Як відрізнити самця від самки шиншили

Авторadmin

Як відрізнити самця від самки шиншили

Як розрізнити шиншил по підлозі

Відео – Визначення статі шиншил, самець самка Video CHINCHIL.RU

Шиншили – чудові оксамитові створення, не дивно, що вони стали так популярні серед любителів домашніх тварин. Часто недосвідчені власники не здатні відрізнити самку шиншили від самця. Вся справа в тому, що статева приналежність шиншили зовні практично ніяк не виражена.

Є деяка складність в тому, щоб відрізнити самку шиншили від самця. Справа в тому, що у цих тварин немає ніяких статевих відмінностей в забарвленні. Вважається, що самка шиншили трохи більша за самця, але цією ознакою не варто керуватися, так як ви легко можете помилитися. Справа в тому, що розмір шиншили залежить не стільки від статевих ознак, скільки від умов утримання і раціону. Так, одностатеві особини одного віку можуть значно відрізнятися в розмірах, проживаючи у різних господарів.

Ще одним поширеним серед любителів ознакою статевої приналежності вважається характер. Справа в тому, що зазвичай самки набагато спокійніше і охайність самців. Однак і цією характеристикою не варто керуватися, адже багато в чому характер визначається індивідуальними особливостями конкретної тварини. Зустрічаються як дикі самки, так і врівноважені самці.

Єдиний надійний спосіб відрізнити самця шиншили від самки – розглянути статеві органи звірка, але і тут все не так-то просто. Справа в тому, що репродуктивні зовнішні органи шиншили хлопчика і дівчинки візуально дуже схожі, практично неможливо виявити у самця чітко виражені яєчка. Варто орієнтуватися лише на відстань між статевими органами і анальним отвором тварини. У самця шиншили яку значно більше, ніж у самки. Оглянувши кілька звірків, ви відразу зрозумієте про що йде мова. Статеві органи дівчинки шиншили дуже щільно притиснуті до анального отвору, і це відразу видно.

Статевого дозрівання шиншили досягають приблизно до шестимісячного віку. Якщо до цього не визначити статеву приналежність звірків і не розсадити їх, то можна випадково допустити позапланову в`язку. Варто пам`ятати про те, що спаровування між шиншилами одного посліду і навіть просто однією кровної лінії вкрай небажано, тому що якість потомства в цьому випадки помітно погіршується. Якщо ви серйозно вирішили зайнятися розведенням шиншил, то постарайтеся вчасно розділити хлопчиків і дівчаток.

Як визначити стать у шиншил

Відео: Як Розрізняти Пол шиншили! Опреденіе статі у новонароджених шиншили!

шиншили – кумедні звірята, що володіють веселою вдачею і вельми миловидної зовнішністю. Завдяки цим якостям вони стали одними з найпопулярніших вихованців. Шиншили – тварини колективні, тому краще заводити відразу пару гризунів. Залежно від ваших цілей, слід вибрати по-різномупорожнисту або одностатеве пару, а для цього – вміти визначати стать у шиншил.

Інструкція

Якщо ви вибираєте собі вихованця з декількох звірків, що знаходяться в одній клітці, зверніть увагу, що самі шиншил більші за самців і поводяться активніше. Однак при виборі гризуна в зоомагазині не забудьте уточнити у продавця вік цуценят, адже в клітці можуть перебувати шиншили різних послідом. Нехай вас не бентежить той факт, що шиншили-дівчинки намагаються чіплятися до самців – для цих гризунів це є нормальною поведінкою.

Акуратно візьміть звірків і переверніть їх животом догори. У шиншил зовнішні статеві ознаки виражені не явно проте, якщо ви все-таки побачили виділяються тестікули, то перед вами явно самець. Саме ж надійне відміну самок від самців у шиншил – це відстань між анальним і сечовипускним отвором. У самців воно може досягати двох-трьох міліметрів, а у самок шиншил відстань між уретрою і анальним отвором практично непомітно.

Легко відрізнити самця від самки під час полювання. Дівчинка стає більш активною, відмовляється від їжі, розкидає корм. Її статеві органи рожевіють, стає добре помітним піхву, з нього виділяється біло-прозора рідина. У цей час самець починає доглядати за самкою, видаючи при цьому веселе пирхання. Зрозуміло, залицяння відбувається тільки після досягнення статевої зрілості, якого шиншили досягають у віці семи місяців.

Рада 2: Як відрізнити самку і самця шиншил

Все більшу популярність серед любителів домашніх вихованців набуває звірок шиншила. Симпатичний і пухнастий, невеликого розміру, з вигляду схожий відразу на кролика і білку. Існує два види шиншил – звичайна (довгохвоста) і куцохвоста. Тваринки невибагливі в догляді і цікаві в спілкуванні. У домашніх умовах утримують і розводять саме довгохвостих шиншил.

Інструкція

Дізнайтеся при покупці звірка у продавця вік шиншили. При однаковому змісті і харчуванні самочка, як правило, більші за самця. Уважно прослідкуйте за поведінкою шиншил. Самка зазвичай більш активна і займає лідируюче положення в парі.

Визначтеся, чи будете ви тримати одного звірка або ж потрібна пара для отримання потомства. Візьміть по черзі звірків. Переверніть їх на спину і уважно вивчіть зовнішні статеві органи. Якщо у звірка немає явно виражених тестикул (яєчок), це ще не означає, що перед вами самочка. Зовнішні статеві органи у шиншил дуже схожі зовні, а іноді навіть у дорослого самця яєчка можуть бути заховані під поверхнею тіла.

Оцініть в такому разі не самі статеві органи, а то, як вони розташовуються. Головна зовнішня відмінність самця і самки полягає в проміжку між статевими – сечовипускальний органами (у самки уретра, у самця пеніс) і анусом (анальним отвором), який розташований з боку хвоста. У самця цей проміжок явно виражений і добре помітний (приблизно 2-3 мм). У самки ж такої відстані немає. У міру того, як звір дорослішає, його статеві органи трохи змінюються. Але все одно, у дорослої шиншили підлогу визначають саме з відсутності (у самки) або за наявністю (у самця) Явно вираженого відстані між статевими сечовипускального органами і анальним отвором.

Придбайте для свого улюбленця другу половинку, але враховуйте, що вік самочки повинен бути менше. Крім того, обов`язково проведіть між ними так зване знайомство, підсаджуючи звірків один до одного на деякий час, щоб уникнути агресії і сварок. Не забувайте, що шиншил відносять до тварин, яким потрібне спілкування з побратимами. Якщо ж купити пару немає можливості, тоді постарайтеся оточити свого вихованця турботою і увагою.

Якщо ви придбали двох звірків не з одного посліду, ссажівать їх необхідно поступово, не залежно від того, різностатевими або одностатевими вони є. Для початку поставте їх клітини поруч, щоб звірята могли звикнути один до одного, а потім починайте періодично запускати новачка до старожила “в гості”. Якщо ви бачите, що звірята налаштовані на спільне життя і не влаштовують бійок, їх можна нарешті поселити разом.

Про автора

admin administrator