Як утворюються друзі

Авторadmin

Як утворюються друзі

Незамінні: 8 типів друзів, без яких ви не можете бути щасливі

Журналіст і письменник Ерік Баркер розповів про нове важливе дослідження дружби і її переваг. Дізнайтесь із перекладу статті, які бувають друзі і без яких типів товаришів важко обійтись.

Ваші друзі розчаровують вас час від часу? Ви відчуваєте, що у ваших стосунках чогось не вистачає? Ви не самотні. Дослідник Тому Рат і Інститут Геллапа виявили дещо цікаве: ні один приятель, взятий окремо, не може задовольнити всі ваші потреби у взаємовідносинах. Тому важливо зрозуміти, які бувають ваші друзі.

Деякі з ваших друзів – хороші слухачі, але вони не завжди бувають поруч, коли потрібні вам. Інші дуже лояльні, але не дуже вміють допомагати при виникненні проблем. І так далі.

  1. Справжні друзі не завжди рятують
  2. Які бувають друзі – основні типи людей, без яких дуже непросто
  3. Будівельник
  4. Чемпіон
  5. Соратник (Однодумець)
  6. Компаньйон
  7. Зв’язковий
  8. Енерджайзер
  9. Просвітник
  10. Навігатор
  11. Шукайте нових друзів

Справжні друзі не завжди рятують

Різні друзі дають нам різне. Але іноді і з великою групою товаришів ви все одно не отримаєте все, що потрібно, щоб відчувати підтримку в житті. Це як з їжею: щоб бути здоровим, вам потрібні різні групи продуктів – ви не можете їсти тільки печиво на сніданок, обід і вечерю.

«Дружба» — досить невизначене слово. Ви можете взагалі не знати, чого хочете від відносин, щоб вони були повноцінними – ви просто знаєте, що чогось не вистачає. Ось де пробіл.

Тому Рат і Геллап взялися за роботу. Вони опитали більше тисячі чоловік, щоб визначити типи «життєво важливих друзів» — тих, з чиїм зникненням ваше задоволення від життя помітно зменшиться. Дослідники поцікавились які бувають друзі та класифікували їх на категорії.

Що дають нам ці типи друзів? Як вони доповнюють наше життя? Чого ми чекаємо від друзів, щоб відчувати себе задоволеними?

Які бувають друзі – основні типи людей, без яких дуже непросто

Рат розповідає про результати цих досліджень у книзі «Незамінні друзі: люди, без яких жити неможливо» («Vital Friends: The People You can’t Afford to Live Without»).

Виявляється, є 8 типів «життєво важливих друзів». Багатьом з нас не вистачає когось із них і тому ми часто відчуваємо розчарування. Нам здається, що ми не отримуємо все, чого потребуємо. (Вам доведеться зібрати всіх покемонів, щоб виграти в грі під назвою «життя».)

Отже, давайте розберемо ці 8 типів і дізнаємося, що вони собою представляють, де можна зустріти тих, яких вам не вистачає, а також як укріпити відносини з тими, які у вас вже є. Ми також розглянемо, що потрібно зробити, щоб бути кращим в тій ролі, яку ви самі граєте в житті інших.

Будівельник

Вам потрібен тренер. Той, хто мотивує вас і спонукає перейти на наступний рівень. Той самий друг, який завжди підтримує, вірить у ваш потенціал і не дозволяє вам спочивати на лаврах.

З книги «Незамінні друзі»:

Коли ви замислюєтеся, як стати кращим в тому, що ви вже вмієте добре, поговоріть з Будівельником. Подібно до найкращих тренерів і менеджерів, це ті друзі, які надихають вас досягати більшого кожен день.

У вашому житті не вистачає Будівельника? Нам усім потрібна та людина, яка підштовхує бути тим, ким ми можемо бути. Частіше звертайтеся до людей за порадами і подивіться, хто дає чіткі відповіді і підтримує вас. Хто через тиждень поцікавиться, як йдуть справи? Це і є ваш новий Будівельник.

Хочете зробити вашого Будівельника кращим? Розкажіть йому про свої цілі і проблеми. Скажіть, що ви цінуєте його підтримку і дайте дозвіл штовхати вас, якщо ви скинете оберти.

Що, якщо ви – Будівельник? Як ви можете бути більш корисними для своїх друзів? З’ясуйте, на що вони здатні та запропонуйте допомогу. Будьте з ними на зв’язку, якщо цілі, які важливі для них, вислизають. Деяким людям потрібен голос підтримки, щоб впоратися.

Моя подруга Джоді — зразковий Будівельник. Я схильний робити тільки те, що мене цікавить чи надихає. Так що моє життя може ставати трохи незбалансованим. І це я ще применшую розмір цунамі. Коли я нехтую речами, які дозволяють мені видихнути або роблять життя більш гідним, Джоді нагадує і підтримує… і потім невблаганно мене пиляє. Тому я завжди роблю те, що вона говорить… З часом.

Будівельники мотивують вас і підтримують ваш рух вперед. А хто співає вам дифірамби перед оточуючими?

Чемпіон

Нам усім потрібен друг, який не боїться зобразити з себе чірлідера. Хтось, хто переживає за нас і описує нас іншим таким чином, що ми червоніємо.

Із книги «Незамінні друзі»:

Чемпіони – ті, хто стоїть за вас і за те, у що ви вірите. Це друзі, які співають вам дифірамби. Чемпіони – вірні друзі, з якими ви можете сміливо ділитися переживаннями. Вони нетерпимі до обману. Коли ви досягаєте успіху, вони пишаються вами і діляться з оточуючими.

У вашому житті потрібен Чемпіон? Шукайте людей, які завжди хвалять інших. Вони зазвичай дуже скромні і добрі. Коли знайдете, скажіть «Привіт».

Хочете допомогти вашому Чемпіону допомагати вам? Тримайте його в курсі того, що ви робите, і які ваші цілі. І не забудьте подякувати, коли його допомога принесе плоди. Чемпіони живуть заради цього.

Як можна стати кращим, якщо ви – Чемпіон? Запитайте своїх друзів, чим вони стурбовані, і як ви можете допомогти. Подумайте про різні способи, як допомогти їм. Можливо, ви похвалите їх хорошу роботу в офісі?

На щастя, у мене є Енді. Енді розповідає оточуючим про мене так, що мені самому хочеться з собою познайомитися. І він робить це для всіх своїх друзів. Можу сказати, що всім їм дуже пощастило. Але Енді просто розповів би вам, які вони всі чудові.

Соратник (Однодумець)

Хто любить ті ж самі дивні речі, що й ви? При вигляді кого з ваших друзів ви закочуєте рукави і починаєте працювати з подвійною силою?

З «Незамінних друзів»:

Соратник — це друг з аналогічними інтересами. Це може бути спорт, хобі, релігія, робота, їжа, фільми або музика. Розмовляючи з Соратником, ви відчуваєте себе на одній хвилі і це може послужити основою для тривалих відносин.

Як знайти Соратника? Дозвольте оточуючим людям більше дізнатися про ваші інтереси і подивіться, хто ще цікавиться криптозоологією або екзистенціалізмом XIX століття. Відвідуйте заходи, де збираються такі ентузіасти.

Як заохотити вашого нинішнього Соратника? Надішліть статті про ваші спільні інтереси, а потім обговоріть їх за чашкою кави.

Що вам потрібно зробити, щоб стати кращим Соратником? Заплануйте регулярні зустрічі, щоб попрацювати над спільним планом досягнення глобального панування.

Мій приятель Майк — гросмейстер у візуальних питаннях. Коли я сказав, що хочу відправити своєму видавцеві кілька ідей для обкладинки моєї книги, Майк запустив Photoshop. Коли мені знадобилася фотографія автора для згаданої книги, саме Майк її зробив. І слідуючи моїй же рекомендації, зазначеній вище, мені справді потрібно запланувати час для регулярних зустрічей з ним.

Отже, у вашого Клайда є Бонні. А чи є у вас людина, яку ви можете покликати пізно вночі, коли справа не йде і на душі тяжко?

Іноді треба вміти пробачати. Дізнайтесь, як пробачити своєму другу.

Компаньйон

Простіше кажучи: найкращий друг. Той, хто не просто підтримує ваш рух, а буквально допомагає вам йти. Людина, яка залишиться поруч, коли всі інші мудро втечуть в укриття.

З «Незамінних друзів»:

Компаньйон завжди поруч, незалежно від обставин. Коли щось відбувається у вашому житті – добре чи погане – це один з перших персонажів, якого ви покличете. Час від часу справжній Компаньйон може передбачати ваші прагнення — думки, почуття і дії, — перш ніж ви самі усвідомлюєте. Компаньйони пишаються вашими відносинами і будуть йти на жертви заради вас. Вони — друзі, заради яких ви могли б ризикнути своїм життям. Якщо ви шукаєте дружбу на все життя, зупиніться на Компаньйоні.

Як знайти Компаньйона? Подумайте, з ким з ваших нинішніх друзів ви хочете встановити більш глибокі відносини. Проводьте з ними більше часу. Відкрийтесь і будьте вразливими.

Як зміцнити свої стосунки з нинішнім Компаньйоном? Не базікайте про нісенітниці. Обговоріть глибокі аспекти свого життя: страхи, мрії, майбутнє.

Як ви можете стати кращим Компаньйоном? Створіть для вашого друга безпечний простір, де можна обговорити що завгодно. І коли настануть важкі часи, простягніть руку. Не чекайте, коли вас попросять про допомогу.

Джейсон — мій найкращий друг. Якщо в моєму житті є щось, чому варто заздрити, так це наша дружба. Він той, хто часто говорить мені такі речі: «Ерік, те, що ти збираєшся зробити, шалено, у тебе мало шансів на успіх, і це незаконно у більшості країн НАТО. Я знаю, ти все одно це зробиш. Якщо у тебе вийде, я буду пишатися тобою. Якщо ні, подзвони мені, навіть якщо буде дуже пізно. Я з тобою». І часто я дзвоню. І він завжди відповідає.

Отже, у вас є найкращий друг. Але хто познайомить вас з новими друзями?

Зв’язковий

Незалежно від того, у чому проблема, вони знають когось, хто може допомогти. Вони заводять друзів частіше, ніж більшість людей вибачається. Навіть якщо вони були замкнені в одиночній камері, де ні з ким поговорити, вони стали б кращими друзями для охоронця.

З книги «Незамінні друзі»:

Друзі, які грають роль Зв’язкового, завжди запрошують вас на обід, вечерю або інші заходи, де ви зможете познайомитися з новими людьми. Це значно розширює вашу мережу і надає доступ до нових ресурсів. Коли вам щось потрібно — робота, лікар, друг або побачення, — Зв’язковий підказує вам правильний напрямок. Здається, він знає всіх.

Що потрібно, щоб включити в своє життя Зв’язкового? Шукайте людей, які знають всіх в поточній ситуації. Не бійтеся представитися їм самостійно — вони люблять знайомитися з новими людьми.

Як краще всього використовувати свого Зв’язкового? Це легко: просто попросіть його про знайомство.

Якщо ви – Зв’язковий, як ви можете краще допомагати своїм друзям? Будьте ініціативними. Не чекайте, коли вони попросять про допомогу. Подумайте про те, з ким їм було б корисно познайомитися і запропонуйте знайомство. Або просто організуйте вечірку і нехай всі спілкуються один з одним.

Мій приятель Гаутам знає більше цікавих людей, ніж я людей взагалі. Він не тільки був героєм однієї з історій в моїй книзі, але і познайомив мене з двома іншими людьми, чиї історії я розповідав в книзі. Поки я це писав, Гаутам завів 6 нових друзів.

Енерджайзер

Цей друг — веселун. Людина, з якою ти завжди смієшся. Той, хто завжди знає чудове місце, куди можна піти, або дивовижну річ, яку можна зробити.

З «Незамінних друзів»:

Енерджайзери можуть швидко привести вас у відчуття, коли ви розклеїлися. Вони завжди говорять і роблять те, що змушує вас почувати себе краще. У Енерджайзера є чудова здатність розуміти, що саме вам потрібно.

Як знайти нового чудового Енерджайзера? Шукайте людину, яка виглядає як душа компанії в будь-якій ситуації. Поніжившись в її неоновому сяйві, відрекомендуйтесь.

Хочете ще більше активувати свого Енерджайзера? Скажіть йому, наскільки ви цінуєте його ентузіазм. Відповідайте позитивом на позитив.

Хочете стати кращим Енерджайзером? Як і у випадку зі Зв’язковим, будьте ініціативними. Шукайте тих, хто почувається пригніченим, та творіть свою магію.

Мій друг… О, чорт. Здається, у мене немає Енерджайзера. Що ж, це багато що пояснює. Піду-но краще познайомлюся з душею компанії, НЕГАЙНО…

Отже, у вас є друг, завдяки якому ви завжди усміхнені. Але хто завжди знайомить вас з новими ідеями?

Просвітник

Вони відправляють вам цікаві статті. Вони змушують вас піддавати сумніву ваші гіпотези. Розмова з ними змушує ваш мозок робити речі, як у сновидіннях з фільму «Початок».

З «Незамінних друзів»:

Просвітники — це друзі, які розширюють ваші горизонти і заохочують вас приймати нові ідеї, можливості, культури і нових людей. Вони змушують вас думати інноваційно і допомагають домагатися позитивних змін.

Як знайти Просвітника? Поділіться своїми ідеями з великою кількістю людей. Подивіться, хто регулярно пропонує нові точки зору і дозвольте їм зламати вашу черепну коробку.

Як можна допомогти вашому Просвітнику попрацювати над вашим казанком? Заохочуйте його грати адвоката диявола з вашими ідеями — і ніколи не критикуйте його відгуки. Обміркуйте його пропозиції якийсь час, щоб повністю вивчити їх і виявити повагу.

Що, якщо ви — Просвітник? Слухайте — і пропонуйте гіпотези. Надсилайте друзям ідеї, які у вас є і нехай вони їх звірять зі своїми інтересами.

Мій друг Нік завжди заперечує будь-яку ідею. Ми абсурдно довго гуляємо і він відповідає на все, що я кажу: «А що, якщо…?» Він завжди змушує мене справді серйозно думати. Він все одно мені подобається.

Отже, у вас є хтось, хто кидає вам виклик. Але хто допомагає вам спланувати, як досягти такого життєвого етапу?

Навігатор

Іноді здається, що ти Данте, ти в пеклі – і тоді тобі потрібен Віргилій. Це ваша система GPS, коли ви не знаєте, як виїхати на шосе життя. Він також добре знає які бувають друзі.

З «Незамінних друзів»:

Навігатори — це друзі, які дають вам поради і підтримують рух у правильному напрямку. Вони допомагають вам бачити позитивне майбутнє, зберігаючи при цьому реальний погляд на речі. Вони ідеальні друзі, з якими можна ділитися своїми цілями і мріями; коли ви це зробите, ви будете продовжувати вчитися і рости.

Вам потрібен Навігатор по життю? Запитуйте оточуючих вас людей про них самих. Дізнайтеся більше про те, що вони зробили і про те, які проблеми подолали. Ви будете здивовані, що багато з них бували у вашій шкурі — або пережили подібний досвід, який може допомогти вам у пошуку відповідей.

Хочете, щоб ваш нинішній Навігатор поліпшив GPS? Поговоріть з ним, коли опинитеся перед лицем важливих рішень. Поділіться своїми цілями і мріями. Запитайте його, як би він діяв в подібній ситуації.

Будучи Навігатором, як ви можете допомогти своїм друзям? Знову ж таки, будьте активними. Пропонуйте допомогу і поради, якщо вони зіткнулися з проблемами в сфері, в якій у вас є досвід.

Цей рік був би набагато складнішим без мого друга Райана Холідея. Він запропонував керівництво по випуску книги, порадив, які нові проекти можна запустити і як справлятися з великими життєвими проблемами. Він єдиний чоловік, якого я знаю, хто читає книг більше, ніж я і, на відміну від мене, його губи не рухаються, коли він їх читає.

Шукайте нових друзів

Хтось з ваших друзів може грати кілька ролей. І ви можете грати різні ролі для своїх друзів. Це чудово.

Для більшості моїх друзів я Просвітитель. Але для деяких я — Соратник або Компаньйон. (Після чотирьох еспресо я можу бути Енерджайзером.) Визначте, хто ви для своїх друзів. І станьте кращим у своїй ролі.

Знайдіть ролі, яких не вистачає у вашій групі друзів, і працюйте над зміцненням відносин з тими, які у вас є. Це схоже на фільм про пограбування, де вам потрібен зломщик, водій, комп’ютерний експерт і комічна сцена, щоб зробити справу.

Життя досить важке, а значить, вам потрібні любов і підтримка, щоб прожити його. А які бувають друзі у вашому житті? Можливо ви готові додати ще кілька типів від себе – діліться у коментарях!

Психологія дружби, як навчитися будувати добрі стосунки чи у чому секрет справжньої дружби?

Потреба спілкуванні – одне з базових потреб людини. Нас лякає самота. Нам потрібні поряд однодумці, готові у скрутну хвилину підтримати словом і ділом, а у щасливі моменти життя – щиро розділити нашу радість. У Духовній Економіці є хороші слова про це: «З безліччю друзів приємно, але близький друг може бути ближчим за брата» (WBTC, Приповісті, 18:24). Справді, іноді друзі розуміють нас навіть краще за родичів. У чому секрет цього явища? Чому люди так прагнуть дружби? Як знайти та зберегти теплі дружні стосунки?

Що таке дружба

Дружба – це близький зв’язок між людьми, основа якого – довіра, спільність захоплень, відданість. У такому союзі ми вільно виявляємо основні риси свого характеру та моральні якості, а також розвиваємося, набуваємо сили, вчимося новому, отримуємо енергію.

Ще в давнину люди утворювали спільноти і так виживали. Адже разом легше оборонятися від хижаків, полювати, господарювати. Тож дружба – явище з багатовіковою історією. Тільки сьогодні на перше місце виходять інші моменти – душевна сумісність, цікаве спільне проведення часу, взаємна симпатія. Разом з людьми розвинулися та вийшли на новий рівень та стосунки.

До основних характеристик справжньої дружби можна віднести:

  • добровільний характер;
  • взаємність: друг рятує і підтримує, але якщо гра йде в одні ворота, то це вже швидше використання однією людиною іншого;
  • вміння прощати: близький здатний пробачити помилки та відпустити образи заради збереження цінних відносин, він шукає компроміси, дає шанси, не чіпляється до дрібних промахів;
  • незалежність від зовнішніх обставин, таких, наприклад, як думка оточуючих, переїзд, зміна місця роботи тощо.

“І в горі, і в радості” – це саме про дружбу. У Духовній Економіці є підходяща цитата: «Друг любить у всі часи, істинний брат підтримує у нещастя» (WBTC, Приповісті, 17:17). Ця фраза відбиває ще одне якість дружби – її надійність. Близька людина може підтримати у важкі періоди та щиро, без заздрощів, порадіти за товариша у щасливі моменти його життя.

Секрет виникнення дружби

В основі дружби – потреба людини у спілкуванні та підтримці, її все ще «зграйна» природа, а іноді і страх самотності. Але за яким принципом ми вибираємо собі друзів? Чому одні люди приваблюють і викликають симпатію, а з іншими, начебто благополучними та приємними, стосунки зовсім не складаються?

Психологи вже давно намагаються пояснити природу дружби. Думок щодо цього багато: від «протилежності притягуються» щоб заповнити нестачу якихось своїх емоцій за рахунок друга до «дружба можлива лише між схожими людьми».

Кожен учасник дружнього союзу прагне насамперед задовольнити його певні потреби. Ця взаємна мета призводить до встановлення міцних відносин. Ось чому найчастіше ми вибираємо собі на роль друга того, хто:

  • є представником приблизно нашого ж кола;
  • має з нами певну подібність за основними параметрами: вік, рівень освіти, соціальний стан, навіть розмір доходу;
  • поділяє наші інтереси і в цілому керується схожою на нашу систему цінностей.

Післямова

Чи відрізняється один від одного, хорошого знайомого? Так. До друзів ми звертаємось і з метою розділити радість, поділитися враженнями, і щоб вирішити складне життєве завдання, попросити допомогу та підтримку. Приятелі потрібні для приємного відпочинку. Однак у сприйнятті деяких людей ці терміни немає відмінностей.

А ось від статі дружба не залежить, але різні її види мають свої особливості. Про це ми говорили у статтях «Дружба між чоловіком та жінкою: міф чи реальність. Що говорить психологія», «Чоловіча та жіноча дружба: у чому різниця, чия міцніша. Чи правда, що чоловіча дружба міцніша за жіночу».

Що псує дружбу

Наступні моменти здатні зруйнувати навіть найтепліші та найміцніші стосунки. Не забувайте: дружба – це не тільки приємне проведення часу, але і до певної міри праця. Намагайтеся не допускати таких помилок:

  • Пліткарство. Обговорювати близького за його спиною, а тим більше видавати секрети друга або говорити про нього в негативному ключі – низько та негарно. До людини все одно рано чи пізно дійдуть чутки, які змусять її зробити висновки про вас. У Духовній Економіці говориться: «Склочник завжди причина сварок, а пліткар руйнує дружбу» (WBTC, Приповісті, 16:28). Якщо людина розповідає співрозмовнику щось особисте про себе, значить, вона йому довіряє. Передача цієї інформації далі – порушення одного з найважливіших правил дружнього союзу.
  • Нема віддачі з вашого боку. Якщо не ви, а виключно ваш соратник завжди стає ініціатором спільних зустрічей та розваг, він рано чи пізно замислиться: чи потрібні йому такі стосунки? Людина, яка вкладає, але не отримує нічого натомість, відчуває, що її використовують. Це не найприємніше відчуття.
  • Нав’язливість. Це не менш часто зустрічається помилка, ніж попередня. Важливо розуміти: друг може мати свої плани. Він цінує стосунки з вами, але в нього є й інше, окреме від вас життя.
  • Заздрість. Люди чітко усвідомлюють, чи тішать їх успіхи близьких чи засмучують. Від заздрісників намагаються триматися подалі – від них виходить негатив та навіть небезпека.
  • Користь. Робити щось для людини тільки в надії на послугу у відповідь у майбутньому неправильно. І вже зовсім неприйнятна дріб’язковість, яка виявляється у постійному нагадуванні другові про ваші добрі вчинки для нього. Почуватися вічно зобов’язаним важко. Простіше «розрахуватися з боргом» та віддалитися.
  • Емоційна нестабільність. У Духовній Економіці сказано: «Не дружи з тим, хто запальний, не наближайся до того, хто швидко гнівається» (WBTC, Приповісті, 22:24). Складно спілкуватися з людиною, яка спалахує або навіть ображає з приводу. Курс «Антистрес» допоможе вам знизити градус занепокоєння та стабілізувати свої почуття та пориви.
  • Відсутність розвитку. У дружньому союзі кожен прагне отримати щось для себе: приємне спілкування, підтримку, натхнення тощо. Але що може дати людина, яка зупинилася у своєму розвитку? Чим він здатний зацікавити інших? Особливо, тих, хто сам прагне до зростання та здобутків. Наші духовні практики, такі як «Птах», допоможуть вам стати енергійною та цікавою особистістю.

Приклади: з якими цілями люди дружать

Хоча дружба вважається безкорисною, ми спілкуємося, переслідуючи певні цілі. Вони можуть бути дуже різні: емоційні (задоволення від взаємодії), раціональні (взаємне інтелектуальне збагачення), моральні (моральне вдосконалення) та інші. В ідеалі друг грає відразу кілька ролей, що лише збільшує цінність взаємин. Наприклад, друзі звертаються, коли їм погано. І після спілкування часто відчувається занепад сил чи роздратування. Якщо ж людина сама просить про допомогу, вона не відчуває глибокої уваги до своїх почуттів. Дехто говорить про «токсичну» дружбу, але тут і дружби немає. Потрібно припиняти спілкування та відстоювати особисті межі. Хоча функція «душевного лікаря» в друга теж є, але дія не повинна бути регулярною.

Друзі можуть виконувати такі ролі:

  • Помічник. Будується на основі спільних інтересів, спільної діяльності, участі у різноманітних проектах.
  • Ідеал. Людина, яка виступає взірцем для наслідування, у якої намагаються запозичити певні якості, навчитися чогось.
  • Рівноправний партнер. У основі – внутрішнє відчуття подібності психологічному рівні.
  • Підзарядка. Дружба тримається на позитивному спілкуванні. Друг допомагає відновлювати енергію, надихає, готовий підбадьорити та подарувати гарний настрій.
  • Співрозмовник . Цікавий у спілкуванні, високий рівень розуміння один одного, можливість розкритися та бути почутим.
  • Люстерко . Допомагає краще дізнатися про себе, сприяє розумінню особистості на психологічному рівні.

Голландські вчені запевняють:

Кожні другі дружні стосунки закінчуються через 7 років. Висновки зроблено на основі опитування тисячі добровольців віком від 18 до 65 років.

Згідно з дослідженням голландського соціолога Геральда Молленхорста, порожнечу заповнюють нові дружні зв’язки. Це з розвитком людини та отриманням нового досвіду.

Така різна дружба: різновиди

Дружба – складне поняття. Існує безліч її різновидів:

  • Дитячий. Вже дворічні малюки виявляють інтерес до однолітків. Ставши старшим, хлопці починають дружити. На цьому етапі друзями стають товариші з ігор, з якими можна веселитися, разом щось вигадувати, займатися цікавими справами. У міру дорослішання дітей їхня дружба або сходить нанівець, або росте разом з ними. З’являються спільні інтереси, душевна теплота, спільні хобі. Зв’язки з ранніх років часто є найміцнішими та надійнішими, адже люди росли один у одного на очах, їх поєднує безліч спогадів.
  • Жіноча. Спілкування жінок ґрунтується на довірі, щирості, бажання поділитися проблемами та отримати підтримку. Воно будується на подібних поглядах життя. Такий зв’язок проявляється у частих розаговірх та постійному листуванні. Все це допомагає боротися зі стресом.
  • Чоловіча. Дружба чоловіків відрізняється надійністю, відданістю, міцністю. Вона ґрунтується на спільних інтересах. Такі відносини характеризуються більшою допомогою у вирішенні проблем близького, ніж його словесною підтримкою та задушевними бесідами.
  • Дружба чоловіків і жінок. Всупереч поширеній думці, вона все ж таки трапляється. Базою на її виникнення може бути спільне дорослішання, загальні хобі і захоплення, професійні моменти тощо. буд. Іноді така дружба розвивається до стадії любові.

Мій досвід

Я маю подругу, з якою ми спілкуємося ще з часів дитячого садка, тобто приблизно 23 роки. За цей час траплялося всяке. У шкільні роки на якийсь час ми навіть розлучалися і розходилися різними компаніями, а потім знову почали спілкуватися. Зазначу, що в цей час ніхто не говорив про іншу неприємну річ, не видавав секретів. Навпаки, ми продовжували говорити один про одного хороше і відстоювати ім’я іншого, якщо доведеться. До речі, розлучення це сталося якось плавно, тобто без скандалу, як і подальше возз’єднання. І я вже не пам’ятаю, чому це сталося.

У середній та старшій ланці школи ми спілкувалися дуже близько. Потім вступили до різних університетів і роз’їхалися різними містами, але продовжували підтримувати спілкування. Зараз ми зустрічаємося рідко, але це буває – вона приїде до мене, то я до неї. І знаєте що під час цих рідкісних зустрічей не складається враження, що ми стали чужими людьми. Хоча кожна має хтось ближче, кожна змінилася, ми все одно розуміємо один одного, звертаємося за підтримкою чи порадою.

Думаю, незважаючи ні на що, ми залишилися найкращими друзями. І засноване це на тих дитячих та підліткових спогадах, спільних секретах, таємницях та відкриттях. Адже нові друзі, як би нам не були близькі за духом, не знають і не пам’ятають нас старих, а ми знайомі все життя, бачили один одного у всіляких «агрегатних станах».

Психологія дружби: нюанси та секрети

Основний секрет дружби полягає в тому, що вона можлива лише за однієї умови: задоволення від спілкування з людиною виявляється більшим, ніж праця зі створення та підтримки цього союзу. Нехай правда звучить не надто високо, але факт залишається фактом – важливий баланс між вкладом та віддачею.

Психологія дружби передбачає такі моменти:

  • обмін: друзі готові до взаємних послуг та підтримки, вони змінюються інформацією та енергією;
  • впевненість у близькому: якщо ви не сумніваєтеся у відданості та надійності друга, значить, у ваших стосунках все йде як слід;
  • правильні відносини з третіми особами: прагнення захищати друга від нападок оточуючих, адекватне сприйняття його кола спілкування, повага до другої половини товариша тощо;
  • дотримання тонкої грані між нав’язливістю та байдужістю.

Важливий момент: у дружбі люди завжди шукають щось приємне. Зазвичай йдеться про такі речі, як:

  • спільні захоплення;
  • душевні бесіди, які допомагають упоратися зі стресом;
  • натхнення;
  • здобуття наочного прикладу для наслідування;
  • підтримка (як фізична, і психологічна) у важких ситуаціях.

Проаналізуйте свої дружні зв’язки. Що ви можете надати іншим? Що інші одержують від вас? Це цікаве та корисне заняття.

Як придбати нових друзів

Якщо у вас немає друзів, варто докласти зусиль для виправлення ситуації.

  • Розвивайтесь. Стаєте все більш цікавою особистістю, чий досвід, знання та приклад можуть бути привабливими та корисними для оточуючих.
  • Працюйте над своїм внутрішнім світом. Важливе те відчуття, яке люди відчувають поряд із вами. У цьому плані ефективна робота із фахівцями. Наприклад, наш курс «Як всього за 20 хвилин на день створити навколо себе атмосферу любові, достатку та щастя» допоможе вам здобути внутрішній спокій і досягти успіху у всіх життєвих сферах.
  • Розширюйте коло спілкування. Почніть ходити до спортзалу чи відвідувати секції за інтересами — художня студія, танцювальний гурток тощо. Заведіть собаку тієї породи, про яку давно мріяли, адже «собачники» часто гуляють разом. Вступайте в нові групи в соцмережах за цікавою для вас тематикою. Способів завести нові знайомства багато. Якісь із цих зв’язків, цілком можливо, переростуть надалі у справжню дружбу.

Про автора

admin administrator