Як укрити мигдаль на зиму правильно

Авторadmin

Як укрити мигдаль на зиму правильно

Як правильно вкрити виноград на зиму?

Виноград легко може загинути взимку від морозу, тому ще до настання холодів його необхідно вкрити. Як правильно вкрити виноград на зиму ми детально розглянемо в статті.

Також ви дізнаєтеся: які знижені температури небезпечні для винограду, як уберегти виноград від обмерзання, способи і методи укриття молодого винограду.

Небезпечна температура в межах -20 градусів призводить до загибелі половини виноградних очок. Ще більш низька температура призводить до знищення всіх очок. Все це стосується як однорічних лоз, так і багаторічної деревини.

Не тільки наземна частина страждає від морозу, виноградні кореневища теж чутливі до холоду. Тому, якщо замерзне вся наземна частина, то відновити кущ винограду можна від кореневища, а якщо замерзне кореневище, рослина загине повністю.

Тому і необхідно вкривати виноград на зиму, щоб забезпечити йому необхідний захист. Застосування укриття залежить від території, на якій ви вирощуєте виноград.

На півдні вкривати виноград немає необхідності, завдяки м’якому клімату і температурі взимку, яка не опускається нижче -15 градусів.

В інших регіонах, де температура знижується нижче позначки в 20 градусів, потрібно обов’язково вкривати, навіть все морозостійкі сорти.

Починати обрізку і укриття винограду слід після того, як опало листя (орієнтовно середина листопада, все залежить від регіону, в якому росте виноград).

Орієнтуйтеся на погоду: коли наступають стійкі холоду з температурою до -3 -5 градусів. Після обрізки виноградних кущів не забудьте обробити його проти хвороб і шкідників.

Повернутися до списку

Відео – ЯК укрити ВИНОГРАД НА ЗИМУ! ДУЖЕ ХОРОШИЙ СПОСІБ .

Укриття винограду на зиму можна здійснити різними способами: підгортання, підлозі укриттям або повним укриттям кущів.

Укрити однорічні пагони винограду можна за допомогою ПЕТ пляшок різного розміру, з обрізаним дном. На лозу надіти пляшку без кришечки і з боків до самого верху засипати землею. Кришку не закривати, а покласти поруч, так відбувається природна вентиляція. У разі настання стійких морозів закрити кришку, при поверненні потепління відкрутити.

Підгортання підходить для саджанців першого року. Для цього просто пригни пагони до землі, у напрямку їх росту і накидати землі на підставу куща так, щоб вийшла гірка в 20 см заввишки. Землю потрібно брати не з під кореня, а на відстані 1,5 -2 м від куща, щоб не оголити кореневу систему.

Таким чином коріння будуть закриті землею, а навколо куща вийде невелике заглиблення, в які буде стікати талий сніг. Завдяки заглибленням виключається зайва вологість безпосередньо під кущем.

Якщо зима буде теплою, то при цьому способі укриття, частина вічок може підіпре, або загинути. Тому краще і правильно застосовувати повітряно-сухої метод укриття.

Повернутися до списку

Для цього пагони потрібно пригнути до землі, заздалегідь під них підкласти шар сухого органічного матеріалу або невеликі дерев’яні бруски, щоб уникнути прямого контакту з землею.

Потім спорудити каркас або безпосередньо на самі пагони накласти сухого листя, соломи або гілки лапника.

Зверху накриваємо щільним спанбондом складеним удвічі і потім придавити садової пластиковою сіткою, щоб його не здуло вітром. Сітку закріпити в землю за допомогою металевих скоб або присипати з боків землею.

Всі ці процедури необхідно завершити до настання сильних морозів, особливо пов’язування і пригибание виноградної лози до землі. У мороз лоза ставати тендітною і ламкою.

Такий повітряно-сухої метод укриття винограду підходить для місць, з нестабільною температурою. При необхідності пагони можна в будь-який час відкрити, просушити і охолодити.

Спандонд забезпечити відмінне провітрювання укриття, створюючи правильний баланс між вологою і повітрям. Дощ і волога частково вбирається матеріалом, скочується по стінках, не потрапляючи під укриття. Самі хвойні гілки теж частково беруть на себе конденсат.

Відео – Як правильно вкрити ВИНОГРАД на зиму?

Ось такий надійний спосіб укриття винограду на зиму. А якими способами користуєтеся ви?

Новости

Цена гидроизоляции крыши Во-1-х, этот комплекс действий защищает сооружение от разрушительного воздействия осадков. Без гидроизоляции в строении возникают протечки (а гидроизолирующее покрытие держит воду даже при резких перепадах

Гидроизоляция пола в ванной Процесс выполнения гидроизоляции Гидроизоляционный раствор следует наносить в 2 этапа: первый слой раствора следует нанести на пол, а через 4-6 часов второй . Как правило, выполняется она специальными

Гидроизоляционная пленка для кровли Основные разновидности пленочных гидроизоляционных материалов Для защиты крыши от негативного воздействия влаги, могут применяться следующие виды материалов: Именно мембраны считаются оптимальным выбором

Гидроизоляция пола перед стяжкой В повседневной жизни рано или поздно все сталкиваются с «несанкционированным» проникновением воды из или в помещения проживания. Мы топим, нас топят, или в своем доме на первом этаже появляются непредусмотренные

Гидроизоляционная пленка: Что это, какие бывают пленки, инструкция по монтажу, цены за рулон Гидроизоляционная пленка – это материал, который используется для защиты здания от влаги, конденсата и атмосферных осадков. Позволяет существенно продлить эксплуатацию не только здания, но и его основных

Организация кровельного пирога – пароизоляция, утепление, гидроизоляция кровли Принципиально увидеть, что, беря во внимание подобные тенденции, строй компании сразу строят новые дома с мансардой жилого плана, но и обладатели уже построенных особняков также хотят переоборудовать

Обмазочная гидроизоляция для бетона: виды, требование и применение Задачей строительства является не просто построить здание, но и защитить поверхности от проникновения воды. Фундамент, подвал, полы, крыша всегда соприкасаются с водой. Защиты требуют не только места,

Пароизоляция и гидроизоляция: отличие и назначение Каждому человеку хочется, чтобы условия проживания в доме были одинаково комфортны как в летний зной, так и в зимнюю стужу. Но что нужно, чтобы создать в доме благоприятную атмосферу? Конечно же, в условиях

Мастика гидроизоляционная: история появления, многообразие видов Нет необходимости говорить, что гидроизоляция продлевает срок эксплуатации конструктивных элементов зданий и сооружений. Видов защиты от проникновения влаги большое количество. Нас же в этой статье

Гидроизоляция стен от фундамента: материалы, правила Так как фундамент является основой всего дома, то особое внимание необходимо уделить его гидроизоляции. Она будет надежно защищать строение от попадания внутрь как грунтовых вод, так и поверхностных вод

Як укрити виноград на зиму – процес в подробицях

Не всі садівники знають, як укрити виноград на зиму, щоб зберегти рослину від холодної зими і різких перепадів температур. Захист виноградника в зимовий період є важливим агротехнічним заходом при вирощуванні культури, так як неправильне укриття винограду може позбавити господарів не тільки смачного врожаю, але і виноградних кущів повністю.

Коли вкривати виноград?

Терміни укриття винограду дуже важливі, тому що різкі скачки температури можуть завдати значної шкоди винограднику в зимовий час і навесні при відлизі. Непередбачувані погодні умови щороку знищують величезну кількість виноградників. Молоді однорічні саджанці винограду особливо схильні до негативного впливу мінусових температур. Коли ж вкривати виноград на зиму? Згідно агротехніки вирощування, виноград може витримувати зниження температури до -12 ° … -15 ° С при відносному спокої надземної частини. Падіння температури більше зазначеного значення, призводить до загибелі виноградних очок. Не укритий виноград при знаходженні в таких умовах більше чотирьох днів може втратити до 65-70% всіх очок, при опусканні градуса нижче позначки -20 ° С гинуть практично всі очки, як на дорослих кущах, так і на молодому винограді. Коренева система винограду ще менш зимостійкА, мочкувате коріння може гинути вже при температурі -6 ° С. Пошкодження кореневої системи винограду морозами є особливо небезпечним, вимерзання коренів призводить до загибелі всього виноградного куща, на відміну від підмерзлої надземної частини, яка може відновитися з приходом тепла. Здебільшого дана інформація стосується укривних сортів винограду, але ніколи не варто виключати капризи природи і стан неукривних виноградників. Якщо неукривні сорти винограду не потребують утеплення на зиму в силу своїх особливостей, це не виключає промахів в чіткій і бездоганній агротехніці, а також природних катаклізмів. У регіонах з теплим кліматом на півдні, можно і не вкривати виноград на зиму, так як середня температура взимку рідко опускається нижче позначки в -15 ° С, але деякі ощадливі садівники створюють додатковий захист від холодів для рідкісних вишуканих сортів. У середній смузі вкривати виноград в зиму потрібно обов’язково, щоб уникнути неприємностей і розчарувань навесні.

Кращі способи укриття винограду на зиму

  1. Сухе укриття передбачає використання підручних засобів для захисту, наприклад, укриття винограду на зиму агроволокном, плівкою, мішками, шифером, дерев’яними коробами і т.д. Спочатку відбувається укладання виноградної лози, яку міцно притискають до землі металевими скобами, потім кладуть лапник, листовий опад (бажано дубовий, так як не пріє) або солому, зверху закривають наявним матеріалом шляхом спорудження парничка або тунелю;
  2. Укриття землею передбачає прикапування виноградної лози вологим грунтом. Землю беруть з простору міжрядь і засипають на лози шаром 0,1-0,3 м, в залежності від зимостійкості сорту. Недолік такого способу в тому, що очі можуть підгнити і загинути. Багато садівників додатково зверху накривають бурт шифером, чорною плівкою для захисту від зайвої вологи.

Як показує досвід і практика, а також відгуки виноградарів зі стажем, краще укриття для винограду – повітряно-сухе, при цьому можна використовувати не тільки плівку, а й склотканину, руберойд, пінопластові пластини, спанбонд.

Укриття молодого винограду на зиму

Молодий виноград найбільше чутливий і схильний до впливу низьких температур, тому укриття однорічних саджанців має бути особливо ретельним. Вкривати молодий виноградник можна різними способами, використовуючи дерев’яні ящики, відра пластикові, солому, сіно, тирсу, очеретяні листя і т.д., або просто підгорнути землею.

Досвідчені садівники рекомендують добре підгорнути молодий кущ, потім спорудити дерев’яний або металевий каркас і накрити його спочатку агроволокном або плівкою, потім руберойдом. В зиму випавший сніг послужить додатковим укриттям, тому саджанці добре перезимують.

Дворічний виноград таким способом вже не накрити, тому лозу необхідно зняти зі шпалери, дочекатися перших заморозків (-2 ° … -3 ° С), щоб лоза загартувалася, потім приступати до укладання на підстилку з лапника, листового опаду. Лозу обов’язково пришпилюють до землі залізними скобами, засипають сухим листям (соломою, тирсою) і накривають каркасами, або роблять тунель з плівки або руберойду. Деякі виноградарі побоюються сильних морозів і додатково зверху встановлюють дерев’яні щити, на які взимку накидають сніг.

Про автора

admin administrator