Як солити вялену рибу

Авторadmin

Як солити вялену рибу

Краще, ніж в магазині: як смачно засолити червону рибу

Спробуйте засолити рибу вдома один раз – і ви не захочете її купувати.

Зазвичай ми купуємо слабосолену червону рибу: чи то звикли так робити, чи то немає часу готувати. Хоча найчастіше просто не знаємо, як засолити рибу вдома. УНІАН розповідає, який посол вибрати і як правильно засолити червону рибу, аби вона вийшла смачнішою за магазинну.

Раніше ми розповідали, як варити м’ясо і рибу правильно.

Як вибрати рибу для засолки

Засолити можна будь-яку рибу – сьомгу, форель, горбушу, кету – це залежить від ваших уподобань. Якщо любите рибу жирнішу, з маслянистим м’ясом – беріть сьомгу і форель, у горбуші і кети – м’ясо нежирне, навіть сухувате.

Солити можна як цілу рибу, так і філе. Простіше, та й дешевше, купити філе риби на шкірі, і не возитися з обробкою. Тут є важливий момент: філе без шкіри для засолки не підійде.

Не обов’язково, щоб риба була свіжою, можна посолити і заморожену, тільки перед засолюванням її потрібно розморозити через холодильник. Вибираючи заморожену рибу, стежте, щоб на ній не було льоду й вона була природного кольору.

Як засолити червону рибу – сухий посол

Є два способи посолу риби: сухий і мокрий.

Сухий посол – класичний спосіб. Для нього використовують тільки сухі інгредієнти: сіль, цукор, спеції. Ними натирають рибу, складають її в посуд і відправляють під гніт. Як варіант, рибу можна загорнути у фольгу або плівку.

Іноді в сухому посолі можуть використовувати рідкі компоненти: наприклад, замість цукру додають апельсиновий сік.

Для сухого засолу беруть 2 ст.л. солі й 1 ст. л. цукру на 1 кг філе. За бажанням можна додати чорний мелений або білий перець, кріп.

Процес посолу займає мінімум 12 годин, але якщо ви хочете отримати більш солону рибу, залиште її на добу.

Як засолити червону рибу в розсолі – мокрий посол

Мокрий посол – це спосіб, коли рибу заливають розсолом (вода + сіль + цукор). Іноді цукор замінюють медом, тоді смак риби виходить більш ніжним.

Готувати в розсолі особливо добре нежирну рибу – горбушу, кету. До речі, саме цей спосіб використовується для швидкої засолки риби шматочками.

Для розсолу на 1 л води беруть 3 ст.л. солі й 1 ст. л. цукру. Можна додати за бажанням лавровий перець, горошини запашного або чорного перцю, гвоздику. Розсіл потрібно довести до кипіння, а потім дати йому охолонути.

Рибу в розсолі потрібно залишити мінімум на 6 годин, можна і довше, залежно від розміру шматка і ваших смакових уподобань.

Як засолити червону рибу за 2 години – експрес-посол

Рибу потрібно нарізати тонкими скибочками (близько 5 мм), залити розсолом на 1-2 години. Потім дістати рибу з розсолу, змастити олією і залишити в холодильнику ще на годину.

Як правильно засолити червону рибу – 5 основних моментів

І ще кілька правил засолювання, яких ми радимо дотримуватися:

  • Сіль потрібно використовувати крупну, можна морську.
  • При сухому посолі рибу потрібно натирати сіллю з усіх боків, і шкіру теж.
  • Цукор можна не додавати, але він допомагає зберегти щільність і форму риби, робить смак ніжнішим, розкриває його.
  • Для засолки краще брати скляний, емальований, керамічний посуд – від металевого у риби може з’явитися неприємний присмак.
  • Зберігати слабосолену рибу потрібно в холодильнику не більше 3 діб.

Професійні кухарі не радять зберігати малосольну рибу довше. Краще готувати її невеликими порціями, а при потребі знову посолити.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як правильно солити та сушити рибу

Смачну в’ялену рибу нескладно приготувати самостійно. Для цього треба знати, як сушити рибу будинку. Трохи клопоту, кілька днів очікування – і можна поласувати делікатесом самим, а також сміливо пригощати гостей. Шматочки ароматною сушеної рибки напевно сподобаються всім.

В’ялена або сушена – в чому різниця

В’ялена риба виходить в результаті просушування попередньо посоленого сировини. Це звична, готова до споживання продукція. Багато людей саме в’ялену рибу називають сушеної. Тому, ставлячи запитання: як правильно сушити рибу? – люди зазвичай мають на увазі як її слід в’ялити.

Сушену отримують як з несолоної сировини (пресносушеная), так і з підсоленої риби. Сушена риба вважається напівфабрикатом, вимагає подальшої кулінарної обробки. Сушать її зазвичай в північних районах, заготовлюючи про запас, щоб використовувати взимку. Висушені тушки можуть довго зберігатися, не втрачаючи своїх харчових якостей.

Вибір і підготовка риби

В принципі, в домашніх умовах можна в’ялити будь-яку рибу, але найкраще для цієї мети підходить не надто жирна, невеликого розміру. Можна з успіхом використовувати для цієї мети такі види: воблу, ляща, чухонь, підуста, червоноперку, єльця, густеру, окуня, тарань, судака, плотву та іншу.

сировину Попередньо треба підготувати:

  • Рибу добре помити, випатрати (не зчищаючи луску) і ще раз ретельно промити.
  • Якщо її велика кількість, то краще розсортувати за розміром, так як різна за розміром риба вимагає різного часу обробки.
  • Засолити підготовлену сировину.

Можна рибу не потрошити, але в цьому випадку готовий продукт вийде з гірчинкою, яку йому додасть жовч.

Підготовлену рибу можна солити двома способами: сухим – засинаючи тушки сухою сіллю, або мокрим – в розсолі (тузлуці).

Сухий посол

Найчастіше використовують саме цей спосіб засолу, так як він дуже простий. Посуд треба вибирати таку, щоб тушки легко містилася в ній (широку каструлю або чашку). На дно слід насипати тонкий шар крупної солі, укласти ряд риби, засипати її сіллю так, щоб вона була повністю закрита. Зверху таким же способом треба укласти наступний ряд. І так треба розкладати тушки рядами, кожен з них рясно посипаючи смолью.

Після того, як покладений останній ряд, зверху треба покласти тарілку або кришку, яка вільно входить в каструлю, і придавити гнітом (наприклад: банкою з водою або гирькою).

Посуд поставити в холодильник на 4-7 днів (в залежності від розміру тушок). Після закінчення зазначеного часу, рибу треба дістати, добре змити сіль, а потім вимочити у воді (4-7 годин), кілька разів міняючи. При цьому кількість годин дорівнює кількості днів засолу.

Після цього можна в’ялити рибу. Її треба розвісити в добре провітрюваному місці. Влітку можна сушити на вулиці, а взимку для цього підійде балкон або кухня. Можна в’ялити на веранді або літній кухні. Головне, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Тушки можна підвішувати, протикаючи дротиком через очі, а можна зробити гачки з канцелярських скріпок, якими їх зачіпляють за верхню губу, а іншою стороною підвішують на натягнутий шнурок або волосінь. Можна підвішувати рибу за хвости, але в цьому випадку жир і сік будуть витікати, і вона вийде більш сухий і прісною.

Солимо в тузлучном розсолі

Такий спосіб також добре підходить для дому. Він дозволяє отримати рівномірно просолену рибу за більш короткий період. Для цього треба:

  • Приготувати пересичений розчин соляної (тузлук). Для цього розчиняти сіль у воді, поступово підвищуючи концентрацію. Розчин вважається готовим, якщо в ньому не тоне шматочок картоплі або сире яйце. Знадобиться приблизно близько 1 літра розсолу на 2 кг сировини.
  • На дно широкої ємності треба насипати тонкий шар солі.
  • Укласти тушки в ємність.
  • Залити тузлуком, так щоб він покривав рибу повністю.
  • Накрити тарілкою або кришкою, зверху покласти гніт.
  • Помістити ємність в холодильник на 3-4 дні (залежно від розміру риби).
  • після потрібного часу, дістати тушки з розсолу і вимочити в чистій воді близько 30 хвилин, міняючи воду через кожні 10 хвилин.

Після цього дати воді стекти і в’ялити, розвісивши так само, як при сухому способі засолювання.

Скільки часу сушити рибу

Час сушіння до готовності залежить від розміру риби і умов. В середньому це 4-6 днів. На вулиці, обвіяна вітерцем вона сохне швидше, будинки – довше. Взимку, в прохолодному приміщенні, цей термін ще більше збільшується. Тому, після 4-5 днів рибу треба пробувати на готовність. Якщо вона сирувата на спинці слід залишити досушиваться ще на 1-2 дні.

Дуже швидко і просто в’ялити рибу будинку в електросушарці. Примусова вентиляція і підвищена температура прискорюють процес зневоднення напівфабрикату. У стандартній електросушарці при температурі близько +55°С вона в’ялиться до готовності 5-7 годин!

У північних регіонах рибу вымораживают на вулиці протягом півтора місяців.

Кілька порад

  1. Щоб влітку під час сушіння на рибу не сідали комахи її можна збризнути оцтом або змастити соняшниковою олією, а можна зробити з них суміш у пропорції 1:3 і їм змастити рибу.
  2. З цією ж метою її можна накрити марлею або дрібним тюлем.
  3. Вивішувати готову сировину для сушіння на балкон або на вулицю краще пізно ввечері, тоді до ранку вона встигне обветриться і підсохнути. Мухи та оси її чіпати вже практично не будуть.
  4. Для прискорення сушіння і захисту від комах треба розкрити черевця, вставивши в них сірники з обрізаними головками або короткі палички.
  5. Під час сухої засолювання деякі тушки погано просаливаются. Їх можна легко виявити – під час вимочування вони спливають. Таку рибу треба в’ялити окремо і пускати на їжу в першу чергу.
  6. Зберігати в’ялену рибу треба в прохолодному сухому місці загорнутої в пергаментний папір і хб тканину, а можна в скляній банці, закритій кришкою. При цьому вона не втратить своїх властивостей протягом 4-5 місяців.

Як правильно засолити червону рибу в доманішніх умовах

Філе обсушити серветками. Покладіть в пластиковий або скляний контейнер, присипте спочатку цукром, потім сіллю.

Щільно закрийте контейнер і відправте в холодильник на 3 дні. Готову рибку наріжте і збризніть невеликою кількістю лимонного соку.

Скільки солити червону рибу

Якщо ви хочете знати, як засолити червону рибу швидко, відповімо: наріжте її на порційні шматочки. Також слід знати, що слабосолона червона риба вийде всього за 8-10 годин, але краще посолити добу-дві, а то і троє в залежності від розміру шматків. Щоб зупинити процес засолювання, потрібно злити сік, який дала риба. Якщо ви збираєтеся зберігати рибу більше 4 днів, після засолювання змастіть її рослинною олією без запаху і перекладіть в сухий контейнер. Подавайте ніжне філе на бутерброді з вершковим маслом або у вигляді ошатної закуски.

Хороша солона в домашніхх умовах червона риба і як самостійна закуска, і як начинка для млинців, і як пара для бутерброда. Не бійтеся експериментувати зі спеціями.

Про автора

admin administrator