Як вирощувати бегонію

Авторadmin

Як вирощувати бегонію

Бегонія догляд в домашніх умовах із застосуванням добрива ЯРОС

Ви знали, що бегонії були популярними квітами в вікторіанську епоху та вважалися символом витонченості та шляхетності? Навіть сьогодні, ці квіти продовжують завойовувати серця квітникарів завдяки своїй красі та невибагливості. Якщо і ви хочете бачити на своєму підвіконні вазони бегонія, догляд у саду або квартирі може виявитися непростим.

Але не поспішайте засмучуватися. Ми підготували для вас корисні поради щодо догляду за рослиною бегонія вдома. Догляд потребує повного дотримання технології. Про все це ви дізнаєтесь із нашого матеріалу.

Як доглядати за бегонією в домашніх умовах

Розповідаємо, як правильно доглядати за бегонією в домашніх умовах. На перший погляд, якщо у вас росте бегонія, вирощування та догляд не будуть надто складними. Але потрібно дотримуватися багатьох рекомендацій. Розповідаємо про все послідовно.

Якщо ви власник бегонії, потрібно розуміти як доглядати бегонію в горщику або саду. Існує безліч видів та сортів цієї квітки. Але всі вони віддають перевагу яскравому, але розсіяному світлу. Рослина не повинна перебувати під прямим сонячним промінням, особливо в період сильної спеки. Квітці буде комфортніше у півтіні, ніж на сонці.

Бегонія є тропічною рослиною і віддає перевагу теплому клімату. Оптимальна температура для зростання бегонії влітку становить від 20 до 25 градусів за Цельсієм, взимку — від 16 до 18 градусів. Не рекомендується допускати температуру нижче 12 градусів за Цельсієм, оскільки є ризик, що рослина загине. Також важливо уникати протягів та перепадів температур, які можуть пошкодити бегонію.

Щоб вашій бегонії було зручно, необхідно підтримувати рівень вологості близько 60%.

Бегонія: полив

Якщо у вас росте бегонія кімнатна, полив може відіграти вирішальну роль, за умови, що ви дотримуєтеся рекомендацій щодо догляду.

  1. Поливайте рослину тільки тоді, коли верхній шар ґрунту висохне на дотик. Не допускайте перезволоження ґрунту, це може призвести до гниття коріння.
  2. Під час поливу використовуйте воду кімнатної температури. Холодна вода може спричинити шок для кореневої системи, як і надто гаряча.
  3. Переконайтеся, що горщик має отвори для дренажу, щоб рослина могла позбутися надлишку води, інакше коренева система починає загнивати.
  4. У літній період бегонія може вимагати частішого поливу, особливо якщо на вулиці спекотно та сухо. Взимку рослину потрібно поливати рідше, оскільки вона перебуває у стані спокою. Виняток – ви створили ідеальні умови, і ваша бегонія продовжує цвісти взимку.

У спеку, коли повітря дуже сухе, можна обприскувати бегонію за допомогою пульверизатора. Це допоможе збільшити рівень вологості навколо рослини. Для обприскування потрібно використовувати м’яку воду кімнатної температури та розпорошувати її рівномірно на листі. Однак, слід уникати попадання води на квітки, особливо на квітконоси, оскільки це може призвести до їхньої загибелі.

Якщо у вас росте бегонія, догляд та полив – це основа рясного цвітіння.

Підживлення бегонії

Ми вже досить розповіли про вазон бегонія , догляд за вазонами бегонія передбачає регулярне внесення добрива.

Добрива для бегоній рекомендується вносити в період росту та цвітіння приблизно раз на 2-3 тижні. Ми рекомендуємо вносити універсальне комплексне добриво для квітучих рослин ЯРОС.

Добриво ЯРОС широко використовується для підживлення бегонії завдяки своїй унікальній формулі та принципу дії. Воно містить комплекс мікроелементів, необхідних рослині для зростання та розвитку. Принцип дії добрива ЯРОС ґрунтується на тому, що воно сприяє активному поглинанню рослиною поживних речовин із ґрунту. Крім того, добриво ЯРОС містить особливі речовини, що покращують структуру ґрунту та збільшують його родючість. Вносити добриво ЯРОС рекомендується не частіше одного разу на десять днів, починаючи з весни та закінчуючи восени. Це допоможе забезпечити бегонію всіма необхідними поживними речовинами для здорового росту та гарного цвітіння.

Що стосується того, як доглядати за бегонією взимку , то вносити добриво не рекомендовано, оскільки в холодну пору року рослина відпочиває і набирає сили.

Ми досить поговорили про квіти бегонія. Догляд за ними , полив, підживлення — це невіддільна частина життя любителя квітів. Пізніше ми розповімо, як добриво ЯРОС допомагає боротися зі шкідниками та хворобами. Зараз зупинимося на тому, як доглядати за бегонією вдома після пересадки.

Що стосується того, як доглядати бегонію після цвітіння, то ми радимо внести ЯРОС і забезпечити період спокою своїй бегонії. Пересадка та догляд у цей час дозволяють також розмножити рослину. Але про це ми поговоримо нижче.Зараз зупинимося на тому, якщо у вас відцвіла бегонія, догляд і пересадка теж повинні бути правильними.

Бегонія: пересадка

Ви вже знаєте, як доглядати бегонію в квартирі. Якщо у вас росте бегонія, догляд після цвітіння часто має на увазі пересадку.

Якщо у вас росте бегонія, пересадка та догляд повинні проводитись за певною схемою. Отже, у вас відцвіла бегонія, пересадка відбуватиметься за наступним алгоритмом:

  1. Горщик, який ви вибираєте, має бути на 2-3 см більше, ніж попередній.
  2. Підготуйте новий грунт для бегонії, він повинен включати торф, перліт та пісок.
  3. Акуратно витягніть бегонію зі старого горщика, обережно звільнивши коріння від ґрунту.
  4. Огляньте коріння на наявність гнилі та пошкоджень, видаляйте їх за потреби.
  5. Пересадити бегонію в новий горщик, наповнивши його новим ґрунтом.
  6. Полийте бегонію та помістіть її на світле місце.
  7. Поливайте бегонію протягом першого тижня щодня після пересадки, переконавшись, що ґрунт залишається вологим, але не мокрим.
  8. Слідкуйте за зростанням та розвитком бегонії у наступні тижні, забезпечуючи їй необхідну кількість світла, вологи та добрив.

Що стосується субстрату для вирощування бегонії, то для забезпечення хорошої повітропроникності та дренажу потрібно змішати торф, пісок та перліт у співвідношенні 1:1:1. Однак, для деяких видів бегоній, таких як великі рослини з потужним корінням, може знадобитися більше піску або перліту для забезпечення більш високої дренажної здатності. Важливо також враховувати умови вирощування та потреби конкретного виду бегонії під час вибору співвідношення компонентів ґрунту.

Також можна внести добрива ЯРОС. Достатньо 2,5 мл препарату на літр води.Добриво абсолютно безпечне, оскільки воно стимулює природні механізми рослини та сприяє поглинанню поживних речовин із ґрунту чи повітря, якщо йдеться про азот.

Бегонія догляд і розмноження

Вище ми розповіли про те, якщо у вас бегонія, пересадка та догляд мають бути правильними. Потрібно правильно вибрати час, щоб прижилася бегонія – пересадка восени вважається найкращим періодом.

Якщо у вас росте бегонія. розмноження можливе різними способами – живцюванням або поділом бульб.

Розповідаємо, як розмножувати бегонію квітучу чи ту, що вже відцвіла.

  • Бегонія, вегетативне розмноження дозволяє розводити бегонію живцюванням, необхідно відрізати здорові стебла, довжиною приблизно 7-10 см. Цей спосіб підходить і під час цвітіння. Він абсолютно не зашкодить бегонії. Видаліть нижнє листя і помістіть живці у воду. Також можна розмножити бегонію листям, принцип буде таким самим. Вибирайте листя, на якому є багато жилок. У воду рекомендовано додати добрива ЯРОС із розрахунку 2,5 мл на літр води.
  • Бегонія бульбова, розмноження має на увазі поділ кореневої системи квітки на кілька частин, кожна з яких може стати новою рослиною. Для цього потрібно вибрати здорову і велику бульбу, розділити її на кілька частин так, щоб кожна мала кореневу систему і надземну частину рослини, а потім пересадити кожну частину в окремий горщик. При посадці рекомендовано використовувати робочий розчин ЯРОС для поливу. Це стимулюватиме розростання кореневої системи.

Важливо пам’ятати, що розмноження бегонія можливе тільки в тому випадку, якщо рослина здорова і без видимих ​​ознак хвороб або комах.

Тепер ви знаєте все про бегонію, догляд після цвітіння. Якщо у вас росте бегонія в саду, догляд буде приблизно за таким же принципом. Але потрібно робити поправку на вигляд та сорт квітки. Однак добриво ЯРОС можна застосовувати для будь-якої квітки бегонія, догляд за нею, пересадка та розмноження пройдуть з меншим рівнем стресу для вашої рослини.

Тепер ви знаєте все про догляд. Бегонія не занадто вимоглива. Але навіть при правильному догляді ви не захищені від ризику появи шкідників або хвороб на вашій квітці бегонія. Догляд має на увазі постійний контроль за станом квітки. Далі коротко розповімо про поширені хвороби та шкідників.

Бегонія: поширені хвороби та шкідники

Бегонія може бути уражена різними хворобами. Серед найпоширеніших:

  • борошниста роса;
  • сіра пліснява;
  • коренева гнилизна.

Борошниста роса проявляється білим нальотом на листі і стеблах, а сіра пліснява – сірим нальотом. Обидві хвороби можуть бути спричинені надмірною вологістю або поганою вентиляцією. Згодом частини рослини відмирають, якщо терміново її не рятувати, то вона загине.

Коренева гниль викликає пожовтіння та опадання листя, стебла стають м’якими та гнилими.

Шкідники, такі як трипси, кліщі та борошнисті черви, також можуть зашкодити бегонії. Ці шкідники можуть призвести до в’янення та опадання листя, а також уповільнення росту рослини. Щоб запобігти зараженню бегонії шкідниками, слід регулярно оглядати рослину на наявність ознак шкідників чи хвороб та вживати заходів щодо боротьби з ними у разі потреби, використовуючи спеціальні інсектициди або інші засоби.

Вище ми вже розповідали, що добриво ЯРОС можна використовувати для боротьби з хворобами та шкідниками. Але не варто сприймати це буквально. Річ у тім, що ЯРОС здатний стимулювати природні захисні механізми рослини.Тобто ЯРОС зміцнює імунітет, а значить рослина стане менш уразливою.

При цьому використовувати добриво для лікування не можна. Препарат лише допоможе відновити сили після хвороби.

Тепер ви знаєте як доглядати за бегонією при цвітінні, як доглядати за бегонією восени, а також, як доглядати за бегонією взимку. Також ми рекомендуємо купити ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо вам докладну інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.

Бегонія: догляд, пересадка та розмноження

Бегонія- багаторічна, трав’яниста рослина, з дуже гарними білими, рожевими, червоними квітами із родини бегонієвих. На сьогоднішній день налічується 2 тисячі гібридних видів бегонії, які ростуть в тропіках і субтропіках Південно-Східної Азії, Африки.

У природних умовах розміри бегонії вражають, від 5-12 см і аж до 2 метрів висоти, росте вона в щілинах скель, на коренях старих дерев.

Найчастіше нам зустрічаються гарні завжди квітучі бегонії, у садових і квіткових магазинах можна придбати різні види, як вуличних, так і домашніх бегоній. При правильному догляді ці красиві квіти будуть милувати око своїм цвітом з початку весни і аж до кінця осені.

Кімнатні бегонії є різних видів

Найпопулярнішою з декоративно – квітучих можна назвати бульбову, у неї найбільш рясні і яскраві кольори квітів, вона відноситься до непримхливих.

Як вибрати бегонію у квітковому магазині?

Перш за все вибираємо по кольору квітки і величині рослини. Далі, обов’язково пильно переглядаємо рослину, чи немає плям на листочках, щоб не було гнилі, борошнистої роси та інших хвороб. Наступне: оглядаємо стебла і перевертаємо листя, дивимося чи немає комашок і павутинок. Якщо сумніваєтесь чи рослина здорова, але дуже хочеться придбати квітку, привезіть її додому, поставте в тінь, і обробіть хімпрепаратами. Вибір здорової рослини і правильний догляд, забезпечить довге цвітіння і вдалу покупку.

Правила догляду за бегонією

Яскравість світла

Температура повітря

Полив та вологість повітря

Підживлення бегоній

Пересадка бегоній

Бульбові бегонії пересаджують щороку весною, інші види при потребі (див. догляд пересадка). Використовують землю з листяного перегною, піску, садової землі і торфу у пропорціях 2:1:1:1. Після пересадки підливаємо і ставимо у затінене місце для адаптації на 4 дні.

Бегонія вічноквітуча: вирощування і догляд у відкритому грунті

Багато любителів такої рослини, як бегонія вічноквітуча задаються питанням про правильний догляд за цією прекрасною квіткою і про розмноження її на дачній ділянці. В статті мова піде про біологічних якостях цієї чудової рослини, садінні та догляді, а також грамотному розведенні її у відкритому грунті.

В якому місці краще посадити бегонію?

Бегонію вічноквітучу в основному висаджують на дачі. Це дуже красива багаторічна рослина, що виростає приблизно до 20 см у висоту і має кустоподібну формо. Цвіте бегонія практично до морозів, а квіти мають різноманітне забарвлення.

Дана квітка вважається багаторічною рослиною. Але садити її у відкритий грунт допустимо і як однорічну – з настанням весни, як тільки пройдуть заморозки і температура повітря буде не менше 10°С вдень і 5°С вночі.

Завдяки невибагливості, простоті розмноження і своїм декоративним якостям, бегонію Бегонія вічноквітучу можна цілком використовувати в оформленні інтер’єру різних приміщень, а також для озеленення квітників. А так як ця рослина практично постійно рясно і довго цвіте, тому бегонію можна вирощувати і на різних квітниках, вони будуть виглядати дуже шикарно.

Садити бегонію можна спільно з листяно–декоративними рослинами, а також і в якості «килимових» насаджень – буде дуже ефектно виглядати.

Вирощування бегонії вічноквітучої

Завдяки селекціонерам, є кілька сортів бегонії вічноквітучої, які мають суттєві відмінності. Незважаючи на те, що бегонія волого – і теплолюбна рослина, є сорт прискорено і рясно квітучий навіть за низької вологості повітря при підвищеній температурі і сильної спеки.

Також є сорт, що витримує температуру повітря до 0°C. Він більше підходить для вирощування і висадження в прохолодній кліматичній зоні.

Розглянемо важливі особливості в посадці і догляду квітки бегонія вечноквітуча, а також дізнаємося про виростанні рослини у відкритому грунті.

Що важливо в особливості вирощування

Якщо говорити про звичайні сорти бегоній, то дана квітка не любить підвищену вологість. Тому не варто при дуже високих температурах повітря рясно поливати цю рослину. Це може привести до сильного витягування стебел, що в подальшому призведе до втрати декоративних якостей всього квітника. А також дані фактори слід враховувати, висаджуючи розсаду навесні в парник або теплицю, де постійно стоїть спека і не дуже гарне провітрювання.

Не слід висаджувати бегонію вечноквітучу в тіні і півтіні, так як листя можуть позбутися антоціанового нальоту, який надає їм особливий відтінок.

Під палючим сонцем теж не рекомендується садити рослину. Бегонія перестає рости і залишається дуже низькою.

Темно–зелений колір листя бегонії і невелика кількість бутонів говорить про те, що рослині не вистачає вологи.

Досить цікавий факт! У бегонії, висадженої навесні під палюче сонце, з часом листи стає блідим. При низькій температурі і малої вологості квітка стає більш компактною, а бутони – великими. Листя її товщають, але при цьому цвітіння зменшується.

Грунт для бегонії

Хоч бегонія вечноквітуча і невибаглива рослина, але, щоб вона правильно росла і квітла, грунт для неї потрібно підбирати особливий.

Щедрим буде цвітіння в добре зволоженому грунті з нейтральною кислотністю і досить підживленому.

Глинистий і перезволожений ґрунт найкраще розбавити торфом або перегноєм, щоб не допускати подальшого гниття кореневої системи.

Якщо бегонія висаджується в горщиках, то на дно перед засипанням грунту краще буде насипати дренажний шар з керамзиту.

Як поливати і підгодовувати

Так як бегонія вічноквітуча є вологолюбною рослиною, то і поливати її в жарку пору року краще не менше двох разів на тиждень відстояною водою кімнатної температури.

Підгодовувати цю рослину краще спеціальними мінеральними добривами навесні і влітку не менше одного разу на два тижні.

Якщо ж квіти вирощуються в домашніх умовах, то поливати їх у зимовий період варто не більше 1-2 разів в місяць.

Дізнаємося про розмноження бегонії вічноквітучої і про те, як посадити і доглядати за рослиною у відкритому грунті.

Як розмножити бегонію

Процес розмноження бегоній вечноквітучих проводиться живцями або висіванням насіння.

Процес розмноження живцями

Розмноження живцями більше підходить таких сортів бегонії, як махрова і великомахрова. Процес живцювання зазвичай проводиться в квітні або наприкінці березня, в залежності від погодних умов. В якості живця беруться в’язанки, зрізані в січні, які вже зміцніли і відросли до початку висадки.

Розмноження бегонії живцями

Живці робляться наступним чином:

У січні з бегонії вічноквітучої з двома або трьома міжвузлями зрізаються погони і висаджуються в ємності з чистим піском. Потім, приблизно через 25-30 днів, розсаду можна пересадити в ящики або горщики. А з приходом весни вже і в відкриту землю.

Як вирощувати бегонії насінням?

Висівки насіння

Квіти мають досить дрібне насіння. Щоб сходи були рівномірними і не занадто частими, насіння змішують з піском. А щоб сходи вже з’явилися до травня, насіння варто посіяти бажано в січні у теплиці.

Для висівання насіння знадобиться листяний ґрунт з перегноєм і річковий пісок в пропорції 2:1:1.

Насіння бегонії вічноквітучої висіваються на зволожений грунт, не присипаючи їх землею. Подальший полив проводиться пульверизатором з водою, що має кімнатну температуру. Горщик з висіяним насінням слід прикрити пакетом або склом.

Посів насіння на розсаду

Для пророщування насіння в термін, рекомендується притримувати в кімнаті температуру не нижче +22°C і забезпечити додаткове освітлення. Це не тільки посприяє швидкому зростанню, але і поліпшить якість саджанців.

Полив насіння слід робити 1-2 рази в тиждень, горщики після процедури необхідно залишити провітритися на 2 години, тільки потім вже можна закрити. Це рекомендується робити для того, щоб на скляній поверхні або пакеті надалі не утворився конденсат, який може призвести до гниття паростків.

До кінця другого тижня після посіву можна періодично піднімати скло або плівку, щоб рослини звикали до навколишнього середовища, а через 14 днів покриття можна повністю прибрати.

Цвісти рослина почне через 4-5 місяців з початку появи сходів.

Знаючи, як виростити рослини бегонії вічноквітучої з насіння, необхідно ознайомитися з наступним етапом в посадці і догляду квітки. Розглянемо, як пікірувати саджанці у відкритий грунт.

Пікіровка

Коли на розточках з’являються перші два листка, то рекомендується провести схематичне пікірування (5 на 5). Після закінчення місяця проводиться друге пікірування за схемою 10 на 10 см

Температурний режим в кімнаті опускається до +17C, а горщики прибираються з освітлених місць в затемнені, щоб сонячні промені не потрапляли на паростки.

Полив і підживлення сходів

Підгодівлю молодих сходів рекомендується проводити в проміжках між поливами. Підгодівля проводиться курячим послідом в пропорціях 1:20 кожні 10 днів.

Поливати рослини краще в ранковий або вечірній час, додаючи у воду трохи мінеральних добрив:

  • 10 м – суперфосфати;
  • 5 г – калійна сіль;
  • 0,02 р – марганцовый розчин на 5 л води.

Пересадка на відкриту ділянку землі

Подальший догляд за квіткою здійснюється в посадці її у відкритий грунт. Перш, ніж це зробити рослину слід загартувати. Це робиться так:

  1. Бегонія вечноквітуча в травні з настанням теплої погоди виноситься на відкритий балкон. А розсада, зростаюча на дачній ділянці, гартується з допомогою періодичного відкривання парника. На початку червня бегонію вечноквітучу можна сміливо пересаджувати у відкритий грунт.
  2. Перед садінням рослину рекомендується рясно полити, щоб земля як би обволокла коріння рослини і не дала їм у подальшому при пересадці змінитись.
  3. Лунки, зроблені для пересадки бегонії вічноквітучої, слід полити, щоб вони були рясно зволожені. Далі туди пересідає рослина разом із землею з горщика і утрамбовується грунт навколо стебла. Стебло бегонії повинно знаходитися під землею на 2 см нижче попередньої посадки. Це слід робити для дозрівання додаткових корінців. Якщо не виконувати дані умови висаджування бегонії вічноквітучої, то в подальшому не приживеться рослина і засохне.

Про автора

admin administrator