Як швидко зробити сік з яблук

Авторadmin

Як швидко зробити сік з яблук

Як приготувати сік із домашніх яблук: рецепт і рекомендації

Якщо у вас цього року буде багато яблук, можливо, настав час навчитися робити сік. Деякі рецепти домашнього яблучного соку передавалися від покоління до покоління, але їхня загальна суть залишається незмінною.

Яблучний сік – напій однаково корисний і смачний. Його можна пити охолодженим у спекотну погоду або підігрітим – у прохолодну.

Якщо ви готові спробувати приготувати цей сік із вирощених вами яблук, спробуйте зробити це за інструкцією фахівців Gardening know how.

Які яблука підійдуть для соку

Вибір сортів яблук для соку – справа смаку. Якщо ви віддаєте перевагу солодкому соку, виберіть солодкі яблука, як-от Фуджі, Ред або Ґолден Делішес. Якщо вам подобається кислуватий сік, виберіть терпкі яблука, як-от Бреберн, Джонатан, Макінтош або Пінк Леді. Ви також можете використовувати суміш сортів для отримання кисло-солодкого поєднання.

Яблука для соку мають бути твердими і стиглими. Плоди необов’язково повинні бути ідеальними, але вам треба буде вирізати всі підгнилі ділянки, оскільки такі яблука можуть спричинити надто швидке бродіння соку та зіпсувати його.

Про безпеку соку

Існує досить невеликий, але реальний ризик, що непастеризований сік може бути заражений харчовими патогенами, як-от кишковою паличкою. Знизити ризик можна кип’ятінням або пастеризацією соку перед вживанням.

Як зробити яблучний сік за допомогою преса

Традиційний метод отримання соку з яблук полягає у використанні дробарки та преса.

Перше, що потрібно зробити, це помити яблука, видалити з них серцевину і нарізати на четвертинки. Якщо є якісь пошкоджені гниттям ділянки, обов’язково повністю їх виріжте. Покладіть підготовлене яблуко до дробарки. Коли вона заповниться, перекладіть подрібнені яблука до преса, вичавіть із них сік. Потім знову вичавіть його через мішечок для желе або дрібне сито, щоб видалити всі частинки, які залишилися.

Нагрійте сік до 71°С, щоб усунути будь-які патогени. Залиште його охолонути, а потім розлийте до чистих пляшок. Зберігайте в холодильнику та вжийте протягом п’яти днів або заморозьте для подальшого використання.

Як приготувати сік з ідомашніх яблук: рецепт і рекомендації / Фото: Credits

Альтернативний метод приготування яблучного соку

Не всі мають прес для яблук, але ви також можете приготувати сік за допомогою соковижималки. В цьому разі вам не потрібно видаляти з плодів серцевину, а треба вирізати всі ділянки, що гниють, і розрізати фрукт на четвертинки. Починайте вичавлювати сік, доки ємність для м’якоті не наповниться. Відтисніть її через рушник або марлю та зберіть сік. М’якоть, що залишилася, має бути сухою, і тоді це макуха, яку можна компостувати.

Як зазначалося раніше, нагрійте сік, щоб його пастеризувати, а потім розлийте до пляшок. Ніщо так не пахне, як гарячий яблучний сік, який кипить на плиті прохолодного дня.

Рецепт яблучного соку з прянощами

  • 1 літр несолодкого яблучного соку
  • кілька горошин чорного перцю
  • половина чайної ложки цілої гвоздики
  • чверть чайної ложки мускатного горіха
  • щіпка апельсинової цедри
  • спеції та цедра на ваш смак

Просто нагрійте сік, додавши до нього спеції. Ви також можете додати до напою кленовий сироп. Деякі люди кладуть у гарячий яблучний сік палички кориці або ягоди запашного перцю, і навіть цедру лимона. Не існує правильного чи неправильного способу приправити ваш сік – все залежить від вашого смаку.

Читайте також:

Яблучний сік на зиму в домашніх умовах – рецепт закрутки через соковижималку

Сік з яблук містить безліч вітамінів і приносить величезну користь для організму. Щоб він був доступний протягом всього року, багато господинь роблять яблучний сік через соковижималку в домашніх умовах. Якщо розібратися, як приготувати його правильно, і підібрати якісну соковижималку, закручування на зиму не займе багато часу.

Як вибрати та правильно підготувати яблука

Щоб сік був дійсно смачним, слід не просто розібратися, як зробити його в домашніх умовах, але і грамотно підійти до вибору яблук. Фахівці радять брати зимові сорти, так як вони соковитіші та ароматні. Розглядаючи, чим корисний яблучний сік з соковижималки і як приготувати його самостійно на зиму, потрібно згадати, що кращий напій виходить з таких видів:

  • Антонівка;
  • Пармен;
  • Аніс;
  • Грушівка;
  • Титівка.

Як говорилося вище, при використанні солодких яблучок можна обійтися без цукру. Якщо фрукти кислуваті, краще додати цукрового сиропу. Пояснюючи, як приготувати напій, відзначимо, що кращими вважаються купажовані соки, які готують з декількох сортів яблук. Намагайтеся не використовувати борошнисті сорти, оскільки напій буде важко освітлити. Також не рекомендується брати фрукти з гниллю і червоточинами, інакше можна зіпсувати смак.

Розповідаючи, як зробити яблучний сік на зиму, слід згадати, що перед віджиманням через соковижималку яблука потрібно ретельно підготувати. Спочатку їх треба перебрати, видалити плодоніжки і добре промити. Щоб яблучний сік не став гірким, після миття необхідно розділити фрукти на половини і зрізати серцевину. Наріжте їх на шматочки так, щоб вони проходили в отвір соковижималки. Шкірку краще залишити – в ній є вітаміни та мінерали, які зроблять сік корисним для організму.

Принципи приготування яблучного соку

Існує чимало рецептів з фото, які пояснюють, як приготувати відмінний яблучний сік на зиму через соковижималку. Для закручування можна використовувати кілька принципів консервації:

  • Пастеризація – передбачає заготовку майже без кип’ятіння. Напій доводять до кипіння і при появі перших бульбашок ставлять на маленький вогонь, пастеризують пару хвилин, а потім розливають в підхожий посуд і закручують.
  • Вичавлення – припускає пропускання фруктів крізь соковижималку. Якщо її немає в наявності, можна скористатися м’ясорубкою, а потім віджати яблучну масу через подвійний шар марлі. Як приготувати яблучний сік способом вичавлення через соковижималку на зиму, описано нижче.
  • Стерилізація – проводиться шляхом кип’ятіння вже розлитого по банках напою. В середньому стерилізація 1-літрових банок повинна займати від 15 до 18 хвилин.
  • Приготування в скороварці – дозволяє зробити консервацію без вичавлення і відразу після скороварки закрутити в банки на зиму.

Як підготувати відповідні ємності для зберігання

Зберігати яблучний сік найкраще в скляних банках об’ємом від 1 до 3 літрів. Ємності повинні бути цілими, без тріщин, сколів або щербинок на шийці. Попередньо їх промивають гарячою водою з використанням соди, а безпосередньо перед заливкою напою стерилізують.

Як зробити стерилізацію банок в домашніх умовах? Для цього досить помістити їх в духовку або мікрохвильову піч на 5-10 хвилин. Як варіант, можна встановити ємність на киплячий чайник з відкритою кришкою і потримати 20-25 хвилин.

Для закупорювання банок використовують бляшані кришки з лакованої або лудженої жерсті. Нелакована жерсть не підходить, оскільки кислоти в яблуках можуть окислити покриття кришки і зіпсувати смак напою. Перед закручуванням кришки слід прокип’ятити 10-15 хвилин.

Як зберігати яблучний сік

Якщо ви не знаєте, як приготувати і зберегти яблучний сік, зверніть увагу, що відразу після закупорювання банок їх необхідно перевернути на кришку і гарненько укутати. У такому положенні заготовки витримують близько доби до охолодження. Далі банки розміщують на місці зберігання. Протягом двох тижнів закрутки тримають при кімнатній температурі. Періодично їх перевіряють на появу цвілі, помутніння та ознаки бродіння. Якщо з ними все в порядку, за бажанням закрутки можна перенести в більш прохолодне приміщення.

Як зробити сік через соковижималку: рецепт покроково

Перш ніж вивчити рецепт та фото приготування напою, варто грамотно підійти до вибору приладу для віджимання соку. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися, як вибрати соковижималку. Покупцям пропонуються два види пристроїв – шнекові та відцентрові. Соковижималки першого типу працюють за принципом подрібнення продуктів і подальшого перетирання через сито. Другі виконують дроблення фруктів за допомогою сепаратора. Розібратися, яка соковижималка краще – відцентрова або шнекова, допоможе наша стаття.

Якщо вам потрібен дійсно якісний електроприлад, зверніть увагу на соковижималки від компанії Braun в нашому інтернет-магазині. Пристрої дозволяють приготувати чистий та смачний напій з максимальним збереженням вітамінів і мінералів. Особливістю їх конструкції є запатентоване ситечко з мікроотворами, яке прискорює процес і допомагає зробити вичавлення без всяких зусиль.

Розглянемо, як приготувати яблучний сік стандартним способом через соковижималку:

  1. Підготуйте підхожий посуд, проведіть обробку яблук і наріжте їх на шматочки.
  2. Використовуйте соковижималку, щоб вичавити напій. При вичавленні може утворюватися пінка, яку треба видаляти.
  3. Якщо ви не хочете, щоб сік на зиму вийшов з м’якоттю, процідіть яблучну масу крізь марлю. Далі перелийте в каструлю і переставте на плиту.
  4. При появі піни прибирайте її шумівкою або дерев’яною ложкою. Коли напій почне закипати, ви помітите, що він освітлюється.
  5. Після закипання повторно процідіть, якщо потрібно, додайте цукор.
  6. Ще раз доведіть до кипіння. Потім напій потрібно прибрати з вогню, розлити по банках і закрутити. Переверніть їх на кришки і дочекайтеся охолодження.

Користь яблучного соку

Розповідаючи, як зробити яблучний сік, не можна не згадати, що він надзвичайно корисний для організму. Консервувати його, користуючись соковижималкою, варто з багатьох причин:

  • Він є натуральним антиоксидантом, допомагає виводити шлаки та вільні радикали.
  • Навіть півсклянки в день допомагають поліпшити роботу мозку, попередити його передчасне руйнування.
  • Дізнатися, як приготувати яблучний напій, варто через його позитивний вплив на судини і серце. Він покращує циркуляцію крові та знижує ризики інфаркту.
  • Консервація корисна годуючим жінкам, оскільки напій підвищує рівень гемоглобіну в крові.
  • Яблука здатні підвищити імунітет, поповнити недолік заліза та інших необхідних організму елементів.

Якщо розібратися, як зробити сік на зиму за допомогою соковижималки, можна щорічно балувати близьких смачним та ароматним напоєм. Він легко вгамує спрагу, наситить вітамінами і значно поліпшить здоров’я.

Про автора

admin administrator