Як виростити пухнасту петунію

Авторadmin

Як виростити пухнасту петунію

Як виростити розсаду петунії з насіння в домашніх умовах

Як посіяти петунію на розсаду? Перед посадкою насіння підготовлений ґрунт слід пролити окропом або прожарити в духовці для знищення можливих шкідників (особливо якщо ґрунтосуміш ви готували самі). Незайвим буде додатково пролити ґрунт ще й блідо-рожевим розчином марганцівки.

Насіння петунії (зручніше користуватися тонким пінцетом або зубочисткою) висівайте на поверхню обробленого, остиглого і вологого ґрунту, зверху ґрунтом не присипайте. Якщо ви використовуєте дражоване насіння, то для успішного розчинення гранул слід додатково обприскати їх вже на ґрунті водою з пульверизатора (не з лійки! інакше насіння можуть надмірно глибоко зануритися в землю).

Потім накрийте місткість прозорим поліетиленом або склом, щоб створити парникові умови для насіння (а потім і молодих паростків). Такий варіант позбавить вас від необхідності щоденного поливу і пошкодити тільки що проклюнулися сходи. Однак необхідно стежити за тим, щоб конденсат не накопичувався в надлишку — скло (плівку) щодня слід перевертати на сухий бік, а посіви, які зійшли, провітрювати (починаючи з 5-10 хвилин в день і поступово збільшуючи цей час до 15-20 хвилин).

Дражоване насіння для полегшення схожості іноді радять висаджувати в торф’яні таблетки діаметром 3,5-4,5 см. Їх спочатку замочують у воді, після набухання зливають зайву воду і, помістивши таблетки в лоток, точно так само на поверхню кожної розкладають одне насіння петунії. Для кращого розчинення оболонки можна додатково капнути зверху на гранулу водою з піпетки. Через кілька хвилин можна “допомогти” насінню, акуратно розмазавши розм’яклу оболонку. Потім торф’яні таблетки поміщають в лоток і точно так само, як у вищеописаному випадку, накривають прозорою кришкою і ставлять у світле і тепле місце.

Якщо насіння були свіжі, а технологія посіву дотримана — чекайте перших сходів на 3-4-й день. Старому насінню на весь процес може знадобитися більше часу (до 10 днів).

Етап 5. Догляд за розсадою петунії

Сходи петунії дуже дрібні, тому в перші дні після появи їм необхідний дуже дбайливий догляд.

Світловий режим. Місце розміщення місткостей з майбутньою розсадою повинно бути світлим, інакше навіть сходів не отримаєте. У перші дні зростання освітлення може бути цілодобовим, надалі рослині буде досить 11-12-годинного світлового дня. При недоліку світла слід використовувати підсвічування, при надлишку прямих сонячних променів — періодично притіняти майданчик або на час прибирати ящики в інше місце.

Температурний режим. Температура змісту лотків з посівами повинна становити близько 22-25°C (особливо примхливі в цьому плані гібридні петунії). Якщо температура буде нижче, рослини можуть не зійти, якщо вище — з великою часткою ймовірності захворіють. Як тільки з’являться паростки, для “загартування” рослин слід знизити температуру: до 18-20°C, вдень 14-16°C вночі. Домогтися цього можна, наприклад, відсуненням лотків з розсадою далі від батареї.

При появі перших справжніх листочків можна остаточно зняти захисну плівку (скло).

Полив петуній. Режим вологості також дуже важливий для розсади: надлишок вологи може сприяти загниванню рослин або зараженню грибком (чорною ніжкою), а недолік — до висихання петуній.

У перший тиждень досить обприскувати ґрунт з насінням 1-2 рази в день слабким розчином марганцівки. Сходи потребують щоденного поливу.

Вода для цих цілей підійде м’яка, відстояна, без хлору, кімнатної температури, можна брати талу воду. Поливати розсаду можна “нижнім” способом (через піддон), можна лити воду з внутрішніх стінок лотка, а можна вводити краплями зі шприца прямо під корінці сіянців.

У похмуру погоду краще всього поливати розсаду вранці, а в сонячну — ввечері.

Підживлення розсади петунії. Зовсім слабкі сходи 1-2 рази за весь період можна обприскати стимулятором росту. Через 6-7 днів після появи паростків можна підгодувати їх мінеральними добривами (повторюють цю процедуру не раніше, ніж через 10 днів).

Етап 6. Пікіровка розсади петунії

Правильна розсада петунії готова до пікірування на стадії 2-3 справжніх (не сім’ядольних!) листочків. Цей час зазвичай настає через 3-4 тижні після посіву.

Пікіровка — перенесення сіянців з однієї спільної в окремі, більші місткості для кращого їх розвитку. Для пікіровки приготуйте кожному ростку окрему місткість діаметром не менше 7 см, з отворами для відтоку зайвої вологи на дні. Дерев’яною паличкою або десертною ложечкою акуратно підніміть грудку землі з корінням під рослиною і перенесіть її в “новий будинок”, де вже знаходиться частина свіжого ґрунту, бажано вже зволоженого і збагаченого перегноєм або гранульованим добривом у порівнянні з початковим. Сіянець поміщають в отвір так, щоб сім’ядолі були видні над рівнем ґрунту.

Через 1,5-2 тижні після пікіровки рослини вважаються вже досить “дорослими”, щоб продовжувати їх загартовування. Молоду петунію можна поступово переводити на температурний режим близько 15°C вночі та + 18°C — вдень. Цього можна домогтися регулярним провітрюванням приміщення або тимчасовим, але систематичним виносом розсади на відкрите повітря. Плюс до цього кожні 14 днів можна проводити підживлення комплексним добривом для квітів (по інструкції).

Етап 7. Вирощування петуній: прищипування

На цьому етапі формується зовнішній вигляд вже старшої рослини. Якщо ми хочемо бачити свою петунію красивим, що гілкується густим кущиком, на етапі появи трьох-чотирьох пар справжніх листочків її потрібно прищипнути — пальцями акуратно відламати верхівку центрального пагона з точкою зростання. Нові пагони будуть рости з пазух листочків, і кущик вийде пишним.

Прищипування розсади можна повторити через пару тижнів — так у петунії утворюється ще більше пагонів і, відповідно, квіткових бруньок.

Етап 8. Висадка розсади петунії у відкритий ґрунт

Перед висадкою в ґрунт сіянці петунії повинні бути вже досить загартовані, щоб проводити на відкритому повітрі добу безперервно.

У середній смузі проводити висадку слід після 12-14 тижнів з дня посіву насіння (зазвичай цей період доводиться на кінець травня — початок червня).

Якщо це не балконний вазон, а садова ділянка — виберіть добре освітлюване місце з родючим суглинним ґрунтом, перекопайте його і внесіть добрива. Висадку намагайтеся провести у вечірній час (коли сонце не так активно) або в похмуру погоду.

Відстань між рослинами під час висадки залежить від сорту (від 20 см для дрібноквіткових петуній до 30 см — для ампельних сортів), а глибина лунок повинна бути не менше 10 см

Попередньо сіянці добре проливають в горщиках, а потім разом із земляною грудкою перевалюють у підготовлену лунку.

Землю між рослинами можна замульчувати перегноєм або торфом, а самі рослини в перші дні необхідно захищати від прямих сонячних променів.

Посів петунії: як правильно виростити розсаду

Дедалі більше квітникарів цікавляться тим, як виростити каскадну петунію чи будь-яку іншу з найпопулярніших в Україні. Вам також цікаво? Тоді раді вітати вас у блозі Яскрава Клумба, де постараємося детально розповісти про те, як відбувається посадка петунії насінням на розсаду та яких результатів можна досягти.

Немає сумнівів, що петунія в будинку в горщику або на клумбі – це маленький райський куточок, до якого хочеться притулитися поглядом. Рослина яскрава, цікава, різноманітна. Зрозуміло, посів петунії на розсаду має попит. Процес цей дуже кропіткий, але водночас захопливий. Вирощування не надто затратне за часом і без особливих підводних каменів. Ознайомившись зі статтею, ви обов’язково дізнаєтесь, як виростити розсаду петунії, прикладаючи не так багато зусиль. Приємного прочитання та удачі у вирощуванні!

Швидкість проростання насіння безпосередньо залежить від його якості. Досвідчені садівники недарма кажуть, що хороша розсада петунії може бути тільки з хорошого насіння, вирощеного хорошими руками. Якщо за свої руки ви готові поручитися (вибачте за каламбур), то залишилася справа за малим – вибрати якісний посадковий матеріал. Важливо робити вибір на користь перевірених і відповідальних продавців, до яких належить і Яскрава Клумба, тоді у вас вийде найкраща розсада петунії в домашніх умовах.

Що стосується різновидів та сортів, то керуйтеся своїми побажаннями, а також орієнтуйтесь на потенційне місце вирощування квітки: підвіконня, балкон, тераса тощо. Може бути як ампельна розсада петунії, вирощена з насіння, так і мініатюрна або великоквіткова. Кожен варіант вартий уваги, і ба більше, коли є впевненість у бездоганній якості насіння.

Час для посіву варто підбирати відповідно до планів щодо майбутнього рослин. Якщо ви хочете вирощувати на продаж або в інших комерційних цілях і у вас є хороше штучне підсвічування, то лютий – період, коли сіяти петунію на розсаду буде найкраще. Якщо ви вирощуєте квіти виключно для себе, то потрібно трохи зачекати. Багато квітникарів сходяться на думці, що березень – найкращий час, коли саджати петунію насінням на розсаду можна з упевненістю в успіху. Березневі дні будуть довшими за січневі та лютневі, відповідно і сонячного світла буде більше, а це, забігаючи наперед, має значення. Відмінно, якщо вікна квартири чи будинки виходять не на північ. Квітень-травень – місяці, коли садити петунію на розсаду можна навіть не в спеціальних місткостях, а безпосередньо у відкритому ґрунті, тобто на клумбу. Це теоретично. А на практиці багато залежить від погоди та особливостей вашого регіону, адже у південній частині України може бути тепло, тоді як на північному сході ще холодно.

Якщо з термінами посіву все досить просто, то технологія посадки насіння та подальші процедури, спрямовані на підтримання його життєдіяльності, сильно впливають на якість майбутніх рослин. Тож увага! Субстрат може бути покупним, спеціально для петуній або приготований самостійно. У першому випадку ви виграєте час. У другому – вам потрібно взяти дернову землю, перегній, торф, пісок у співвідношенні приблизно 2:1:1:1 і перемішати. Отримана ґрунтосуміш занурюється в місткість з дренажем (ящик, горщик або будь-який інший варіант). Але! Стінки місткості повинні бути не вище 10-15 см.

Як варіант – можна купити торф’яні горщики. Це дуже практично. Своєю чергою насіння слід акуратно перемішати з піском і потім розподілити на ґрунті. Злегка полити і присипати тонким шаром ґрунту – не більше 2 см. Усю цю справу накриваємо плівкою або прозорим склом.

Які оптимальні умови вирощування розсади петунії?

Петунія у січні на розсаду вимагає багато уваги до себе, насамперед щодо освітлення. Якщо ви посадили насіння в березні, то сонця буде достатньо і вдаватися до штучних джерел світла не доведеться. Правильна розсада петунії виходить у тому випадку, якщо було створено стійкий мікроклімат. У перші дні насінню важливо забезпечити парниковий ефект. Під плівкою або склом утворюватиметься волога. Тому деякі садівники рекомендують змінювати бік матеріалу, яким ви накриваєте місткості (перевертати його). Гострої потреби у поливанні ранніх сходів немає. Використовуйте метод розпилення вологи за допомогою спеціального обприскувача. Найкраще тримати місткість із рослинами на підвіконні, що виходить на південну сторону. Температура в приміщенні повинна бути кімнатною або навіть трохи вищою – орієнтуватися варто на ідеальні показники в межах +22°C…+26°C.

Розсада петуній почала сходити: який догляд їй потрібен?

Перші паростки завжди піднімають настрій квітникарю. Скільки сходить розсада петунії? Десь півтора-два тижні. Після цього температуру в приміщенні можна знизити на кілька градусів – до +17 °C . + 20 °C. Рослини бажано трохи відсунути від опалювальних приладів, якщо включені. Можна поставити місткості максимально близько до віконних склопакетів. Врахуйте, що це не обов’язково робити, але якщо хочете, щоб розсада була коренистою і в хорошому сенсі приземленою, то легке похолодання після сходів піде їй на користь. Ще один важливий захід – провітрювання. З моменту перших сходів потрібно щодня на кілька хвилин прочиняти плівку або відсувати скло. Адже як виростити петунію з насіння, якщо молоді паростки постійно будуть у парнику? Вони виростуть слабкими та не готовими до суворих реалій. Час провітрювання щодня потрібно збільшувати.

Навіть у маленького паростка вже є парочка видовжених листочків, ще не схожі на справжні, характерні для дорослої петунії. До цього самого сім’ядольного листя потрібно ставитися гранично акуратно. Будь-яке його пошкодження негативно впливає на те, якою буде петунія (розсада, вирощування тощо). Пізніше вже можна помітити повноцінне листя. Коли його буде хоча б два-три, можна переходити до пікірування. Це означає, що вам потрібно буде з однієї великої місткості (якщо ви використовували такий варіант) пересадити рослини в індивідуальні місткості розміром менше.

Проводити таку процедуру треба обов’язково, оскільки сіянці хоч і маленькі, але кожен із них виборює право на виживання, і відповідно вони псують життя один одному. Після пересадки коріння піде у ріст. Коренева система розшириться і стане потужнішою. Полив планомірно збільшується, оскільки рослини починають вимагати більше вологи.

Чи потрібні загартування та обрізання розсади петунії?

Через кілька тижнів після пікірування розсада нарощує м’язи і готується до дорослого життя. Ви можете їй допомогти, якщо загартовуватимете її. Потрібно щодня виставляти рослини на холод (відчиняти кватирку, ставити на балкон тощо). Спершу на 10-20 хвилин. Потім більше й більше. Рослини будуть міцнішими і зможуть легко перенести посадку у відкритий ґрунт.

Коли вперше прищипувати петунію? Залежно від активності зростання розсади. Якщо ви спостерігаєте яскраво-виражений центральний паросток, що стрімко тягнеться вгору, то однозначно прищипка вже може мати місце. Не знаєте, як прищипувати петунію? Це дуже легко! Впораються навіть новачки. Можна взяти ножиці для манікюру або професійний інструмент (обов’язкова дезінфекція) і акуратно відщипнути пагони на рівні 4-го або 5-го листочка. Таким чином ви відщипнете точку зростання. Відмінний спосіб як виростити пишну петунію!

Детальніше процес вирощування (вся агротехніка) описаний в окремій статті. Ми звернемо увагу лише на основні нюанси. Пересадка на постійне місце у відкритому ґрунті здійснюється лише за умови стабільно теплої погоди, тобто не раніше кінця квітня/травня. Іноді доводиться навіть чекати на червень. У закритому приміщенні можна пересаджувати набагато раніше. Для мініатюрних сортів підійдуть горщик об’ємом у 3 л. Для великих ампельних петуній слід брати місткості від 5 л. Дренаж, а також легкий, але багатий на корисні речовини субстрат, – важливий момент!

Під час пересадки і надалі потрібен хороший, рясний полив. В якості живильної закладки можна брати спеціальні палички. Під час вирощування використовують Чистий Лист для петуній або Містер цвіт. Бажано, щоб рослини повністю були захищені від протягів і тривалий час не пеклися під прямим сонячним промінням.

Як вирощувати, садити, сіяти петунії та доглядати за ними

Петунії – це приголомшливі барвисті квіти, які можуть покращити привабливість будь-якого саду чи контейнера. Петунії завоювали популярність серед садівників завдяки своїй здатності постійно цвісти протягом усього літа. У цьому поглибленому підручнику я надам вам усі знання, необхідні для ефективного вирощування та догляду за петунією. Ми охопимо все, від посадки до обрізки, від розмноження до боротьби зі шкідниками. Давайте почнемо зараз і дізнаємося, як змусити ваші петунії рости!

Про петунії

Петунії є адаптованим варіантом для будь-якого садівника через їх широкий вибір форм, розмірів і кольорів. Вони походять з Південної Америки і є членами сімейства пасльонових. Петунії — це однорічні теплі рослини, які потребують повного освітлення, щоб добре рости. Вони відомі тим, що приваблюють запилювачів, таких як бджоли та метелики, і тим, що цвітуть у стилі труб.

Коли садити петунії

Терміни посадки петунії мають вирішальне значення для їх успішного росту. Петунії добре розвиваються в теплу погоду і не переносять морозів. Ось кілька рекомендацій, коли і як садити петунію:

Коли садити

Коли земля прогріється щонайменше до 60 градусів за Фаренгейтом і мине загроза весняних заморозків, настав час садити петунії. Залежно від того, де ви живете, можуть застосовуватися різні сезони посадки. Наприклад, петунії в Луїзіані радять садити з кінця січня до середини березня або з кінця вересня до початку Листопад.

Як посадити

  1. Виберіть правильне місце: виберіть місце, яке потрапляє під пряме сонячне світло щонайменше шість годин щодня. Петунії найкраще ростуть у добре дренованому ґрунті з діапазоном pH від 6.0 до 7.0, який є нейтральним або слабокислим.
  2. Підготовка ґрунту: перед посадкою додайте в ґрунт добре компостовану органічну речовину. Це покращить здатність ґрунту утримувати вологу, добре дренувати та бути родючим.
  3. Створіть отвори: створіть отвори, розмір яких принаймні вдвічі перевищує розмір кореневої коми кожної рослини петунії.
  4. Посадка петунії: посадіть рослини в лунки, а потім засипте їх сумішшю грунту та компосту. Полийте рослини якнайшвидше, обережно притиснувши бруд навколо їх основи.
  5. Під прямими сонячними променями розмістіть грандіфлори та мультифлори приблизно на відстані 12 дюймів одна від одної. Ви можете посадити їх на кілька дюймів ближче один до одного, якщо ви виберете місце, де більше тіні. Відстань між петуніями Milliflora може становити всього 4-6 дюймів. Висаджуйте розлогі ґрунтопокривні сорти принаймні на відстані 1 1/2 фута один від одного.

Ці інструкції з посадки допоможуть вам дати петунії міцний старт і підготувати їх до здорового розвитку.

Як партнер Amazon, ми заробляємо на кваліфікованих покупках.

Види петуній

Петунії бувають різних видів, кожна з яких має свої унікальні особливості. Давайте розглянемо різні види петунії:

  1. Петунії класифікуються як Грандіфлорас мають величезні подвійно-хвилясті суцвіття, які можуть досягати п’яти дюймів у діаметрі. Ці рослини бувають різних відтінків і можуть досягати висоти до одного фута.
  2. Багатоквіткові петунії, наз мультифлора, загалом дають менше квітів, ніж грандифлори, але загалом їх більше. Вони бувають у варіантах з однократним і подвійним цвітінням. Петунії з декількома квітками часто дрібніші і більш терпимі до вологи.
  3. Петунії відомі як міліфлора мають крихітні суцвіття діаметром близько одного дюйма. Вони ідеально підходять для використання у віконних ящиках, підвісних кошиках і контейнерах.
  4. Петунії, що розкидаються або служать грунтопокривні чудово підходять для створення вигляду килима або каскаду над межами контейнерів. Вони бувають різних відтінків і мають тенденцію до слідів.
  5. Петунії з Сорти Cascadia і Surfinia відомі своїми тягучими звичками, привабливими відтінками та приголомшливим цвітінням. Вони є чудовою альтернативою для контейнерів і підвісних кошиків.

Існує кілька видів петунії, кожен з яких має свої відмінні якості. Популярні сорти петунії grandiflora доступні, наприклад, у серії Dreams, Ultra та Storm. Петунії з кількома квітками відмінно підходять для масової посадки в квітниках. Трубоподібні пелюстки потунії петунії приваблюють колібрі та інших дрібних запилювачів. Менші на зріст призматичні петунії мають ширину більше 30 дюймів і висоту близько восьми дюймів.

З такою кількістю доступних варіантів ви можете вибрати ідеальну петунію відповідно до ваших смаків і цілей декору.

Догляд за петунією

Догляд за петунією включає створення ідеального середовища для розвитку, а також забезпечення належних поживних речовин і догляду. Розглянемо основні моменти догляду за петунією.

Як доглядати за петунією в підвісному кошику

Щоб зберегти найкращий розвиток і зовнішній вигляд, петунії в підвісних кошиках потребують особливої ​​уваги. Для догляду за петунією в підвісних кошиках дотримуйтесь наступних інструкцій:

  • Виберіть правильний кошик: щоб уникнути заболочування, використовуйте підвісний кошик із достатньою кількістю дренажних отворів. Кількість рослин петунії, які ви хочете вирощувати, має відповідати розміру кошика.
  • Посадка та ґрунт: наповніть кошик першокласним, добре дренованим ґрунтом для горщиків. Переконайтеся, що рослини петунії правильно розкладені в кошику. Навколо коренів обережно утрамбуйте бруд.
  • Полив: рослини в землі, як правило, висихають повільніше, ніж підвісні кошики. Поки вода не стече з дна кошика, ретельно полийте петунії. Поливайте, коли верхній дюйм ґрунту здається сухим після частої перевірки вологості ґрунту. Уникайте затоплення кошика або надмірного зволоження.
  • Підживлення: регулярні підгодівлі корисні для петунії, вирощуваної в підвісних кошиках. Під час посадки використовуйте гранульоване добриво з повільним вивільненням, як зазначено на упаковці. Щоб гарантувати постійне цвітіння протягом вегетаційного періоду, використовуйте водорозчинні добрива кожні два-три тижні як доповнення.
  • Обрізка: регулярно обрізайте рослини, щоб прискорити ріст кущів і зберегти петунії у підвісних кошиках від висихання. Щоб стимулювати свіже цвітіння, видаліть всі мертві або зів’ялі квіти.

Ви можете насолоджуватися каскадами яскравих петуній, які каскадом спадають з ваших підвісних кошиків, дотримуючись цих інструкцій з догляду.

Light

Щоб добре рости, петунії потрібно щонайменше шість годин прямого сонячного світла. Розташуйте їх там, де вони отримають достатньо сонячного світла, щоб найкраще розвиватися та цвісти. Зменшене цвітіння та слабкі, довгоногі стебла можуть бути результатом нестачі сонячного світла.

Посадка та ґрунт

Висаджуйте петунії на добре дренований ґрунт із діапазоном pH від 6.0 до 7.0. Щоб уникнути гниття коренів та інших захворювань, необхідний правильний дренаж. Подумайте про додавання органічного матеріалу, такого як компост або торф’яний мох, у ваш садовий ґрунт, якщо він товстий або схожий на глину, щоб покращити його структуру та дренаж.

вода

Для підтримки постійної вологості грунту петунії необхідно часто поливати. Однак не перезволожуйте, оскільки це може призвести до загнивання коренів. Щоразу, коли верхній дюйм ґрунту здається сухим, ретельно полийте петунію. Петунії, вирощені в горщики може потребувати щоденного, часто двічі на день, поливу протягом спекотних літніх місяців, тоді як ті, що вирощуються в землі, можуть довше обходитися без поливу.

Температура та вологість

Між 65 і 75 градусами за Фаренгейтом є ідеальним температурним діапазоном для петунії. Вони можуть витримувати спеку, але можуть відчувати її вплив надмірне тепло. Щоб уникнути інфекцій, викликаних високою вологістю, необхідна достатня циркуляція повітря. Уникайте скупчення рослин разом і забезпечте достатній простір між ними, щоб повітря могло вільно циркулювати, особливо у вологих умовах.

добриво

Яскраві квіти петунії залежать від правильного внесення добрив. Під час посадки почніть із внесення в ґрунт добрива з контрольованим вивільненням. З часом це забезпечить постійне джерело поживних речовин. Коли петунії добре приживуться, переходьте до водорозчинних добрив кожні два-три тижні протягом сезону росту. Щоб стимулювати міцне листя та рясне цвітіння, використовуйте збалансоване добриво з рівними пропорціями азоту, фосфору та калію (NPK).

Обрізка

Обрізка відіграє вирішальну роль у підтримці форми та сили ваших петуній. Регулярна обрізка допомагає:

  • Заохочуйте більш густий ріст
  • Стимулюйте утворення більшої кількості квітів
  • Не допускайте, щоб рослини стали довгоногими

Щоб обрізати петунії:

  • Усунення відмерлого цвітіння: відмирання або видалення мертвих квітів стимулює рослину до додаткового цвітіння, запобігаючи розвитку насіння.
  • Прямо над вузлом листя або бутоном прищипніть або обріжте зів’ялі суцвіття.
  • Обрізати довгоногий ріст: ваші петунії потребують стрижки, якщо вони починають рости довгими, безплідними стеблами з невеликою кількістю квіток, що є ознакою того, що вони стають довгоногими.
  • Зменшіть довжину стебел на одну третину або половину за допомогою чистих секаторів. Завдяки цьому заохочувальному новому росту від основи виросте більша та компактніша рослина.
  • Обріжте пожовкле або хворе листя: щоб зберегти здоров’я рослин і зупинити поширення хвороб, обріжте будь-яке пожовтіле або хворе листя.

Щоб зупинити поширення хвороб, не забувайте чистити обладнання для обрізки після кожного зрізу.

Розмноження петунії

Якщо ви хочете розширити свою колекцію петунії або поділитися нею з іншими, розмноження петунії може бути приємним і корисним процесом. Найпоширеніші способи розмноження петунії:

  1. Збір стеблових живців: Візьміть здорові неквітучі стебла та обріжте їх на довжину від 4 до 6 дюймів, щоб використовувати як стебла. Залиште лише кілька листочків зверху, видаливши нижні. Посадіть живець у добре дреновану ґрунтову суміш після занурення зрізаного кінця в гормон укорінення. Помістіть живець у тепле, добре освітлене місце та часто обприскуйте його, щоб підтримувати вологість. Ви можете перенести вкорінений живець у контейнер або грядку після того, як сформуються корені, що зазвичай займає кілька тижнів.
  2. Відділ: Кореневу грудку певних петуній, наприклад розлогих або грунтопокривних сортів, можна акуратно розділити на менші частини. У кожній частині повинні бути чіткі листя і коріння. Посадіть відділи в окремі горщики або прямо в землю, потім поливайте і доглядайте за ними в міру зростання.

Обидва методи вимагають терпіння та обережності, але вони можуть дати успішні результати та допомогти вам створити красивіші виставки петунії.

Як виростити петунію з насіння

Вирощування петунії з насіння може бути економічно ефективним способом запровадити різноманітність кольорів і сортів у вашому саду. Ось як виростити петунію з насіння:

  1. Час початку посіву: Насіння петунії слід висаджувати в приміщенні за вісім-десять тижнів до останньої передбачуваної дати заморозків у вашому регіоні відповідно до таблиці «Час початку посіву». Це дасть рослинам достатньо часу для росту перед тим, як перенести їх на вулицю.
  2. Початкова суміш насіння: Щоб забезпечити вашій розсаді чисте середовище без хвороб, використовуйте стерильну початкову суміш для насіння. Помістіть суміш у лотки для насіння або інші контейнери, поступово зміцнюючи.
  3. Посів насіння: Злегка і рівномірно покрийте поверхню ґрунту насінням петунії. Для проростання їм потрібне сонячне світло, тому не закопуйте їх занадто глибоко; натомість обережно втисніть їх у ґрунт.
  4. Покриття насіння: Щоб зімітувати невелику теплицю, накрийте ємності з насінням пластиковим куполом або помістіть їх у поліетиленовий пакет. Це сприяє проростанню та утриманню вологи.
  5. Пророщування та догляд: Помістіть лотки для насіння в тепле середовище з температурою від 70 до 75 градусів за Фаренгейтом для проростання та догляду. У більшості випадків насіння петунії проростає через 7-10 днів. Коли з’являться сходи, зніміть укриття та поставте їх на сонячне місце або під освітлення. Підтримуйте постійний рівень вологи в невологому ґрунті.
  6. Пересадка: Коли ризик заморозків мине і у розсади з’являться перші справжні листочки, пересадіть її в окремі горщики або прямо на грядку. Приділяйте їм таку саму увагу, яку отримують дорослі петунії.

Ви можете поекспериментувати з кількома видами та розробити індивідуальний ландшафт, повний характерних і яскравих квітів, вирощуючи петунії з насіння.

Посадка та пересадка петуній

Висаджувати та пересаджувати петунії необхідно, коли вони переростають поточні контейнери або коли ви хочете освіжити ґрунт. Виконайте такі кроки для успішної посадки та пересадки:

  1. Виберіть правильний горщик: Вибирайте горщик з дренажними отворами, відповідного розміру для кореневої системи петунії. Переконайтеся, що ємність досить широка і глибока, щоб правильно помістити рослину.
  2. Суміш для заливки: Виберіть суміш для горщиків, призначену для контейнерних рослин і добре дренажну. Уникайте товстого садового ґрунту, оскільки він може перешкоджати дренажу та викликати гниття коренів.
  3. Посадка петунії в горщики: Обережно вийміть петунію з наявної ємності, якщо потрібно, звільнивши коріння. Переконайтеся, що рослина знаходиться на тій же глибині, на якій вона росла, перш ніж помістити її в новий горщик і заповнити проміжки свіжою землею. Щоб утримати рослину на місці, обережно притисніть землю до коріння.
  4. полив: Після посадки або пересадки добре полийте рослину, щоб розгладити ґрунт і видалити повітряні кишені. Щоб ґрунт залишався рівномірно вологим, але не насиченим, стежте за рівнем вологості та за необхідності поливайте.
  5. Частота пересадки: Петунії часто виграють від пересадки кожні один-два роки або коли існуючі контейнери стають занадто малими. Петунії, які потребують пересадки, мають коріння, які обертаються навколо кореневої кулі або виступають із дренажних отворів.

Ваші петунії матимуть достатній простір для міцного розвитку коренів і свіжі поживні речовини для оптимального росту, якщо правильно садити їх у горщики та пересаджувати.

Поширені шкідники та хвороби рослин

Хоча петунії загалом стійкі до шкідників і хвороб, вони все ж можуть зіткнутися з кількома типовими проблемами. Ось кілька шкідників і хвороб, на які варто звернути увагу, і як з ними боротися:

  • попелиця: Ці крихітні комахи з м’яким тілом можуть скупчуватися на нижньому боці листя і висмоктувати сік з рослин. Використовуйте інсектицидне мило або олію німу для боротьби з попелицею або заселення природних хижаків, таких як сонечка.
  • білокрилки: Білокрилки — маленькі крилаті комахи, схожі на крихітних молі. Вони харчуються соком рослин, залишаючи на листках липкі залишки медяної роси. Для боротьби з білокрилками використовуйте жовті липкі пастки або інсектицидне мило.
  • Botrytis Blight (сіра цвіль): Це грибкове захворювання викликає появу сірої пухнастої плісняви ​​на квітах, листі та стеблах. Видаліть заражені частини рослин і покращте циркуляцію повітря, щоб запобігти поширенню хвороби. За потреби застосовуйте фунгіциди.
  • Борошниста роса: Борошниста роса проявляється у вигляді білого борошнистого нальоту на листках і стеблах. Забезпечте хороший потік повітря навколо рослин, уникайте поливу над головою та застосовуйте фунгіциди, спеціально розроблені для боротьби з борошнистою росою.
  • Коренева гниль: Перезволоження та погано дренований ґрунт можуть призвести до загнивання коренів. Забезпечте належний дренаж ґрунту та уникати надмірного поливу. При появі кореневої гнилі видаліть уражені рослини і пересадіть у свіжий ґрунт.

Регулярний моніторинг і раннє втручання є важливими для запобігання поширенню шкідників і хвороб. Використовуючи будь-які пестициди або фунгіциди, завжди дотримуйтесь інструкцій на етикетці продукту.

Як змусити петунію зацвісти

Петунії відомі своїм рясним цвітінням, але для безперервного цвітіння необхідний правильний догляд. Ось кілька порад, як стимулювати цвітіння петунії:

  • Попелиця: ці маленькі комахи з м’яким тілом можуть збиратися на нижньому боці листя та вичищати сік рослин. Використовуйте олію німу або інсектицидне мило для боротьби з попелицею або запровадьте природних хижаків, таких як сонечка.
  • Білокрилки: Ці крихітні крилаті комахи, схожі на мініатюрних метеликів, відомі як білокрилки. Вони залишають на листках клейкі залишки медяної роси після живлення соком рослин. Для боротьби з білокрилками використовуйте інсектицидне мило або жовті липкі пастки.
  • Botrytis Blight (сіра пліснява): цей грибок вражає рослини та призводить до зростання сірої пухнастої плісняви ​​на квітах, листі та стеблах. Щоб зупинити поширення хвороби, видаліть усі хворі компоненти рослини та посиліть потік повітря. За необхідності використовуйте фунгіциди.
  • Білий борошнистий наліт на листках і стеблах є симптомами борошнистої роси. Переконайтеся, що навколо рослин є достатня вентиляція, утримайтеся від поливу над головою та використовуйте фунгіциди, створені спеціально для боротьби з борошнистою росою.
  • Коренева гниль: коренева гниль може виникнути внаслідок перезволоження та погано дренованого ґрунту. Не перезволожуйте ґрунт і переконайтеся, що він добре дренує. Видаліть пошкоджені рослини та замініть їх новим ґрунтом, якщо розвивається коренева гниль.

Щоб зупинити поширення хвороб і шкідників, вирішальне значення мають регулярне спостереження та швидкі дії. Завжди дотримуйтеся вказівок на етикетці продукту під час застосування будь-яких інсектицидів або фунгіцидів.

Поширені проблеми з петунією

Як правило, петунії легко виростити, але вони можуть зіткнутися з кількома поширеними проблемами. Давайте розглянемо деякі проблеми, з якими ви можете зіткнутися, і способи їх вирішення.

Зів’ялі квіти або листя

  • Підводний полив: Якщо петунії зів’ялі, а грунт сухий, то це говорить про недостатній полив. Ретельно полийте рослини і переконайтеся, що вони отримують достатню кількість вологи.
  • Надлишковий полив: Перезволоження може спричинити загнивання коренів, що призведе до в’янення та пожовтіння листя. Забезпечте належний дренаж і уникайте надмірного поливу. Між поливами дайте ґрунту трохи підсохнути.
  • Грибкові захворювання: Такі захворювання, як коренева гниль або хвороби листя, можуть викликати в’янення. Лікуйте основну грибкову інфекцію відповідними фунгіцидами та покращте культурні умови, щоб запобігти майбутнім інфекціям.

Довгоногі стебла

  • Недостатнє освітлення: Довгоногі стебла часто є результатом недостатнього сонячного світла. Переконайтеся, що петунії отримують щонайменше шість годин прямого сонячного світла на день. Подумайте про обрізання довгоногого росту, щоб сприяти росту куща.

Що робити з довгоногою петунією

Якщо ваші петунії стали довгоногими, ви можете вжити заходів, щоб покращити їх зовнішній вигляд і стимулювати ріст кущів:

  1. обрізка: Обріжте довгоногі стебла на одну третину до половини їх довжини за допомогою чистих секаторів. Це стимулює новий ріст і допомагає рослині стати більш компактною.
  2. Щипання: Відщипніть зростаючі кінчики стебел, щоб сприяти розгалуженню. Це перенаправляє енергію на бічні пагони та стимулює більш кущистий ріст.
  3. Забезпечте достатнє сонячне світло: Переконайтесь, що петунії отримують достатньо сонячного світла, щоб сприяти здоровому росту. Якщо необхідно, подумайте про переміщення їх у більш сонячне місце.

Впроваджуючи ці заходи, ви можете перетворити довгоногі петунії на повніші та візуально привабливіші рослини.

Висновок

Можливо, буде приємно провести час, вирощуючи петунії та доглядаючи за ними. У вас будуть навички та знання, необхідні для вирощування сильних, яскравих петуній, якщо ви будете дотримуватися рекомендацій, наведених у цій статті. Було розглянуто кожен елемент догляду за петунією, від вибору найкращого сорту до забезпечення необхідного світла, води та добрив. Крім того, тепер у вас є засоби для вирішення таких проблем, як шкідники, хвороби та в’ялий ріст. Тож продовжуйте і додайте приголомшливе цвітіння петунії у свій сад або контейнер, щоб насолоджуватися ними все літо.

Статті по темі:

© 2024 Lotusmagus.com. Всі права захищені. Цей вміст захищено авторським правом. Відвідайте Lotusmagus.com для отримання додаткової інформації.

Я Амелія Кларк[1], досвідчений флорист і фахівець з садівництва з більш ніж 15-річним практичним досвідом. Після завершення моєї формальної освіти я присвятив себе процвітаючій кар’єрі у флористиці, набувши глибокого розуміння різноманітних видів квітів та їх ідеальних вимог до вирощування. Крім того, я володію винятковими навичками письменника та оратора, успішно опублікувавши численні праці та виступаючи з цікавими презентаціями в різних місцевих садових клубах і конференціях. facebook сторінку, LinkedIn, Pinterest, Youtube,

Не вдалося знайти те, що ви шукаєте?

Про автора

admin administrator