Як видалити кропиву

Авторadmin

Як видалити кропиву

Як назавжди позбутися від кропиви на ділянці, правила боротьби і кращі засоби

Незважаючи на те, що кропива характеризується корисними властивостями, ця рослина є бур`яном і завдає турбот, якщо розростається на ділянці. Ускладнюється все тим, що її важко прибрати, так всі ми пам`ятаємо ще з дитинства, як кропива пече шкіру, якщо доторкнутися голими руками до стебел або листків. І навіть якщо рослина вдається вирвати, наступного літа воно знову виростає. Давайте розберемося, як можна позбутися від кропиви в городі в короткі терміни.

Кропива годиться для створення добрива для грядок. Подрібнений бур`ян заливається водою в пропорції десять літрів води на кілограм кропиви. Виходить дієва безкоштовна підгодівля для плодових культур.

Виходячи з вищесказаного, можна дійти висновку, що питання про необхідність знищення кропиви на дачній ділянці не таке однозначне, як здається на перший погляд.

Відповідним рішенням буде видалити бур`яни там, де вони однозначно заважають і шкодять, залишивши при цьому в місцях, де вони не заважають іншим культурам, щоб використовувати їх потім з користю.

Чому вона з`являється на ділянці?

Бур`ян любить розростатися на необробленої грунті. Кропиву привертає родюча земля, підвладна зволоженню. Сам факт того, що кропива прижилася в грунті, є сигналом до того, що і інші культури тут приживуться.

Часто рослина з`являється разом з конюшиною і берізкою, це говорить про малу кислотності грунту. Якщо разом з кропивою з`являються хміль або лобода, то це говорить про азотисті грунту.

Як позбутися від кропиви в городі?

Хоча поява кропиви на ділянці сигналізує про родючості грунту, сам зростання бур`яну слід вчасно зупинити, інакше він розростеться по дачній ділянці.

Бур`яни, як правило, живучі, тому звичайне висмикування тут буде малоефективно, так як рослина стане з`являтися знову і знову.

Потрібно знайти материнське рослина, від якого ростуть інші пагони, і спрямувати зусилля на боротьбу з ним.

механічний вплив

Для того щоб легко і ефективно усунути кропиву на невеликій ділянці, досить буде застосувати механічний вплив. Перекопайте кілька разів грунт на місці, де росте бур`ян. Після чого усуньте всі пагони і витягніть коріння з грунту. Цих дій буде достатньо, щоб очистити маленький садову ділянку від сорняковие рослини.

хімічні засоби

Назавжди позбутися від кропиви на грядці допоможуть хімічні засоби, спеціально призначені для боротьби з бур`янами. Застосування хімічних речовин є швидким і найменш трудомістким методом. При боротьбі з великими заростями рослини на великих ділянках без застосування хімікатів не обійтися ніяк.

Засоби проти бур`янів відносяться до класу гербіцидів і підрозділяються, у свою чергу, на грунтові, які діють на бур`ян через стебло і листя, і кореневі, що вражають, насамперед, коріння шкідливого рослини.

Гербіциди від кропиви

Одним з найпопулярніших засобів, що застосовуються при обробці ділянки від кропиви, вважається Раундап. Даний засіб швидко усуває бур`яни, які не накопичуючись в грунті, і є при цьому абсолютно нешкідливим для людського організму. Має безліч не менш дієвих аналогів, наприклад, Торнадо і Зеро.

Для обробки бур`янів потрібно дочекатися сухої і теплої погоди. Розпорошити хімікати рівномірно на рослини. Всього через кілька днів бур`яни відімруть, і вже можна буде садити плодові культури в грунт.

Народні методи боротьби

Щоб боротися з кропивою на ділянці, існує чимало дієвих народних способів. Позбутися від бур`яну допомагає прополка грунту, проте це досить трудомісткий процес, і він не підійде для великої ділянки з розрісся бур`яном. Після прополки грунт слід накрити матеріалом, що не пропускає світло.

Можна обробити грунт, приблизно за місяць до посівів, спиртом. Тоді бур`яни проростуть швидше, і їх можна буде прополоти до засівання ділянки насінням рослин.

У теплиці, де складно провести прополку грунту, часто використовується метод обробки грунту за допомогою тридцятивідсоткова розчину калійної солі. Однак слід пам`ятати, що у даного способу обмежений термін дії.

Як використовувати бур`ян на благо

Як вже було сказано вище, кропива містить в собі велику кількість корисних речовин і придатна в їжу після обробки. Крім супів і кропив`яного чаю, можна робити корисні відвари, які допоможуть при випаданні волосся і жирних волоссі. Також відвари застосовуються для лікування набряків і різних запалень, а ще при кровотечі ясен.

Можливі помилки садівників

В процесі проведення протівосорняковой обробки ділянки багато городники роблять помилки, які здатні нашкодити овочевим культурам. Зокрема, це неправильна і неакуратно обробка бур`янів хімікатами, в ході якої хімічні речовини потрапляють на культурні рослини. Подібна неакуратність здатна нашкодити культурі і викликати її загибель.

Потрібно грамотно розраховувати кількість хімікату і обприскувати шкідливі рослини за допомогою пульверизатора. Чи не поливайте рослини хімічним розчином з лійки.

Найголовніше – все обробки варто робити тільки в суху теплу погоду. Пориви вітру будуть розносити хімікати по ділянці, і вони неминуче, так чи інакше, стануть потрапляти на плодові культури.

профілактичні заходи

З метою профілактики появи бур`янів на ділянці застосовується прополка грунту. Її слід проводити кілька разів за сезон. Залежно від площі ділянки може знадобитися мотика або сапа. При прополюванні враховуйте те, що коріння бур`яну переплітаються між собою, виривати рослини потрібно із зусиллям. Вилучену кропиву після обробки ділянки слід спалювати.

Раз і назавжди вивести кропиву на городі: найкращі методи і засоби

Фахівці вважають кропиву одним із найнеприємніших бур’янів на ділянці. Навіть найменший дотик до неї викликає опік, тому залишати її неварто. Адже кропива швидко розростається і не залишає корисних речовин для інших рослин. Як позбутися її на городі?

Кропива: особливості рослини

Кропива належить до багаторічників, виростає до 170 см, має велике листя і чотиригранне стебло. Її квіти мають вигляд колоска і з’являються з пазух листя. Всі частини кропиви вкриті дрібними пекучими волосками. Навіть найменший дотик до них викликає відчуття печіння та біль, інколи з’являються симптоми алергії.

Кропива — досить живуча культура, яка швидко розростається. Однією з основних особливостей рослини є її коріння, яке заглиблюється на 30-40 см, а потім розгалужується в різні боки. В процесі зростання коренева система кропиви може сплітатися з іншими культурами, тому позбавитися цього бур’яну досить важко. Всього лише за один рік кропива може захопити приблизно 40-50 кв. метрів площі.

Як боротися з кропивою на ділянці: методи

Існує чимало методів боротьби з цим бур’яном. Щоб позбутися його раз і назавжди, доведеться використовувати кілька різних. Це дасть найкращий результат.

Механічні методи

До цих методів заносять всі способи знищення кропиви вручну чи за допомогою різних інструментів:

  • прополювання — найчастіше використовується, хоча це далеко не найефективніший метод. Кущ має розгалужену кореневу систему, тому просто вирвати його з землі не завжди виходить. А якщо використовувати сапку, то можна зрізати лише стебло. Прополювати краще навесні, коли з’явилися молоді пагони. Після прополювання обов’язково накрийте очищену ділянку щільним матеріалом, який не пропускає світло, або замульчуйте ґрунт. В таких умовах кореневище не зможе знову прорости;
  • перекопування — зазвичай проводиться восени і повинно бути глибоким (30-40 см). Пласти землі обов’язково перевертають і залишають в такому виді на зиму, щоб корені змерзли і загинули. Також під час перекопування гине насіння, яке потрапило в ґрунт, личинки шкідників;
  • боронування — якщо площа зараження дуже велика, краще використовувати цю методику. Оброблення проводять кілька разів за сезон: двічі перед появою паростків і один раз після того, як вони виглянули з землі. Позитивний результат допоможе закріпити осіннє боронування. Проводити його можна лише за сухої погоди;
  • заміщення — цей метод не підходить для городу, але можна використовувати вздовж парканів чи біля будівель. Злакові, газонна трава, космеї можуть швидко замістити кропиву.

Народні рецепти

Вони безпечні для ґрунту і здоров’я людей:

  • окріп — можна використовувати на невеликих ділянках. Бажано після оброблення землі окропом замульчувати її (шар не менше 10 см). Тоді молоді паростки не проростуть;
  • 30% розчин калійної солі — обприскувати кущики потрібно лише свіжоприготовленим розчином. Особливо добре цей метод працює у теплиці, де прополювання провести досить складно. Для ягідних та овочевих культур калійна сіль нешкідлива.

Профілактика: як вивести кропиву

Існують прості, але дієві заходи, які допомагають провести профілактику появи пекучого бур’яну на ділянці:

  • навесні вздовж паркану, внутрішньої огорожі, стіни будівлі можна викласти чорну плівку, старий лінолеум, шифер тощо, які не дадуть молодій кропиві з’явитися з землі;
  • ви можете регулярно скошувати ділянки з кропивою, щоб вона не встигла розвинутися і викинути насіння;
  • не залишайте залишки стебла чи коренів на землі після перекопування, навіть в такому вигляді бур’ян може знову прорости (якщо ще не визріло насіння, краще перенести їх у компостну яму).

Позбутися кропиви на городі і ділянці досить складно, адже це дуже живуча рослина, яка може витісняти інші культури. Тому важливо проводити профілактику і не допускати її розростання.

Читайте також:

Сушена кропива: способи заготовки на зиму – як сушити кропиву в домашніх умовах

Кропиву можна зустріти скрізь, де достатньо волого. Ця рослина росте у всіх регіонах України. Ми звикли, що її треба обходити стороною, аби вона не “вжалила”. Але, все ж таки, варто хоча б раз на рік вдягнути рукавиці, зібрати кропиву та висушити. Бо вона є цілющою рослиною, яка покращує зір, імунітет, позитивно впливає на організм та чудово смакує в зеленому борщі. Тому пропонуємо вам прості способи сушки кропиви. Серед них ви обов’язково знайде той чи ті, які будуть зручними особисто для вас.

Коли і як збирати кропиву

Кропиву можна починати збирати з перших чисел травня, та до середини липня. Але найбільш корисними є пагони і листя, які ви зібрали в травні.

Це відео присвячене саме травневому збору кропиви:

До речі, якщо ви заготовуєте кропиву для тварин, то можете робити це і в червні-липні. Головне встигнути до того, доки вона почне квітнути.

Збираючи кропиву, звертайте увагу на її зовнішній вигляд. Вона повинна бути чистою, без пошкоджень, без павутиння та мати рівномірне забарвлення.

Збирати кропиву необхідно в суху і сонячну погоду. Для цього краще взяти ножиці або секатор. Також не забудьте вдягти кофту з довгим рукавом та рукавички.

Дехто збирає окремі листочки, але краще зрізати цілі пагони. Річ у тім, що молода кропива дуже ніжна. А значить, вона краще зберігатиметься більшими пагонами.

З цього відео ви зможете дізнатися про те, чого кропива настільки корисна:

Способи сушки кропиви

На повітрі

Є декілька способів сушіння кропиви на повітрі. Кожен з них досить простий, то ж можна обирати той, який вам більше подобається.

Можна взяти тканину та викласти на неї листя або гілочки. Це необхідно робити в добре провітрюваному сухому приміщенні. А також прослідкувати, щоб на кропиву не потрапляло сонячне проміння. Хоча б раз на день обов’язково перевертайте траву, інакше вона може почати гнити.

Також можна зв’язати з гілочок невеличкі пучки та повісити вниз листям під стелю горища, веранди, сараю. І, знову ж таки, дивитися, щоб на заготовку не потрапляло сонячне проміння.

Природнім способом кропива сушиться приблизно 2-3 тижні. Точний час сушіння залежить від погоди.

А це відео називається: “Кропива. Вітаміни для курей”:

У російській печі

Якщо ви маєте доступ до російської печі, то можете скористатися і нею. Але перед тим, як поміщати листя чи пагони в середину, спочатку перевірте, чи пічка не надто гаряча. Для цього киньте в неї папірець. Якщо він не почне горіти – все добре. Кропиву необхідно викласти на деко та час від часу перемішувати, аж доки вона повністю не висохне.

В духовці

Якщо хочете прискорити сушіння, тоді можете скористатися духовкою. Але, все ж таки, природній спосіб краще. Духовку треба розігріти до 45-ти градусів за Цельсієм. Якщо ви розігрієте духову шафу сильніше – вивітриться вся ефірна олія і корисні речовини. Кропиву викладіть на деко, закрите пергаментом.

Також обов’язково лишіть дверцята причиненими, аби повітря циркулювало і виходила зайва волога.

Через дві години після початку сушіння дістаньте гілочки, перевірте їх стан, а далі сушіть до повної готовності.

У електросушарці

Якщо в електросушарці є режим “Трави”, то треба обрати саме його. А якщо нема – виставити датчик температури на 40-45 градусів за Цельсієм. Кропиву необхідно розсипати на решітки та міняти їх місцями кожні 1,5 години. В сушарці, листочки висихають десь за 4 години, а стебла – за 8-10 годин.

В аерогрилі

Аерогриль – це також підходяще приладдя для сушіння кропиви. Щоб отримати необхідний результат, встановіть максимальний обдув та температуру 40-45 градусів за Цельсієм. Щоб до зелені постійно надходило свіже повітря – не закривайте кришку агрегату надто щільно. Час сушіння – 40 – 60 хвилин.

Правила зберігання сушеної кропиви

Якщо добре висушене листя трохи пом’яти, воно починає ламатися і перетвориться в порошок, а висушені гілочки стають жорсткими і крихкими.

Якщо ви збираєтесь додавати кропиву в страви або використовувати для лікування, тоді можете її трохи подрібнити і скласти в чисті сухі банки з темного скла з кришкою. Також можна скласти зелень в мішечки з тканини і підвісити, аби повітря добре циркулювало.

У випадку, коли кропива заготовується в якості корму для тварин (курей, декоративних шиншил), гілочки треба зав’язати в пучки і зберігати в темному сухому місці.

Термін зберігання сухої кропиви становить 1 – 1,5 року. Але чим довше зберігається кропива – тим менше в ній корисних речовин. Тому рекомендується оновлювати запаси кожного року.

Про автора

admin administrator