Як визначити всі можливі валентності

Авторadmin

Як визначити всі можливі валентності

Щоб визначити валентність елемента за формулою бінарної сполуки, необхідно добуток величини валентності й індексу одного елемента поділити на індекс іншого.

Теорія:

ЕлементВалентність
NI , II , III , IV , V
PIII , V
SII , IV , VI
Cl , Br , II , III , V , VII

Валентність інших атомів можна виразити числом, яке показує, скільки атомів Гідрогену може приєднати до себе атом цього елемента. Наприклад, у молекулі гідроген хлориду (HCl) атом Хлору приєднує один атом Гідрогену, отже, Хлор є одновалентним. Валентність Оксигену — 2, оскільки його атом приєднує два атоми Гідрогену.

Максимальна валентність елемента дорівнює номеру групи, мінімальна – для неметалів дорівнює різниці числа 8 і номеру групи, у якій стоїть елемент.

Друга формула свідчить, що з одним атомом Оксигену у молекулі води сполучені два атоми Гідрогену. Відповідно, розмірковуючи, робимо висновок, що Оксиген — двовалентний. За третьою формулою встановлюємо, що Нітроген в амоніаку — тривалентний, а за четвертою — що Карбон у метані має валентність IV.





Всі елементи можна розділити на три групи: 1. з постійною валентністю; 2. зі змінною валентністю; 3. з нульовою валентністю. Постійна валентність хімічних елементів не змінюється: 1. у лужних металів, фтору (I); 2. у лужноземельних металів, кисню (II); 3. у алюмінію (III). …

Про автора

admin administrator