Як виглядає дитина у 18 тижнів

Авторadmin

Як виглядає дитина у 18 тижнів

18 тиждень вагітності: ви відчуваєте рухи малюка

18 тиждень вагітності. Вага малюка становить до 200 г, а довжина від тім’я до крижів — від 13 до 18 см.

Єдиний у своєму роді

На цьому тижні у вашого малюка розвиваються відбитки пальців. Жирові відкладення, які збираються на кінчиках пальців ніг і рук, перетворяться в відмітні завитки.

Прокладаємо труби

Травна система дитини продовжує удосконалювати свою діяльність вже протягом декількох тижнів. Плід ковтає амніотичну рідину, яка проходить через шлунок і кишечник. Надалі ця рідина змішується з відмерлими клітинами і виділеннями в кишечнику і формує меконій. Меконій — чорна смолоподібна речовина, яку ви побачите під час першої зміни підгузника.

Ваша вагітність на 18 тижні

Поради звідусіль

Непрохані поради можуть дратувати, але намагайтеся сприймати їх спокійно. Ви не повинні нікому пояснювати свою поведінку. Просте «дякую, я буду мати на увазі» має допомогти. Намагайтеся пам’ятати, що люди бажають добра і піклуються про вас! Запаморочення

Ваше серце працює на 40-50 відсотків старанніше, ніж до вагітності. У поєднанні з тиском матки на кровоносні судини ви можете відчувати запаморочення, особливо коли різко встаєте. Низький рівень цукру в крові теж може спричинити запаморочення. Відпочиньте, ляжте або з’їжте фрукт — це допоможе кровообігу і позбавить від запаморочення.

Маленькі рухи

Більшість жінок вперше відчувають рух малюка між 16 і 20 тижнями. Ваш малюк все ще невеликого розміру, тому це швидше буде ніжна вібрація, ніж потужний поштовх.

А чи знаєте ви?

Ваш малюк щойно позіхнув? Можливо, вам вдасться помітити це на наступному УЗД. Крім того, травна система починає утворювати чорну смолоподібну речовину під назвою меконій, яку ви побачите на першому забрудненому підгузнику. Тепер ваш малюк по-справжньому унікальний — відбитки пальців цьому підтвердження!

Вагітність 18 тижнів. Розмір плоду, перші ворушіння, відчуття мами

18 акушерська тиждень вагітності для більшості вагітних повна відкриттів і нових відчуттів. Вагітність стрімко наближається до своєї середини, і зараз жінка насолоджується своїм становищем, не відчуваючи поки сильної втоми або тяжкості. На поточному тижні вагітну і її малюка чекають певні цікаві зміни. Про це розповімо детальніше.

18 тижнів, скільки це місяців? 18 тиждень – це другий триместр, ви перебуваєте на 5-му місяці вагітності. До «екватора» – середини вагітності – залишається всього два тижні.

Розвиток малюка в животику

Розмір плоду: малюк з активністю набирає вагу, тепер він важить до 200 грамів і завдовжки 22 см.

Малюк дуже активний, у нього зараз багато місця в матці, він багато ворушиться і крутиться. Смокче палець, смикає за пуповину. Загалом, веде дуже активний спосіб життя.

Головний мозок активно формується, нервова система налагоджує свої функції. У зв’язку з цим у малюка все сильніше розвивається координація рухів.

Він відчуває ваші емоції, тобто якщо ви радісні або чимось засмучені, ваш малюк вас відчуває і відчуває те ж, що і ви. Так що пора себе захистити від стресів і намагатися проводити дні так, щоб насичуватися хорошим настроєм.

Слух розвинений добре, вже сформувалися хрящі вуха. У дитини вже є зір, хоч і очі закриті, сітківка ока сприймає яскраве світло і реагує на нього.

Скелет продовжує костеніти, раніше він складався з хрящиків, тепер вони тверднуть. У малюка продовжує накопичуватися жир, який забезпечує обмін речовин і підтримання температури тіла. Пальчики на руках і ногах сформовані, є фаланги. Також вже є нігті, вони знаходяться на своєму місці, і відбитки пальців.

Статеві органи у хлопчика і дівчинки в цей період повністю сформовані і знаходяться на своєму остаточному місці розташування.

У зв’язку з тим, що активність малюка в цей період велика, його сердечко працює швидко і прискорено. Киснем дитячий організм збагачує плацента, через пуповину вона передає отриманий кисень від мами, в ліве передсердя, а далі розподіляється по всьому організму. Плацента є головною для життєдіяльності дитини, також вона виробляє гормон, який змушує ваш організм підтримувати вагітність.

Животик вагітної жінки на 18-му тижні

Зараз йде закладка емоційного ставлення дитини до самої себе. Він вас дуже відчуває, і ваші емоції переживає разом з вами. Він відчуває ваше ставлення до нього. Найчастіше гладьте свій животик і розмовляйте з малюком, давайте йому комфорт і затишок. І пам’ятайте, що ваші тривоги зараз, можуть привести до розвитку невпевненості у дитини потім.

Нервова система активно розвивається. Вона стає міцнішим і складніше, для швидкої передачі імпульсів між нервами, на них вже є мієлін. У головному мозку сформувалися ділянки, які відповідають за зір, слух, смак і запах. У зв’язку з цим дитина вже чує, відчуває смак заковтує навколоплідної води. У кишечнику продовжує утворюватися первородний кал, який складається з непереварених залишків навколоплідної рідини, яку заковтує ваш малюк. Все тіло дитини покрита білою субстанцією, вона захищає його від впливу навколоплідної рідини і в майбутньому при пологах дозволить нормальному пересуванню малюка по родових шляхах.

Ненька. Зміни в стані організму на 18-му тижні

Стан мами на 18-му тижні вагітності

18-й тиждень для деяких мам може стати дуже хвилюючою: почнуть відчуватися поштовхи майбутнього малюка. Найчастіше перші ворушіння дуже схожі на гази або легке прохань в животі, тому не всі первістки жінки можуть відразу визначити, що це таке. На поточному терміні вважати кількість ударів на добу, і засікати час між ними не обов’язково. Головне, що з того моменту, коли ви почнете відчувати ворушіння плода, по його активності можна зробити висновок про благополуччя.

Якщо жінка не відчує ворушіння майбутнього малюка на поточному тижні, хвилюватися не варто. У нормі перші точки вагітна може відчути до 22 тижні.

Більшість майбутніх мам на 18-му тижні вагітності відчувають себе задовільно. З’являється сексуальне бажання, загальний стан організму дозволяє займатися улюбленими справами, подорожувати. Злегка затьмарити спокійне розмірене життя жінки можуть деякі неприємні супутники терміну:

  • перепади артеріального тиску . На 18-му тижні вагітності в тілі жінки продовжує збільшуватися кількість крові. Її вже більше звичайного обсягу на 30%. В результаті можливі стрибки артеріального тиску, про які обов’язково повинен знати спостерігає жінку гінеколог. Оцінивши конкретну ситуацію він може внести зміни в раціон, призначити додаткові дослідження або запропонувати госпіталізацію.

Важливо! Якщо артеріальний тиск піднімається вище 140/90, обов’язково необхідно розповісти про це лікаря. Така поведінка організму може бути раннім передвісником гестозу (пізнього токсикозу). Необхідно якомога раніше вжити всіх можливих способи для мінімізації наслідків.

  • порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Подальше збільшення в розмірах матка тисне на навколишні її органи. Як наслідок, вагітна жінка може відчувати різні неприємні відчуття: печію, відчуття тяжкості в шлунку, підвищений метеоризм, запор. Щоб знизити інтенсивність цих проявів, варто уважно поставитися до свого раціону: харчуватися дрібно і часто, дотримуватися питний режим (випивати близько 2,5 літрів рідини в день), не змішувати в один прийом різні продукти.

Важливо! При виникненні запорів потрібно проконсультуватися з гінекологом. Можливо будуть призначені додаткові лікарські засоби для полегшення дефекації.

  • прискорене сечовипускання. Після нетривалого періоду нормалізації кількості походів в туалет, прискорене сечовипускання повертається. Матка стала більше і знову чинить тиск на сечовий міхур. Такий стан речей буде аж до самих пологів.
  • посилення пігментації шкіри. Багато жінок на поточному терміні відзначають посилення пігментації на обличчі: лоб, щоки, область навколо губ стають темнішими. Це явище часто називають “маскою вагітності”. Так проявляється змінився гормональний фон. Після пологів всі сліди підвищеної пігментації пропадуть.

Уникнути сильного прояви цього процесу можна, використовуючи крислатий капелюх при прогулянках на сонці, порадитися з гінекологом про відповідний кремі від засмаги.

  • свербіж і неприємні відчуття внизу живота. У більшості випадків свербіж викликає збільшення матки, стимулюючої шкіру і м’язи живота розтягуватися. Щоб попередити розтяжки в області живота, необхідно подбати про еластичність шкіри: використовувати спеціалізовані крему (узгоджені з гінекологом) або оливкова олія.

Важливо! Якщо свербіж поширився на руки, ноги та інші частини тіла, необхідна консультація гінеколога. У деяких випадках так проявляється недостатня робота печінки. Щоб виявити причину неприємного явища, необхідно провести додаткове дослідження крові.

  • Набряки. Збільшення кількості крові в тілі жінки дає додаткове навантаження на нирки. Не завжди вони встигають вчасно впоратися зі своїми функціями, і, як наслідок, зайва рідина накопичується в організмі. Найчастіше набряки починаються з особи, поширюючись на ноги, руки, пальці. Поява цього неприємного супутника вагітності потрібно обов’язково позначити на найближчому прийомі у гінеколога.

Особливу увагу потрібно приділити набряків, які не сходять після нічного сну. Така ситуація вимагає обов’язкового контролю з боку гінеколога.

  • погіршення зору. 2 з 5 жінок під час вагітності відзначають погіршення чіткості зору. Причин появи цього неприємного симптому може бути багато. У більшості випадків це тимчасове явище, гострота зору повертається після пологів, але консультація у гінеколога не зашкодить. Особливо важливо повідомити про погіршується зір потрібно жінкам, які страждають на цукровий діабет, високим артеріальним тиском.
  • складності зі сном. До 18-му тижні вагітності животик вже добре округлився і багато жінок скаржаться на комфорт нічного відпочинку. Знайти зручну позицію вже не так легко, як раніше. Щоб поліпшити якість нічного сну, рекомендується використовувати спеціальну подушку для вагітних або покласти невеликі подушечки під спину і ногу, зігнуту в коліні. Добре при цьому перед сном провітрити приміщення.

Що відбувається з майбутньою мамою? Її відчуття і зміни

Матка збільшилася в обсязі, вона знаходиться відразу під пупком. Під тиском матки ваші органи, які знаходяться в черевній порожнині, змінюють своє розташування. Кишечнику, селезінці, печінці доводиться трохи зміститися зі свого постійного місця.

  • Центр тяжкості у вас змінюється і може навіть почати боліти поперек. Так як центр ваги зміщується, намагайтеся не робити різких рухів, вони повинні бути плавними. Гуляйте частіше на свіжому повітрі, подалі від машин і різких звуків. Біль у хребті можна прибрати за допомогою масажу, і відпочинку, горизонтального положення тіла.
  • Обсяг поглинається повітря збільшився, ваші легені працюють за двох. Хоч ви зараз дихаєте за двох, харчуватися за двох не треба. Слідкуйте за своєю вагою. Надмірне збільшення ваги може спричинити важкі пологи. Та й відновити свою вагу після пологів буде набагато складніше.
  • Гігієна понад усе. Профілактика інфекцій сечовивідних шляхів повинна стояти у вас на першому місці. Адже багато інфекцій можуть ускладнити вагітність і розвиток плоду. Регулярно робіть аналіз сечі і контролюйте кількість випитої рідини.
  • Приберіть стрес. У період другого триместру у майбутньої мами емоційний настрій стабільне і хороше. Якщо з якихось причин ви перебуваєте в пригніченому емоційному стані, ви повинні будь-якими шляхами це стан прибрати. Якщо вам не допомагають розмови з близькими людьми, ви все одно відчуваєте постійний стрес і негативні емоції, зверніться до психолога. Пам’ятайте, що стрес негативно впливає на ваш організм і на вашу дитину. Стрес порушує роботу вашого серця, що дає погане забезпечення киснем вашого малюка. Також пригнічений емоційний стан знижує імунітет, виробляє гормон стресу у вашої дитини. Ваша дитина емоційно дуже пов’язаний з вами, пам’ятайте про це.
  • Зір на 18-му тижні вагітності може погіршитися, якщо воно не було ідеальним до вагітності. Зараз потрібно звернутися до окуліста для підбору необхідних лінз або окулярів. Якщо у вас не стовідсотковий зір і зараз воно почало погіршуватися, є ймовірність того, що вам не дозволять народжувати самій, будуть робити кесарів розтин.
  • Організм активно виробляє прогестерон, тим самим може збільшитися кількість виділень із статевих органів. Таким чином, матка захищається від попадання шкідливих мікроорганізмів в піхві, для того щоб не було небезпеки для малюка.

Відгуки на форумах:

Ніка:

Десь на 16 тижні я відчула перші поштовхи дитини, але не зрозуміла, що це були вони, подумала – гази. Але ці «гази» з’являлися несподівано і не мали зв’язку з прийомами їжі. А на 18 тижні я пішла на друге УЗД і під час огляду малюк штовхався, я побачила це на моніторі і зрозуміла, що це ніякі не гази.

Лера:

З 18 тижні наділу бандаж, страшно розболілася спина. Моя подруга за компанію пішла зі мною в басейн, сподіваюся, це пом’якшить ситуацію.

Вікторія:

Ой, як же замучили мене запори, я і раніше від них страждала, а тепер постійно. Уже об’їлася всяких каш і сухофруктів, п’ю воду літрами, але все ніяк.

Ольга:

А ми показали своє «господарство» і я дізналася, що у мене хлопчик. Як я рада, я завжди хотіла хлопчика. Ніяких незручностей я не відчуваю, хіба що тиск низький. Намагаюся частіше гуляти в парку.

Ірина:

Це мій третій дитина, але ця вагітність не менше бажана. Мені вже 42 роки, а діти – підлітки, але так сталося, що буде і третій. Поки він не показав свою стать, але за народними повір’ями, у мене буде хлопчик. Чекаю, коли буде третє УЗД, дуже хочеться дізнатися стать дитинки.

скринінг

Пренатальний скринінг – це комплекс досліджень (біохімічний аналіз крові – біохімічний скринінг та УЗД – ультразвуковий скринінг), необхідний для виявлення вад і аномалій розвитку плода на ранньому терміні вагітності.

У другому триместрі проводять «потрійний тест»: здають кров на АФП, вільний естріол і ХГЧ (див. Тут). Оптимальним періодом відбору проб крові на даний тест є 16-18 тиждень вагітності.

Альфа-фетопротеїн (АФП) – білок крові ембріона, що виробляється в печінці і шлунково-кишковому тракті плода. Норма АФП на 15-19 тижні вагітності – 15-95 мед / мл (відповідно до інтерпретації результатів аналізів лабораторії «Інвітро».)

Підвищення рівня даного білка говорить про високий ризик розвитку у плода вади нервової трубки плода, синдрому Меккеля, атрезії стравоходу (сліпо закінчується стравохід, т. Е. Їжа не доходить до шлунка), пупкової грижі, що не зрощування стінки черевної порожнини, некрозу печінки (по причини вірусної інфекції, яку перенесла майбутня мама). Пам’ятайте, що при багатоплідній вагітності і занадто великій масі плоду рівень АФП підвищений.

Зниження рівня АФП говорить про ймовірності розвитку хромосомної патології у плода: синдрому Дауна, синдром Едвардса. Зверніть увагу, низький рівень АФП також може спостерігатися при неправильному визначенні терміну вагітності або при міхурово заметі.

Зниження рівня АФП і ХГЧ одночасно зазвичай свідчить про затримку в розвиток плода і навіть про його загибелі.

Вільний естріол – гормон, що виробляється спочатку плацентою, а потім печінкою плода.

Норма вільного естріолу в сироватці крові на 17-18 тижні вагітності повинна бути в межах 6,6-25,0. З кожним наступним аналізом рівень вільного естріолу при нормальному перебігу вагітності має зростати.

Підвищений рівень естріолу може говорити про захворювання печінки, нирок у майбутньої мами, а також про великий вазі плода. Також рівень вільного естріолу буде підвищеним при багатоплідній вагітності, що є нормою.

Зниження рівня вільного естріолу свідчить про фетоплацентарної недостатності, синдромі Дауна, гіпоплазії наднирників плода. При загрозі передчасних пологів рівень вільного естріолу також може бути нижчим ніж норми.

На УЗД при терміні в 18 тижнів визначають розміри (або фетометрію) плода. Так в нормі біпаріетальний розмір (БПР) плода становить 37-47 мм, лобно-потиличний (ЛЗ) – 49-59 мм, окружність голови (ОГ) – 131-161 мм, а окружність живота (ОЖ) – 104-144 мм.

При ультразвуковому дослідженні, особливо при 3D або 4D УЗД, на екрані можна побачити, як малюк тре очі ручками, і навіть позіхає своїм маленьким ротиком. Він уже активно ворушитися в животі у мами і любить смоктати свої пальчики.

Проблеми 18-го тижня вагітності

Проблеми 18-го тижня вагітності

18-й тиждень вагітності – практично половина терміну. Животик помітно округлився, а майбутня мама відчуває себе відносно непогано. На поточному терміні потрібно пам’ятати про деякі проблеми, з якими може зіткнутися жінка, щоб знати, як правильно реагувати при появі небажаних симптомів.

гестоз

Гестоз, або пізній токсикоз, зазвичай проявляється в третьому триместрі, але його провісники можуть з’явитися заздалегідь. На відміну від раннього токсикозу, гестоз може привести до складних наслідків: від захворювань нирок до летального результату. Від того, як рано були виявлені провісники ускладнень і призначено лікування, багато в чому залежить стан мами в останні місяці вагітності.

На 18-му тижні (по акушерським розрахунками) майбутній мамі варто уважно поставитися до деяких симптомів, які можуть бути провісниками гестозу, а саме:

  • високий тиск;
  • болю в спині, що локалізуються по боках;
  • набряки обличчя, ніг, рук, тунельний синдром зап’ястя;
  • порушення зору;
  • сильні головні болі, супроводжувані відчуттям важкості в потиличній області голови.

При появі цих симптомів, необхідно обов’язково проконсультуватися з гінекологом.

передлежання плаценти

Плацента – важливий орган, який працює тільки під час вагітності, що дозволяє плоду отримувати від материнського організму всі необхідні речовини. На 18-му тижні вагітності під час УЗД, в деяких випадках жінка може почути, що плацента повністю або частково перекриває зів матки.

Передлежання або низьке розташування плаценти – потенційно небезпечна ситуація, що вимагає ретельного контролю з боку гінеколога. Таке розташування загрожує кровотечами, які небезпечні для життя як матері, так і дитини.

Виявлення передлежанняплаценти на 18-му тижні не обов’язково говорить про початок ускладненні вагітності. Разом з маткою плацента може “мігрувати” (рости в сторону, де йде краще постачання кров’ю), але контроль з боку лікаря необхідний.

відшарування плаценти

У нормі плацента щільно прилягає до стінки матки для забезпечення необхідними речовинами плід. У деяких випадках, з різних причин, вона може частково відшаровуватися, в результаті чого виникає загроза переривання вагітності, кровотечі.

Видів і варіантів відшарування плаценти багато, часто жінка може навіть не підозрювати про те, що відбувається. На 18-му тижні вагітності під час УЗД лікар може виявити почався процес. За результатами дослідження жінці буде призначено лікування, засноване на рівні відшарування, стані плаценти, розташуванні відійшов краю та інших факторах. Майбутній мамі важливо ретельно виконувати призначення, зберігати спокій.

Ознаками відшарування плаценти на 18-му тижні можуть бути:

  • пульсуючі болі в животі;
  • поява кров’яних виділень;
  • почалося кровотеча.

Якщо жінка помітила появу позначених симптомів – необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

завмирання вагітності

Ризик завмирання вагітності на 18-му тижні помітно нижче, ніж на попередніх терміни, але залишається. Після сильного стресу, вживання заборонених препаратів або речовин, в результаті удару або іншої причини, плід може припинити свій розвиток і загинути.

Після загибелі плоду жіночому організму потрібно близько 2-х тижнів, щоб почати процес очищення. За цей час в тілі жінки може відбутися інфікування матки, що загрожує серйозними наслідками. Для мінімізації ускладнень необхідно провести чистку якомога швидше.

Симптомами завмерла на 18-му тижні служать:

  • поява сильної, зростаючої при натисканні болю в животі;
  • підвищення температури тіла вище 37,5 градуса за Цельсієм;
  • поява виділень червоного або коричневого кольору, виявлення в виділеннях згустків гною.

Якщо жінка виявила у себе позначені симптоми – необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Для підтвердження діагнозу будуть зроблені аналізи крові та УЗД. Якщо визначиться завмирання вагітності, буде необхідна чистка.

18-й тиждень вагітності – практично половина терміну. Незначні неприємні відчуття не заважають майбутній мамі насолоджуватися своїм становищем. Живіт вже досить округлився, і по ньому можна легко зрозуміти, з якого боку знаходиться малюк.

Жінка починає помічати за собою, що часто її рука знаходиться на животі, ніби погладжуючи майбутнє чадо. Хода поступово стає “качиної”, а спати виходить тільки на боці, поклавши ногу на подушку.

Деякі мами вже відчувають, як майбутній малюк посилено штовхає стінки матки, а інші поки прислухаються до кожного звуку і відчуття. Зовсім скоро кожна вагітна почне не тільки чути руху малюка, але і відчувати його силу.

Якщо стаття сподобалася, будь ласка, поділіться посиланням на неї

небезпечні симптоми

Небезпечними симптомами, при яких терміново потрібно звернутися до лікаря, залишаються тими ж, що і при всій вагітності:

  • Різкі болі в області живота;
  • Кров’яні виділення.

Ці симптоми можуть говорити про мимовільному викидні або загрозу переривання вагітності. Також незначні кров’яні виділення в ці 7 днів можуть говорити про те, що плацента низько розташована, перекриваючи цервікальний канал, що теж небезпечно.

Болить живіт і кров’яні виділення – викликайте терміново швидку допомогу. Чим швидше зверніться до лікаря, тим більше шансів зберегти життя вашої дитини.

рекомендації:

  • Слідкуйте за своєю вагою і харчуванням. Ваш організм повинен повністю отримувати всі необхідні речовини і елементи для малюка і хорошого функціонування організму. Не переїдайте, контролюйте вагу.
  • Слідкуйте за набряком ніг і рук. Якщо з’явилися перші ознаки пізнього токсикозу, нудота, блювота, набряклість кінцівок, потрібно контролювати кількість рідини, яка потрапляє в ваш організм і частоту сечовипускання. Зверніться до лікаря для рекомендацій, що і як робити, щоб запобігти набряклість.
  • Прогулянки на свіжому повітрі сприяє поліпшенню травлення і допомагає вашому серцю краще працювати і збагачувати організм киснем.
  • У цей період у вас також плановий похід до лікаря-гінеколога. Дізнатися свою вагу, тиск, здати аналізи. Перевірити, як розвивається ваша дитина і як ваш організм реагує на вагітність.

Питання по електронній пошті і відповіді на них

18 тижнів вагітності – скільки місяців? Вісімнадцять акушерських тижнів вагітності – це 16 тижнів від зачаття або 4-ий місяць вагітності.

Застуда на 18 тижні вагітності. Чим лікувати? Під час вагітності при грипі та ГРВІ приймайте оціллококцінум, він не небезпечний для плоду. Порошок можна розвести у воді або висипати під язик, і тримати до повного його розчинення. Пам’ятайте, що температура до 37,4 ºС – це нормальна температура тіла при вагітності, і збивати її не потрібно.

Нам 18 тижнів вагітності. Лікар сказав, що у нас буде двійня. А підлогу ще не видно, крутяться вічно. Двійнята – це два хлопчика або дві дівчинки? Або можуть бути і хлопчик, і дівчинка? Двійнята, трійня – це просто кількість діток при багатоплідній вагітності. Таких діток в медицині в будь-якому випадку називають близнюками. Але бувають разнояйцевие близнюки, т. Е. Коли два різних сперматозоїда запліднили дві різні яйцеклітини, таким чином, у кожного плода своя плацента. Такі дітки можуть бути як різностатевими, так і одностатевими. Зазвичай вони схожі один на одного, як якщо б народилися окремо в різний проміжок часу, наприклад, через рік один від одного. А бувають однояйцеві близнюки – це коли одна яйцеклітина була запліднена одним сперматозоїдом (як при одноплодной вагітності), але потім сталося її поділ на частини. Це одностатеві дітки, схожі один на одного як дві краплі води. У них найчастіше одна плацента на двох. Зазвичай колір очей, волосся, зріст і статура теж однакові. Таким чином, у лікаря необхідно дізнатися, хто саме у вас буде: однояйцеві або разнояйцевие близнюки.

Я на 18 тижні, вагітність протікає нормально. Але секс з першого місяця вагітності не приносить задоволення: там все сухо і наче опухло, боляче і тісно коли входить, в загальному, задоволення нуль. До того ж сексуального бажання зовсім немає, хоча кажуть, що при вагітності навпаки – підвищена збудливість. Якщо секс під час вагітності викликає дискомфорт, можна використовувати лубрикант в якості додаткового змащення (при сухості) або більше часу приділити попередніми пестощів, також вибирати пози зручні для проникнення, наприклад, «напівлежачи» (жінка лежить на спині на краю ліжка, зігнувши ноги в колінах або закинувши їх на плечі чоловіка, при цьому він стоїть перед жінкою на колінах присунувшись до краю ліжка). Можна обійтися і оральним видом сексу, який під час вагітності не приносить ніякого дискомфорту.

Правильне харчування

Найчастіше постає питання про дотримання деяких правил в харчуванні. Закінчився токсикоз, з’явився хороший апетит, і багато жінок починають додавати вагу. Дуже важливо не пропустити момент, коли потрібно упорядкувати свій раціон, щоб після пологів не мати надлишку ваги. Вага мами на 18 тижні вагітності збільшується на 4,5 – 5,5 кілограм, залежно від вашого організму. На цьому терміні вагітності плід активно росте і розвивається. У раціоні жінки повинні бути присутніми всі мікроелементи, вітаміни, білки, які сприятимуть нормальному розвитку плоду. Категорично заборонено алкоголь, копчені і солоні страви (вони можуть затримувати воду в організмі жінки і викликати набряки), жирні продукти, рекомендується обмежити вживання солодощів. Рекомендується пити натуральні овочеві і фруктові соки, приготовані перед вживанням.

На даному терміні малюк має особливу потребу в вітамінах та мікроелементах, які допомагають кровотворенню. Майбутня мама повинна включити в свій раціон гречану кашу, печінку, продукти, багаті вітаміном С, фолієвою кислотою, томатний сік. Важливо мати в своєму раціоні молочні продукти (продукти повинні бути натуральними), вони допоможуть уникнути розвитку остеопорозу і карієсу вагітної. Для того щоб нормалізувати стілець, потрібно ввести в раціон овочі та фрукти.

Про автора

admin administrator