зони відпочинку, квітника і навіть залишити, скільки то квадратних метрів під розташування надувного басейну.

Крім того, розпланувати дачну ділянку в 15 соток можна таким чином, щоб, крім житлової споруди і городу, облаштувати повиту плющем альтанку і різні елементи ландшафтного дизайну.

Маючи в своєму розпорядженні таким простором на дачній ділянці, можна застосувати в його оформленні певні стилі планування або поєднання цих стилів. Найпростіше і одночасно ефективніше застосувати геометричне планування, де весь земельний наділ візуально підрозділяється на геометричні фігури, переважно на прямокутники.

В іншому випадку можна застосувати змішану планування, при якій строгі геометричні форми в оформленні території необов’язкові або можуть поєднуватися з вільним розташуванням насаджень.

Подібна схема дачної ділянки, поряд з обов’язковими елементами (житлові і господарські будівлі город), допускає застосування елементів ландшафтного дизайну, таких як штучна водойма, газон і т.д.

Тепер визначимося з тим, які норми СНиП на дачній ділянці і як планування проводиться відповідно до цих вимог.

Складання плану відповідно до норм СНиП 30-02-97

Відповідно до загальних положень СНиП 30-02-97, садівничі і дачні господарства облаштовуються в рамках об’єднань кількох господарств.

Інструкція планування кожного окремо взятого ділянки, так само як і всіх ділянок, що входять в садівниче об’єднання, узгоджується з адміністрацією місцевого самоврядування. У взаємодії з даними органом складається та згодом затверджується генплан дачної ділянки, який є юридичним документом.

Застосувати цей документ можна буде при постановці зведених будівель на облік або при продажу дачі. Знову ж таки, відповідно до цих норм, погодженням з адміністрацією підлягають всі відхилення від спочатку складеного проекту.

висновок

Отже, ми розглянули те, як виконується розробка дачної ділянки з нуля. Більш того, ми ознайомилися з нормами, які доведеться врахувати як при плануванні, так і при облаштуванні заміського ділянки.

В результаті ви зможете самостійно спланувати розташування тих чи інших елементів на своїй заміській ділянці з урахуванням найбільшої функціональності їх застосування. Залишилися якісь питання?

В такому випадку подивіться відео в цій статті.

  • Не правильная пароизоляция под полом
  • Дизайн ванной комнаты с черным полом
  • Ремонт сливного бачка унитаза – обзор популярных поломок и их устранение
  • Не правильная пароизоляция под полом
  • Мыши под полом: обзор способов избавления от ненавистных грызунов
  • Не правильная пароизоляция под полом
  • Вот так делают стяжку над теплым полом
  • Не правильная пароизоляция под полом
  • Вот так делают стяжку над теплым полом
  • Одна из причин почему плитка отходит от теплого пола

Про автора

admin administrator