Як сушити груші

Авторadmin

Як сушити груші

Зміст:

Як сушити яблука і груші в домашніх умовах: 6 простих способів

Як сушити яблука на компот і в чому принадність грушевих сухофруктів – читайте на УНІАН.

Сухофрукти – необхідний продукт для людини в будь-якому віці. Особливо дієтологи рекомендують вживати сушку літнім людям, так як за відсутності свіжих фруктів взимку організм потребує вітамінів.

Як зробити сушку з яблук в домашніх умовах – читайте в матеріалі УНІАН.

Як сушити яблука на компот – 3 популярних метода

Перед тим, як робити з яблук сухофрукти, ретельно їх промийте і висушіть природним способом. Потім фрукти потрібно розрізати на часточки, при бажанні можна прибрати насіння і зрізати шкірку. Зробити сольовий розчин (1 ч.л солі на 1 л. води) і опустити в нього яблука на 2-3 хвилини. Потім знову просушити яблука.

Сушарка для фруктів

Для того, щоб приготувати сухофрукти за допомогою електросушарки, вимиті яблука наріжте часточками і викладіть на піддони. Виставіть температуру мінімум 60°C. Витримуйте яблука в сушінні максимум 7 годин. Потім перевірте готовність, якщо вони залишилися вологими – просушіть ще 2-3 години.

Розігріти духовку до 85°C. Листи або грати застелити пергаментом, нарізані яблука викласти тонким шаром і залишити дверцята духовки відкритими. Через 2 години, перевернути яблука, а листи поміняти місцями. Через 3 години зменшити температуру до 70°C. Дочекатися, поки основна кількість вологи випарується, знову зменшити температуру до 50°C і сушити яблука 4 години.

Як сушити яблука в мікрохвильовці

Взяти плоску тарілку, розкласти на ній вимиті нарізані часточками яблука. Встановити мінімальну потужність і час – 30 секунд. Потім перевернути фрукти і знову поставити в піч, встановивши максимальну потужність і час – 4-5 хвилин.

Як зробити сушку з груш в домашніх умовах – прості варіанти

Приступаючи до процесу приготування грушевих сухофруктів, розсортуйте їх за розміром, викиньте зіпсовані і перестиглі плоди. Промийте в холодній воді, висушіть, а потім розріжте на 2-4 частини. Якщо використовуєте занадто дрібні або лісові груші, то їх можна не ділити на частини, а шкірку не зрізати.

Як сушити груші для компоту

Цілі груші скласти в сито і промити проточною водою. Висушити природним способом на рушнику. Викласти на деко і відправити в духовку, розігріту до 60°C. Сушити 5-10 годин, іноді перевертаючи фрукти і залишивши дверцята духовки відкритими.

Як сушити груші в сушінні

Викласти фрукти на піддони. Виставите відповідну температуру вище 60°C. Через 5 годин подивіться на плоди, якщо в них залишилася волога, сушіть ще 2-3 години. В цілому сушити фрукти таким чином можна максимум 10 годин.

Як сушити груші в мікрохвильовці

Великі груші вимийте і наріжте часточками, дрібні залиште цілими. Покладіть плоди на плоску тарілку одним шаром. Увімкніть мінімальну потужність або, якщо є “Розморожування”, то краще використовувати його. Зачекайте 1-2 хвилини, потім збільште потужність до 200 і сушіть фрукти до готовності. Найбільш оптимальний час – 2-5 хвилин.

Як сушити груші в домашніх умовах: 7 способів

Сушені груші є сухофруктами, в яких укладені корисні вітаміни, що плідно впливають на весь організм. Спосіб сушіння відіграє важливу роль під час заготівлі соковитих фруктів.

Для збереження врожаю необхідно застосовувати альтернативні способи заготівель, щоб варити смачні компоти, джеми і варення та інші частування.

Фрукти можна засушити на сонці або в духовці, головне зробити це правильно, щоб потім можна було цілий рік ласувати сушеними плодами.

Взимку ми ласуємо ними і варимо смачний компот. Додаємо сушені яблука, і виходить запашний та смачний напій. Вся суть у тому, щоб напій настоявся, тоді він віддасть усі вітаміни та вийде насичений гарний колір.

Правила сушіння

Обробка даним способом має ряд особливостей, які потрібно враховувати, заготовляючи фрукти про запас.

1. Не слід вибирати надмірно соковиті та перестиглі плоди.

2. Для заготовок знадобляться груші середньої величини. Надто великі не призначені для приготування.

3. Віддавати перевагу необхідно плодам з малою насіннєвою коробкою. Краще заготовляти відразу після збору, інакше вони стають зайво м’якими і не підійдуть для засушування.

4. Плоди повинні бути із щільною текстурою.

5. На смак сушених груш має поганий вплив в’язкість, тому краще не використовувати подібні сорти.

6. Сушать скибочки завтовшки 1 см. Маленькі плоди, такі як, наприклад, дичка, можна заготовити цілком.

Покрокова інструкція

Отже, для приготування сушеної груші слід дотримуватись такої інструкції:

  • Відібрати відповідні сорти фруктів;
  • Підготувати плоди до просушування;
  • Безпосередньо приготувати сухофрукти.

Підготовка груш для сушіння:

Нюанси

Досвідчені господині рекомендують звернути увагу на такі моменти:

  • Середні за розміром груші ріжуть навпіл чи чотири частини;
  • Занадто тверді фрукти попередньо варто прокип’ятити протягом 4-5 хвилин;
  • Сорт дикої груші в духовці можна сушити повністю, не розрізаючи на частини.

Збирають «дичку» лише тоді, коли вона сама падає на землю. Потім плоди складають у ящик і залишають у темному прохолодному місці до того моменту, коли її шкірка не почне темніти. Саме в цей час груша буде найбільш соковитою, ароматною та стиглою і її можна сушити у духовці.

Електрична плита

Висушування груш у духовці електричної плити нічим не відрізняється від приготування сухофруктів у звичайній духовці, яка працює на газу.

Єдиною відмінністю буде те, що електроплита, як правило, має два підігріви: нижній та верхній. Тоді як газова плита має лише нагрівання знизу. Саме тому під час приготування сушеної груші зручніше використовувати електричну духову шафу.

Чіпси з груш:

Режим конвекції

Режим конвекції передбачає, що духова шафа оснащена вентилятором, завдання якого рівномірно розподілити тепло. Саме наявність такої плити на кухні дозволить значно заощадити сили та нерви, тому що тепер більше не треба турбуватися про те, що фрукти можуть прилипнути до поверхні листа або пригоріти.

При цьому підготовка груш до сушіння, та й сам процес нічим не відрізнятимуться від процедури приготування сухофруктів у звичайній духовій шафі.

Підготовка фруктів

Важливо використовувати якісні продукти для збереження чудового аромату.

Перед заготівлею плоди необхідно підготувати відповідним чином.

Все приготування полягає в наступному:

  • Миття та очищення плодів;
  • Ретельне просушування фруктів;
  • Сортування груш, гнилі та перестиглі екземпляри забираються;
  • У киплячу рідину відправляються плоди на 10-15 хвилин, вводиться у рідину цукор;
  • Продукт залишають охолоджуватися;
  • Груші нарізають, витягують кісточки, зрізають зіпсовані ділянки;
  • Для збереження кольору заготовки занурюють у розчин 1% винної чи лимонної кислоти.

Спосіб нарізки визначається залежно від вихідного розміру заготовок. Не надто великі плоди подрібнюють на часточки або дві частини.

Великі шаткують на скибочки, не дуже товсті за розміром. Таким чином вдасться зберегти насичений аромат та смак. Для заготівлі можна брати цілі плоди значно меншого розміру, не забуваючи видаляти плодоніжку.

Рецепти

Сушені груші використовують при приготуванні компоту або як начинку для випікання. Щоб часточки плода стали ще більш насиченими, можна скористатися таким рецептом.

Груші сушені в духовці цукрового сиропу.

  • Відбираємо відповідні сорти груш;
  • Промиваємо плоди і даємо їм висохнути на паперовому рушнику природним способом;
  • Нарізаємо груші в залежності від їх розмірів;
  • У холодну воду додаємо 2-4 г лимонної кислоти та кладемо туди фрукти на кілька хвилин;
  • Потім варто проварити груші в цукровому сиропі та висушити звичайним способом.

У результаті виходять дуже смачні та солодкі груші.

Десерти: сушені груші для прикраси торта:

Отже, для приготування справжнього вітамінного запасу на зиму достатньо відібрати відповідні сорти груш, приготувати їх належним чином та висушити у духовці.

Сушені груші є сухофруктами, в яких укладені корисні вітаміни, що плідно впливають на весь організм. Спосіб сушіння відіграє важливу роль під час заготівлі соковитих фруктів.

Для збереження врожаю необхідно застосовувати альтернативні способи заготівель, щоб варити смачні компоти, джеми і варення та інші частування.

Фрукти можна засушити на сонці або в духовці, головне зробити це правильно, щоб потім можна було цілий рік ласувати сушеними плодами.

Взимку ми ласуємо ними і варимо смачний компот. Додаємо сушені яблука, і виходить запашний та смачний напій. Вся суть у тому, щоб напій настоявся, тоді він віддасть усі вітаміни та вийде насичений гарний колір.

Як сушити груші в електросушарці

Подрібнені фрукти закладаються в пристрій і готуються при температурі 70 градусів.

Тривалість приготування – від 15 до 19 години. Під час сушіння скибочки необхідно перевернути для рівномірного приготування.

Правильно приготовлені часточки не кришаться при надламуванні. Вони набувають приємного світло-коричневого відтінку, а також пружності.

Правильне сушіння на сонці

Продукт слід підготувати, промити та осушити, нарізати на тонкі слайси. Для запобігання потемнінню часточки витримують 1% винної кислоти. На 2 хвилини занурюють у окріп.

Заготівлі рівномірно розподіляються на будь-якій площині – листку фанери, дощечці або ящику. Все це виставляється на сонці. Хороше місце — на даху дачної ділянки, за умови, що туди потрапляє пряме сонячне проміння.

Якщо немає місця для приготування, то скибочки нанизують на нитку як гриби і вивішують на сонячній стороні. Взимку так іноді сушать поблизу приладів опалення.

Весь процес триває близько двох діб. У вечірній час продукт ховають у помешкання. Через два дні заготовки забирають з вулиці і залишають досушитися в затемненому місці ще на три доби. Через рівні проміжки часу їх змінюють сторонами.

Груші дички (правильне висушування)

Для отримання ароматно-солодкого продукту після сушіння, дички необхідно правильно зібрати та підготувати для майбутніх заготовок. Не слід її знімати з дерев, потрібно дочекатися, поки вона сама природним чином впаде на землю.

Потім плоди складають у ящик або відро для того, щоб вони відлежали і через деякий час забарвилися у коричневий колір.

Ділячки, що полежали і потемніли після сушіння замість гіркого і терпкого смаку стануть солодкуватими і матимуть насичений аромат.

Нерідко непоінформовані люди приймають такі груші за зіпсовані та викидають їх, проте це вважається помилкою.

Після відбору дичку миють і подрібнюють на частини, або піддають сушінню будь-яким доступним методом.

Насіннєве гніздо не витягується, також продукти не піддаються бланшуванню та обкурюванню.

Податливість і еластичність скибочок при згинанні свідчить про повну готовність продукту.

Коли збирати дички для сушіння

Цвітіння дерев починається наприкінці квітня, плоди повністю дозрівають наприкінці першого місяця осені. У цю тимчасову ділянку роблять їх заготовку для різних цілей.

Фрукти можна збирати шляхом струшування, збивання або вручну, розклавши під кроною дерева полотно.

Пліди, що падають, можуть пошкодитися і розбитися об землю, що значною мірою знижує їх термін зберігання.

Далі відбувається сортування дички, видалення дрібних гілочок та листя, огляд плодів. Гнилі та пошкоджені не придатні для заготовок. На смак вони кисло-гіркі. Їх потрібно залишити долежуватися.

Через деякий час вони забарвлюються у світло-коричневий відтінок, стають соковитими.

Як правильно висушити

Знадобляться дозрілі плоди не побиті і не потріскані, без чорних ділянок.

Слід зазначити, що дички темно-жовтого кольору, а також зелені не використовують для заготівлі.

1. Промити та осушити дички.

2. Нарізати на 2-6 частин, залишаючи серцевину.

3. Закладають у розчин 1% лимонної кислоти на годину.

4. Переносять часточки в киплячу рідину на 2 хвилини, потім занурюють у холодну. У такий спосіб бланшують.

5. Висушують будь-яким із способів.

За бажанням обробку можна проводити на тканині під впливом прямих сонячних променів. Фрукти придатні протягом 2-х років.

Взимку так хочеться побалувати сім’ю справжнім вітамінним продуктом, нагадати про літо з його великою кількістю плодово-ягідних рослин. Сухофрукти чудово підходять для цих цілей, адже вони чудово зберігають корисні компоненти. Найкраще, в домашніх умовах, виходить заготовити груші. Як це можна зробити за допомогою духової шафи?

Читати також Як зробити ремонт будинку недорого.

Як сушити груші в домашніх умовах на повітрі

Такий спосіб є дуже трудомістким, проте за його допомогою вдається зберегти максимум корисних речовин. Якщо немає місця, щоб розкласти фрукти, їх акуратно протикають голкою, з вдягнутою ниткою і підвішують їх сушитися природним чином.

Або розкладаємо фрукти на розносі, деку, або перевернутому ящику, і висушуємо.

Перед процесом приготування слід визначити місце майбутнього сушіння.

Воно має відповідати таким вимогам:

  • Повинна бути безвітряною і не містити пилу;
  • Слід заздалегідь обмежити доступ до фруктів мошкам, мухам, комарам та іншим комахам;
  • Закрити нитки з фруктами шаром марлі.

Груші готові за 3-4 дні. Вони витягуються з ниток та готуються для подальшого зберігання.

Визначивши, що всі скибочки просохли рівномірно, їх поміщають у суху ємність для подальшого зберігання. Уважно оглянути плоди: якщо хоч на одній частині продукту виявиться пліснява, всі заготовки будуть зіпсовані.

Сушіння груш у мікрохвильовій печі

У кухонній техніці можна висушити будь-яку кількість фруктів у квартирних умовах, якщо немає можливості зробити це, наприклад, на повітрі. Швидкість приготування залежить від потужності НВЧ-печі.

Для засушки годяться лише стиглі плоди.

Процес приготування:

1. Фрукти ретельно промивають і очищають, сортують та відбирають лише відповідні плоди.

Нарізують на не надто тонкі скибочки.

2. Місткість, придатну для НВЧ-печі, застилають листом пергаменту. На підготовлену поверхню викладають скибочки з невеликим відступом одна від одної.

3. Встановлюють ємність із вмістом у мікрохвильову піч. Задають потужність 300 Вт. Виставляють час 5 хвилин. Якщо скибки не до кінця просохли, додають ще 90 секунд.

Для запобігання потемнінню шматочків їх витримують у розведеній лимонній кислоті близько 20 хвилин.

Як сушити груші в духовці газової плити

Як і в описаному раніше способі слайси слід помістити на лист, таким чином, щоб вони не стикалися один з одним.

Слід чітко контролювати температуру, періодично регулювати нагрівання меншу чи більшу сторону.

Перед початком виготовлення виставляється температура 50-55 градусів. Це дозволить знизити ймовірність того, що шкірка потріскається.

Через 2 години, коли часточки злегка підсушилися, можна збільшити нагрівання ще до 80 градусів.

Після того, як продукт дещо зменшився у розмірі, знову змінюють температуру до 50 градусів. При цьому температурному режимі можна досушувати продукт до повної готовності.

Розмір груш відіграє у розрахунку часу приготування. Для невеликих шматочків вистачить 12-14 годин, а ціликовим грушам знадобиться приблизно 24-26 годин.

Під час роботи духовці, слід добре провітрювати приміщення, так як вогонь, що постійно горить в приладі, сприяє сильному нагріванню повітря і спалюванню кисню.

Особливості сушіння груш цілком

Етапи приготування:

1. Вимити стиглі, без видимих ​​пошкоджень та чорних плям, підрізати плодоніжки та осушити рушником.

2. Підготувати листи з високими бортами, застеливши їх листами пергаменту. Помістити на них фрукти щільно один до одного.

3. Виставити температуру 90 градусів. Оправити в нього лист, встановити його на верхній рівень. Запікати протягом півтори години. Вимкнути нагрівання та залишити заготовки остигати, не виймаючи з духовки.

4. Готові плоди помістити у приміщення з джерелом свіжого повітря та протримати їх у такому вигляді ще кілька годин. Після чого процедуру приготування в духовці необхідно повторити.

Усі етапи сушіння повторюються протягом тижня. Готовий продукт має бути сухий і не мати м’якоті.

5. Усі сушіння перемістити в сухі чисті тари і сховати в місце з низькою температурою для збереження.

Основні правила

Як сушити груші у духовці? Насамперед слід звернути увагу на груші, які Ви в подальшому плануєте висушувати.

Для успішної процедури висушування, слід підбирати плоди з твердою м’якоттю без яскраво-вираженого кислого смаку . Безумовно, плоди повинні бути добре дозрілими та солодкими.

Для процедури висушування найкраще підбирати такі сорти груш, як: «Лісова красуня», «Любіміця Клаппа», «Лимонка», «Запорізька» та «Вікторія» .

Далі необхідно ретельно промити груші під проточною водою та не менш ретельно їх висушити. Плоди повинні бути обов’язково повністю висохлими перед тим, як Ви відправите їх в духовку!

Викладати груші на деко слід лише на постелений попередньо пергаментний папір . Це необхідно для того, щоб сік, що стікає з груш, що стомлюються в духовці, не стікав і не контактував з матеріалом дека.

Груші можна як очищати від шкірки, так і залишати їх «в одязі». Це залежить лише від суто-індивідуальних смакових якостей. Якщо Вам потрапили груші твердих сортів, необхідно попередньо кинути їх у киплячу воду та прокип’ятити протягом 5 хвилин. Це дуже важливо, щоб не зіпсувати загальний результат сушіння.

Як сушити груші в домашніх умовах: 7 способів

Сушені груші являють собою сухофрукти, в яких укладені корисні вітаміни, плідно впливають на весь організм. Спосіб сушіння відіграє важливу роль під час заготівель соковитих фруктів.

Для збереження врожаю необхідно застосовувати альтернативні способи заготовок, щоб надалі варити смачні компоти, джеми і варення та інші частування.

Фрукти можна засушити на сонці або в духовці, головне зробити це правильно, щоб потім можна було цілий рік ласує сушеними плодами.

Взимку ми ласуємо ними і варимо смачний компот. Додаємо сушені яблука, і виходить запашний і смачний напій. Вся суть в тому, щоб напій настоявся, тоді він віддасть всі вітаміни і вийде гарний насичений колір.

Правила сушіння

Обробка даними способом має ряд особливостей, які потрібно враховувати, заготовлюючи фрукти запас.

1. Не слід вибирати надлишково соковиті і переспілі плоди.

2. Для заготовок потрібні груші середньої величини. Занадто великі не призначені для приготування.

3. Віддавати перевагу необхідно плодам з малої насіннєвий коробкою. Краще заготовлювати відразу, безпосередньо після збору, інакше вони стають надмірно м’яким і не підійдуть для засушування.

4. Плоди повинні бути з щільною текстурою.

5. На смак сушених груш надає поганий вплив в’язкість, з цієї причини краще не використовувати подібні сорти.

6. Сушать скибочки товщиною в 1 см. Маленькі плоди, такі як, наприклад, дичка, можна заготовити цілком.

Підготовка фруктів

Важливо використовувати якісні продукти для збереження чудового аромату.

Перед заготівлею плоди необхідно підготувати відповідним чином.

Всі приготування полягає в наступному:

  • Миття і очищення плодів;
  • Ретельна просушування фруктів;
  • Сортування груш, гнилі і переспілі примірники прибираються;
  • У киплячу рідину відправляються плоди на 10-15 хвилин, вводиться в рідину цукор;
  • Продукт залишають охолоджуватися;
  • Груші нарізають, виймають кісточки, зрізають зіпсовані ділянки;
  • Для збереження кольору заготовки занурюють у розчин 1 % винної або лимонної кислоти.

Спосіб нарізки визначається залежно від вихідного розміру заготовок. Не занадто великі плоди подрібнюють на часточки або на дві частини.

Великі шаткують на скибочки, не занадто товсті за розміром. Таким чином вдасться зберегти насичений аромат і смак. Для заготівлі можна брати цілі плоди значно меншого розміру, не забуваючи видалити плодоніжку.

Як сушити груші в електросушарці

Подрібнені фрукти закладаються в пристрій, і готуються при температурі 70 градусів.

Тривалість приготування — від 15 до 19 годин. Під час сушіння скибочки необхідно перевернути для рівномірного приготування.

Правильно приготовані часточки не кришаться при надламывании. Вони набувають приємний світло-коричневий відтінок, а також пружність.

Правильна сушка на сонці

Продукт слід підготувати, промити і осушити, нарізати на тонкі слайсы. Для запобігання потемніння часточки витримують 1 % винної кислоти. На 2 хвилини занурюють в окріп.

Заготовки рівномірно розподіляються на будь-якій площині — аркуші фанери, дощечці або ящику. Все це виставляється на сонці. Гарне місце — на даху дачного ділянки, за умови, що туди потрапляють прямі сонячні промені.

Якщо немає відповідного місця для приготування, то скибочки нанизують на нитку, як гриби і вивішують на сонячній стороні. У зимовий час року так іноді сушать поблизу приладів опалення.

Весь процес триває близько двох діб. У вечірній час продукт ховають в приміщення. Через два дні заготовки забирають з вулиці і залишають досушиться в затемненому місці ще на три доби. Через рівні проміжки часу їх змінюють сторонами.

Як сушити груші в домашніх умовах на повітрі

Такий спосіб є досить трудомістким, проте з його допомогою вдається зберегти максимум корисних речовин. Якщо немає місця, щоб розкласти фрукти, їх акуратно проколюють голкою, з просунуті ниткою, і підвішують їх сушити природним чином.

Або розкладаємо фрукти на розносі, листі, або перевернутому ящику, і висушуємо.

Перед процесом приготування слід визначити місце майбутньої сушіння.

Воно повинно відповідати наступним вимогам:

  • Повинно бути безвітряним і не містити пилу;
  • Слід заздалегідь обмежити доступ до фруктів мошок, мух, комарів та інших комах;
  • Прикрити нитки з фруктами шаром марлі.

Груші готові через 3-4 дні. Вони витягуються з ниток і готуються для подальшого зберігання.

Визначивши, що всі скибочки просохли рівномірно, їх поміщають в суху ємність для подальшого зберігання. Уважно оглянути плоди: якщо хоч на одній частині продукту виявиться цвіль, то всі заготовки будуть зіпсовані.

Сушка груш в мікрохвильовці

В кухонній техніці можна висушити будь-яку кількість фруктів в квартирних умовах, якщо немає можливості зробити це, наприклад, на повітрі. Швидкість приготування залежить від потужності НВЧ-печі.

Для засушування годяться лише стиглі плоди.

Процес приготування:

1. Фрукти ретельно промивають і очищають, сортують і відбирають тільки відповідні плоди.

Нарізати на не дуже тонкі скибочки.

2. Ємність, придатну для СВЧ-печі, застеляють листом пергаменту. На підготовлену поверхню викладають скибочки з невеликим відступом один від одного.

3. Встановлюють ємність з вмістом в мікрохвильовку. Задають потужність 300 Вт. Виставляють час до 5 хвилин. Якщо скибки не до кінця просохли, додають ще 90 секунд.

Для запобігання потемніння шматочків, їх витримують у розведеної лимонної кислоти близько 20 хвилин.

Як сушити груші в духовці газової плити

Як і в описаному раніше способі слайсы слід помістити на деко, таким чином, щоб вони не стикалися один з одним.

Слід чітко контролювати температуру, періодично регулювати нагрівання в меншу або більшу сторону.

Перед початком приготування виставляється температура 50-55 градусів. Це дозволить знизити ймовірність того, що шкірка потріскається.

Після 2 годин, коли часточки злегка подсушились, можна збільшити нагрівання ще до 80 градусів.

Після того, як продукт дещо зменшився в розмірі, знову змінюють температуру до 50 градусів. При даному температурному режимі можна досушувати продукт до повної готовності.

Розмір груш відіграє важливу роль у розрахунку часу приготування. Для невеликих шматочків вистачить 12-14 годин, а целіковим грушам знадобиться приблизно 24-26 годин.

Під час роботи духовці, слід добре провітрювати приміщення, так як постійно горить у приладі вогонь сприяє сильному нагріванню повітря і спалювання кисню.

Особливості сушіння груш цілком

Етапи приготування:

1. Вимити стиглі, без видимих пошкоджень і чорних плям, підрізати плодоніжки і осушити рушником.

2. Підготувати деко з високими бортами, застеливши їх листами пергаменту. Помістити на них фрукти щільно один до одного.

3. Виставити температуру 90 градусів. Послати до нього деко, встановити його на самий верхній рівень. Запікати протягом півтора годин. Вимкнути нагрів і залишити заготовки охолонути, не виймаючи з духовки.

4. Готові плоди помістити в приміщення з джерелом свіжого повітря і протримати їх в такому вигляді ще кілька годин. Після чого процедуру приготування в духовій шафі необхідно повторити.

Всі етапи сушіння повторюються протягом тижня. Готовий продукт повинен бути сухою і не мати м’якоті.

5. Всі сушіння перемістити в сухі чисті тари і заховати в місце з низькою температурою для збереження.

Груші дички (правильне висушування)

Для отримання ароматно-солодкого продукту після сушіння, дички необхідно правильно зібрати і підготувати для майбутніх заготовок. Не слід знімати з дерев, потрібно дочекатися поки вона сама природним чином впаде на землю.

Потім плоди складають у ящик або відро для того, щоб вони відлежалися і через деякий час забарвилися в коричневий колір.

Полежавшие і потемнілі дички після сушіння замість гіркуватого і терпкого смаку стануть солодкуватими і будуть мати насичений аромат.

Нерідко необізнані люди приймають такі груші за зіпсовані і викидають їх, проте це вважається помилкою.

Після відбору дичку миють і подрібнюють на частини, або піддають сушінню цілком будь-яким доступним методом.

Насіннєве гніздо не витягується, також продукти не піддаються бланшированию і окуриванию.

Податливість і пружність скибочок при згинанні свідчить про повну готовність продукту.

Коли збирати дички для сушіння

Цвітіння дерев починається в кінці квітня, плоди повністю дозрівають в кінці першого місяця осені. У цей часовий ділянку виробляють їх заготавливание для різних цілей.

Фрукти можна збирати шляхом струшування, збивання або вручну, розклавши під кроною дерева полотно.

Падаючі плоди можуть пошкодитися і розбитися об землю, що значною мірою знижує їх термін зберігання.

Далі відбувається сортування дички, видалення дрібних гілочок і листя, огляд плодів. Гнилі та пошкоджені не придатні для заготівок. На смак вони кисло-гіркі. Їх необхідно залишити долеживаться.

Через деякий час вони забарвлюється в світло-коричневий відтінок, стають соковитими.

Як правильно висушити

Знадобляться дозрілі плоди не побиті і не потріскані, без чорних ділянок.

Необхідно відзначити, що дички темно-жовтого кольору, а також зелені не використовують для заготівлі.

1. Промити і осушити дички.

2. Нарізати на 2-6 частин, залишаючи серцевину.

3. Закладають в розчин 1% лимонної кислоти на одну годину.

4. Переносять часточки в киплячу рідину на 2 хвилини, потім занурюють у холодну. Таким чином бланшують.

5. Висушують будь-яким із способів.

При бажанні обробку можна проводити на тканини під впливом прямих сонячних променів. Фрукти придатні протягом 2 років.

Про автора

admin administrator