Як виростити індиків у домашніх умовах

Авторadmin

Як виростити індиків у домашніх умовах

Розведення індиків в домашніх умовах

Догляд за індиками та індюшками не складніший, ніж за іншими домашніми птахами. Перш за все необхідно, щоб індюшата були ранні. Ранні виводки можна отримати, якщо тримати індичок взимку в злегка опалюваних приміщеннях. З цього не випливає, що індички постійно повинні бути в теплому приміщенні, навпаки, в невеликі морози і сухі зимові дні їх слід випускати на двір з сходу до заходу сонця; необхідний тільки теплий ночліг, також варто особливу увагу приділити такому аспекту, як хвороби індиків.

Як влаштувати гнізда для індиків

Перегородки або стінки гнізд для індичок піднімають настільки високо, щоб квочки не могли бачити одна одну. Підлоги в гніздах вистилають спочатку гілками, а потім соломою, поверх якої кладуть сіно. Буде корисно, якщо яйця в гнізді оточувати вінком з соломи, щоб ті не розсовувалися і лежали щільніше один до одного — солома зберігає тепло в гнізді.

Розведення самок і самців індиків

Для 8-10 індичок залишають одного індика. Найздібнішими до висиджування яєць вважаються 2-4-річні індички. Самці придатні лише у віці від двох до трьох років. Трапляється, що індички несуться по два рази на рік: навесні вони в змозі знести 15-20 яєць, які будь-якими способами намагаються приховати, тому їх щоранку необхідно оглядати. Перше яйце, знесене індичкою, називається гнездном — воно відзначається чорнилом і залишається в гнізді для того, щоб індичка охочіше клала поруч з ним подальші яйця. Найвигідніше посадити кілька індичок на яйця в один день. Тим індичкам, які раніше за інших проявлять бажання висиджувати, слід підкласти гніздове яйце, залишаючи його до тих пір, поки інші не перестануть нестися. Потім під кожну індичку підкладають 15-19 яєць. До індичок, які висиджують яйця індиків допускати не варто.

Які яйця треба класти під індичку? Оскільки не всі яйця годяться для висиджування, вибирають ті, на яких немає численних білих прозорих цяток, — ці яйця, очевидно, недостатньо запліднені, шкаралупа на них тонка, тому вони швидко охолоджуються, коли індичка виходить із гнізда для прийому їжі. Найпростіше визначити придатність яєць можна в теплій воді. Ті, що спливають на поверхню, для висиджування не годяться, а ті, що опускаються на дно, мають у собі зародок і тому підкладаються під індичку.

На практиці відзначено, що з відносно круглих яєць вилуплюються індички, а з загострених — індики. У приміщеннях, де будуть висиджувати яйця, повинно бути тепло, а вікна спрямовані на південь або схід. Рівень шуму тут — мінімальний. Приміщення слід щодня двічі провітрювати і раз на рік білити вапном. Гнізда перед посадкою індичок слід ретельно промити, як і підлогу. В останньому треба уникати щілин, в які могли б забратися хижі тварини — тхори, норки, видри та інші. При теплій погоді вікна слід відкривати, при цьому вони повинні бути забиті дерев’яною решіткою від собак і кішок.

Годівля наседок індиків

Щоранку індичок годують вівсом, розмоченим у воді. У той час, коли птахи залишають свої гнізда для годівлі, їх слід прикривати полотном, складеним у кілька разів, щоб яйця не охолоджувались. Пташенят висиджують зазвичай чотири тижні, проте вже з 27-го дня перевіряють, скільки в гніздах наклювалося яєць. Напоївши і нагодувавши індичок, залишають їх у гніздах — яйця не повинні охолоджуватися. Буває, що деякі пташенята виходять з яєць на 31-й або 32-й день, слабким індичатам потрібно допомогти виклюватися, тобто обережно надломити шкаралупу.

Годування індичат

На третій день, коли у пташенят очиститься зоб, їх садять в решето і обкурюють димом шкаралупи яєць, з яких вони вийшли. Потім дають корм, приготований таким чином: листя кропиви, лопуха, сріблянки, жгучка, кашки і чебрецю промивають і нарізають ножем (при січці трави дають більше соку, який індичатам шкідливий). Подрібнену траву добре перемішують, обсипають пшеничними висівками або ячним борошном, додають до суміші кислого молока і кладуть корм невеликими купками на товсте полотно, яке витягне зайву вологу, шкідливу індичатам.

Корм для порослих індичат і дорослих індиків

Місячним індичатам дають трав’яний корм з кислим молоком, поступово додаючи сироватку або чисту воду. При цьому корм перемішується, як міситься тісто для хліба. Коли голови у індичат починають червоніти, їм потрібно давати крупу або квіти кінського щавлю з насінням, що становить третину всього корму. На три літри такого корму додається столова ложка товченої сірки. Цей корм дається двічі на день, поки у індичат не виростуть гребінці. З цього моменту індичат можна вважати дорослими і годувати їх так само, як і інших дорослих індиків. У раціон входять стебла від картоплі, пожовкле листя капусти і брукви, немолода салатна трава і подібне.

Завжди слід додавати кропиву з насінням і листям; рубана трава посипається висівками або ячним борошном. При сінокосі їх слід виганяти на скошене поле, де індики відшукають чимало корму. У зимовий раціон зазвичай входить сира рубана бруква, картопля, морква, ріпа, капуста. Нешкідливо годувати запареною половою, крім ячної і гречаної.

Відео: Розведення індиків в домашніх умовах

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як розводити індиків в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

Читайте також:

Вирощування індиків в домашніх умовах для початківців

Індички — це різнокольорові осанистые птиці, які були приручені людиною багато століть тому і на Європейський континент вони перебралися з Американського. Предок цих птахів вирізнявся неабиякою активністю і зовсім несхожий на сучасних величних і впевнених у собі великих птахів. Під впливом селекційного відбору індички, було виведено чимало перспективних порід, що відрізняються один від одного тільки масою і забарвленням пір’я. Вирощування індиків в даний час по всьому світу набирає популярність. Щоб виростити індиків домашніх, потрібно знати всі правила догляду та утримання птахів.

Правильне вирощування індиків в домашніх умовах

При належному підході навіть з кількох птахів можна отримати невеликий прибуток. Багато фермери роблять промисловий бізнес на індиках, постачають на ринок м’ясо, яйця або розводять молодняк для продажу.

В домашніх умовах для початківців вирощувати індиків з нуля можна, головне підійти до цього питання відповідально і прорахувати рентабельність. Вирощування на фермі кількох кросів можна здійснити, якщо взяти в оренду ділянкою і зробити кілька пташників. Перед тим, як вирощувати індиків, слід вивчити повний опис порід птахів, а також переглянути фото та відео, про всіх аспектів харчування і змісту. Ціна на індика починається у приватних осіб від 5$, якщо перевести в рубль, то вийде приблизно від 300 рублів. Скільки коштує індик, потрібно дивитися саме у вашому регіоні та враховувати інші особливості молодняку.

Переваги розведення індиків у фермерському господарстві

Дорослий індик швидко росте і набирає вагу, м’ясо птиці відрізняється високими смаковими і дієтичними якостями, володіє всіма необхідними складовими. Тушка індички містить більше половини ваги м’яса, інша частина припадає на жир, кістки і нутрощі. Дуже цінуються яйця індиків, і кольорові пір’я. Послід птиці стають найсильнішим органічним добривом — зграя індиків може удобрити поля краще будь-яких хімічних добрив і не накопичується в організмі людини.

Деяким людям вирощування індичат в домашніх умовах здається справою не надто прибутковим. Звичайно, зміст таких великих птахів вимагає докладання певних зусиль, знань і корисних навичок. Деякі заводчики можуть, як виростити індичат і думають що індичата загинуть з-за того, що не зможуть пристосуватися до іншої середовищі. Але, повністю забезпечуючи всі необхідні умови для проживання індичат, можна бути впевненим, що самий недосвідчений господар повністю збереже власне поголів’я. Найбільшої турботи вимагають, особливо вразливі індичата до першого місяця життя, вони потребують більшої уваги та догляду, ніж дорослі птахи.

Не варто турбуватися і про те, що пташенята захворіють — своєчасне лікування і щеплення від особливо небезпечних інфекцій дозволять запобігти захворюванням маленьких індичат і не дадуть їм загинути. Звертають увагу і на раціональне харчування і рекомендовані харчові добавки, що призведе до швидкого зростання і набору ваги пташенятами. Так, вони за короткий час суттєво підростуть, і незабаром стануть дорослими птахами. Особливі рекомендації з розведення індиків дозволяють вирішити будь-які суперечки й забезпечити добрий розвиток молодняку можна, дотримуючись нескладні рекомендації.

Вибір породи індиків

В домашніх умовах в основному вирощують м’ясні різновиди птахів. Одна з таких популярних різновидів — це біла широкогруда. Це найчастіше особини важких кросів, які з першого місяця починають активно набирати вагу. Маса дорослого самця коливається в межах 25 кг, індичка важить близько 11 кг. Ще однією м’ясною породою вважається індик різновиди Біг-6. Така порода вважається скоростиглої і вже до 3-х місяців може важити 5 кг. З яєчних напрямків можна вибрати таку різновид як хітон. Порода невибаглива для розведення і підходить початківцям фермерам.

У рік порода хітон може давати близько 100 яєць. Дуже красиве оперення у різновиди індиків бронзова широкогруда. Багато фермерів заводять таку яєчну породу виключно за симпатичною забарвлення пера. У рік бронзова широкогруда дає в середньому 70 яєць. Яєчна порода біла московська зовні нагадує різновид індиків біг. Несучість московської породи в рік складає 105 яєць. Птахи добре пристосовуються до різних коливань температур і легко адаптуються до нових умов проживання. В міру примхливі і підійдуть для початківців заводчиків.

Особливі умови існування для індиків

З чого почати розведення індиків і відхід з першого місяця, щоб без втрат виростити особин молодняку. Особливості вирощування в тому, що всі секрети криються у визначенні, яким чином будуть вирощуватися птахи, і де вони будуть міститися — це залежить від природи проживання і цілей розведення птахів. В залежності від них, існують різні прийоми для утримання індиків. Визначаються такі прийоми ще до того, як приступають до організації та побудови пташника.

Вирощування індиків в домашніх умовах екстенсивним способом передбачає лише вирощування молодняку в теплий сезон — весною їх вирощують в приміщенні, а до самого забою на відкритому пасовище. Індичкам забезпечують укриття від дощу — цей навіс служить їм і нічлігом. Для застосування такого способу розведення слід пам’ятати, що для розведення 1000 особин потрібно 4 гектари землі, які не потребують додаткового добрива, коли їх будуть вирощувати на наступний рік.

Особливості вирощування залежать від породи

Підлоговий спосіб утримання в пташнику досить поширений у фермерських господарствах, але за умови, що він додатково утеплений, обладнується достатньо світлим і просторим, і добре провітрюється. До пташнику обов’язково прилаштовується місце для вигулу птахів. У клітинах містять невеликих птахів, молодих особин і самок, що сидять на яйцях. Їх обладнують ярусами в приміщенні, загін опалюється і забезпечується хорошим провітрюванням.

Місце для вирощування молодняку

Для молодняку особливості обладнують ящик, маленький загін, або простору клітку — повітря в них не повинна застоюватися, щоб виключити появу всіляких недуг. На поверхню проживання висипають стружку, та забезпечується обов’язкове багаторазове провітрювання тому, що пташенята дуже негативно ставляться до неприємних запахів і затхлому повітрі. Режим температури становить не менше 37 градусів, але в міру дорослішання пташенят він постійно знижується.

Необхідно стабільне освітлення і регулярна зміна підстилки. Місце проживання птиці забезпечується всім необхідним обладнанням і наявністю опалювального приладу, термометра, що фіксує температуру. Хоча дикі індички можуть витримувати температуру до мінус 15 градусів. Щоб не дати домашньої птиці замерзнути, температурний режим роблять не менше 17 градусів, а индюшатам слід забезпечувати тепло не менше 32 градусів.

Вирощування індиків

Іноді, починаючі фермери задаються питанням, чи варто для економії приміщення, різні види птахів в одному місці і як вирощувати індиків в цьому випадку? Ветеринари радять утриматися від такого кроку тому, що різні види птахів схильні до різних інфекцій, і передача їх від однієї породи до іншої може різко збільшити число захворювань. У тому випадку, якщо все-таки доведеться утримувати разом різні види птахів, потрібно спорудити в приміщенні огорожу.

Щоб вирощування індиків в домашніх умовах було продуктивним, слід дотримуватися наступних правил

  • Встановити в пташнику особливий мікроклімат. Для індичат першого місяця життя вологість вставляють близько 75%, а пізніше не менше 60%. Щоб зменшити плату на обігрів, пташник слід ретельно утеплити, тому що особини погано сприймають різкі коливання температури і починають хворіти.
  • Забезпечити в пташниках і достатнє освітлення — якщо світла не буде багато, індичата просто не зможуть знайти собі корм. Достатнє харчування також позитивно впливає на фізіологічний стан, приріст і продуктивність птиці. А коли індичата досягнуть віку півтора місяці, достатньо забезпечувати світловий день протягом 8 годин, а в решту часу вони будуть відпочивати.
  • Щоб індичата росли міцними і здоровими, їм потрібно забезпечити повноцінне і регулярне харчування. Їх їжу слід збагачувати добавками і вітамінами, а влітку часто давати зелений корм.
  • Слід враховувати і характер молодих птахів — як і люди, вони можуть впасти в депресію, а деякі особини мають сварливим характером і весь час затівають бійки. Від конфліктів у пташнику часто страждають і самі розбишаки, їх сусіди по пташнику — склоки навіть можуть позначатися на їх здоров’ї.
  • Слід знати, що птахів слід розділяти за віком, і не тримати в одному загоні більше, ніж належить за нормами утримання особин. До місяця життя в одній клітці слід тримати не більше 15 осіб, з двох місяців не більше 5-10 птахів.
  • Індичата повинні бути забезпечені повноцінним кормом, при цьому не міняйте відразу звичний раціон їжі — вони негативно переносять зміну якості їжі і можуть відмовитися від запропонованої їжі, яка їм не до смаку.
  • Запорукою здоров’я індичат стає повноцінна їжа, чиста вода, прибраний пташник і свіже повітря.

Для обладнання сідало, їх закріплюють на висоті не нижче 80 см, і відставати один від одного вони повинні не менше, ніж на 40 см, щоб птахи не заважали один одному. До семиденного віку в якості підстилки слід використовувати річковий пісок, а пізніше цього віку застосовується солома. Вона для дезінфекції обдается окропом і добре сушиться, замінюють таку підстилку 1 раз в 7 днів. Якщо підстилка зроблена з тирси, то їх шар повинен бути не менш, ніж 9-15 см, а сама вона без заглиблень, щоб попередити падіння пташенят.

До п’ятиденного віку застосовуються тільки м’які годівниці, звідки індичата з незміцнілими дзьобиками зможуть їсти. Для цього можна застосовувати тканину. Крім забезпечення зовнішніх умов слід звернути увагу на самих пташенят, вони мають бути рухливими і добре триматися на ногах, пуповина у них повинна бути зажившей, а пушок чистим — вибираючи таких пташенят, можна бути впевненим, що вони виростуть здоровими і сильними птахами.

Чим годувати птахів?

Як вирощувати індичат, щоб особини завжди відчували себе комфортно? Для забезпечення швидкого приросту та вирощування всіх індиків, слід знати, чим годувати індичат в домашніх умовах. Щоб отримувати здорове м’ясо і яйце, необхідно цілеспрямовано вибрати раціон живлення молодняку. У ньому повинні бути всі компоненти. У харчуванні індичат повинні бути присутніми злаки і бобові — вони мають складати близько 70% від всього корму. В якості харчових добавок застосовується риба, сир, зелень і картоплю, що додаються безпосередньо перед подачею і в малій кількості. Маленьких індичат годують 7 разів на день, а більш старших 4 рази на день.

Дорослих індиків годують 3 рази в день — вранці або вдень їм дають рослинні суміші і зелень, ближче до кінця дня зерно. Комбікорм змішується з зеленню і дається в комбінованому вигляді. У теплу пору року індичат пасуть на відкритому місці, а зелень стане відмінним додаванням до раціону і джерелом мінералів і вітамінів. Регулярні прогулянки краще допоможуть впоратися птиці і до неї не приросте жир. У холодний сезон в раціон додаються тваринні жири, що містять вітаміни А і Е, а щоб уникнути дефіциту вітамінів, фермери роблять віники з гілок і просто підвішують їх в пташник, або подрібнюються і додаються до корму. В раціон включають зелене сіно і зрідка індичат годують квашеною капустою.

В раціон живлення індичат входять наступні компоненти

  • Бобові і злаки.
  • Соєві гілки та макуху.
  • Борошно з м’яса, кісток, крові і риби.
  • Хвоя ялиці або сосни.

Слід знати, що в шлюбний період у птахів порушується апетит, а їх крики чути на всю вулицю. Щоб не втратити надбавку ваги, самців можна годувати сиром, додати свіжу зелень і зерно. Індичкам в їжу додається для збільшення кількості яєць дріжджі і проросле зерно. Птахів напувають водою комфортної температури, яку міняють раз на п’ять годин, кілька разів на тиждень їх поять слабким розчином марганцівки. Поїлки та годівниці слід прибирати і протирати насухо, їх не виставляють на сонце, а тільки в тінь. Індичата в якості прикорму отримують пластівці вівса, борошно кукурудзи і сухе молоко — в окремий посуд для них насипають гравій.

Як виростити молодих індиків в домашніх умовах? Пташенят краще не розміщувати разом з особинами інших різновидів птахів і завжди потрібно слідкувати за чистотою і порядком і регулярно міняти підстилку. Щоб виростити маленьких індичат, є технологія, вибираючи пташенят, звертають увагу на їх активність і доглянутий зовнішній вигляд.

Слід пам’ятати, хоча і з маленькими пташенятами багато клопоту, потрібно лише регулярно годувати і давати чисту воду, від чого вони забезпечують швидкий приріст ваги і догляд буде більш легкий. Часто, розведення індиків починається як хобі, а потім стає джерелом стабільного доходу і виникає навіть ціла промисловість — важливо тільки знати всі тонкощі розведення індиків на домашньому обійсті і як краще з першого дня виростити добових індиків. Володіючи корисною інформацією, можна правильно розрахувати вигідно це чи ні, яка є схема розведення. При правильних розрахунках, можна добре заробити на розведення індиків.

Розведення та утримання індиків в домашніх умовах

Дієтичні яйця та м’ясо індичок мають великий попитом у всьому світі. Від інших домашніх птахів індики відрізняються здатністю швидко набирати масу, що дозволяє протягом півроку виростити поголів’я для забою. Попри ряд особливостей, індичок можна розводити та утримувати на території підсобних господарств.

Вибір породи

Щоб виростити здорову птицю з хорошою вагою в домашніх умовах, дуже важливо строго дотримуватися інструкцій. Важливо пам’ятати, що індики відрізняються примхливістю, норовливим характером, чутливо реагують на протяги та перепади температури.

Селекціонери активно працюють над виведенням нових порід, ставлячи в пріоритет показники продуктивності. Серед близько тридцяти популярних порід на особливу увагу заслуговують птиці, які відмінно адаптуються практично до будь-якого типу клімату і відрізняються підвищеною витривалістю: Біла, Біг 9, Московська бронзова, Тихорецька Чорна.

Три способи вирощування

На території домашнього господарства вирощування індиків обумовлено бажанням отримати смачне м’ясо, яке корисне як для дітей, так і для дорослих на дієті. У індиків м’ясні показники, в залежності від породи, 一 відмінні: від 70% до 85%.

Завдяки активному росту птахів, вирощування індиків вважається економічно вигідним. Індички добре адаптовані до пасовищного утримання, споживають порівняно мало корму, можуть харчуватися домашньою зеленню і деякими комахами.

При вирощуванні птахів в домашніх умовах рекомендується звернути увагу на способи вирощування, які гарантують розведення здорових птахів:

  • Для вирощування легких та середньої ваги індичок відмінно підійде екстенсивний спосіб, який передбачає вільний вигул. У раціон птахів включають саморобні кормові мікси, що складаються зі свіжої зелені, злаків і овочів.
  • Для вирощування більш великих особин підійде частково інтенсивний спосіб, при якому передбачається утримання в пташнику в зимовий сезон і на присадибній ділянці у літній. У раціон птахів включають покупні корми, а також прикорм із домашніх мішанок з додаванням зелені.
  • Для вирощування крупних індиків, яким притаманний швидкий набір маси в найкоротший термін, підійде інтенсивний спосіб. Вирощування особин передбачає зростання в закритих пташниках. У раціон птахів включають тільки промислові комбіновані корми. Цей метод 一 оптимальний вибір для птахівників, які планують вирощувати великі поголів’я.

При виборі найбільш прийнятного способу необхідно відштовхуватися від бюджету та можливості надати птицям необхідні умови.

Особливості характеру

Активний набір ваги та швидкий розвиток індичок вимагає ретельного контролю за їх харчуванням. По досягненню чотиримісячного віку в середньому вага індиків складає 4 кг, а це значить, що птахівник повинен регулярно вносити корективи до раціону. Важливо пам’ятати, що нестача необхідних вітамінів і мікроелементів може спровокувати порушення в опорно-руховому апараті. Це загрожує падінням птиці на ноги, яке може призвести до загибелі.

Індики досить полохливі: схильні до паніки через різкі рухи людини, шерех і будь-який шум. Особливо це стосується самок. При цьому птахи потребують уваги з боку птахівника: відсутність контакту з людиною і брак спілкування можуть виступати каталізаторами депресії, яка в свою чергу часто призводить до спроби самогубства.

Нюанси першого придбання

Птахівник-початківець або фермер, який раніше не займався розведенням індиків, має пам’ятати, що купувати птахів потрібно тільки у сертифікованих представників. Стихійних ринків і сумнівних продавців краще уникати. Напередодні покупки рекомендується вивчити інформацію щодо породи, сфокусувавши увагу на здатність адаптації до тих чи інших умов і показниках продуктивності.

Також важливо враховувати кілька корисних порад:

  • Заводити поголів’я краще в травні.
  • Молодняк повинен без зусиль розкльовувати запропонований корм, впевнено стояти на ногах і бути активним. Ці ознаки характерні для всіх здорових особин, які досягли двотижневого віку.
  • Вага придбаного індичат повинен бути не менше 50 грам.
  • Оперення має рівномірно покривати тіло пташеня.

При покупці нової породи важливо проконсультуватися з продавцем щодо графіка вакцинацій та схеми профілактики інфекційних захворювань.

Як обладнати пташник і територію для вигулу

Для здорового розвитку індикам потрібно багато вільного простору. При великому поголів’ї важливо пам’ятати, що на три дорослі особини має припадати не менше 2 м². Утримання цих птахів в клітках не допускається, оскільки обмежений простір негативно позначається на характеристиках індичок.

У південній стороні пташника необхідно прорубати вікно для виходу в вольєр. Щоб уникнути пошкодження птахів, вихід повинен бути розміром 50 на 50 см. Гнізда зазвичай розташовуються в темному і затишному місці, при цьому одного місця в гнізді достатньо для п’яти особин.

При конструюванні сідала важливо враховувати, що кожній дорослій пташці необхідно не менше 40 см для комфортного розміщення, а висота між ярусами повинна становити 60 см. Оптимальна ширина рейок з дерева 一 10 см.

Для підтримки гарної фізичної форми індики потребують регулярного самостійного вигулу, під час якого птаха розминають руховий апарат і знаходять необхідний для організму прикорм у вигляді багатих на амінокислоти комах.

Територію загону рекомендується обгородити високим парканом, щоб виключити індиків, які здатні високо літати.

Як подбати про мікроклімат

Вирощування здорових птахів можливо тільки при створенні правильного мікроклімату. Для цього важливо приділити увагу обов’язковим умовам утримання в домашніх умовах:

  • Оптимальний температурний режим в пташнику 一 18-20 градусів. При падінні температури нижче 15 градусів самки, страждаючи від переохолодження, перестають нести яйця. До того ж, через холод птиці при більшому споживанні корму зростають набагато повільніше. На вулиці дорослі індики переносять холод краще, однак переохолодження організму допускати не варто.
  • У спекотну погоду птиці повинні мати можливість сховатися від пекучого сонця в тіні. В іншому випадку 一 погіршуються показники несучості, і розвивається смертельно небезпечний синдром провисання зоба.
  • Статевозрілі індички активно виділяють вологу, висока концентрація якої часто призводить до патологій бронхів і легенів. Оптимальний показник вологості 一 60%.
  • Для дихання однієї особини потрібно 500 мл повітря в хвилину, яке можна очистити від забруднень за допомогою вентиляційної системи. Якщо можливість установки системи вентилювання відсутня, важливо пам’ятати про регулярне провітрювання.
  • Новонароджені пташенята потребують додаткового обігріву. Для цього можна використовувати випромінювання інфрачервоних ламп, яке чудово впливає на фізіологічний розвиток особин.
  • Підлога пташника повинна бути сухою. Щоб уникнути розвитку вогкості, потрібно використовувати товсту підстилку з натуральних матеріалів: тирса, сіно або солома.

Щоденні показники вологості та температури рекомендується вносити в журнал обліку.

Відбір особин для розведення

Процес розведення птахів в домашніх умовах можливий, хоч і вимагає від птахівника терпіння і зусиль. Перший і дуже важливий етап розведення 一 це якісний відбір племінних індиків. Процес сортування особин рекомендується здійснювати на п’ятому місяці життя, коли можна порівняти: чи збігаються показники окремо взятої індички з переліком стандартів.

Для виключення конфліктних ситуацій між племінними групами рекомендується встановити розділові перегородки. Кожна група складається з шести особин, де на одного самця припадає п’ять самок. Особи жіночої статі 一 відмінні несучки (можуть знести до 20 яєць) з добре розвиненим материнським інстинктом. Захоплюючись процесом висиджування, індички часто забувають про необхідність їсти і пити. Завдання птахівника 一 не допустити виснаження організму матері. А отже, дозволяється короткочасне вилучення несучок з гнізд для примусового годування.

При можливості використання інкубатора краще вдатися до цього методу виведення, при якому потомство можна очікувати через чотири тижні після закладки. Відбір яєць для інкубатора 一 дуже важлива процедура. Яйця повинні бути однакового розміру, при цьому з різними кінцями: гострим і тупим. Важливо пам’ятати, що пташеня не проклюнеться з повністю круглого чи овального яйця.

Умови для новонароджених індичат

Новонароджених пташенят рекомендується відсадити до окремої тару з розміщеною на дні підстилкою з натуральних матеріалів. Для швидкого росту молодняка важливо забезпечити правильний температурний режим:

  • перші чотири дні з моменту вилуплення 一 37 градусів;
  • перші десять діб 一 від 30 до 35 градусів;
  • по досягненню місячного віку 一 від 21 до 25 градусів.

Штучне регулювання температури потрібно проводити акуратно і планомірно. Про недостачу тепла сигналізує писк індиків, які збиваються до купи.

У перший тиждень життя пташенята мають потребу в цілодобовому освітленні. Надалі світловий день необхідно скоротити до чотирнадцяти годин на добу. При теплій погоді короткочасний вигул простоа неба дозволений з першого дня життя. З кожним днем ​​тривалість прогулянки можна збільшувати на 5-10 хвилин.

Індики дуже чутливі до протягів і вогкості. Молодняк погано реагує на вогкість в пташнику, розвиток якої можна запобігти установкою поїлок з автоматичним механізмом подачі води.

У перші дні життя, поки дзьоб індиків не став досить твердим, годівлю молодняка ​​краще здійснювати з силіконової посуду. Коли птахи адаптуються, вони самі почнуть клювати корм з обладнаних годівниць.

У раціон молодих індичок обов’язково додаються такі продукти: зелень, яйця, зернові мікси з додаванням молока або сиру. Захистити не зміцнілий організм від отруєння допомагає одна горошина чорного перцю на день. Щоранку важливо проводити огляд зоба. Особин, у яких він повністю забитий, потрібно випоювати розчином калію для прискорення процесу перетравлення корму.

Кормові мікси підрослих індичат та дорослих індиків повинні містити: бобові, злаки, риб’ячий жир, свіжу зелень і овочі, борошно з рибних і м’ясних кісток, молочні продукти, сіно.

Розведення і утримання індиків в домашніх умовах 一 процес складний і делікатний. Однак при грамотному підході навіть на території підсобних господарств можна виростити велике поголів’я з метою отримання корисних дієтичних яєць та смачного м’яса без антибіотиків.

Про автора

admin administrator