Як винищити корінь спиляного дерева

Авторadmin

Як винищити корінь спиляного дерева

Як назавжди позбутися коріння дерев на ділянці?

Власники присадибних ділянок часто стикаються з необхідністю позбавитися старих прядів. Їх можна прибрати різними способами. Але простіше зробити це без корчування методом випалювання, використанням хімічних препаратів, народними методами тощо.

У цій статті ми розглянемо, як зруйнувати пень від спиляного дерева, які ефективні методи варто використовувати, скільки часу займає процес, яких застережних заходів варто дотримуватися.

Особливості видалення без корчування

Багатьох садівників цікавить: як позбутися пеньків дерев без корчування? Адже якщо ділянка не заселена, і на ній немає ні будівель, ні квітників, найпростіше пригнати до неї спецтехніку, і позбавитися відразу всіх старих корчів. Але, якщо на ділянці вже є будинок, господарські будівлі, розбиті квітники та клумби, вирішити проблему таким обратом не вдасться. У разі використовуються такі способи решения:

  • руйнування вогнем;
  • випалювання хімічними препаратами;
  • знищення водою.

Кожен окремий варіант має свої переваги та недоліки. Можна вибрати екологічний спосіб за допомогою води або вогню, а можна зупинитись на хімічному (використанні спеціальних препаратів). Кожен дачник вирішує самостійно, відштовхуючись від особистих уподобань, побажань, наявності вільного часу та фінансових можливостей.

Увага: якщо пеньок на ділянці один, його не обов’язково позбуватися. Якщо підійти до його облаштування з креативом, можна зробити оригінальний арт – об’єкт, який стане гідною прикрасою присадибної ділянки.

«Чистий Ліс»: швидко та якісно

пропонує професійну допомогу у видаленні пнів без корчування за допомогою хімії. Ми не тільки зрубаємо, обріжемо або спилимо дерево, але й позбавимо пня будь-яким зручним способом. Співпрацювати з нами вигідно:

  • Використання сучасних методів та технологій.
  • Власний парк техніки. В наявності завжди необхідні інструменти та засоби.
  • Оперативність. Швидкий виїзд спеціалістів на об’єкт.
  • Співробітництво з фізичними та юридичними особами.
  • Укладання офіційного договору із клієнтами.
  • Співпраця з державними організаціями та іншими структурами.

Терміни знищення пнів без корчування

При необхідності прибрати корч з ділянки оперативно, допоможуть тільки спецтехніка та пилка. Якщо терміни особливої ​​ролі не грають, можна використовувати різні методи знищення без корчування. Наприклад, використання селітри дасть результати лише за кілька місяців. А застосування сечовини займе близько року. Зате цей спосіб екологічно безпечний і не завдає шкоди грунту. Найдовшим варіантом вважається використання кухонної солі. На весь процес піде близько півтора року. У будь-якому випадку видалення коріння дерев без корчування будь-якими засобами та препаратами триватиме кілька місяців.

Випалювання залишків дерева

Схема випалювання пня. Одним з найпростіших і найменш трудомістких методів є традиційне спалювання пня.

Головні недоліки методу: висока ймовірність спалаху сусідніх будівель або насаджень, поширення вогню по траві. Найбільшу небезпеку несе у собі можливість прихованого (підземного) поширення вогню за довгим корінням дерева в посушливу погоду.

Таке видалення коренів дерева проводиться тільки при повній гарантії пожежної безпеки: віддаленості від будівель, викошуванні трави навколо, повного контролю процесу вигоряння та ретельного обводнення ділянки, що прогоріла, після завершення заходу.

Забороняється проведення випалювання у тривалий посушливий період та у вітряну погоду.

Хімічні методи

Якщо час віддалення від старих корчів не має значення, тобто ви можете почекати кілька місяців або рік, то варто скористатися хімічними методами. З їхньою допомогою вирішуються різні проблеми, як прибрати пеньки від дерев на дачі без корчування. Для цього достатньо використовувати селітру, сечовину, купорос, гербіциди.

Використання хімікатів підходить, якщо на очищеній ділянці планується будівництво. Якщо ж на землі висаджуватимуться рослини, то агресивні речовини, що надійшли в грунт разом з хімічними засобами, завдадуть їм значної шкоди. У такому випадку, шкідливі речовини доведеться спочатку нейтралізувати, щоб грунт став придатним для рослинності.

Селітра

Селітра відноситься до поширених речовин при позбавленні від старих корчів. З її допомогою видаляються не тільки наземна частина трухлявої деревини, але і потужне глибоке коріння.

Увага : селітра, як і сечовина, не руйнує деревину, а робить її горючою. Цей метод підходить, якщо надалі залишки дерева планується спалити.

Сам процес виглядає так:

  1. У деревині висвердлюються великі отвори.
  2. У дірки до верху насипається селітра (калійна чи натрієва), і поливається водою.
  3. Діри закриваються дерев’яними пробками (їх можна виготовити з товстих гілок за допомогою ножа). Пробка обов’язково має увійти в отвір на кілька міліметрів. При цьому вона повинна входити в отвір щільно.
  4. Далі корч укутується поліетиленом.

Кухонна сіль

Найбільш щадний варіант хімічного видалення пнів без корчування. Усього за 1-2 місяці реагент припиняє життєдіяльність коренів та мікроорганізмів, у тому числі й шкідливих. Вноситься препарат аналогічно селітрі або купоросу:

  • Якщо оброблена ділянка надалі буде залита бетоном або використовуватися як дорога, то відмерлий пень просто спалюється.
  • В інших випадках необхідно викорчувати рештки старої деревини. Інакше сіль у надмірній кількості зробить ґрунт непридатним для вирощування інших рослин, а будь-які залізні вироби швидко іржавітимуть.

Нестандартне вирішення проблеми

Чимало дачників цікавить – як видалити пень від спиляного дерева? Але мало хто замислюється, що залишки дерева можна залишити на ділянці, просто надавши їм оригінального та естетичного вигляду. Ландшафтні дизайнери створили цілий напрямок, який часто застосовується під час облаштування приватних дворів. Називається воно рутарій, і під цією назвою мається на увазі складання декоративних композицій із коренів та пнів.

Аналіз кореневої структури

Основна перешкода на шляху до досягнення мети у процесі видалення дерева – це його коренева система, доступ до якої ускладнюється шаром ґрунту. Власне, її особливості важливо враховувати ще на етапі вибору місця для посадки – неправильне визначення відповідної точки на ділянці найчастіше і призводить до необхідності пересадки рослини. Отже, перед тим як викорчувати дерево на ділянці, слід навести довідки про коріння конкретного сорту. Наприклад, ялина має поверхневу структуру у формі диска, тому з її видаленням виникне найменше проблем.

І навпаки, у багатьох плодових дерев формується потужна стрижнева система коренів, що йде далеко під землю. З такими екземплярами нелегко впоратися без знання спеціальних методів корчування. У будь-якому випадку, щоб оцінити, наскільки міцно дерево влаштувалося в грунті, можна поглянути на його крону, яка є дзеркальним відображенням кореневої системи.

Коли краще проводити обробку

Якщо йдеться про те, щоб запобігти поширенню захворювання деревини або його гнилизна, то сіль, купорос та інші хімічні препарати або народні засоби вносяться будь-якої пори року. Це допоможе запобігти зараженню інших рослин на ділянці.

Якщо ж особливої ​​терміновості немає, то найкраще вносити препарати та народні засоби наприкінці теплого періоду часу. Тобто пізно восени. А якщо бути точнішими, то за кілька тижнів до перших морозів. Саме цього часу вистачить, щоб реагенти проникли нижче за рівень ґрунту і просочували деревину навіть при сильних заморозках весь холодний період року.

Використання деревних грибів

Це досить цікавий та екзотичний спосіб знищення залишків спиляних дерев. До нього рідко вдаються, частково тому, що мало хто про нього знає. Слід пам’ятати, що засівати міцелієм їстівних грибів можна тільки стару деревину, яка почала розкладатися. Тобто вона має бути мертвою і не повинна випускати свіжих пагонів.

Схема корчування пня тягою.

До того як провести посів грибами, пень можна активно використовувати як опору для столу або колоди для рубки дров. У процесі зростання гриби прискорено розкладатимуть пень. Через кілька років він стане настільки трухлявим, що його можна буде видалити своїми руками. Необхідно постійно стежити за тим, щоб у ньому не влаштовувалася колонія мурах або жуків-короїдів. Подібні «сусіди» можуть завдати відчутної шкоди всім дерев’яним спорудам на ділянці.

Плюси такої дії на деревину очевидні:

  • оригінальність та унікальність подібного способу;
  • є можливість будь-якої миті приготувати страву зі свіжих грибів;
  • немає необхідності застосовувати фізичну силу та витрачати час.

Проте зворотний бік цієї медалі такий:

  • трухлява деревина є благодатним ґрунтом для розмноження грибів-паразитів, які своїм насінням можуть заразити всі дерева в саду;
  • мертве дерево може стати джерелом хвороботворних грибків та цвілі;
  • тривалий термін розкладання деревини, що займає багато років.

Оптимальним місцем для здійснення такого проекту є окраїна саду, що знаходиться в тіні.

Запобіжні заходи

Ми розглянули, чим знищити пень від дерева у різний спосіб. Кожен вибирає собі оптимальний варіант. Але в будь-якому випадку варто дотримуватися таких запобіжних заходів:

  • при обробітку ґрунту селітрою варто врахувати, що найближчими місяцями на тій ділянці не можна буде не те, щоб розпалювати багаття, а й курити;
  • мідний купорос у сухому вигляді безпечний для людей, але при додаванні води він стає токсичним. Тому працювати з ним необхідно у захисних окулярах, рукавичках та респіраторі;
  • при роботі з кухонною сіллю краще надіти окуляри, щоб вона не потрапила в очі при різких поривах вітру (тут йдеться про дрібну соль);
  • при спалюванні залишків дерева після обробки хімічними реагентами, навколо нього копається котлован у протипожежних цілях;
  • при спалюванні залишків від дерева поруч варто поставити цебро з водою та вогнегасник;
  • при спалюванні деревини, обробленої хімічними препаратами, забороняється стояти з підвітряного боку. Тому що можна надихатися токсичними речовинами.

Насамкінець слід зазначити, що ми розглянули, як видалити коріння дерев з ділянки. Цей процес у будь-якому випадку тривалий і трудомісткий. Головне, заздалегідь визначитися, використовуватимете хімічні препарати або скористаєтеся народними методами. У будь-якому разі доведеться набратися терпіння. Бо на знищення корчів на ділянці все одно піде якийсь певний час.

Народний підхід

Щоб не травмувати родючий ґрунт, або завдати йому менших каліцтв, вдаються до дідівських методів. Змусити перегнити старий пень можна двома способами. У першому випадку, якщо використовувати мульчу, то чекати доведеться багато років. Застосування солі пришвидшить процес.

Мульчування торфом Джерело Яндекс.Дзен

Мульча

Якщо навалити на непотрібний корч гору різноманітної органіки, то доступ кисню перекриється. Це допоможе померти всім клітинам, що залишилися в живих. Також значно підвищиться температура всередині покриву із мульчі, і в ній розпочнеться процес гниття. Він перекинеться на пень і треба лише дочекатися, коли ця купа компосту перетвориться на добрива. А станеться це за багато років.

Засипання пня мульчою Джерело commons.wikimedia.org

Для створення достатньої подушки потрібно багато органіки. Використовують подрібнену траву та харчові відходи рослинного походження. Додають торф і перегній, а також опале листя. Для того, щоб мульча почала швидше діяти і це відбувалося продуктивніше, потрібно насипати пагорб на метр заввишки від пня. І закрити подушкою площу діаметром не менше 2 метрів.

Як відновити місце, що звільнилося?

Хоч би який метод корчування був обраний, він обов’язково спричинить агресивне вторгнення в ґрунт. Це важливо враховувати, зіставляючи характер впливу на ґрунт із подальшими планами щодо його використання. Найпростіший варіант експлуатації місця, що не передбачає особливої ​​підготовки землі після видалення дерева, це будівництво. Досить засипати та утрамбувати яму, після чого переходити до встановлення фундаменту та інших будівельних дій.

Якщо ж планується використовувати посадковий матеріал, то відповідь на питання, як викорчувати дерева на ділянці, має передбачати й заходи щодо подальшого відновлення ґрунту. Наприклад, в яму рекомендується внести органічні добрива, змішані із землею. Для цього використовується компост, гній, мульча і т. д. Крім збагачення виснаженого ґрунтового шару живильними елементами такі добрива беруть участь у відновленні його структури.

Корисні поради

Обрізаючи стару яблуню, керуйтеся такими порадами:

  • переконайтеся, що дерево можна врятувати (при необхідності, проконсультуйтеся зі спеціалістом);
  • якщо дерево хворіє, має пошкоджену кору, дупла тощо — його спочатку необхідно вилікувати, а потім омолоджувати;
  • за загальним правилом, обрізку потрібно проводити, коли дерево перебуває у стані спокою, але щодо яблуні, якщо не йдеться про кардинальну стрижку, а тільки про видалення дзиґів, можна потягнути аж до формування бутонів;
  • хворі, зламані та висохлі гілки можна і потрібно видаляти відразу, у будь-який час сезону, тут зволікання може лише нашкодити дереву, причому такі гілки видаляються повністю, біля основи;
  • спочатку зрізаються більші гілки, потім — дрібніші, причому, як говорилося, краще залишити кілька молодих гілок, ніж одну стару (що менше спилів — тим краще!);
  • переплетені і гілки, що ростуть всередину – під ніж;
  • занадто товсті гілки по можливості краще не обрізати, оскільки рана, що при цьому відкривається, — розчинені двері для інфекції;
  • місця зрізів необхідно правильно обробити: зачищаємо зріз ножем і замазуємо садовим варом, його можна придбати в будь-якому магазині для садівників або спеціалізованому відділі в супермаркеті). Можна використовувати для обробки зрізів суміш парафіну, церезину та олії (петролатум), але ніяк не фарбу! Спилки від товстих гілок, крім того, до осені обмотуємо темною плівкою (можна використовувати сміттєвий пакет). Так дереву буде простіше відновитись;
  • молоді пагони, що з’являються після обрізки, потрібно проріджувати, залишаючи ті, що ростуть під кутом до стовбура, не більше одного на кожні 0,7 м площі, решта видаляють, давши спочатку вирости приблизно на 10 см.

Як бачимо, дати нове життя старій яблуні не так просто, але все ж таки можливо.

Як визначити вік дерева – легка справа

Скільки років тому величезного дерева у дворі? Якщо ви не знаєте точну дату посадки, є два основних способи визначення віку дерева. Ви можете або підрахувати кількість кілець, спилявши дерево, або скориставшись буром, або помножити діаметр стовбура на середній річний приріст для зразкового визначення віку дерева. Розпочніть вивчення інструкції з першого кроку, щоб дізнатися, як визначити вік дерева.

Ваші дії

Спосіб 1 з 2: Недеструктивні способи

  • Підрахуйте мутовки, розташовані вище рівня грудей.
  • Виміряйте окружність стовбура в сантиметрах. Виміряйте ствол на рівні 1,3 м від землі.
  • Обчисліть діаметр стовбура (розділивши окружність на число Пі).
  • Розділіть діаметр на середній річний приріст. Так ви отримаєте приблизний вік дерева. Ви можете уточнити інформацію про повну загальну середню річному прирості потрібного виду дерева або в інтернеті, або підрахувати кільця і ​​виміряти діаметр спиляного дерева того ж виду.

Спосіб 2 з 2: Деструктивні способи

  • Майте на увазі, що у більшості дерев утворюється одне двокольорове кільце в рік (світла весняна частина і темна річна частина).
  • Розмістіть бур на рівні грудей (1,3 м) від землі.

застереження

  • У дерев не завжди утворюється одне річне кільце в рік. Погодні, грунтові умови та інші фактори можуть призвести до кількох кілець або відсутності кілець в певному році

Схожі статті

Про автора

admin administrator